Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Skate'rzy to nie subkultura to sposób życia!!
Autor WiadomoϾ
Pica 


Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wys³any: 2007-06-09, 19:11   

Morte napisa³/a:
mnie kiedyś grupka skejtów pobiła ;] ...
A może to były dresy ? Dziwne...Wydawało mi się że skejci nie mają jakiejś szczególnej ideologii , która nakazuje im latać z pięściami za kimkolwiek.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2007-06-09, 22:28   

Bo co ma ubiór do tego. I w skejtach znajdują się durnie którzy idą bić byle kogo.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
komodo_joe 
Rupert The Peanut



Imiê: Piotrek
Wiek: 38
Do³¹czy³: 31 Sie 2007
Posty: 114
Sk¹d: Toronto, Canada
Wys³any: 2007-08-31, 02:15   

Ktoś wspomniał że coś ostatnio mniej skate'ów widać. Szczerze mówiąc to bardzo dobrze - znikają Ci wszyscy pozerzy pseudoskejty niszczący nasz wizerunek. 50% (może 90%) osób obecnie kojarzy nas z ciągłym paleniem marihuany i rozpieprzaniem okolicznych przystanków kiedy to prawdziwi skejci z krwi i kości w tym czasie ćwiczą sobie jakiegoś slide'a na rurce czy próbują przeskoczyć przez stos puszek... Żal poprostu, mam nadzieję że się to niedługo zmieni. I jak już ktoś wspomniał, nie mamy jakiejś specjalnej ideologi żeby każdego prać za darmochę, generalnie jesteśmy zwykłymi ludźmi którzy mają swoje ambicje i zajęcia. To tyle...
_________________
Z hyperreala? Rupert_the_peanut, miło mi.
 
 
 
Doktor


Do³¹czy³: 01 Gru 2007
Posty: 2
Wys³any: 2007-12-01, 20:03   

Zeby na jakis temat dyskutowac, najpierw trzeba miec jakies pojecie o nim...

http://www.atibaphoto.com.../c.E.Koston.jpg
Jesli widzicie w jego dloni butelke z piwem lub papierosa, to mi powiedzcie, bo ja nie widze.

http://plfoto.com/zdjecia_new/1381419.jpg
A jesli on ma szerokie ubrania, to ja chce wiedziec, jak wygladaja waskie. BTW, to moj znajomy, z ktorym razem jezdze.

Skater to ktos, kto jezdzi na desce, niezaleznie od gustu muzycznego czy stylu ubioru (a nawet wieku). W moim towarzystwie jezdza ludzie w przedziale okolo 13-20 lat, i sluchaja m. in. electro, hip hopu, rocka, techno. Najczesciej jednak slucha sie zywej, gitarowej muzyki. Ubior tez sie bardzo rozni, jeden z moich znajomych ubiera marynarki lub skorzane kurtki i waskie dzinsy, ja zas nosze luzne t-shirty i opuszczone spodnie.
I prawde mowiac wandalizm czy nietolerancja (jak mozna byc nietolerancyjnym, majac wsrod znajomych tak rozne gusty?) to ostatnie cechy, jakie bym przypisal skaterom. To wlasnie dzieki deskorolce mamy zajecie i nie chodzimy naje***i i nie jestesmy agresywni.
Oczywiscie, wszedzie sa wyjatki, za ktore calosc nie moze odpowiadac.
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-12-01, 20:29   

Doktor napisa³/a:
Zeby na jakis temat dyskutowac, najpierw trzeba miec jakies pojecie o nim...
i myślisz, że dwa zdjęcia dadzą nam pojęcie na ten temat?
Doktor napisa³/a:
Jesli widzicie w jego dloni butelke z piwem lub papierosa, to mi powiedzcie, bo ja nie widze.
To jest tylko jeden przedstawiciel... taki argument można obalić pokazując przykład kolesi z sąsiedztwa z fają i butlą... A ja np takich znam.

Ludzie są jacy są, niesamowicie różnorodni, a obecnie gadanie o subkulturach jest tak śliskie, że czasami mam wrażenie, że wprost nie ma sensu. Od ogólnego wizerunku przedstawiciela subkultury znajdzie się więcej wyjątków niż potwierdzeń. Może po prostu subkult. już zanikają albo przynależność do nich to kwestia bardziej mentalna niż pokazywana na zewnątrz? :|
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Klang 



Wiek: 38
Do³¹czy³: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Sk¹d: wziąć na piwo?
Wys³any: 2007-12-01, 21:05   

Doktor napisa³/a:
I prawde mowiac wandalizm czy nietolerancja (jak mozna byc nietolerancyjnym, majac wsrod znajomych tak rozne gusty?) to ostatnie cechy, jakie bym przypisal skaterom.
:lol: B.K.

Nikt przecież nie czepia się jazdy na desce. Sport jak każdy inny. Jednak kazda subkultura, czy też grupa ludzi mających wspólne zainteresowania budzi skojarzenia.

Fani techno - dropsy, dyskoteki, dresy
Punk - brudas, debil
Metal - nietolerancyjny głupek z chorobą sierocą
Rasta - zawsze uśmiechnięty debil, wiecznie najarany
Skate - używa k... zamiast przecinka, ubrania dla skate'ów są szyte z żagli, nie używają polskich liter
Emo - pozują na wrażliwych, są nudni i egocentryczni

Nie ma subkultury, która byłaby kojarzona pozytywnie, dlatego Twoja wypowiedź to niejako walka z wiatrakami.

Ja będę pisał, że "jestem punkiem, ale przyrzekam, że się myję" a Ty będziesz pisał: "jeżdżę na desce, ale na prawdę nie jaram ziela". Jeszcze trochę i zanikną wszelkie podziały.

Tacy np koszykarze. Oni też są kojarzeni ze środowiskiem hula-hopu. Cóż z tego, ze ja bardzo lubię kosza i uwielbiam punka/grunge skoro i tak 90% koszykarzy słucha rapu i hip-hopu. Nikt mi nie wciśnie, że to nie jest sport rapujących nigga.
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Świat się nam przygląda i nie życzy źle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
Skater Girl
Skateboard is my life...



Imiê: Paulina
Wiek: 30
Do³¹czy³: 13 Lis 2008
Posty: 28
Sk¹d: z twojego koszmaru
Wys³any: 2008-11-14, 21:04   

musiałam,po prostu musiałam się tu wypowiedzieć..hehe.
Czytałam wszytko co pialiście...
Że Skate to deska,spodnie w kroku, za duże bluzy..!
Nie!
Skate to człowiek,jak każdy inny ... tylko ma zamiłowanie do deski..kocha ją. ja nie wyobrażam sobie życia bez deski. Tak jak wielu moich znajomych...
Ech i Skate na pewno agresywni nie są ;3 mamy szacunek do innych..jak ktoś nas zaczepia to my wolimy ich raczej olać.. ^^
Skate niema jakiegoś określonego stylu,ubioru który był by podpisany pod tą subkulturę.niema też jakieś określonej Muzy...
Skate to sposób życia,bycia... mamy swoje ideologię,trzymamy się ich i jesteśmy szczęśliwi ^^ Hehe.
_________________
Skateboard is my life,my love...
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-11-14, 21:15, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
wariat4



Do³¹czy³: 17 Lis 2008
Posty: 122
Wys³any: 2009-02-17, 22:37   

Nie jestem skate ale bardzo podoba mi się ich styl - luzacki. Ostatnio zacząłem się ubierać jak skate tzn duża koszulka(oczywiście z napisem SLU Dla Nas 3 Litery Swiete a z tyłu Szacunek Ludzi Ulicy) i dość luzackie spodnie:D Zupełnie inny człowiek ze mnie. Skejci to zajebiści ludzie, choć trochę zanerwowi:/ (no dobra, ja strasznie nerwowy jestem).

PS. Zamknięto wątek o Emo więc napiszę tu krótko moje zdanie.
Znam dziewczynę Emo, jest spoko, natomiast uważam, że to taka kultura "przejściowa" tzn. Skejtami są też starsze osoby a Emo?? Nie prawdą jest, że z takimi ludźmi nie idzie rozmawiać. To tyle:P
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group