Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Prezydent oglosił żałobę narodową
Autor Wiadomo
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2009-04-14, 22:53   

Wg mnie prezydent przesadza z wprowadzaniem co chwilę żałoby narodowej. Nie umniejszam tragedii jaka dotknęła te osoby, ale żałobę powinno się wprowadzać, gdy wydarzy się naprawdę jakaś duża katastrofa.
Przez ostatnie lata na pewno w oczach wielu ludzi żałoba narodowa straciła na znaczeniu, z winy właśnie wprowadzania jej za często.

jaco napisa/a:
niedługo dojdzie do tego,że jak pan szanowny prezydent wstanie lewą nogą to będziemy mieć żałobę narodową...

To by było na swój sposób ciekawe :wink:
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-04-14, 23:11   

Tak jak kilka osób już wspomniało, żałoba traci na znaczeniu... Kiedyś (a przynajmniej mi się wydaje) było ją wyraźnie czuć, a tej obecnej - w ogóle.
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2009-04-15, 21:13   

Ja w swojej wypowiedzi pozwolę się posłużyć wypocinami innej osoby (mam nadzieję, że nikt mnie za to nie zlinczuje): http://tnij.org/kominekzaloba
W tym wypadku mam identyczne zdanie, jak zresztą przy większości "żałób".
Z góry informuję, iż w przytoczonym przeze mnie linku występuje trochę wulgaryzmów, żeby nie było, że demoralizuje młodzież.
 
 
 
Straho 



Imi: Jacław
Wiek: 35
Doczy: 04 Kwi 2009
Posty: 406
Wysany: 2009-04-16, 12:00   

Mietek, ja się zgadzam z tym co napisał autor tego tekstu z podanej strony, ale nie w pełni. Trochę przesadził, ale ogólnie miał rację.
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2009-04-16, 15:56   

Zgadzam się w zupełności z tym, że żałoba niepotrzebnie ogłoszona i że traci ona przez takie akcje swój wydźwięk. Ale stwierdzenia takie jak
Cytat:
Zbliżają się wybory, więc trzeba poprawić swój image.


Są wg mnie nietrafione. Patrząc choćby na ten temat, czy reakcje mediów - wprowadzenie żałoby ogólnie się nie podoba. Przyczyny wprowadzenia żałoby (może jestem naiwny) szukałbym gdzie indziej.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
BazyL 



Imi: Peter
Wiek: 33
Doczy: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skd: Lublin
Wysany: 2009-04-16, 17:10   

Straho napisa/a:
Mnie takie rzeczy szczerze nie ruszają, może mało we mnie człowieczeństwa, ale mam gdzieś co się komuś tam stało. Żałoba jak żałoba, żałować będzie chciał kto chce :wink:

Gdyby tam był ktoś z twojej rodziny i by zginął to ćwierkałbyś innym głosem.
Żałoba narodowa jest przesadzona, ale większą przesadą jest uwypuklanie braku naturalnych odruchów w społeczeństwie. Jak masz coś durnego do powiedzenia na temat umierających, to zastanów się gdyby ktoś z twoich bliskich zginął podczas zamachu czy pożaru lub wypadku. To chyba nie wywołałoby u ciebie obojętności, tylko piep....ną gorycz i depresję.
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-04-16, 17:14   

BazyL napisa/a:
Straho napisa/a:

Mnie takie rzeczy szczerze nie ruszają, może mało we mnie człowieczeństwa, ale mam gdzieś co się komuś tam stało. Żałoba jak żałoba, żałować będzie chciał kto chce :wink:

Gdyby tam był ktoś z twojej rodziny i by zginął to ćwierkałbyś innym głosem.


Ćwierkałby inaczej, z pewnością. Ale niektórzy tak mają, że nie współczują ludziom których widzą tylko w Wiadomościach.
 
 
 
Straho 



Imi: Jacław
Wiek: 35
Doczy: 04 Kwi 2009
Posty: 406
Wysany: 2009-04-16, 18:02   

Anoniman napisa/a:
Ćwierkałby inaczej, z pewnością.

Wiesz przed monitorem popaplać sobie możesz, ja w życiu dużo przeszedłem sadzę nawet, że więcej od niektórych z was, nikomu się nie skarżyłem, a ten kto to widział szczególnie się tym nawet nie przejmował. Jestem dzieckiem znieczulicy :wink:
 
 
 
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2009-04-16, 18:22   

annoth napisa/a:
Są wg mnie nietrafione. Patrząc choćby na ten temat, czy reakcje mediów - wprowadzenie żałoby ogólnie się nie podoba. Przyczyny wprowadzenia żałoby (może jestem naiwny) szukałbym gdzie indziej.

Elektorat Kaczyńskiego składa się raczej z ludzi prostych, bez większego wykształcenia. raczej niezbyt wielu ma chęć słuchania debaty publicznej w mediach. Dla nich wielka tragedia = żałoba to znak, że "ci na górze" jeszcze nie do końca oderwali się od rzeczywistości i potrafią dostrzec cierpienie maluczkich.
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-04-16, 20:11   

Straho, chodziło mi że gdyby w takiej tragedii straciłbyś kogoś to byś płakał. No offence.
 
 
 
BazyL 



Imi: Peter
Wiek: 33
Doczy: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skd: Lublin
Wysany: 2009-04-16, 20:33   

Raz w życiu postaw się w sytuacji tych osób, ich rodzin i bliskich. Gdybyś miał syna i on by spłonął w jakimś hotelu, to byś powiedział "aaa kij, zrobię sobie następnego" i machnął na to ręką? Żałoba narodowa to przesada, ale takie podejście do sprawy to brak jakichkolwiek odruchów ludzkich.
Kaczy jak Kaczy...więcej żałób narodowych wprowadził niż Kwacho. Już nie nadmieniam, że w większości nie powinno nazywać pożarów hoteli narodowym bólem. Chyba, że spłonąłby ktoś ważny dla naszego kraju, bądź śmierć poniosło kilkuset rodaków. Jednak skoro prezydent podjął taką decyzję, to raczej nie mamy wpływu na cofnięcie jej.

Paulus, ale z Ciebie Huzar ^_^


Bazyl zacznę ciąć Twoje posty tak jak to zrobiłam z tym. Mam już serdecznie dość, ze obrażasz ludzi. A na dodatek takie teksty nie wnoszą nic do tematu wiec bardzo proszę daruj je sobie//Kya

:@
Ostatnio zmieniony przez Kya 2009-04-16, 21:17, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2009-04-16, 20:56   

BazyL napisa/a:
Gdybyś miał syna i on by spłonął w jakimś hotelu, to byś powiedział "aaa kij, zrobię sobie następnego" i machnął na to ręką?

Zapewne tak by nie było. Ale uwaga... jego syn tam nie zginął. Zginęli ludzie, których rodziny teraz cierpią, ale Straho nie jest członkiem którejkolwiek z tych rodzin i nie dziwię się że śmierć tych ludzi jakoś go nie rusza.
Szczerze mówiąc mnie też nie. Owszem, współczuję rodzinom ale bardziej z szacunku do więzi rodzinnych i do tego, jak przeżywa się stratę bliskich, a nie dlatego że naprawdę czuję ból tych rodzin.
Gdybym miał w sobie tego typu wrażliwość, codziennie musiałbym chodzić załamany...
Codziennie na świecie umiera o wiele więcej osób w wypadkach samochodowych, a jakoś nikt nie współczuje rodzinom ofiar tak "globalnie".

I nie sądzę żeby stwierdzenie Straha, że go to nie rusza, było przejawem braku ludzkich odruchów. Ludzie są egoistami - jeśli nie dotyczy ich coś bezpośrednio to mają to gdzieś.
Mnie osobiście też ta tragedia jakoś nie załamała. I nie uwierzę że ktoś zupełnie z boku jakoś strasznie się przejął tym co się stało (nie liczę ludzi którzy mieszkają w podobnych blokach - oni się przejęli bo mogą być następni).
Być może jest garstka ludzi naprawdę wrażliwa na takie rzeczy, ale postawa reszty to po prostu szacunek do rodzaju sytuacji... plus postawa "bo tak trzeba".
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2009-04-16, 21:16   

Ja popieram Annotha i po części też Straha: współczuję tym rodzinom i naprawdę dostrzegam jak wielka tragedia je spotkała. Ale uważam, że jednocześnie nikt nie powinien mi żałoby narzucać na siłę i jest to ograniczenie mojej wolności chociażby przez odwoływanie imprez/koncertów/niektórych programów w telewizji, co szczerze powiedziawszy jako człowiekowi wolnemu, mającemu prawo posiadać znieczulicę (bo czemu nie? to, ze współczuję to ludzki odruch, ale tak samo ludzko byłoby, gdybym stwierdziła, że mnie to nie dotyczy i nie obchodzi) wydaje się być mocno przesadzone.
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2009-04-19, 00:23   

I już po żałobie. Szczerze powiedziawszy nawet nie zauważyłam kiedy się rozpoczęła i zakończyła. W ogóle nie było czuć tej żałobnej atmosfery jak np. podczas ataku na WTC, czy ataku w Madrycie.
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2009-04-19, 15:13   

Dla ciekawych:

II Rzeczpospolita:
1. 3 lutego 1924 Śmierć byłego prezydenta USA Woodrow Wilsona
2. 12 maja 1935 Śmierć Marszałka Józefa Piłsudskiego
3. 4 grudnia 1938 Śmierć arcybiskupa lwowskiego obrządku ormiańskiego Józefa Teodorowicza
Okres okupacji:
4. 4-18 października 1944 Upadek powstania warszawskiego
Polska Rzeczpospolita Ludowa:
5. 9 marca 1953 Śmierć Józefa Stalina
6. 13-18 marca 1956 Śmierć prezydenta Bolesława Bieruta
7. 8-11 sierpnia 1964 Śmierć przewodniczącego Rady Państwa Aleksandra Zawadzkiego
8. 28-31 maja 1981 Śmierć prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego
III Rzeczpospolita:
9. 18 lipca 1997 Powódź tysiąclecia (55 ofiar śmiertelnych)
10. 12-14 września 2001 Zamach na World Trade Center i Pentagon w Nowym Jorku i Waszyngtonie (2752 ofiary śmiertelne, w tym 5 Polaków)
11. 12-13 marca 2004 Zamach w Madrycie 11 marca 2004 (191 ofiar śmiertelnych, w tym 4 Polaków)
12. 5 stycznia 2005 Trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim, 2004 (około 294 tys. ofiar śmiertelnych)
13. 3-8 kwietnia 2005 Śmierć papieża Jana Pawła II
14. 14 lipca 2005 Zamach w Londynie 7 lipca 2005 (52 ofiary śmiertelne, w tym 3 Polki)
15. 29 stycznia?1 lutego 2006 Katastrofa budowlana na Śląsku w 2006 (65 ofiar śmiertelnych)
16. 23-25 listopada 2006 Katastrofa górnicza w kopalni Halemba w 2006 (23 ofiary śmiertelne, wszystkie z nich to Polacy) Dz. U. z 2006 r.
17. 23-25 lipca 2007 Katastrofa polskiego autokaru we Francji (26 ofiar śmiertelnych, wszystkie z nich to Polacy)
18. 24-26 stycznia 2008 Katastrofa lotnicza w Mirosławcu (w katastrofie zginęło 19 oficerów i jeden podoficer, wszyscy z nich to Polacy)
19. 14-16 kwietnia 2009 Pożar hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim (22 ofiary śmiertelne, wszystkie z nich to Polacy)
http://pl.wikipedia.org/w..._pa.C5.84stwach

Jestem ciekawy czy dożyję czasów, gdy któryś z prezydentów lub premierów powie wprost, że co prawda jest mu przykro z powodu tragedii, ale ma na głowie ważniejsze sprawy a do tego nie będzie dezorganizował pracy służbom ratowniczym.
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group