Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

Wiara & Religia - Rekolekcje

Mkj - 2007-01-24, 14:11
Temat postu: Rekolekcje
Jezdzicie na rekolekcje? Byliście kiedyś na takim czymś? Macie jakieś stopnie.. nie mówie tu tylko o oazowych, ale różnego rodzaju... są też rekolekcje nie związane z kościołem, tematyczne... może ktoś brał udział?

Ja jak byłem ministrantem to uczestniczyłem w rekolekcjach MSB, czyli Ministrant Słowa Bożego... czyli po ludzku kantor i lektor.. czyli po jeszcze bardziej ludzku mogłem śpiewać i czytać w kosciele. :lol: Choć i bez tego też można. :D Ale śpiewać nigdy nie śpiewałem.. a czytać się zdarzało często.

Macie dobre wrażenia czy trafiliscie na pijackie rekolekcje niż jakiekolwiek inne? :)

Był podobny temat, ale o czymś innym, tutaj konkretnie o rekolekcjach. :p

Krystyna - 2007-01-24, 15:27

Cytat:
Jezdzicie na rekolekcje? Byliście kiedyś na takim czymś?

Kiedyś chciałam jechać na Kurs Filip ale jakoś na chęciach się tylko skończyło :P

Chodzę tylko na rekolekcje szkolne. :P

Deirdre - 2007-01-24, 15:39

Pewnie, że tak!
Od czterech lat w każde wakacje na około dziesięć dni. Ferie też się zdarza, ale zdecydowanie na krótszy okres czasu.
Jak dla mnie rekolekcje to świetna sprawa i szczerze pisząc, nie wyobrażam sobie, że przynajmniej raz do roku gdzieś nie pojadę.^^
Właśnie na tych rekolekcjach ukończyłam Kurs Alpha. ;)

Jeśli chodzi o rekolekcje szkolne, to też mam same miłe wspomnienia. W gimnazjum dwa razy była u nas genialna grupa z Krakowa, która zaszczepiła w nas tego bakcyla.^^ A w LO co roku do nas przyjeżdża genialny rekolekcjonista, a cała oprawa jest przygotowywana przez zespół, który tworzy się na ten krótki okres [nie byłabym sobą, gdyby mnie w tym zespole tak po prostu nie było^^]. Niesamowita atmosfera tam panuje.

Ponadto miałam przyjemność przygotowywać rekolekcje kilka razy - dwa razy dla gimnazjum, do którego niegdyś chodziłam i dwa razy dla ludzi przygotowujących się do bierzmowania. :D

Hellnen - 2007-01-24, 19:07

Ja mam dośc religi w szkole żeby jechac jeszcze na rekolekcjie...
buziaczek - 2007-02-07, 14:14

Ja na rekolekcje nie jezdźe, ponieważ nie lubie zegoś takiego jak rekolekcje. Nie jest to w moim stylu i nie mam do tego przekonania ;/ I nie są to moje klimaty w których się obracam, czy żyje na codzień !
ankaanka - 2007-02-07, 17:28

Cytat:
I nie są to moje klimaty w których się obracam, czy żyje na codzień !


no raczej że moje też nie - ja uciekam z normalnego życia na rekolekcje (szkolne bo z innymi mam niezłe przeżycia :/ )
No i czuwania młodzieżowe to chyba też pod to podchodzi tak więc - jeżdżę i organizuję ;)

Na religii niczego tak naprawdę się nie czai. Tzn ja muszę przyznać, że nie, ewentualnie czegoś się dowiem i tyle. A rekolekcje coś jednak we mnie ruszają no i jest dobrze tak słuchać sobie księdza, coś zrobić (np inscenizację z butelką 0,7litra wiadomo czego :mrgreen: ) albo zobaczyć coś... bo to nie tylko siedzenie w kościelnych czy szkolnych ławkach (przynajmniej z tym z czym się spotkałam). Ale też fakt, że trzeba trafić na dobrego księdza, który potrafi rozmwaiać, a nie tylko mówić. Bo to różnica jest i to nie mała.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group