Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Otwarty przez: Marki
2009-06-24, 12:19
CH W D P
Autor Wiadomo
penelupe 


Wiek: 39
Doczy: 13 Lis 2008
Posty: 64
Wysany: 2008-11-15, 00:39   

Nie rozumiem osób którzy żywią nienawiść do policji... tak jak nie rozumiem nie których Niemców którzy żywią nienawiść do Polaków twierdząc, że to złodzieje, można mieć żal gdy spotkała nas przykrość przede wszystkim do człowieka nie do policjanta bo są ludzie i ludzie, mój kupel jest policjantem a jest bardzo wyjątkowym człowiekiem, nawet przyjacielem i on jest policjantem nie psem! Często spotykam się z uogólnianiem, nie długo będzie to traktowane jako stereotyp bo dzisiaj jest taki trend. Żal mi ludzi (pozerów) rzucających hasła o których nawet znaczeniu nie mają pojęcia...
Ostatnio zmieniony przez penelupe 2008-11-15, 01:43, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2008-11-15, 12:42   

stereotypy jednak są narzędziem obronnym. trzeba o tym pamiętać. Jeśli chodzi o policjantów to nie znam żadnego, nie wątpię, że są wśród nich cudowni ludzie, niewątpliwie są też szuje. CHWDP ? ja nie rozumiem tego ze względu na to, ze stało sie to pozą pewnej subkultury...nie darzę zaufania policji, przyznaje. Bo z reguły g* mogą, są źle przeszkoleni, mają badziewny sprzęt, płaci im się tyle, ze nie będą się narażać, i niemal zawsze przyjeżdżają za późno. Czy to wina policji? nie. jest to wina systemu, który ogranicza władze policji na tyle, że nie mogą nas bronić i który obniżając nakłady na bezpieczeństwo obywateli musi obniżać próg wymagań dla policjantów by ktokolwiek chciał tak pracować...no i mamy...leniwych grubasków z pączkami, ale dresów którzy bezkarnie mogą poznęcać się psychicznie nad studentem, bo on ma mundur... :maruda:
fak de system!
_________________

 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2008-11-15, 13:43   

penelupe napisa/a:
Nie rozumiem osób którzy żywią nienawiść do policji...
penelupe napisa/a:
Żal mi ludzi (pozerów) rzucających hasła o których nawet znaczeniu nie mają pojęcia...


Ja też, mimo że słucham hip-hopu. Zresztą teraz policję to pier*olą właśnie pozerzy, dresiarze i małolaty które pozują na gangsterów (problem w tym że z 60% małolatów w tym kraju). Czasami jak takich widzę, to wstydzę się za ten cały hip-hop.
 
 
 
GracjanDaxx 
WKS BKS TS



Wiek: 35
Doczy: 04 Cze 2007
Posty: 132
Skd: HeAvEn
Wysany: 2008-12-17, 19:58   

Anoniman napisa/a:
Czasami jak takich widzę, to wstydzę się za ten cały hip-hop.


prawda jest taka, że cały hip-hop jest nastawiony negatywnie do Policji, chyba nie ma hip-hopowca, który nie krzyknąłby choćby raz w życiu "CH W D P"
_________________
Quid me non interficit, hoc me fortiore facit...
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2008-12-17, 20:17   

GracjanDaxx napisa/a:
prawda jest taka, że cały hip-hop jest nastawiony negatywnie do Policji, chyba nie ma hip-hopowca, który nie krzyknąłby choćby raz w życiu "CH W D P"


Z pewnością, ale wg mnie taki ponad 30-letni już Wilku czy Sokół (o Amerykanach nawet nie wspomnę... ilu już grało w filmie policjanta??) raczej przemyśleli parę spraw z tym związanych i nie krzyczą CHWDP tak często; zaś ci małolaci krzyczą to bez umiaru i często bez przyczyny.
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2008-12-17, 20:27   

Mam kolegę hiphopowca, który pracuje w straży miejskiej a chawedepuje równo. Porażka. Nie rozumiem takich ludzi.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
GracjanDaxx 
WKS BKS TS



Wiek: 35
Doczy: 04 Cze 2007
Posty: 132
Skd: HeAvEn
Wysany: 2008-12-17, 20:44   

Eos napisa/a:
który pracuje w straży miejskiej a chawedepuje równo. Porażka.


co za typ :lol: :lol: :lol: tak nawiasem straż miejska jest najgorsza, to naprawdę takie palanty, że szkoda z nimi w ogóle gadać, bo mimo tego, że będziesz miał rację to i tak za wszelką cenę wlepią mandat, tych ku*w to nienawidzę masakarycznie...

Anoniman napisa/a:
taki ponad 30-letni już Wilku czy Sokół


ale teraz podałeś wyjątki xD Oni to naprawdę inteligentni ludzie, wiek "buntu" mają za sobą, na nim wyjechali na takie wyżyny na jakich obecnie się znajdują...
_________________
Quid me non interficit, hoc me fortiore facit...
 
 
 
Source 
Boski Łącznik



Imi: Domin
Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 198
Skd: Sora&Naraku
Wysany: 2008-12-28, 11:16   

A ja tam do policji nic nie mam :P
Niech sobie małolaty krzyczą CHWDP pod warunkiem, że nie pod moim oknem i nie do mojego ucha ^^
Praca jak każda inna, a żadna nie hańbi...
Moja siostra obecnie jest po studiach kierunek resocjalizacja i zamierza się dostać do policji, ostatnio zdała egzamin sprawnościowy :P Jak czasami ją widzę to też żartuje trochę XD
Ja chodzę swoją drogą->
A oni swoją->

W życiu byłem raz spisany za wagary ;D I jak narazie trzymam się z dala od policji. :lol:
 
 
 
Bastet 



Wiek: 31
Doczya: 13 Cze 2009
Posty: 252
Wysany: 2009-06-18, 11:34   

A ja mam. i to dużo. Nienawidzę policji, nie dlatego że słucham hip hopu, nie dlatego że taki jest stereotyp o nich. Nie raz mnie gonili bez powodu, ani razu nie złapali. Sieroty, dziewczyny dogonić nie mogą. Kiedyś rzucili się na kolegę, bo.. właśnie. bo tak.
Nie pokazuję tego jak ich nie lubię, poprzez durne napisy na ścianach bloku, czy cwelowanie każdej przejeżdżającej suki, bo to, to jest zwykłe udawanie kozaka.
Nie jestem w stanie gadać z psem, ściska mnie w żołądku i cieszę się że jestem dziewczyną, bo wiem że takowego nie uderzę, bo i tak nie mam szans. zawsze mówię 'z policją nie gadam' i odchodzę.
No a poza tym to banda tchórzy. Kiedyś u mnie na dzielnicy chłopaki się o mało nie pozabijali, ktoś zadzwonił po pały, a oni nawet nie wysiedli z samochodu! I jak tu czuć się bezpiecznym??
a co do
GracjanDaxx napisa/a:

prawda jest taka, że cały hip-hop jest nastawiony negatywnie do Policji, chyba nie ma hip-hopowca, który nie krzyknąłby choćby raz w życiu "CH W D P"

zaufaj, że są... a tacy co to co chwila wykrzykują nie mają prawa nazywać się hip-hopowca, bo to durne popisywanie się. Nienawiść ma się w sobie i nie trzeba wydzierać mordy na pół miasta, żeby każdemu pokazać jaki to ja nie jestem fajny.
_________________
Nie pozwól aby ktoś cię zranił,.
Nie rób sobie sztucznych granic.
Nie żyj tylko nadziejami.
Krytykę miej głęboko gdzieś,
Bo twoja duma ważna jest...
 
 
 
Straho 



Imi: Jacław
Wiek: 35
Doczy: 04 Kwi 2009
Posty: 406
Wysany: 2009-06-18, 18:37   

Ja tam do nich nie mam nic, jakoś mnie to za bardzo nie wnerwia co robią :D Ale jedna rzecz mnie rozbawiła. Ide parkiem zatrzymało mnie dwóch panów policjantów, jeden stanął po mojej lewej drugi po prawej. Jeden gada do mnie, wyjmuj wszystko z kieszeni, ja wkładam rece wyciągam na co drugi co chcesz wyrzucić dowody zbrodni? Wyciągam ręce z kieszeni w ten jeden wyciągaj wszystko ja wymuję a drugi co chcesz wyrzucić dowody? Chowaj to. I tak w kółko chyba przez 5 minut :D
 
 
 
Czarny Smok 



Wiek: 34
Doczy: 02 Kwi 2009
Posty: 91
Wysany: 2009-06-19, 00:51   

Bastet, Nienawiść? Dziecko, dorośnij... To są ludzie, tacy jak Ty. Niektórzy w ogóle nie na swoim miejscu, inni zwyczajnie zmęczeni rutyną, jeszcze inni nastawieni negatywnie ze względu na tą całą dziecinadę, którą odstawiają takie dzieciaki :)
To mi przypomina ludzi, którzy "nienawidzą" Żydów... Żadnego w życiu nie spotkali, a najlepiej, gdy dowiedzieli się o czyimś wyznaniu dopiero po pewnym czasie... Przekręcane na prawo i lewo, by nie wyjść na idiotę, poglądy - bezcenne ;]

Przewidując charakterystyczne możliwości czepiania się mego szybkiego i w żadnym stopniu niedopracowanego posta - zaznaczę, że chodzi mi o znajomość kogoś z mundurowych na co dzień, jako człowieka. Zdziwiłabyś się, gdybyś się dowiedziała, gdzie pracują niektórzy ludzie.

Ah, komentarz co do uciekania policji pominę, bo każdy ma wiek buntu i kozactwa, powodzenia w każdym razie :)
_________________
Zło i Fobia.
 
 
 
doopek 
mroczny półksiężyc



Imi: Marcin
Wiek: 33
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 525
Skd: Sanok
Wysany: 2009-06-19, 00:54   

Yyy... Straho, popracuj trochę nad interpunkcją, bo sobie prawie język połamałem, czytając Twój post^^

Cóż, generalnie każdy opisuje to pod kątem własnych doświadczeń. Każdy, kto si ę tu wypowiedział, ma w pewnym sensie pełną (lub prawie pełną^^) rację. Osobiście uważam, że podobnie jak w przypadku omawiania charakteru poszczególnych subkultur, nie można tu generalizować. Są tacy i tacy, po prostu. O tym właśnie się przekonałem. Raz zgarnęli mnie całkiem sympatyczni Panowie, z podejrzeniem o nocny rozbój na cmentarzu ( rotfl ). Gdy się okazało, że jestem czysty, wypuścili mnie, przeprosili, pogadali z humorem nawet :) Raz z kolei z wyklinał mnie kompletnie pijany policjant, gdy szedłem sobie w nocy na stację i kazał wypierd*alać tam, skąd przyszedłem. Wiecie jak jest, różne charaktery po prostu ;] Wykreowałem samodzielnie pewną rangę, jeśli chodzi o naszych stróżów prawa^^ Policjanci, to często niedoszli wojskowi, strażnicy miejscy to z kolei niespełnieni policjanci. Dlatego Ci ostatni są najgorsi. Użytkownicy kabaryny to Ci lepsi, którzy "awansowali" i lansują się wozem po mieście ;] Panowie z poldka są znacznie gorsi i bardziej czepliwi, bo denerwuje ich właśnie to, że pyrpyrają osobówką. Trzeba przyznać, wszyscy oni zwykle nie wyróżniają się odwagą. Ale tak jak pisała tj: kto by się poświęcał dla paru groszy? Lepiej odwalić bezpieczną robotę i zgarnąć jak najwięcej mandatów, żeby zasłużyć sobie na premię ;) Ciekawe czy wy, którzy narzekacie na policjantów, bylibyści takim ważniakami na ich miejscu. Pomyśleliście, z jakimi psycholami zdarza się im spotykać każdego dnia? Jaką ciężko i ostro wpływającą na psychikę mają pracę? Jakbyście się czuli z myślą, że połowa świata nienawidzi was za to, jaki zawód wykonujecie?
_________________
"Jestem jaki jestem. Inny nie będę... BO NIE CHCĘ!!"
Ostatnio zmieniony przez doopek 2009-06-19, 00:59, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
 
Nena 



Doczya: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysany: 2009-06-19, 09:09   Re: CH W D P

GracjanDaxx napisa/a:


Co o tym myślicie? Jaki macie stosunek do Polskiej Policji?

Ja tam mam neutralny stosunek do Policji.
Ba! Nawet kiedyś myślałam, żeby iść do szkoły policyjnej...^^
Jest bo jest, zawód jak każdy inny. W każdym spotkasz "porządnych" ludzi jak i służbistów.
Ale naprawdę bawią mnie dzieci w wieku 15-16lat które nic nie wie o policji, a jak wie to z opowieści kolegów-bo "trzeba nienawidzić policji, chwdp". A tekst o ucieczce przed policja 16letniej dziewczynki mnie rozwalił, no ale cóż, już ktoś tutaj napisał o kozaczeniu i okresie buntu.

Bastet napisa/a:
że tak powiem, nie mów mi co mam robić. i tak jak nienawidzę Niemców tak samo nienawidzę policjantów. I nikt nie ma prawa ingerować w moje poglądy. wybacz.

Czarny Smok ma racje. Muszę się jednak przyczepić, dlaczego "nienawidzisz" Niemców?

Cytat:
wyobraź sobie, że zdaję sobie z tego sprawę, miałam kiedyś psa w rodzinie.

Mówisz per "pies" o kimś z rodziny? Jak dla mnie dziwne.
Ostatnio zmieniony przez Nena 2009-06-19, 09:11, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Doczy: 22 Lis 2008
Posty: 772
Skd: Zabłocie
Wysany: 2009-06-19, 11:37   

Więc może i ja się wypowiem... Bo coś poglądy Bastet mi się nie kleja...

Po pierwsze...
Bastet napisa/a:
i tak jak nienawidzę Niemców tak samo nienawidzę policjantów.

Nienawidzisz Niemców jak to już ujełąś przez odpowiedzialność zbiorową za Auschwitz itd., i podobnie w wypadku policjantów, którzy po prostu wypełniają swoje obowiązki...
Każdy inaczej, nie którzy przesadzają, niektórzy wręcz przeciwnie - nic nie robią..
Ale czy nie uważasz, że generalizacja jest zła?
Przecież bycie policjantem nie sprawia, że musisz wyznawać jakieś wartości czy zasady w swoim codziennym zyciu. Masz określone zadania w pracy, które musisz wypełnić.. Może Ci to poryć psychikę ale nie musi...
Podobnie Niemcy (tez podchodze do nich z pewnym dystansem) z małymi wyjatkami ale nie maja juz nic wspolnego z tamtymi wydarzeniami.. A wrecz przeciwnie - wiekszosc sie wstydzi tamtych czasow. Rozumiem nienawidzenia faszystów, rasistów, antysemitów...
I jeszcze Ci Żydzi (wiem wiem, nie ten temat ale o tym tez byla mowa)
Zawszę się zastanawiałam za co można ich nienawidzić... Możecie mnie oświecic?

A po drugie -
Bastet w inszym temacie o Bogu napisa/a:
Kocham Go i wiem że On też mnie kocha i mam przez to jakiś sens życia


A wiesz, że Bóg każe wybaczać i nienawiść jest przeciw jego przykazaniom?
 
 
 
Czarny Smok 



Wiek: 34
Doczy: 02 Kwi 2009
Posty: 91
Wysany: 2009-06-19, 19:53   

Blaaah. Standardowy typ młodzieńczy. Nic się nie wskóra, nasze uwagi to tylko woda na jej młyn że tak powiem ;] Życie prostuje, nie ma co się wysilać ;]

Mam nadzieję jednak, że sama z czasem stępisz swoje poglądy, zanim coś stępi je za Ciebie :)

Poza tym - rozważ wagę słowa "nienawiść". Nie wiem czy masz świadomość, ale to drugie najpotężniejsze słowo, jakie istnieje.

No jasne. Nie masz.

Dół:

MSA_f1 napisa/a:
Rzucili się i...co dalej? Pewnie zbili i odjechali?


Taaa, Czarny Polonez krąży po Elblągu, porywając ludzi... Ci, którzy przeżyją, już nigdy nie są tacy sami...

A teraz konkretnie, żebym nie został odebrany jako pozbawiony empatii i zrozumienia wobec uczuć - bez żartów, od strony praktycznej.

Bastet, mówisz, że gonili Cię wiele razy, ale nie złapali ani razu. No więc jesteś co najmniej ehhh no nazwijmy to lekkomyślnością. Policja ma prawo Cię wylegitymować w miejscu publicznym, i wice wersa, możesz zażądać, aby oni podali Ci swoje dane służbowe, bez łaski że tak powiem. Mówisz, że gonili Cię za nic, tak? To czemu uciekałaś? Nie mogli Ci nic zrobić. Za niedostosowanie się do poleceń funkcjonariusza niewykraczających poza jego zobowiązania służbowe, a wylegitymowanie Cię mieści się w jego uprawnieniach, grożą konsekwencję. Choćbyś musiała jakoś manifestować swój niepokój wewnętrzny i procesy gwałtownych przemian, pomyśl sobie, że są na to dużo tańsze sposoby. Bo w końcu kiedyś jacyś pobiegną za Tobą z zamiarem dogonienia Ciebie, a wtedy będzie krucho ;]

Uprzedzając schematyczne odpowiedzi (w moim pierwszym poście nie zrozumiałaś analogicznego fragmentu, więc wytłumaczę - tak, Twoje schematyczne myślenie jest łatwe do przewidzenia, toteż nie musisz mi pisać w odpowiedzi czegoś, co już teraz skomentuję, naprawdę):
W końcu cię złapią. Policjanci są normalnymi ludźmi, więc naprawdę niektórzy są w stanie przebiec troszkę więcej i szybciej, niż ty. Większości się po prostu nie chce, ale w końcu trafisz na takich, którzy ruszą się choćby z ciekawości.

Tak, mają prawo zatrzymać Cię wtedy na komendzie aż do odebrania przez opiekunów prawnych.

Tak, Ty dostaniesz zrypkę, a Twoi rodzice po kieszeni.

Tak, wtedy będziesz żałować, ale i tak będziesz kilka stówek w plecy.
_________________
Zło i Fobia.
Ostatnio zmieniony przez Czarny Smok 2009-06-19, 20:41, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group