Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ginekolog.
Autor Wiadomość
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2007-07-30, 11:48   Ginekolog.

Czy traktujecie ginekologa i wizytÄ™ u niego podobnie jak u lekarza kaĹĽdej innej specjalizacji, czy raczej jest to pewnego rodzaju tematu tabu?

Oglądałam ostatnio reportaż o pewnym regionie wiejskim, gdzie ponad połowa kobiet ostani raz badała się u ginekologa średnio ponad 8 lat temu :shock: albo miało to miejsce podczas ostatniego porodu i w okresie poporodowym.

Też jesteście takiego zdania, że skoro wszystko pozornie jest w porządku to "nie należy się przejmować na zapas" (bo to był głowny argument tych kobiet ;/ ) ? Czy jednak od pewnego wieku (ok. 25) regularne profilaktyczne badania np: mające na celu szybkie wykrycie ewentulnego raka szyjki macicy czy innych schorzeń?
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez Fantasia 2007-07-30, 11:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ajs 



Imię: Barbara.
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 1155
Wysłany: 2009-01-12, 23:29   

Jestem za tym, że kobiety powinny się badać i to bardzo często...
Ja mam 17 lat...u ginekologa byłam 3 razy, dwa razy w szpitalu, teraz czekam na miejsce - mam duże problemy...gdybym nie odważyła się pójść w takim młodym wieku ( 16lat ) do ginekologa, to co by było jakbym poszła w wieku 25 ? wszystko jest ( chociaż z trudem) do wyleczenia...
Badajcie siÄ™, badajcie i jeszcze raz badajcie...
_________________
Moim celem jest spełnianie marzeń i snów - najwspanialszej rzeczywistości^^
Ostatnio zmieniony przez Mixmonia 2009-01-13, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mixmonia 



Wiek: 35
Dołączyła: 04 Lut 2007
Posty: 1087
Wysłany: 2009-01-13, 11:38   

Ja byłam raz w życiu, ale to dlatego, że miałam straszne bóle poniżej brzucha i mnie tam wysłali w szpitalu. Ale tak z własnej woli jeszcze nie byłam ani razu... Może dopiero zacznę chodzić po pierwszym porodzie, bo jak na teraz to nie widzę aż takiej strasznej potrzeby...
_________________
"Mamy siebie, mamy tak wiele"
 
 
 
Shezz 



Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2007
Posty: 440
Skąd: to masz?
Wysłany: 2009-01-13, 17:27   

Ja również byłam tylko raz u ginekologa i to z własnej woli. Cóż, tajemnicze krwawienie nie poprawiało mi humoru podczas wakacji, więc z oczami pełnymi strachu poszłam. :P Miło to nie było - trafiłam na starego dziada, który nie słuchał o czym do niego mówiłam i co mi jest. Później pobieżne badanie no i jak przyszło do proszenia o tabletki antykoncepcyjne to facet nie wziął pod uwagę zupełnie nic o czym mu mówiłam, o co go pytałam. Przepisał mi pierwsze lepsze tabletki, po których zażywaniu przytyłam, czułam się okrutnie źle, miałam straszne bóle głowy i łydek...W każdym razie ja się zraziłam do ginekologów.
_________________
"Stopień głupoty twojego postępowania, jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób."

Prawa Murphego
Ostatnio zmieniony przez Kya 2009-01-14, 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Dołączyła: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wysłany: 2009-06-01, 19:47   

powinno sie chodzić raz do roku i staram sie tego trzymać. zaczęłam dość wcześnie i dobrze, bo gdybym tak zwlekała to pewnie z wiekiem byłoby mi coraz trudniej - stałoby sie to jakimś tabu

no cóż... jeszcze jak kobiety w wieku naszych mam czy babć sie wstydzą i nie chcą chodzić [zwłaszcza w małych miejscowościach] to jeszcze jakoś można to łyknąć, chociaż tak naprawdę im ginekolog jest bardzo potrzebny [rak szyjki macicy, piersi itd] No ale jak mi dziewczyna w moim wieku mówi że ona już woli mieć tego raka i na niego umrzeć niż iść na cytologie to mi sie to w głowie nie mieści!!!!

w ogóle o tym to sie powinno mówić na tzw. wychowaniu do życia w rodzinie.
naprawdę, uważam że już w tym wieku dziewczynkom trzeba naświetlać problemy dot. zwłaszcza raka szyjki macicy i konieczności wczesnego badania sie, zamiast w kółko powtarzać, że seks to zło, albo całkowicie wszelkie "gorące" tematy omijać a z wizyty u ginekologa robić coś wstydliwego, wręcz grzesznego.
_________________
http://www.facebook.com/events/254994394601751/
 
 
 
Ĺ»abka 
I'm schisopremic



Imię: Monika
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2009-06-01, 20:40   

Pierwszy raz u ginekologa byłam dosyć późno (jakieś półtora roku temu), ale staram się odwiedzać regularnie (co 2-3 miesiące) no chyba, że zachodzi taka potrzeba to pojawiam się częściej.
Osobiście, nie jest to dla nie jakieś traumatyczne przeżycie, i idę na wiekszym luzie niż np. do dentysty.
W sumie pierwsza lekarka do której chodziłam była sympatyczna, ale nie zatroszczyła się zbytnio o mnie przepisując mi tabletki anty bez wcześniejszych badań i bagatelizując moje objawi zatrucia wątroby tymi lekami, za to pani ginekolog do której chodze teraz, ma ogromne poczucie humoru i można czuć się przy niej swobodnie. A co do wybory pan czy pani doktor to stanowczo kobieta, ponoć to mężczyźni sa delikatniejsi itd., ale jakoś nie potrafiłabym rozebrać się przed jakimś facetem...
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
MaĹ‚a_Adu 



Imię: Adrianna
Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 119
Skąd: CzÄ™stochowa
Wysłany: 2009-06-02, 11:11   

Ja regularnie chodzę do ginekologa od 4lat i jestem tam co 2miesiące.. Na początku miałam pewne obawy i wstydziłam się tego, ale teraz to już jest kwestia przyzwyczajenia.. Traktuje ginekologa jak każdego innego lekarza.. :)
_________________
Penis.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2009-06-06, 12:09   

co 2 mc? nie za często ;p standardowo wystarczy co 6mc :) chyba, że tylko po tabletki chodzisz a nie na badania.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
MaĹ‚a_Adu 



Imię: Adrianna
Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 119
Skąd: CzÄ™stochowa
Wysłany: 2009-06-06, 16:24   

Właśnie jestem w beznadziejnej sytuacji.. bo ja mam co 2 miesiące USG i jakieś durne leki biore..
_________________
Penis.
 
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 772
Skąd: ZabĹ‚ocie
Wysłany: 2009-06-06, 17:36   

a czemu tak?
 
 
 
MaĹ‚a_Adu 



Imię: Adrianna
Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 119
Skąd: CzÄ™stochowa
Wysłany: 2009-06-08, 17:43   

Bo jestem chora na jakąś tam chorobę ginekologiczną, która nie jest wyleczalna, ale trzeba się na nią leczyć ;/ bezsensu.
_________________
Penis.
 
 
 
Nena 



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysłany: 2009-07-27, 12:50   

Ĺ»abka napisał/a:
W sumie pierwsza lekarka do której chodziłam była sympatyczna, ale nie zatroszczyła się zbytnio o mnie przepisując mi tabletki anty bez wcześniejszych badań i bagatelizując moje objawi zatrucia wątroby

W sumie to ja też dostałam tabletki bez wcześniejszych badań. Ale ja z góry wiedziałam jakie chcę i tylko podpowiedziałam lekarzowi^^.

Dla mnie nie jest to jakoś specjalnie miła wizyta. Lekarz jak lekarz, ale badanie i sama atmosfera związana z tym miejscem i badaniem jakoś mnie krępuje.
I w życiu nie pójdę do mężczyzny ginekologa, podobno są delikatniejsi itp, ale moja kochana rodzinka pewnie wysłałaby mnie do mojego wujka ( :P ) więc wole nie.
Ostatnio zmieniony przez Nena 2009-07-27, 12:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Emmari 
wykrzyknik



Imię: Marta
Wiek: 32
Dołączyła: 30 Gru 2006
Posty: 578
Skąd: wziąć na wino?
Wysłany: 2009-07-29, 09:41   

A ja się boję iść po tabletki. Normalnie chodzę, ale jak już mam na końcu języka prośbę o wypisanie recepty, to mnie jakoś blokuje. Może i racja. Poczekam do osiemnastki. Co z ludźmi robi psychika... :roll:
_________________
"Nie bojÄ™ siÄ™ obietnic
Nie lękam się zazdrości
Nie dbam o nagrody
Kpię z przyzwoitości"


Akurat - O dziewiÄ…tce

"jedna Miłość-jeden Bóg-jeden cel"
 
 
 
yousee 


Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: 2013-01-15, 22:18   

Moja dziewczyna chodzi regularnie i niczego się nie wstydzi. Znaczy nie rzuca oczywiście szczegółami, ale jak mówi, że idzie, to idzie - a nie ukrywa się z tym. Zawsze w kółko nawija o swojej Pani ginekolog, jaka to miła i że dla niej powiniene urodzić się kobietą xD

Uprzedzając pytania, o miłą Panią lekarz jakby ktoś szukał, o ile dobrze zapamiętałem, a wiecie jak u facetów ze słuchaniem chodzi o przychodnię volumed.pl :P
 
 
 
Alicja13 


Dołączyła: 19 Paź 2015
Posty: 45
Wysłany: 2015-10-20, 10:42   

Ja badam się regularnie co 6 miesięcy ale przy okazji receptę na antykoncepcje zabieram ze sobą do domu, nie krępuję się a to może tylko dlatego że w gabinecie ginekologicznym do którego chodzę jest bardzo fajna atmosfera. Polecam poradnia ginekologiczna w warszawie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group