Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Trądzik
Autor Wiadomo
jullka-16


Doczy: 06 Gru 2007
Posty: 4
Wysany: 2007-12-07, 21:46   Trądzik

Macie wogole trądzik? Jesli tak to jak długo? Używacie jakiś kosmetykow?

Ja mam ale taki niwielki kiedys bylo gorzej, jak dlugo to sama nie wiem a kosmetyki mam Aknicare i mi bardzo bobrze pomagają sie wyleczyc;))
Ostatnio zmieniony przez Mószka 2009-02-12, 22:43, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Acetone 



Doczy: 11 Gru 2007
Posty: 71
Wysany: 2007-12-13, 19:57   

Prosta sprawa.
Odkręć kran, a bulgocząca żarówka zamieni pochodną ektodermy w stosunku wprost proporcjonalnym do zróżniczkowanej zawartości koła młyńskiego, które to napędzane zawiesiną bomblującą w żywotnych organach Optimusa zabije koralowego królika, który to kopulując z martwą roletą do kawy wypełni ulice kakofonią harcerzy. BUM!
Trądziku nie ma.
Sam mam syfu od zaje... wszędzie, ostatnio wyciskałem coś niecoś z języka, bolało z deka.
_________________
"Jedno Lustro, dwa odbicia" M.Ż.
 
 
 
ZłotaRybkaxD 
Karolcia


Imi: Karolina
Wiek: 32
Doczya: 01 Lut 2008
Posty: 9
Skd: Białystok
Wysany: 2008-02-02, 14:45   

Miałam trądzik,ale już go nie mam:) a Jak go zwalczyłam? Różne sposoby używałam,ale nic nie pomagało. Zaszłam raz do apteki i poprosiłam o Clerasil ale nie sprzedano mi bo pani powiedziała ze to jest płyn z alkoholem i na tmłoda twarz zły będzie,no to go nie kupiłam. Za to kupiłam sobie też Clerasil ale maść,krem to jest nie jest drogi bo 15zł za 30ml. Skuteczny naprawdę pomógł mi w 3dni naprawdę,polecam go. No i wreszcie pozbyłam sie trądzika :) :)
 
 
 
Barbossa 
I co z tym zrobisz?



Imi: Maciej
Wiek: 33
Doczy: 21 Gru 2007
Posty: 367
Skd: Dębica
Wysany: 2008-02-02, 18:37   

a ja sie nacieram balsamem mamy i pomaga xD
_________________
Est enim ea non scripta, sed nata lex, quod vim vi repellere licet

i nic to
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2008-02-02, 21:16   

A no mam, kiedyś używałam specjalnych kremów i żelów punktowych, ale mi to kompletnie nie pomagało. Teraz w ramach profilaktyki TAKI KREM, niby że muska słońcem, ale dla mnie nie to jest najważniejsze - po prostu genialnie nawilża, rozprowadza się po twarzy i to wystarcza. Tzn oczywiście zawsze coś się pojawi, a wtedy traktuję skórę Tribioticiem - można go kupić w aptece. Szczerze powiedziawszy, to ten specyfik jest genialny, ale lepiej go nie nadużywać (w końcu rodzaj antybiotyku to rodzaj antybiotyku, można przy okazji zniszczyć sobie cerę).
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
wariat4



Doczy: 17 Lis 2008
Posty: 122
Wysany: 2009-02-09, 21:06   

Prawda jest taka, że trądziku się nie da wyleczyć. Można go "zmniejszyć" ale nie wyleczyć.
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2009-02-12, 02:05   

wariat4 napisa/a:
Prawda jest taka, że trądziku się nie da wyleczyć. Można go "zmniejszyć" ale nie wyleczyć.


hmmm... a możesz to rozwinąć szerzej? po czym stwierdzasz takie wnioski ?
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
wariat4



Doczy: 17 Lis 2008
Posty: 122
Wysany: 2009-02-12, 19:37   

Nikt nigdy nie znalazł prawdziwego lekarstwa na trądzik. Niestety. Są rożne kremy, toniki np. Crealasil ale one tylko zmniejszają objawy trądziku. Są również specjalistyczne szczepionki przeciwtrądzikowe. One podobno naprawdę pomagają ale trądzik po jakimś czasie wraca.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2009-02-12, 21:52   

wariat4 napisa/a:
Nikt nigdy nie znalazł prawdziwego lekarstwa na trądzik. Niestety. Są rożne kremy, toniki np. Crealasil ale one tylko zmniejszają objawy trądziku. Są również specjalistyczne szczepionki przeciwtrądzikowe. One podobno naprawdę pomagają ale trądzik po jakimś czasie wraca.

Gdyby napisał to ktoś inny to byłabym wstanie w to uwierzyć ;p ale, że to Ty to zapytam bo trochę dociekliwa jestem, ale skąd masz te dane? :)


trądzika jako tako sama osobiście nie mam, ale wypryski przed okresem są standardowe..
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
wariat4



Doczy: 17 Lis 2008
Posty: 122
Wysany: 2009-02-12, 22:18   

Mazin napisa/a:
Gdyby napisał to ktoś inny to byłabym wstanie w to uwierzyć ;p ale, że to Ty to zapytam bo trochę dociekliwa jestem, ale skąd masz te dane? :)


aaa,rozumiem,czyli ja teraz gorszy jestem od innych tak??

Rozmawiałem z...chirurgiem i mówił mi, że są takie szczepionki.
Poza tym moja siostra miała wiele problemów z tym.
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2009-02-12, 22:33   

dr Piotr Pawlik, specjalista dermatolog i alergolog napisa/a:
Jeżeli zauważyliśmy na swojej twarzy, dekolcie lub plecach niepokojące zmiany, wtedy jak najszybciej należy zgłosić się do specjalisty. Lekarz dermatolog, na podstawie wywiadu z pacjentem oraz badania zmian skórnych, określi chorobę i ustali odpowiednie leczenie. Usuwanie zmian chorobowych przez samych pacjentów zazwyczaj tylko pogarsza przebieg choroby, ponieważ w ten sposób doprowadzamy do rozprzestrzeniania się zmian zapalnych. W efekcie choroba utrzymuje się dłużej i przebiega ciężej.

trądzik to choroba, którą da się leczyć. Jest to długotrwałe i męczące, ale odpowiedni dobór leków pozwala na zwalczenie tej choroby, a nie zaleczenie.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
wariat4



Doczy: 17 Lis 2008
Posty: 122
Wysany: 2009-02-12, 22:38   

No to ja Ci odpowiem, że leczenie trądziku jest tak długie, że sam zniknie:) oczywiście pomaga leczenie ale podkreślam. pomaga. nie usuwa.

Dla potwierdzenie(bo nie wierzycie mi , wiem) dam parę wypowiedzi paru osób:

"Ta jasne U dermatologa lecze sie juz dwa lata i nic. Bratka tez piłam, nie pomogło."

"Nawet nie wiesz jak dobrze Cię rozumiem. Ja też brałam już wszystko i nic. Leczyłam się Diane, ale naturalnie nawrót jest."
Ostatnio zmieniony przez wariat4 2009-02-12, 22:41, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2009-02-12, 22:42   

To zależy - jeżeli trądzik jest wywołany przez podwyższony poziom androgenów w organiźmie człowieka wystarczy kuracja hormonalna, która przeciętnie trwa około sześć miesięcy i jest wystarczająca do walki z tą chorobą.

[ Dodano: 2009-02-12, 22:45 ]
wariat4 napisa/a:
"Ta jasne U dermatologa lecze sie juz dwa lata i nic. Bratka tez piłam, nie pomogło."

"Nawet nie wiesz jak dobrze Cię rozumiem. Ja też brałam już wszystko i nic. Leczyłam się Diane, ale naturalnie nawrót jest."


Sukcesem jest dobranie odpowiednich leków, co może być trudne. Niektórym lekarzom udaje się to przy pierwszych podejściach, niektórym nie, co jest jedną z przyczyn takiego długiego okresu choroby. Drugą sprawą jest to, że wiele osób leczy się na własną rękę, kupując produkty dostępne w aptekach i sklepach. Jest to błąd, ponieważ trądzik leczy się antybiotykami i tylko taka kuracja może być skuteczna.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2009-02-12, 23:24   

Eos napisa/a:
Sukcesem jest dobranie odpowiednich leków, co może być trudne.


dokładnie. Nie prawdą jest, że jest nieuleczalny.

Moja kuzynka bardzo się męczyła, no ale kuracja hormonalna jej pomogła (nie biorąc pod uwagę efektów ubocznych jakimi były u niej roczny zanik miesiączki po odstawieniu leku).
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2009-02-13, 16:44   

wariat4 napisa/a:

aaa,rozumiem,czyli ja teraz gorszy jestem od innych tak??

nie, ale nie znam Ciebie i nie zawsze wierzę, w to co mówisz więc wolę potwierdzenia ;)

cichy napisa/a:

Moja kuzynka bardzo się męczyła, no ale kuracja hormonalna jej pomogła (nie biorąc pod uwagę efektów ubocznych jakimi były u niej roczny zanik miesiączki po odstawieniu leku)

właśnie. Ja mam na przy oczach takie kaszaki, i słyszałam, że ja właśnie leczy się również hormonami.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group