Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Czas leczy rany
Autor WiadomoϾ
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-06-30, 11:53   

Mazin napisa³/a:
Jeśli się siedzi z założonymi rękami to tak.. ale po co? Skoro moszna to oszukać (hm, czy aby na pewno?) Zawsze można powygłupiać się ze znajomymi, iść do kina z kumplem, iść na disco i poznać kogoś ^
można ale takie tęsknoty za kimś z kim się już nie jest wychodzę wieczorem gdzieś spod łóżka jak te strchy z dzieciństwa, zupełnie niespodziewanie albo jak widzisz gdzieś jakąś objętą parkę i myślisz: "teraz to zapewne byłoby już 2 lata razem...czemu innym wychodzi a mi nie..." Czy chcesz czy nie chcesz to czasami wraca :(
Mazin napisa³/a:
Można się tak męczyć tydzień, miesiąc, pół roku... w ostateczności rok lub więcej :P ale to pewnie skrajne przypadki ;)
jestem skrajnym przypadkiem. 8)
Tuxedo napisa³/a:
Wtedy przychodzą brutalne myśli w stylu "lepiej gdyby tego w ogóle nie było". Przychodzą wam też czasem?
czasem przychodzą tylko, że z tym ostatnim facetem to mam tak, że nawet jakbym wiedziała to co teraz wiem czyli, że to się skończy jak skończy to i tak bym sie na ten związek zdecydowała. Miłość, ot i co...
Cytat:
Mówimy, że czas leczy rany. Odnoszę się teraz do miłości, a może druga miłość jest lepszym lekarstwem? Co myślicie? Gdy zostajemy zranieni, lepiej odczekać, oswoić się itp, czy może bez skrupułów flirtować ile się da z innymi?
To może (może nie musi...) być czasem bardzo wyniszczające. Często po nieszczęśliwie zakończonym związku ma się niższe poczucie własnej wartości, czasami się o coś obwiniamy (często niesłusznie ale to robimy) i takie rzucanie się w wir życia czasami może przynieść jeszcze większe poczucie pustki... znajomości na parę imprez, na parę spotkań itp. a człowiek dalej może się czuć, że np: "nie jest zbyt dobry żeby go/ją ktoś mógł traktować poważnie"

Ja ze swojego doświadczenia polecam to co zawsze: przyjaciół :) potrafią być boscy... pocieszą, przytulą, rozśmieszą i ma się w nich wsparcie a takie przelotne związki czy flirtowanie tego ci nie da....
Mazin napisa³/a:
Ja tam nigdy nie żałowałam, że byłam kiedyś z kimś tam w związku. Nie wyszło? Trudno, ale mimo wszystko było miło i to się liczy, a że finał taki.. cóż życie. Nie ten to inny. W Twoim przypadku nie ta to inna ;)
Życie toczy się dalej, moim zdaniem ludzi nie powinni zatrzymywać się i rozpamiętywać, życie jest na to zbyt krótkie... a czas ucieka
Ciekawe czy jakby Ci nie wyszło z kimś na kim NAPRAWDE ci zależy czy też byś tak mówiła... szczerze mówiąc wątpię. Np: czego Ci absolutnie nie życzę ale rozejście się z tym panem z którym jesteś teraz na pewno nie skończyłoby się na czymś typu: "no trudno... życie"
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2008-06-30, 12:19   

Fantasia napisa³/a:
Ciekawe czy jakby Ci nie wyszło z kimś na kim NAPRAWDE ci zależy czy też byś tak mówiła... szczerze mówiąc wątpię. Np: czego Ci absolutnie nie życzę ale rozejście się z tym panem z którym jesteś teraz na pewno nie skończyłoby się na czymś typu: "no trudno... życie"

Zależy... jeśli mieszkałabym z nim, miała z nim wspólnych znajomych wtedy sytuacja byłaby bardziej skomplikowana i nie tak jasna jak w poprzednich przypadkach.
Ja po prostu jestem zdania, że lepiej nie rozpamiętywać bo wiadomo boli, wolę podchodzić do tego tak jak napisałam wyżej czyli życie toczy się dalej. Mam dopiero 20 lat i całe życie przede mną.

Fantasia napisa³/a:
Ja ze swojego doświadczenia polecam to co zawsze: przyjaciół :) potrafią być boscy... pocieszą, przytulą, rozśmieszą i ma się w nich wsparcie a takie przelotne związki czy flirtowanie tego ci nie da....

Ale flirtowanie też może dać dobrą zabawę, co nie?
Ja tam nie wiem, nie jestem doświadczona w związkach, ale mam pewien pancerz wolę wmawiać sobie to i tamto, żeby tylko nie płakać, smucić się itp.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-06-30, 12:28   

Mazin napisa³/a:
Mam dopiero 20 lat i całe życie przede mną.
to jest rzeczywiście bardzo oczywiste ale jak naprawdę ci na kimś zależy to można sie czuć jakby sie nic na około nie liczyło. Trudno wtedy uwierzyć w to, że może jeszcze kiedyś być lepiej. :?
Cytat:
ale mam pewien pancerz wolę wmawiać sobie to i tamto, żeby tylko nie płakać, smucić się itp.
nie zawsze i nie każdemu udaje się samego siebie oszukać. Szybciej chyba kogoś oszukasz niż samą siebie.
Mazin napisa³/a:

Ale flirtowanie też może dać dobrą zabawę, co nie?
może. ale nie wszystkim o dobra zabawę chodzi. niektórzy potrzebują pewnego rodzaju stabilizacji, takiego poczucia, że jak jest źle to ktoś przy tobie będzie.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2008-06-30, 12:48   

Fantasia, ta, gorzej jak się żyje w obcym kraju :P
Ale tak ogólnie rzecz biorąc zgadzam się z Twoim zdaniem, chociaż tak nie do końca ale to dużo gdybania i trzeba przetoczyć kilka przypadków :P
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
TomZiom 
;)


Imiê: Tomek
Wiek: 29
Do³¹czy³: 13 Lip 2008
Posty: 1
Sk¹d: Z domu
Wys³any: 2008-07-13, 21:05   

Czas nie leczy on przyzwyczaja do bólu......

I ja się z tym zgadzam, z własnego doświadczenia to wiem;|
Ostatnio zmieniony przez Mószka 2008-07-13, 21:57, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
iTsOnLyMe91 



Imiê: Justyna
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 26 Cze 2008
Posty: 115
Sk¹d: Rybnik
Wys³any: 2008-07-15, 13:25   

TomZiom, no to jeżeli przyzwyczaja do bólu, to Cię od niego uodparnia =)=) czyli można powiedzieć, że leczy :) przynajmniej mi sie tak wydaje ...
_________________
... Kocham Cię już wiem
Jedno słowo cichy szept
Kocham Cię już wiem
jedno słowo a tyle mieści się ...

<3
 
 
 
JoJo 
Fikasz?!



Imiê: Anka
Do³¹czy³a: 19 PaŸ 2007
Posty: 105
Sk¹d: PoznaÅ„-miasto doznaÅ„
Wys³any: 2008-07-15, 15:11   

Ech.... Ja wychodzę z założenia, że w życiu potrzebne jest cierpienie, tak samo jak wszelkie radości. W końcu nasze ziemskie życie to nie raj :wink: Poza tym moim zdaniem każde cierpienie uczy nas czegoś nowego, wzbogaca życiowy bagaż doświadczeń zdecydowanie bardziej niż dotykające nas dobro. I tak naprawdę ból - w pewnej formie - zostanie w nas na zawsze, gdyż taka jest nasza ludzka natura, a o jego stopniu - bardziej niż czas - będzie decydować nasza aktualna sytuacja życiowa. Powiedziałabym wręcz, że otoczenie, w którym znajduje się człowiek, tj. rodzina, przyjaciele, znajomi z pracy czy szkoły, odgrywa kluczową rolę w leczeniu ran. A jeśli podczas procesu stawania ponownie na nogi spotkamy kogoś, to poruszy skamielinę, w którą powoli zamieniało się serducho, to świat znów staje się piękny i kolorowy - znów chce się żyć. I co ma wówczas do tego czas? Niczo :wink:

Czas jest naszym nieugietym panem, zaciera wspomnienia, zmienia nas, nasze priorytety i życie, aczkolwiek w kwestiach uczuciowych jego siły są bez wątpienia ograniczone. Gdyby się jednak uprzeć, to nie tyle uodparnia czy leczy, co przeistacza żywione uczucia w obojętność. Nadmiar takich doświadczeń prowadzi do nieczułości i zgorzknienia. Ewentualnie do choroby psychicznej :-P
_________________
"Moralność to po prostu nasza postawa wobec ludzi, których nie znosimy."
(Oscar Wilde)
Ostatnio zmieniony przez JoJo 2008-07-15, 15:12, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imiê: AÅ›ka
Do³¹czy³a: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Sk¹d: dzisiaj tu jutro tam
Wys³any: 2008-09-18, 23:24   

JoJo napisa³/a:
Ja wychodzę z założenia, że w życiu potrzebne jest cierpienie, tak samo jak wszelkie radości.


Szczera prawda. Gdyby nie ból i cierpienie to ludzie nie dostrzegaliby i niedoceniali szczęścia.


Uważam, że czas leczy rany, aczkolwiek nie pozwala nam do końca (i chyba nigdy nie pozwoli) zapomnieć. Ale to czas sprawia, że powoli godzimy się z daną sytuacją, oswajamy się z nią, pomaga nam się zahartować.

„Każdy gromadzi blizny w sercu” P. Coelho
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imiê: Natalek
Wiek: 37
Do³¹czy³a: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Sk¹d: uć
Wys³any: 2008-09-19, 18:07   

Cytat:
Szczera prawda. Gdyby nie ból i cierpienie to ludzie nie dostrzegaliby i niedoceniali szczęścia.


Uważam, że czas leczy rany, aczkolwiek nie pozwala nam do końca (i chyba nigdy nie pozwoli) zapomnieć.
właśnie dlatego się uczymy :) mówi się, ze dwa razy nie mona wejść do tej samej rzeki, dwa razy nie można popełnić identycznego błędu...przynajmniej pamięć bólu to taka wspaniała rzecz która nas broni przed sobą w przyszłości :P
czas leczy, ale się nie zapomina. Gdyby się zapominało to nie mielibyśmy czasu by leczyć, bo rany robilibyśmy sobie na nowo...
a poza tym...wybaczyć można, ale nigdy nie zapomnieć :twisted:
_________________

 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group