Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Eucharystia
Autor WiadomoϾ
Taka jedna 
stwór!



Imiê: Natalek
Wiek: 37
Do³¹czy³a: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Sk¹d: uć
Wys³any: 2008-06-09, 16:11   

A czy to istotne na czym to polega? :| tak naprawdę jak sama uczęszczałam do kościoła, spowiadałam się, przyjmowałam eucharystie i byłam naprawdę grzeczną dziewczynką :P to czułam się naprawdę wspaniale. Może i to była autosugestia, nie mogę tego stwierdzić. Miało to sens bo wtedy wierzyła, że ma. Był częścią czegoś w co swego czasu ceniłam, wierzyłam etc. teraz? mogłabym przyjmować co dzień, co godzinę a i tak nic by to mi nie dało ;) choćby mnie sam papież wyspowiadał i co więcej byłabym z nim szczera ;P To symboliczne przyjcie Chrystusa dla tych co wierzą, że to najprostsza/najpewniejsza droga ;)
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-06-09, 17:05, w ca³oœci zmieniany 2 razy  
 
 
 
wariat4



Do³¹czy³: 17 Lis 2008
Posty: 122
Wys³any: 2009-02-13, 19:16   

Taka jedna napisa³/a:
tak naprawdę jak sama uczęszczałam do kościoła, spowiadałam się, przyjmowałam eucharystie i byłam naprawdę grzeczną dziewczynką :P to czułam się naprawdę wspaniale


Zgadza się. Ja również czułem się wspaniale. Było pięknie. A teraz?? zrobiłem tyle głupot przez ostatnie 3 lata, że aż przykro. Człowiek który wierzy, który wierzy przyjmując Ciało Chrystusa jest bardzo szczęśliwy.

Taka jedna napisa³/a:
teraz? mogłabym przyjmować co dzień, co godzinę a i tak nic by to mi nie dało


Skąd wiesz?? spróbuj przejść się do spowiedzi. Poważnie! Może akurat poczujesz się lepiej. Ja zawszę się czuję lepiej po niej. Choć ostatnio bardzo to zaniedbałem:(
Ostatnio zmieniony przez wariat4 2009-02-13, 19:17, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imiê: Natalek
Wiek: 37
Do³¹czy³a: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Sk¹d: uć
Wys³any: 2009-02-14, 12:19   

wariat4 napisa³/a:
Może akurat poczujesz się lepiej. Ja zawszę się czuję lepiej po niej. Choć ostatnio bardzo to zaniedbałem:(
bo twoja wiara pozostała taka sama.
Ja nie chcę wracać na łono kościoła. Niezależnie co powodowało to poczucie szczęścia, jakie było jej źródło, nie chcę podpisywać się pod tą instytucją i konfesjonał jak i kościół nie jest już dla mnie miejscem świetym.
_________________

 
 
 
wariat4



Do³¹czy³: 17 Lis 2008
Posty: 122
Wys³any: 2009-02-14, 12:51   

Taka jedna napisa³/a:
bo twoja wiara pozostała taka sama.


To mam zmienić wiarę żeby znowu być szczęśliwym?? Każdy człowiek jest w jakimś tam stopniu szczęśliwy niezależnie od wiary.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imiê: Natalek
Wiek: 37
Do³¹czy³a: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Sk¹d: uć
Wys³any: 2009-02-14, 13:01   

wariat4 napisa³/a:
To mam zmienić wiarę żeby znowu być szczęśliwym?? Każdy człowiek jest w jakimś tam stopniu szczęśliwy niezależnie od wiary.
dlaczego ty nigdy nie rozumiesz o co mi chodzi? pytałeś:
wariat4 napisa³/a:
Skąd wiesz?? spróbuj przejść się do spowiedzi. Poważnie! Może akurat poczujesz się lepiej. Ja zawszę się czuję lepiej po niej
no to ci napisałam, że zawsze czujesz się lepiej bo wierzysz cały czas w to samo.
ja już w Kościół nie wierze wiec odpada ;) a szczęśliwa jestem dużo bardziej niż byłam :) Jestem pogodzona z Bogiem i sobą.
_________________

 
 
 
wariat4



Do³¹czy³: 17 Lis 2008
Posty: 122
Wys³any: 2009-02-14, 16:15   

Wydaję mi się, że powstaje tu trochę taki paradoks bo skoro jesteś pogodzona z Bogiem to powinnaś chodzić na Mszę Świętą bo to bardzo ważna rzecz a Ty Kościół odrzucasz.

PS. Możesz pobiedzić co Ci nie pasuje w Kościele? Pytam z ciekawości bo wiele osób zarzuca różne rzeczy Kościołowi i chciałbym wiedzieć co ty mu zarzucasz. Mi np. nie podoba się spowiedź ale ja tego nie zmienię...
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imiê: Natalek
Wiek: 37
Do³¹czy³a: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Sk¹d: uć
Wys³any: 2009-02-14, 18:56   

wariat4 napisa³/a:
Wydaję mi się, że powstaje tu trochę taki paradoks bo skoro jesteś pogodzona z Bogiem to powinnaś chodzić na Mszę Świętą bo to bardzo ważna rzecz a Ty Kościół odrzucasz.
mówiłam, że jestem pogodzona z Bogiem, nie z Kościołem ;) z resztą wiele osób może sie nie zgodzić, czy w Kościele mówią o "tym samym" Bogu o którym mówię ja...powiedzmy, że różnią nas poglądy teologiczne... ale nadal Teologiczne ;)
wariat4 napisa³/a:
Możesz pobiedzić co Ci nie pasuje w Kościele? Pytam z ciekawości bo wiele osób zarzuca różne rzeczy Kościołowi i chciałbym wiedzieć co ty mu zarzucasz. Mi np. nie podoba się spowiedź ale ja tego nie zmienię...

przede wszystkim to, ze propagują lenistwo intelektualne i etyczne. Że oddali Boga za Mamonę, że schowali się za obrządkiem byleby tylko nie spojrzeć Prawdzie w oczy.
Generalnie nie godzę się na ślepotę i hipokryzje Kocioła. Drażni mnie to na tyle mocno, że nie ma tam dla mnie miejsca...To nie jest moja droga i tyle ;)
_________________

 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2009-02-14, 19:43   

Taka jedna napisa³/a:
przede wszystkim to, ze propagują lenistwo intelektualne i etyczne. Że oddali Boga za Mamonę, że schowali się za obrządkiem byleby tylko nie spojrzeć Prawdzie w oczy.


Hm, ciekawe, bo z moich obserwacji wynika, że to o czym piszesz jest tym, co nagłośniły, rozpropagowały media, a co z rzeczywistością ma niewiele wspólnego. Ale ja nikogo na siłę przekonywać nie będę, każdy ma swoje spostrzeżenia. I tak nawrócić kogoś nie da się przez słowa i słóweczka, a przez czyny, których na forum nie sposób pokazać...
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imiê: Natalek
Wiek: 37
Do³¹czy³a: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Sk¹d: uć
Wys³any: 2009-02-14, 19:52   

ankaanka napisa³/a:
Hm, ciekawe, bo z moich obserwacji wynika, że to o czym piszesz jest tym, co nagłośniły, rozpropagowały media, a co z rzeczywistością ma niewiele wspólnego. Ale ja nikogo na siłę przekonywać nie będę, każdy ma swoje spostrzeżenia. I tak nawrócić kogoś nie da się przez słowa i słóweczka, a przez czyny, których na forum nie sposób pokazać...
Anka to o czym mówię mówię z obserwacji i z lektury. Staram się aby media akurat miały niewielki wpływ na kształtowanie się moich poglądów a już na pewno nie mają wpływu na mój stosunek do wiary. Nie mam zamiaru twierdzić, ze Kościół to samo zło ale z doświadczenia wiem, że to co w kościele najlepsze to inicjatywa od dolna (schole, spotkania młodych) Zdaje sobie sprawę, że to co powiedziałam mogło cię urazić i za to przepraszam. Taki mam stosunek do Kościoła bo od jego wad nie potrafię abstrahować... Bo nie powinien mieć wad :) I wierz mi tak wcale nie jest łatwiej...

[ Dodano: 2009-02-14, 19:54 ]
no i nie słyszałam w mediach by twierdzono, że Kościół wyrabia u ludzi lenistwo etyczne i intelektualne ;) z tym etycznym pewno wielu sie nie zgodzi, ale dla mnie etyka winna być racjonalna więc oba się dla mnie łączą :)
_________________

 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2009-02-14, 23:15   

Taka jedna napisa³/a:
mam zamiaru twierdzić, ze Kościół to samo zło ale z doświadczenia wiem, że to co w kościele najlepsze to inicjatywa od dolna (schole, spotkania młodych)


Owszem, jednak w większości wspierana "odgórnie" (to moje spostrzeżenia ;) )

Taka jedna napisa³/a:
Zdaje sobie sprawę, że to co powiedziałam mogło cię urazić i za to przepraszam.


Spokojnie, nie uraziło :)

Taka jedna napisa³/a:
Taki mam stosunek do Kościoła bo od jego wad nie potrafię abstrahować... Bo nie powinien mieć wad


Może nie powinien, ale nawet logicznie myśląc - mieć MUSI. Człowiek to istota omylna, każdy o tym wie. I każdy wierzący (w tym wypadku katolik) musi zdawać sobie sprawę, że wierzy w to, co kiedyś zostało wybrane przez jakiśtam ludzi. I wierzy w to, że na tych ludzi zstąpił Duch św. itd., aby ta wiara była jak najprawdziwsza. Co nie oznacza, że nikt się tam u góry hierarchii kościelnej nigdy nie pomylił. Ale to wiara, którą powinno się zgłębiać, przyjąć.

Taka jedna napisa³/a:
I wierz mi tak wcale nie jest Å‚atwiej...

Wierzę, znam ludzi może nie o takim samym, ale podobnym podejściu do wiary.

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi (tej dodanej), to bardziej chodziło mi o ten fragment poprzedniej:
Taka jedna napisa³/a:
Że oddali Boga za Mamonę, że schowali się za obrządkiem byleby tylko nie spojrzeć Prawdzie w oczy.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imiê: Natalek
Wiek: 37
Do³¹czy³a: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Sk¹d: uć
Wys³any: 2009-02-15, 12:32   

ankaanka napisa³/a:
Co do drugiej części Twojej wypowiedzi (tej dodanej), to bardziej chodziło mi o ten fragment poprzedniej:
Taka jedna napisał/a:
Że oddali Boga za Mamonę, że schowali się za obrządkiem byleby tylko nie spojrzeć Prawdzie w oczy.
Aaaa o to ;) Tak mnie zawsze nachodzi jak sobie przypomnę o sprzedawaniu stolca papieskiego, nepotyzmie, stosach które płonęły często w imię interesów i polityki...generalnie o historii. Teraz jest wydaje się lepiej, ale tam gdzie ludzie tam grzech. I jak już pisałam, ja ię łatwo wkurzam :wstyd: zwłaszcza na hipokryzje. Jak stoi mi ambonie facet i mówi o tym jaka parafia biedna a jeździ mercedesem, jak inny facet wszystkim jak leci nakłada pokutę 5 zdrowasiek...generalnie nie godzę sie na traktowanie go jako autorytetu moralnego, jak duchowego przewodnika, którym przecież być powinien. Zwłaszcza jak jeszcze będąc w gimnazjum przyszłam do księdza żeby mi coś wyjaśnił a on mi powiedział żebym mu głowy nie zawracała :? i o dziwo wtedy się od Kościoła nie odwracałam. Zaczęłam się odwracać, gdy nie potrafiłam już uwierzyć w to co mi mówili..ale to już inna sprawa :) natomiast zarzuty moje źródło mają takie jak powyżej. A wracając do Eucharystii, nie będę nigdy twierdzić, że to niepotrzebne, bzdura etc. Jeśli tylko potrafić będzie uleczyć komuś serce to jest niezbędna niezależnie od tego czy to jest 'ciało Chrystusa" czy tylko kawałek wafla.
_________________

 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group