Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Kastracja pedofili
Autor Wiadomo
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2008-09-17, 22:45   Kastracja pedofili

Ostatnio głośno się zrobiło o propozycji premiera na temat katracji pedofilów. Co o tym sądzicie? Czy powinna wejść taka ustawa? Dlaczego tak/nie?
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2008-09-18, 00:06   

Asik napisa/a:
o propozycji premiera na temat katracji pedofilów. Co o tym sądzicie? Czy powinna wejść taka ustawa? Dlaczego tak/nie?
co to jest za pytanie? czy pytanie brzmi "czy mamy kastrować pedofilii?" czy też może "czy ma wejść taka ustawa?" :|
tusk walnoł radośnie tekścik na czasie pod publikę, odpowiadający opinii społeczeństwa, ale się zdziwię jak wejdzie jakakolwiek ustawa ;) a jak ta o kastrowaniu to zjem własną głowę rotfl
_________________

 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2008-09-18, 09:03   

A szkoda, bo szczerze by się przydała.
Opinia na czasie.. No cóż, faktycznie tak jest, ale kiedy mają się zabrać za ten problem? Za 10 lat?
Moim zdaniem coś z tym faktycznie zrobić trzeba i taka farmakologiczna kastracja powinna być obowiązkowa.
Szkoda tylko, że ustawa ma małe szanse na wejście w życie, bo są ludzie, którzy uważają, że ktoś kto potrafi gwałcić swoją 5-cio letnią córkę to dalej człowiek i bronią go te same prawa..
Jak dla mnie ktoś taki zasługuje na stanowczo gorszą karę niż taka kastracja...
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2008-09-18, 10:48   

Kya napisa/a:
to dalej człowiek i bronią go te same prawa..
Jak dla mnie ktoś taki zasługuje na stanowczo gorszą karę niż taka kastracja...
ale to nadal człowiek.Naprawdę tak uważam...najgorszy z możliwych ale nadal człowiek. Ja bym nie chciała być mordercą, nawet gdybym miała eksterminować zwyrodnialców.
Pedofilia to coś...nie ma na to słów. Ale wracając do wypowiedzi Tuska...to było pod publikę i aż mnie mdli, że przez tragedie 5 latki podskoczą mu sondaże :| nie łudźmy się...to polityka. w polityce chodzi tylko o politykę...
_________________

 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2008-09-18, 11:30   

Nie mówię o karze śmierci. Szczerze uważam, że zasługuje na coś jeszcze gorszego.
Ja bym takim zafundowała kastrację, ale nie farmakologiczną, a mechaniczną..
Dla mnie to już nie jest człowiek. Wydaje mi się, że o przynależności do społeczeństwa nie powinny decydować tylko czynniki biologiczne, jak przeciwstawne kciuki, ale też i psychika, zachowania.
A takie zachowania nie są ludzkie w moim rozumieniu człowieczeństwa.
Dla mnie są to po prostu zwierzęta.

A co do Tuska.. Prawda taka, że skoczy mu poparcie, ogólnie nie mam nic przeciwko temu, zwłaszcza jeśli jeszcze uda mu się coś z tą sprawą zrobić.
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2008-09-18, 16:34   

Dla mnie to NIE SĄ ludzie. Nie widzę przeciwwskazań przeciwko kastracji.

Mimo to nie jestem zachwycona tym pomysłem albo raczej nagłośnieniem go. W Polsce DUŻO większym problemem jest np: przemoc domowa którą żadna organizacja nie jest w stanie się zająć w pełni a przepisy regulujące taką pomoc to od kilku dobrych rad buble prawne ;/ Mam tylko nadzieje, że sama na damskiego boksera nie trafię bo w razie czego to nie mogę na niczyją pomoc liczyć.... ;/

[ Dodano: 2008-09-18, 17:35 ]
Cytat:
Ja bym takim zafundowała kastrację, ale nie farmakologiczną, a mechaniczną..
Dla mnie to już nie jest człowiek. Wydaje mi się, że o przynależności do społeczeństwa nie powinny decydować tylko czynniki biologiczne, jak przeciwstawne kciuki, ale też i psychika, zachowania.
A takie zachowania nie są ludzkie w moim rozumieniu człowieczeństwa.
Dla mnie są to po prostu zwierzęta.
:prosze: właśnie.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-09-18, 19:22, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Paulina 
November Rain



Imi: Paulina
Wiek: 39
Doczya: 10 Gru 2006
Posty: 173
Skd: zza chmur
Wysany: 2008-09-19, 22:01   

Czy ktoś orientuje się może - na czym polega kastracja chemiczna? Gdzieś się doczytałam, że chodzi o podawanie leków obniżających poziom testosteronu, nawet do poziomu sprzed okresu dojrzewania. Czyli co - wyzerowany popęd płciowy? Czy to pójdzie w parze z impotencją? Taka kastracja to raz na zawsze i finito czy podawanie leków ma być stałe? Jeśli stałe, to kto za nie będzie płacił? Hormony i leki oddziałujące na nie to dość droga impreza.
_________________

Cyryl w obiektywie
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2008-09-20, 09:10   

a poza tym czy jest pewność, że facet który nie będzie mógł skrzywdzić dziecka w najbardziej oczywisty sposób nie zrobi tego inaczej? niby obniżenie popędu płciowego powinno załatwić sprawę ale ludzka psychika to pole na którym łatwo się poślizgnąć.
_________________

 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2008-09-20, 09:11   

Obniża popęd płciowy praktycznie do zera.
Niestety też nie wiem jak wygląda to z dawkowaniem, ale jak gdzieś słuchałam wywiadu na ten temat to wydawało mi się, że gdzieś przewinęło się hasło, że byłoby to jednorazowe, nieodwracalne i słyszałam o kosztach między 500 a 700 zł. Ale nie jestem tych informacji pewna, tak więc jakoś bardzo się nimi bym nie sugerowała..
Taka kuracja na pewno będzie droga, ale z drugiej strony, pedofilii recydywistów (bo to takich kastrować chce premier) chyba aż tak wielu w naszym kraju nie ma i warto by to zrobić, chociażby dla samego przykładu i odstraszenia... Gdyby jednocześnie kazać im w ramach prac społecznych odpracować koszty zabiegu/odsiadki to by się to zwróciło.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2008-09-20, 09:13   

Kya napisa/a:
Gdyby jednocześnie kazać im w ramach prac społecznych odpracować koszty zabiegu/odsiadki to by się to zwróciło.
a ja jestem w ogóle za tym by każdy więzień pracował podczas odsiadki a nie takie wakacje jak mają :/ poza tym ...przestańmy pedofilom zapewniać osobne cele to wtedy zobaczymy jak najłatwiej i najtaniej wykastrować pedofila :roll:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-09-20, 12:15, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2008-09-20, 11:16   

Hehe i tu się muszę zgodzić i z jedną i z drugą propozycją.
Nie wiem czemu państwo ma utrzymywać przestępców. Tak naprawdę to dla niektórych nie jest to wcale kara, siedzą na utrzymaniu podatników. Nie dość, że powinni na swoje utrzymanie pracować, to jeszcze powinni jakiś zysk państwu przynieść, w ramach zadośćuczynienia.
No i racja, z tego co słyszałam lekkiego życia pedofile w więzieniu nie mają... Jeśli już się zetkną z resztą więźniów..
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2008-10-06, 00:00   

Jak dla mnie jest to zupełnie nieopłacalne. Po cholerę kastrować? Zamknąć w więzieniu dożywotnio i kazać im na siebie zarabiać. Kara psychiczna jest zawsze bardziej bolesna niż fizyczna, a uniemożliwienie pedofilom kontaktu z dzieciakami i odcięcie ich od świata jest jak najbardziej wyszukanym i niemiłym sposobem na ukaranie.

[ Dodano: 2008-10-06, 01:01 ]
Poza tym...

Cytat:
Ale wracając do wypowiedzi Tuska...to było pod publikę i aż mnie mdli, że przez tragedie 5 latki podskoczą mu sondaże nie łudźmy się...to polityka. w polityce chodzi tylko o politykę...


Właśnie.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
Ostatnio zmieniony przez Kya 2008-10-06, 06:56, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Source 
Boski Łącznik



Imi: Domin
Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 198
Skd: Sora&Naraku
Wysany: 2008-12-26, 22:55   

Jak dla mnie to kastracja farmakologiczna jest niepraktyczna bo za droga, mechaniczna również bo jak facetowi utniesz jaja mówiąc prostym językiem to jest to dla niego dokładnie to samo co śmierć :twisted: Także pierw się trzeba zastanowić co bardziej się opłaca... Jak wykastrujesz to więcej na niego wydasz niż sam zarobi, jak zabijesz to przynajmniej wydatki się kończą. A nie zdziwiłbym się gdyby spytać co wolą tych anomalnych ludzi to większość na pewno wybrałaby śmierć :spoko: :wink:
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2008-12-26, 23:28   

Source napisa/a:
ak wykastrujesz to więcej na niego wydasz niż sam zarobi, jak zabijesz to przynajmniej wydatki się kończą.
wiesz że jedna kara śmierci kosztuje taki teksas tyle co utrzymanie 10 dożywotnich więźniów ;) te apelacje, formalności etc.
Taka prawda...jeśli uznajemy takie wartości jak godność w odniesieniu do osoby to nie możemy pozbawić istoty rozumnej tego tak po prostu...kto mi poda kryteria człowieczeństwa? Jeśli pozwolimy nakazem sadu grzebać przestępcom w głowie i lędźwiach to może to przejść na mniejsze wykroczenia, moze terapie genetyczne ? za które beknie następne pokolenie. innymi słowy w tym momencie stosuję stary dobry argument równi pochyłej :-P
_________________

 
 
 
Source 
Boski Łącznik



Imi: Domin
Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 198
Skd: Sora&Naraku
Wysany: 2008-12-27, 20:07   

Nie wiem i ci nie powiem ile kosztuje utrzymanie czy zabicie takiego osobnika ale wydaje mi się, że śmierć jest tańsza niż żywienie, mycie i ubieranie roślinki =D
A myślałaś nad tym żeby wprowadzić karę śmierci w postaci takiej unowocześnionej gilotynki? ;>
Z tego co się doczytałem jest to najłatwiejszy, najszybszy i najmniej bolesny sposób.
Może nie wygląda on zbyt pięknie ale jest baaaaaaardzo praktyczny, przy czym skazańcy nie cierpieli by w ogóle :P
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group