Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Piosenki kościelne
Autor Wiadomość
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Dołączyła: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skąd: z Nibylandii
Wysłany: 2007-01-12, 10:03   

U mnie w kościuele tez jest grupa, która śpiewa. Niestety niemal zawsze siostra Z stara się ich wszytskich przekrzyczeć ze swoim zawodzeniem, a babcie jej wturują.
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Nena 



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysłany: 2007-03-12, 20:39   

U mnie w kościele są 3 rodzaje mszy a) o 7.00 dla dorosłych b) o 9.00 dla młodzieży i c)o 11. 00 dla dzieci
Na mszy A) śpiewa a raczej wyją faceci , na mszy B) słychać tylko organistę i mruczenie , na mszy C)słychać piszczący chór dziecięcy.
Także ogólne nikt nie śpiewa z wiernych czasami tylko jak biskup ma przyjechać to zaśpiewają to co się na wyświetlaczu im wyświetli. Ja w kościele raczej zaliczam się do mruczących pod nosem piosenki :lol:
 
 
 
Shezz 



Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2007
Posty: 440
Skąd: to masz?
Wysłany: 2007-03-14, 17:00   

:lol: a u mnie w kościele na mszy jest bardzo wesoło, no chyba że proboszcz się wkurzy to zaczyna się na nas (młodzież) drzeć, że nie śpiewamy. Ale tak ogółem to mamy zespół, dwóch chłopaków gra na gitarze, jeden na bębenku kozie, a dziewczyny razem z katechetą śpiewają, czasem nawt się chłopaki dołączą :) Ale i tak nikt z nas (młodzieży :lol: ) nie śpiewa, bo po co? I tak zespół nas zagłusza xD Ale tak szczerze to ja lubię śpiewać w kościele, taka fajniejsza, mniej nudna atmosfera się robi :)
_________________
"Stopień głupoty twojego postępowania, jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób."

Prawa Murphego
 
 
 
Unconventional 


Wiek: 33
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 487
Wysłany: 2007-03-14, 21:49   

Techno i hip-hop w kościele? Nieeee! Litości :lol: :lol:
Mam nadzieję, że jeśli kiedykolwiek do tego dojdzie, to ja już tych czasów nie doczekam. Wszystko możliwe, świat wariuje coraz bardziej i z coraz większym absurdem mamy na co dzień do czynienia, więc sądzę że również tego należy się spodziewac....Przechodza mnie zimne dreszcze, gdy wyobrażam sobie rapowane czytania z Ewangelii, remix techno Ojcze Nasz i ministrantow didżejów. :lol:
Ostatnio zmieniony przez Unconventional 2007-03-14, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Shezz 



Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2007
Posty: 440
Skąd: to masz?
Wysłany: 2007-03-15, 08:48   

:lol: To by była już prawdziwa masakra. :lol: Ale ja powiem że jeszcze troche i tak właśnie może się stać. W moim kościele ostatnio ksiądz powiedział że msza powinna być wesoła, ale spokojna, a nie taka jaką maja w Stanach, że ksiądz się drze do ludu, skacze, a chór wyśpiewuje jakieś dziwne nuty (chodzi mi tu oczywiście o gospel). Ja tam uwielbiam gospel. Jak dla mnie człowiek pokazuje swoja wiarę przez śpiew, a im głośniejszy tym lepszy ;)
_________________
"Stopień głupoty twojego postępowania, jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób."

Prawa Murphego
 
 
 
Mixmonia 



Wiek: 35
Dołączyła: 04 Lut 2007
Posty: 1087
Wysłany: 2007-03-20, 16:42   

Nie no techno czy tam HH to już przesada :P Ale np. na mszach tutaj u mnie w Madrycie jest zawsze wesoło :D Grają przeważnie na guitarze, oczywiście śpiewają pieśni, ale tak bardziej zabawnie :spoko: Nawet powiem wam, że mam chęć chodzić do kościoła, bo już sama ta atmosfera jest miła :wink:
_________________
"Mamy siebie, mamy tak wiele"
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imię: Jac.
Wiek: 36
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: Kurwejt
Wysłany: 2007-03-21, 13:55   

Unconventional napisał/a:
Techno i hip-hop w kościele?
już widzę te pieśni techno;]
umcy, umcy, umcy, chwalmy Pana, umcy, umcy, umcy, Jezus nas kocha :lol:

Co do piosenek kościelnych to pamiętam, że na mszach to wypadały one marnie, ale na rekolekcjach, gdy zjawił się jakiś wesoły księżulek z gitarą to aż przyjemnie sie w kościele przebywało ;]
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Mixmonia 



Wiek: 35
Dołączyła: 04 Lut 2007
Posty: 1087
Wysłany: 2007-03-21, 15:06   

jaco napisał/a:
z gitarą to aż przyjemnie sie w kościele przebywało ;]


U nas zawsze gitara gra, dlatego zawsze jest przyjemnie :D
_________________
"Mamy siebie, mamy tak wiele"
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2007-06-27, 16:38   

Niezbyt umiem śpiewać więc to róznie bywa 8)
Ale na pewno najbardziej lubię klimaty pielgrzymkowe, oazowe coś skocznego z werwą, resztą jak pewnie każdy młody ludź.
Sakura napisał/a:
U mnie w kościele są 3 rodzaje mszy a) o 7.00 dla dorosłych b) o 9.00 dla młodzieży i c)o 11. 00 dla dzieci
Na mszy A) śpiewa a raczej wyją faceci , na mszy B) słychać tylko organistę i mruczenie , na mszy C)słychać piszczący chór dziecięcy.
no i tak właśnie powinno być. Takie zróżnicowanie powoduje że ja np wybrałabym sobie to co mi najbardziej odpowiada i chetniej bym na to chodziła (wybrałabym dzieci są wdzięczne i nie przeszkadza mi piszczenie) A tak to na każdej z możliwych mszy zawodzenie organisty albo mocherowych i na każdą tak samo niechętnie się idzie ;/
(swoją drogą moja odwieczna zagwostką jest to skąd one mają taki głos, że tak cięzko jest je "przekrzyczeć" :| dar od Ojca Dyrektora pewnie :lol: )
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Bastet 



Wiek: 31
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 252
Wysłany: 2009-06-28, 13:14   

u mnie wiem jak jest na młodzieżowej 19 (bo na tą chodzę) i na dla dorosłych 13 chyba, albo 10 (raz byłam, więcej nie chcę) no i dla dzieci 11 chyba (też już nie chcę)
na młodzieżowej tzw. dla barbarzyńców Elbląga, gra zespół (nie organista), jest fajnie, zasnąć nie idzie.
na tej dla dorosłych masakra. Te baby wyją, ścigają się która szybciej klęknie, która szybciej wstanie, która szybciej przydrałuje do komunii. Organista gra (nuuda) śpiewa zespół seniora, nic nie idzie zrozumieć. Wysiedzieć tam graniczy z cudem
Na dziecięcej jest tak jak wszędzie, dzieci śpiewają, pokazują, skaczą, a ja czuję się inna ;)

jednym słowem po to są podziały na msze, żeby każdy znalazł 'coś dla siebie'
_________________
Nie pozwól aby ktoś cię zranił,.
Nie rĂłb sobie sztucznych granic.
Nie ĹĽyj tylko nadziejami.
Krytykę miej głęboko gdzieś,
Bo twoja duma waĹĽna jest...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group