Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Domy opieki
Autor Wiadomo
Agentka 



Wiek: 37
Doczya: 20 Cze 2006
Posty: 448
Skd: się biorą idioci??
Wysany: 2006-07-20, 09:28   Domy opieki

Temat o Domach Opieki.

Wasze opinie o takich instytucjach...

Czy jest to ostatecznosć czy raczej luksus dla osób starszych?

Czy Wy pozwolilibyście żeby ktoś z waszych najblizszych wybrał dla siebie tam miejsce na starość?
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 35
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2006-07-20, 10:18   

Znaczy się tak.

Jeśli osoba starsza nie ma już rodziny (wypadki losowe), to dom opieki to najlepsze rozwiązanie - nie jest samotna, ma jakieś zajęcie i tak dalej.
Ale jeśli osoba starsza ma rodzinę, to już gorzej. Przecież rodzina powinna siebie wspierać i opiekować się poszczególnymi jej członkami - dziećmi, rodzicami, dziadkami i tak dalej.
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
buziaczek 
:*:*:*:*



Imi: Madzia;)
Wiek: 34
Doczya: 01 Cze 2006
Posty: 545
Skd: Kolorowe Sny
Wysany: 2006-07-20, 10:49   

Domy opieki to dla starszych ludzi luksus raczej nie jest, dlatego że w domach opieki jest się daleko od swojej najbliższej rodziny. Do takich domów trafiają ludzie, którzy albo obojętnie są traktowani przez rodzinę albo jej wogóle nie mają. Osobiście nie pozwoliłabym aby ktoś z mojej rodziny wybrał się tam na starość.
_________________
Prawdziwa miłość wychodzi z serca
Ale znaleźć ją możemy tylko wtedy
Gdy poszukujemy ją sercem:*:*:*

 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2006-07-20, 10:50   

Cytat:
Znaczy się tak.

Jeśli osoba starsza nie ma już rodziny (wypadki losowe), to dom opieki to najlepsze rozwiązanie - nie jest samotna, ma jakieś zajęcie i tak dalej.
Ale jeśli osoba starsza ma rodzinę, to już gorzej. Przecież rodzina powinna siebie wspierać i opiekować się poszczególnymi jej członkami - dziećmi, rodzicami, dziadkami i tak dalej.

j.w dokładnie jestem tego samego zdania...
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
SKAza 
Peace and love! (;



Imi: Kaś.
Doczya: 18 Cze 2006
Posty: 537
Skd: Zielona łąka.
Wysany: 2006-07-20, 14:05   

Zgadzam się z Deirdre i Maziną.

Jeśli o mnie chodzi - nigdy nie pozwoliłabym na to, aby ktokolwiek z mojej rodziny wybrał się do takiego domu opieki, jeżeli ja byłabym w stanie się tymi osobami opiekować. (;
Co więcej, już teraz opiekuję się jedną starszą panią w ramach 'wolontariatu', choć tak naprawdę jesteśmy już jak rodzina. (;
_________________
'Trzeba żyć, o przyjaciół dbać, zjeść rybę i stokrotek – Broń Boże! – nie zrywać!'
Ostatnio zmieniony przez SKAza 2006-07-20, 14:07, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-24, 11:36   

Dziwnie bym się czuła, gdyby ktoś z mojej rodziny chciał sie przenieść do takiego domu, przecież ma mnie, zawsze mogę pomóc, zaopiekować się tą osobą. Zawsze to lepiej z rodziną niż z kimś obcym...
A z drugiej strony są sytuacje, kiedy ktoś albo rodziny nie ma, albo ta rodzina mieszka za granicą i ma tam swój dom, pracę rodzinę, wiadomo, ze nie zwinie się z tamtąd z dnia na dzień i sie wróci, żeby zajmować się starszą osobą, wtedy jeśli ten ktoś nie chce przeprowadzić się do innego kraju, a starsi ludzie robia to raczej niechętnie to faktycznie taki dom jest dla niego jedynym rozwiązaniem...
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-06-24, 15:49   

Nie pozwoliłabym nikomu z rodziny pójść do takiego ośrodka, bo skazałabym go tylko na cierpienie. W dodatku moje zachowanie wskazywałoby na to, że nie zależy mi na tej osobie, nie mam dla niej czasu i nie chcę się nią opiekować. Kto, jak kto, ale ja taka nie jestem.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Doczya: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wysany: 2007-06-24, 16:22   

nie chciałabym żeby ktoś z mojej rodziny tam szedł dopóki byłabym w stanie sie nim zaopiekować. uważam że jak ktoś umieszcza tam swoich bliskich dla własnej wygody to nie ma serca. poza tym starsi ludzie to istna skarbnica wiedzy nie tylko o dawnych czasach. mają przecież o wiele więcej życia za sobą niż my.
tak przynajmniej jest w Polsce, bo z tego co opowiadała mi mama i jej znajome [często pracowały za granicą], to w bogatszych krajach Domy Opieki są prawie jak hotele. każdy ma osobny pokój z TV i komputerem [z netem], są baseny siłownie itp... i chyba nic dziwnego że tacy starsi ludzie mają dość wiecznie zajętych dzieci rozwrzeszczanych i wypieszczonych wnucząt i wybierają takie miejsce
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-06-28, 19:55   

Nie wyobrażam sobie oddac mojego dziadka z którym teraz mieszkam do domu opieki społecznej :( Jest zdrowy, jak ja się uczę a mama pracuje bez problemu sam zajmuje sie sobą.
Wyjątek od tego jest jeden: gdyby był chory bo to byłoby poważnym problemem i wiązałoby się albo z przerwaniem moich studiów albo koniecznościa rezygnacji z pracy mojej mamy (tylko wtedy nie wiem skąd bralibyśmy środki do życia :| ) Taka choroba gdy osoba wymaga ciągłej opieki jest więc wg mnie problemem i przeszkodą. Nie wiem czy w domu opieki nie miałby wtedy lepszej np: całodobową zdrowotną czy pielęgniarską.
Starszy człowiek nie jest przeszkodą tzn: nie powinien być tak postrzegany. On kiedyś też dużo zapewne dla rodziny zrobił nie można na starośc ze zwględu na własną wygodę sie go pozbyć.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-28, 20:28   

A ja mam teraz inne pytanie dotyczące domów opieki: czy nie mielibyscie nic przeciwko wybudowaniu takiego w waszej okolicy?
Bo na moim osiedlu chca właśnie taki postawić i dosc sporo ludzi protestuje przeciwko temu.. Tak właściwie nie wiedząc chyba dlaczego..
 
 
 
zapominalska
[Usunity]

Wysany: 2007-06-28, 20:35   

większość ludzi zna tylko jedną twarz takich domów... starsi ludzie oddani żeby nie sprawiali kłopotu.

a moja mam w takim domu pracuje. u nich akurat znajdują się same kobiety, niektóre lekko upośledzone i niedołężne. i nie są to tylko osoby starsze, bo są nawet dziewczyny 20-kilku letnie. i to wcale nie tak, ze je sie tam oddaje, żeby pozbyć sie problemu. wiele z nich same tam przychodzi. inne są tam oddawane przez rodzinę, która nie potrafi opiekować sie taką osobą, która często nawet nie zdaje sobie sprawy co sie z nią dzieje i w sumie obojętne jest jej gdzie mieszka, ważne żeby była umyta i nakarmiona. a personel w tym domu jest naprawdę świetnie wykwalifikowany i niektóre z nich mają nawet lepiej, niż jakby opiekowała się nimi rodzina. uwierzcie mi, że od środka wygląda to zupełnie inaczej.
takie domy są potrzebne i już...
Ostatnio zmieniony przez zapominalska 2007-06-28, 20:36, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-06-29, 10:37   

Kya napisa/a:
czy nie mielibyscie nic przeciwko wybudowaniu takiego w waszej okolicy?
Bo na moim osiedlu chca właśnie taki postawić i dosc sporo ludzi protestuje przeciwko temu.. Tak właściwie nie wiedząc chyba dlaczego..
Bardo mnie to dziwi :| Nie wiem co komu może przeszkadzać taki dom. Spotkałam się z tym, że ludzie nie chcą np domu odwykowego dla ludzi z AIDS no i o ile tam są jakieś argumenty to ty nie mogę jakis dostrzec, może ktoś mnie kiedyś oświeci. Tacy ludzie na prawdę nie są uciążliwi w sąsiedzctwie. Dziwne...
nymphetaminka napisa/a:
a personel w tym domu jest naprawdę świetnie wykwalifikowany i niektóre z nich mają nawet lepiej, niż jakby opiekowała się nimi rodzina.
Tak. Ja w to nie wątpię bo też znam dobre przykłady domów w których sumiennie i kompetentnie pracowali ludzie z naprawdę zacięciem i odpowiednim (medycznym szczególnie) wykształceniem do tego.
Ale zawsze znajdzie się jakaś czarna owca i wtedy oglądamy w Uwadze czy innych reporterskich programach, że się czeka tylko na ich śmierć, zakleja plastrem, głodzi czy przywiązuje do łózka. I chocby to był jeden na 30 domów opieki, że tak postępują to fama już poszła i pewnien stereotyp się tworzy :(
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-29, 11:47   

Wiesz co ja Ci powiem, że w pewien sposób rozumiem tych ludzi: jesli się czegoś nie zna, to się tego boi.
Poza tym w DPSach też mieszka trochę ludzi, którzy może chorzy psychicznie nie są, ale problemy ze sobą mają... No i już w okolicy jest jeden DPS, jedna kobietka z niego jeździ sobie czasem autobusem i na prawdę to nie jest fajna sytuacja, jak wrzeszczy na cały autobus, klepie ludzi po tyłkach, zaczyna kogoś nagle wyzywać, albo jak zrobiła mi, rzuca ci się na ręke ni z gruszki ni z pietruszki i wbija ci w nią pazury do krwi...
I taki dom chcą wybudować przy przedszkolu i szkole podstawowej, więc troszke nie dziwiłam się tym początkowym protestom...
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2007-06-30, 10:16   

W naszym kraju, przynajmniej z tego co ja zauważyłam, nadal panuje przekonanie, że jeśli oddaje siestarszą osobę do domu opieki to jest się wyrodnym i niewdzięcznym dzieckiem, które nie moze poświęcić rodzicowy trocheczasu. A dla tej osobyzazwyczaj jest to poniżenie i poczucie nieprzydatności. Uważam, że troche niesłyuszne jest takie myslenie, bo niekiedy naprawdę ludzie mają lepszą opiekę tam niż by mięli w domu, lekarz i cała opieka medyczna jest na miejscu, zawsze pansjonariusze mogą znaleźć ludzi o podobnych zainteresowaniach czy wspólnych tematach do rozmowy, ale nie. Wolą tkwić w domu choćby mięli siedzieć sami całymi dniami.
Owszem jeżeli osoba jest w miarę sprawna i sama sobie radzi to nie widze sensu żeby szła do tekiego domu, chyba, że sama tego chce. Natomiast jeśli naprawdę nie jest w stanie sama o siebie zadbać, a rodzina nie mozę zapewnić opieki uważam, że taki dom to bardzo dobre rozwiązanie.
NIedaleko mnie miał powstać właśnei teki ośrodek, jednak wielu bliższych sąsiadów buntowało sieprzeciw umieszczeniu go w tym miejscu. Właśniwie taki sam przykład jak podała Kya. NIe rozumiem takiego czegoś. Przecież niczym to nie grodzi, ani nie przeszkadza...
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-30, 10:56   

I nie wybudowali bo ludzie się nie zgodzili?
To troszkę głupie: ci ludzie przecież gdzieś mieszkać muszą. I tak mi się przypomniało, co przedstawicielka jednego z takich domów powiedziała na spotkaniu: czeka się pól roku na miejsce w takim domu, w tym czasie człowiek chodzi sobie normalnie po ulicy, nie leczy się, nie dostaje pomocy... I nikt nie boi się, że ktoś z problemami chodzi sobie bez nadzoru, a boją się wybudowac ośrodka, gdzie ci ludzie będa leczeni, pilnowani a teren będzie ogrodzony...
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group