Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

Prace domowe - Wiersz do recytacji

Achti - 2008-01-24, 21:51
Temat postu: Wiersz do recytacji
Znacie jakieś ciekawe wiersze, które świetnie nadają się do recytacji? Chodzi mi o takie, które dają duże możliwości popisu dla recytatora, niekoniecznie muszą być proste. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś utwory ;)
Marki - 2008-01-25, 16:45

Zależy co Cię interesuje. Polecam wiersz Jana Lechonia "Iliada", ale jeżeli coś innego Cię interesuje, to napisz a coś się znajdzie.
Achti - 2008-01-25, 17:01

Interesuje mnie wiersz, który daje 'pole do popisu' recytatorowi, to znaczy pozwala na modelację głosem, ma jakieś przerwy, klimat. Swojego czasu recytowałem "Alarm" Słonimskiego, ale chciałbym nauczyć się czegoś nowego ;)

A ten wiersz zaraz przeczytam.

ankaanka - 2008-01-29, 22:13

Cytat:
"Alarm" Słonimskiego

fakt, genialny wiersz do recytatcji... Uwaga, ogłaszam alarm dla miasta Warszawy! I cisza... (ehh pamieta się 8) )

Jakbym teraz miała recytować na konkursie, gdzie należy wybrać dwa utwory (dłuższy i krótki), to na krótki wybrałabym sobie "Miłość" Bursy. Na początku powtórzenie, które prowokuje, potem można łagodnie, później jakbym była chora psychicznie, a no koniec że zła (ale to tylko mój wymysł :P ). Z dłuższych póki co Jolanta Stefko - "Dziewczynka z zapałkami" lub Roman Honet - "Oczy". Ale nie wiem, nie znam się ;)

Nana - 2008-01-30, 11:06

Ja bym Ci poleciała Szekspira - "Feniks i Truskawka" lub prof. Kazimierze Dąbrowski (choć nie jestem pewna, co do nazwiska) "Nadwrażliwi" :wink:
annnna - 2008-02-22, 00:03

Witam :)
Biorę udział w konkursie recytatorskim i jakoś nie mogę znaleźć utworów, a muszę wybrać fragment prozy oraz dwa wiersze. Mam ciepły głos, dlatego dobrze recytuję wiersze liryczne. Ostatnio recytowałam "ciszę" małgorzaty hillar, "jestem Julią" poświatowskiej, i frament "wybór zofii" wiliama styrona w którym matka musiała zdecydowac, ktore z dzieci ma oddac do komory gazowej. chciałabym recytować coś podobnego, bo bardzo dobrze czułam się w tych tekstach...podmiotem lirycznym musi być kobieta chyba ze nie ma form osobowych czasowników, które wskazywałyby ze jest nim mężczyzna ;] pomóżcie... :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group