Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła polska a angielska
Autor Wiadomość
cowboy02 


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 27
Wysłany: 2007-12-09, 15:24   

Polski system edukacji dużo wymaga od uczniów ale nie oszukujmy się często chodzi o to żeby uczeń wykuł na pamięć coś co mu się nigdy w życiu nie przyda ewentualnie będzie sobie mógł poszukać o tym informacji w internecie.Na przykład biologia-musiałem się uczyć na pamięć kilku stron o budowie pająka i po co mi to? :-P
_________________
http://www.tnij.com/aukcja_tanio
http://www.kornzone.pl
Ostatnio zmieniony przez Marki 2007-12-09, 17:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Dołączyła: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wysłany: 2007-12-09, 19:22   

Cytat:
musiałem się uczyć na pamięć kilku stron o budowie pająka i po co mi to?

co? :shock:
to chyba jest na fakultetach, a tam to raczej sie ludziom przydaje
_________________
http://www.facebook.com/events/254994394601751/
 
 
 
lazor 



Imię: Lazy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 107
Skąd: From Hell
Wysłany: 2007-12-09, 20:12   

jak ktoś idzie na fakultet z biologi to koniecznie mu się nie przyda budowa pająka jak chce potem zostać np farmaceutą
chyba że będzie ucierać pająka na maść :-P
Ostatnio zmieniony przez Marki 2007-12-09, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2007-12-09, 21:02   

Cytat:
chyba że będzie ucierać pająka na maść :-P
Mam w rodzinie osobÄ™ po farmacji pracujÄ…cÄ… w firmie kosmetycznej i zapewniam CiÄ™, ĹĽe kremy itp. sÄ… testowane nie tylko na pajÄ…kach... zaleĹĽy gdzie pracujesz, farmacja to nie tylko apteka.
Cytat:
jak ktoś idzie na fakultet z biologi to koniecznie mu się nie przyda budowa pająka jak chce potem zostać np farmaceutą
Ale jakby chciał iść na biologię to jest już to konieczne.
cowboy02 napisał/a:
często chodzi o to żeby uczeń wykuł na pamięć coś co mu się nigdy w życiu nie przyda ewentualnie będzie sobie mógł poszukać o tym informacji w internecie.
"gdzie leĹĽy Ekwador?" ~zaczekaj sprawdzÄ™ w internecie." ROTFL
cowboy02 napisał/a:
Na przykład biologia-musiałem się uczyć na pamięć kilku stron o budowie pająka i po co mi to?
Musiałeś wybrać klasę biol-chem w normalniej szkole i klasie licealnej materiał nie jest aż tak szeroki...

[ Dodano: 2007-12-09, 21:04 ]
Na studiach filologicznych uczę się np: semiotycznego i pragmatycznego rozbioru zdań angielskich a pracując przykładowo jako tłumacz czy nauczyciel zapewne nigdy (a jako tłumacz dość rzadko) tej wiedzy nie wykorzystam.
Mimo to wolę wiedzieć.
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez Marki 2007-12-09, 21:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
lazor 



Imię: Lazy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 107
Skąd: From Hell
Wysłany: 2007-12-09, 21:15   

kaĹĽdy uczy siÄ™ tego czego lubi (fakultet)
osobiście jestem na mat-fiz i uczę się rzeczy które raczej mi się w przyszłości nie przydadzą (np wykonywanie działań na gazie idealnym (lub jak się on nazywa bo zapomniałem w tym momencie :-P ) taki gaz nigdy nie istnieje i nie będzie ale się uczę tego chodź wiem że to nie będzie na 100% mi potrzebne
uczę się bo to lubię ale czasem mogli by wykładać coś co na pewno się w przyszłości przyda :-P
Ostatnio zmieniony przez Marki 2007-12-09, 21:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2007-12-09, 21:24   

A kto CiÄ™ trzyma w tej szkole?
Ić do zawoduwki i nauczysz się tylko i wyłącznie życiowych rzeczy...
chyba każdy zdaje sobie sprawę na co się decyduje idąc do danej szkoły czy wybierając dany profil. Dobry fizyk musi znać to:
lazor napisał/a:
np wykonywanie działań na gazie idealnym
a klasa matFiz przygotowuje do studiowania właśnie na kierunku technicznym i chyba to jest cała odpowiedź. Dobry specjalista nie może mieć umiejętności wyłącznie praktycznych np: taki fizyk na podstawie wiedzy musi przewidzieć co by było gdyby itp. W końcu nie każdy musi być naukowcem.

lazor napisał/a:
momęcie
momencie?
lazor napisał/a:
chodĹş
choć?
lazor napisał/a:
mogli by wykładać
wykłada się albo kafelki albo jakiś przedmiot na uniwersytecie. Nie pamiętam wykładów w liceum.
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
lazor 



Imię: Lazy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 107
Skąd: From Hell
Wysłany: 2007-12-09, 21:55   

:shock:
ale zareagowałaś
polonistą nie będę (dlatego jestem na mat-fiz )
błędy w pisowni popełniam i to notorycznie ale musisz się ich czepiać?
i nic nie pisałem że nie lubię mojej szkoły :|
lubię ją dlatego do niej chodzę jak bym nie lubił zrobił bym jak piszesz
co do umiejętności praktycznych jak się uczę więcej doświadczeń sam lub z kumplem robiłem niż na lekcji wiec nie pisz mi tu
Fantasia napisał/a:
Dobry specjalista nie może mieć umiejętności wyłącznie praktycznych

bo ja w szkole nie uczę się żadnych praktycznych bo same teoretyczne i to często takich co w przyrodzie nie wystąpią vide gaz idealny

a to co napisałem przedtem że się uczę rzeczy raczej które mi się nie przydadzą to mi chodziło o wyjątki typu tego gazu a nie cała szkole większość materiału jest przydatna i widzę jej zastosowanie w przyszłości
Ostatnio zmieniony przez Marki 2007-12-10, 16:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2007-12-09, 23:09   

lazor napisał/a:
błędy w pisowni popełniam i to notorycznie ale musisz się ich czepiać?
Wydawało mi się, że Mozilla poprawia błędy. I się nie czepiam tylko chodź razi mnie w oczy.
lazor napisał/a:
co do umiejętności praktycznych jak się uczę więcej doświadczeń sam lub z kumplem robiłem niż na lekcji wiec nie pisz mi tu
Fantasia napisał/a:
Dobry specjalista nie może mieć umiejętności wyłącznie praktycznych

bo ja w szkole nie uczę się żadnych praktycznych bo same teoretyczne i to często takich co w przyrodzie nie wystąpią vide gaz idealny
teorię zdobywa się później na uczelniach policealnych czy studiach gdzie jest cała góra ćwiczeń. Zależy oczywiście jakich studiach, na fizyce na pewno mnóstwo laborków. Tylko, żeby zabrać się za praktykę zawsze trzeba mieć teorię do pewnego stopnia opanowaną i po liceum. Na studiach wiedza powinna się uzupełniać... Ot i cała filozofia.
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez Marki 2007-12-10, 16:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group