Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
RPG
Autor Wiadomo
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-03-03, 22:11   RPG

napewno wielu z was cos o tym słyszałon pewno wielu grało. klasyki na kompa takie jak Baldur's gate, ice wind dale, torrment, etc. zna prawie kazdy. a graliście moze w papierowego(na żywo), figurkowego, karcianego czy planszowego?? które wolicie, jaki system preferujecie? może jakieś anegdotki z sesji? jednym słowem wszystko na temat :wink:
_________________

 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-03-04, 01:44   

Bywałam na sesjach RPG. Zue są, oj zue. Demoralizują.
Za każdym razem z kolegami destylowaliśmy absynt. Reszty możecie się domyslić ... :D
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
Ostatnio zmieniony przez Eos 2007-03-04, 11:58, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2007-03-04, 11:55   

Może nie beze się domyślać za intensywnie :wink:
Kiedyś bardzo często chodziłam ta takie sesje, ale ostateniej to nawet nie pamiętam. Wiem tylko, że moje pierwsze sesje kończyły się boardzo szybko, bo zazwyczaj nie chciałam poprosić o przyłączenie do kogoś tam i w ostatecznym rozrachunku moja postać kończyła w jakimś rowie z rozwaloną tętnicą albo czaszką. NIe maj ka duma. :lol:
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
kakti 
Ruda Bestia



Imi: Michał
Doczy: 05 Sty 2007
Posty: 550
Wysany: 2007-03-04, 13:30   

Pamiętam jak jeszcze ze dwa lata temu siedziałem godzinami przy Icewind Dale :roll: . Kocham tą gre, jedna z moich ulubionych, nawet Wrota Baldura nie oderwały mnie od niej. A grałem, grałem, w zwykłego opowiadanego, kumpel jechał na spontanie, bez podręcznika, fajnie było :D . A i pamiętam jeszcze sesję w Nieboraków (system stworzony na podstawie książek Prachetta, można go za darmo pobrać w sieci. Co do karcianek to może nie jest to RPG ale gram w Magic the Gathering (deck na Psychatogach).
_________________
Hail to the Beast!
 
 
 
Klang 



Wiek: 38
Doczy: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Skd: wziąć na piwo?
Wysany: 2007-03-04, 14:26   

kakti, Mało kto lubi BG i ID. Ja też uwielbiam te gierki. Jak dla mnie to tylko te oparte na BG podchodzą klimatem do dwóch serii idealnych: Chronotriger'a i Final Fantasy.

Co do prawdziwych RPG to kiedyś grałem w D&DIII - BG, nie powiem, fajnie było.

Ah przypomnieliście mi, że kurz pokrywa DVD z FFXII

Eh a FF: Adventure to podobno kontynuacja Tree Of Mana. :lol:
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Świat się nam przygląda i nie życzy źle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-03-05, 08:55   

hi hi ja kocham ID choć BG jako, ze jak głupia podeszłam do niego za puźno, wydaje się dość ubogi(nie gra się w BG zaraz po tormencie :wink: ) w zwykłego grałam tylko w wiedźmina (jedna sesja-MŚ się wkurzył i wyrżnoł nas do nogi :lol: ), dwie sesje w wampira (moje pierwsze...nie wiedziałam czym to się je :wstyd: )i worhammera dość długo, teraz mamy grać w monastyr, może D&D...ale w to nie chcę, za bardzo przegięty system :? (jak na papierowego RPGa)moze będą dzikie pola(polska kozacy itd.), może kiedyć ciber punk,..się zobaczy :D mamy stałą ekipe i spotykamy się raz na jakiś czas, teraz była spora luka w worhammera bo sesja... :cry:
_________________

 
 
 
Darkness
[Usunity]

Wysany: 2007-06-11, 22:33   

Takie gry jak Ice Wind Dale, Baldur's Gate czy Neverwinter Nights nigdy mnie nie ciągnęły... Dużo bardziej wolę kultowe już Diablo II. :spoko: W klasie mam paru kolegów którzy są zapaleńcami D&D, nie grałem z nimi, ale z ich opowiadań wynikałoby że to na prawdę świetna gra... Chętnie zagram jeśli nadarzy się okazja. :)
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-08-10, 18:05   

Niezbyt się na tym znam ale kiedyś bawiłam się podczas obozu w takie coś w realu. Wybieraliśmy sobie kim chcemy być (ja byłam zwiadowcą) i bawiliśmy się nocą w lesie przy blasku księżyca (w pełni prawie :shock: ) że niby jest to las popromienny i szukamy w nim oznak życia.
Zabawa była przednia, z chęcią bym to powtórzyła i to właśnie było jedyne moje starcie z tym całym rpg :P
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-08-12, 12:54   

lepiej Fantasio moja droga :D ty brałaś udział w cczymś na kształt Larpa ;D takie w realu realu. Ja w takie cóś się nie bawiłam :oops: tylko posiedzeniowe :)
_________________

 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-08-12, 21:08   

Taka jedna napisa/a:
ty brałaś udział w cczymś na kształt Larpa ;D
Możliwe, się nie znam :P

Fakt jednak faktem, że dość szybko załapałam o co biega, ludzie byli fantastyczni, nakręcali się nawzajem, była noc i z atmosfery i zmęczenia trochę też puściłam wodzę fantazji ( ROTFL ) i "załapałam filma", że jezioro jest radioaktywne, walczą z nami siły zła, kogoś namierzyła i skaleczyła wiązka lasera i takie tam inne...
Śmieszne i fajne :]
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
rambolek 



Doczy: 08 Pa 2007
Posty: 23
Wysany: 2007-11-17, 17:54   

graliscie moze w hellgate ?? ?
jak nie wiadomo ocb to klik klik
http://www.hyper.pl/news?11948607851047
_________________
 
 
 
kado


Doczy: 21 Lut 2008
Posty: 1
Wysany: 2008-02-21, 15:25   

Ja bardzo ale to bardzo polecam gre Hogwart RPG (był sobie link)
Jest to wspaniała gra dla wszystkich fanow Harrego Pottera i nie tylko. Bardzo ja polecam i naprawde warto. Ma już ponad 7 tysięcy zarejestrowanych uzytkownikow. Ciagle jest na niej ok 100 osób z którymi np. mozesz pogadać. Zapraszam serdecznie do zapissywania.
Ostatnio zmieniony przez Mószka 2008-02-21, 16:29, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Doczy: 18 Cze 2006
Posty: 681
Skd: okolice Trójmiasta
Wysany: 2008-07-18, 11:25   

Temat należałoby rodzielić między RPG i cRPG :wink:

cRPG

Oczywiście klasyka cRPG - Wrota Baldura i Dolina Lodowego Wichru - wszystkie części obu gier. To jest prawdziwa klasyka. Grafika miała niepowtarzalny klimat - ręcznie malowane makiety, rzut izometryczny, po prostu cudo!
Obecnie nie przepadam za grafiką typu Dungeon Siege, czy Neverwinter Nights. Fabuła też się stacza. To już nie to, co Torment, gdzie wspaniała fabuła, możliwości dialogowe i różnorodne opcje rozwiązywania problemu przykuły mnie do fotela na wiele miesięcy ;)

RPG

Warhammer - jakość sama w sobie.

Dungeons&Dragons - nuuda


Darkness napisa/a:
Dużo bardziej wolę kultowe już Diablo II. :spoko:


Kultowa to, moim zdaniem była jedynka. II wieje nudą, brakuje jej otoczki pierwszej części. Poza tym, Diablo to gra z rodzaju hack'n'slash,a nie RPG.
Ostatnio zmieniony przez Fanfir 2008-07-18, 11:26, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2008-07-18, 12:34   

Fanfir napisa/a:
co Torment, gdzie wspaniała fabuła, możliwości dialogowe i różnorodne opcje rozwiązywania problemu przykuły mnie do fotela na wiele miesięcy ;)
nic mi nie mów 8) wcieło mnie na dłuuuuuuuuuuuuugo. Ci którzy to stworzyli to geniusze, gra jest po prostu niesamowita i nie można sie znudzić...zmęczyć tak. ale nie znudzić :)
Fanfir napisa/a:
Kultowa to, moim zdaniem była jedynka. II wieje nudą, brakuje jej otoczki pierwszej części. Poza tym, Diablo to gra z rodzaju hack'n'slash,a nie RPG.
OTóż to :prosze:

[ Dodano: 2008-07-18, 13:39 ]
ja w tym momencie gram w Arcanum. przypowieści o maszynach i magyi . Również dosć rozbudowany, nie tak jak Torrment ale bardziej niż ID :) jest w tym świecie obecny specyficzny dualizm. z jednej strony technika z drugiej magia. Można tworzyc naprawdę nieziemskie przedmioty, tworzyc pistolety, strzelby, koktajle mołotowa, granaty, pajęcze roboty, automatyczne wytrychy, mikstury lecznicze...no wszystko. :) Maga jest standardowa podobnie jak walka czyli dla kadego coś miłego ;)
_________________

 
 
 
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Doczy: 18 Cze 2006
Posty: 681
Skd: okolice Trójmiasta
Wysany: 2008-07-18, 12:48   

Ja tymczasem zagłebiam się w świecie Fallout. Pociąga mnie wizja post-apokaliptycznej Ameryki. Fabuła też całkiem do rzeczy,a klimat bezcenny np. istnieje możliwość natknięcia się na specjalne wydarzenia podczas podróży. I tak:
- można spotkać na środku pustyni zwłoki... utopionego rozbitka - aluzja do Titanica
- można spotkać ekipę zakiutych w stal rycerzy, którzy poszukują Świętego Granatu (Holy Hand Granade) - oczywsite nawiązanie do Monty Python'a.

Takich smaczków jest bardzo wiele ;-)
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group