Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Hitler
Autor WiadomoϾ
Barbossa 
I co z tym zrobisz?



Imiê: Maciej
Wiek: 33
Do³¹czy³: 21 Gru 2007
Posty: 367
Sk¹d: DÄ™bica
Wys³any: 2008-02-03, 10:49   

Marki, zakładam że jesteś pacyfistą w wojsku nie byłeś i nie będziesz ^^

Cytat:
Barbossa napisał/a:
Przecież on wyciągnął Dojczland Dojczland z gówna ^^ jak taki ówczesny biedny kraj opanował pół świata , takie technologie etc.

Proponowałbym zagłębić się w historię Niemiec. Wystarczyłoby prewencyjne uderzenie na Niemcy krajów zachodnich i Polski, a Rzesza by upadła, proponował to Piłsudski. Niestety, na zachodzie dominowała polityka appeasementu.


Europa zachodnia była opanowana przez braci pacyfistów podobnych do ciebie , rozbroić się i ulegać takim ludziom :) przecież to kpina gdyby tak zrobi a może jednak tak , zapewne jesteś przeciwnikiem wojny w Iraku etc. to teraz sobie uświadom że Husajn mógł być 2 Hitlerem ^^ gdyby USA nie zaatakowało Iraku ... pacyfiści to największe bezmózgi chodzące po tym świecie , nie wspominając Wietnamu gdzie także pacyfiści odegrali swoja role ^^ początek XX wieku był bardzo podobny do naszego XXI wystarczy poczytać ;) no to poczekajmy jeszcze na kryzys gospodarczy a potem na wojnę ;) zakładam że tez będziesz wtedy mówił żeby nie brać udziału w wojnie a potem za 60 lat Twój potomek będzie się pluł przed kolegami że wystarczyło rozbroić ;) pozdro pozdro :D czekam na riposte że Hitler był chory ;) pewnie był jeszcze czarnym żydem ;) omg ....
_________________
Est enim ea non scripta, sed nata lex, quod vim vi repellere licet

i nic to
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-02-03, 10:53, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
BazyL 



Imiê: Peter
Wiek: 33
Do³¹czy³: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Sk¹d: Lublin
Wys³any: 2008-07-12, 22:19   

Sufiks23 napisa³/a:
Hitler miał coś co inni nie mieli - kakao w proszku

Nie rozumiem tej aluzji/faktu/czegokolwiek innego.
Hitler był nieudolnym i niewydolnym artystą - malarzem ściennym, który źle zrobił walcząc na dwa fronty. Mógł zachować przymierze z Rosją i po obaleniu aliantów w lecie ruszyć z ofensywą. Ogólnie pierwsze 2 lata działań Hitlera jak i poprzedzające lata odbudowy Rzeszy po I WŚ przyniosły wiele korzyści dla w tamtych czasach totalnie zrujnowanych Niemiec.
Wszystko byłoby dobrze, gdyby wojna nie była skierowana ogólnie przeciwko żydom i "gorszej rasie" [czyli nie Niemcom]. 2 wojna światowa była wojną psychologiczną, w końcu oblężenie Paryża, ostrzał z ciężkiej artylerii, czy karabiny o dużej mocy, same bombowce nurkujące z syreną siały panikę. Ludzie nie umierali tylko od pocisków, wybuchów ale z nerwic, wylewów, zawałów. Uwielbiam 2WŚ, ponieważ jest bardzo rozległym pojęciem, ma wiele sekretów, intryguje, niesie chwałę, pokazuje jak od zera dochodzi się do władzy.
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Do³¹czy³: 18 Cze 2006
Posty: 681
Sk¹d: okolice Trójmiasta
Wys³any: 2008-07-18, 17:08   

Hmm... Hitler nie doszedłby do władzy gdyby nie osoby, które go popierały. Wiem, że zachwycacie się oratorskimi zabiegami Hitllera, bo były wspnaiłe itd., ale to ludzie wspierający Hitlera w znacznej mierze ułatwili mu dojście do władzy. Przede wszystkim niemieccy przemysłowcy z który wielu było Żydami, dobieranie odpowiednich "poruczników" np. Goebbels, Goring ird. Co dziwne, istnieją wyraźne przesłanki, że znaczna ich liczba była Żydami. Paradoks?

EDIT: Zapomniałem wspomnieć o zagranicznym kapitale, który finansował kampanie wyborczą Hitlera i jego panowanie np. słynny Rockefeller lub Edsel Ford z Ford Motor Company.
Ostatnio zmieniony przez Fanfir 2008-07-18, 17:11, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Anoniman 


Do³¹czy³: 10 PaŸ 2008
Posty: 1257
Wys³any: 2009-06-02, 21:53   

Hitler z pewnością nie był wariatem. Człowiek który w tak krótkim czasie zawojował pół Europy musiał być dobrym strategiem. Jednak im dalej zagłębiał się w wojnę, tym popełniał więcej błędów. Niektóre były zbyt wielkie, aby nie miały dużych konsekwencji.
 
 
 
Bastet 



Wiek: 31
Do³¹czy³a: 13 Cze 2009
Posty: 252
Wys³any: 2009-06-14, 18:51   

Hitler był niezwykle inteligenty, wszystko dokładnie planował, liczyła się dla niego pozycja, nie szanował ludzi, ew. czystej krwi Niemców. Jest odpowiedzialny za śmierć kilku milionów ludzi, którzy umierali w męczarniach! Zresztą co ja będę pisać.. każdy wie kim on był.
M.in. przez niego nienawidzę Niemców. Gdy słyszę tylko ten ich język to mną rzuca.
_________________
Nie pozwól aby ktoś cię zranił,.
Nie rób sobie sztucznych granic.
Nie żyj tylko nadziejami.
Krytykę miej głęboko gdzieś,
Bo twoja duma ważna jest...
 
 
 
doopek 
mroczny półksiężyc



Imiê: Marcin
Wiek: 33
Do³¹czy³: 22 Lip 2007
Posty: 525
Sk¹d: Sanok
Wys³any: 2009-06-14, 19:03   

Jasne że był wariatem, co nie przeszkadza w byciu genialnym strategiem :) Czy był inteligentny? Bo ja wiem... w swoich publicznych przemowach trafiał do wielu ludzi. Mogłoby to równie dobrze oznaczać, że mówił konkretnie, ale niezwykle prosto, czy wręcz nawet prymitywnie. Poza tym słyszałem, że to całe "main kampf" to zupełnie badziewna książka. Osobiście nigdy nie miałem jej w dłoni, ale zdaję się na opinię kilku innych osób, zwłaszcza mojej profesorki z niemieckiego, z LO.
_________________
"Jestem jaki jestem. Inny nie będę... BO NIE CHCĘ!!"
 
 
 
Anoniman 


Do³¹czy³: 10 PaŸ 2008
Posty: 1257
Wys³any: 2009-06-14, 19:14   

doopek napisa³/a:
asne że był wariatem, co nie przeszkadza w byciu genialnym strategiem :) Czy był inteligentny? Bo ja wiem... w swoich publicznych przemowach trafiał do wielu ludzi. Mogłoby to równie dobrze oznaczać, że mówił konkretnie, ale niezwykle prosto, czy wręcz nawet prymitywnie.


W sumie nie można z tego stwierdzić w stu procentach, ale często szaleństwo chodziło w parze z geniuszem. Ale określenie 'wariat' po prostu nie przystoi. Powiedzielibyście to o np. Mozarcie, o którym wiadomo że chorował psychicznie?

doopek napisa³/a:
Poza tym słyszałem, że to całe "main kampf" to zupełnie badziewna książka. Osobiście nigdy nie miałem jej w dłoni, ale zdaję się na opinię kilku innych osób, zwłaszcza mojej profesorki z niemieckiego, z LO.


Też tak słyszałem; po prostu Hitler był świetnym oratorem, ale pisał słabo (bądź wcale - ponoć Mein Kampf było dyktowane przez niego).
Ostatnio zmieniony przez Anoniman 2009-06-14, 19:14, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bastet 



Wiek: 31
Do³¹czy³a: 13 Cze 2009
Posty: 252
Wys³any: 2009-06-14, 19:30   

Anoniman napisa³/a:
Powiedzielibyście to o np. Mozarcie, o którym wiadomo że chorował psychicznie?

:tak:

Ale myślę że Hitler wariatem nie był, może był niezrównoważony psychicznie..
_________________
Nie pozwól aby ktoś cię zranił,.
Nie rób sobie sztucznych granic.
Nie żyj tylko nadziejami.
Krytykę miej głęboko gdzieś,
Bo twoja duma ważna jest...
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imiê: Natalek
Wiek: 37
Do³¹czy³a: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Sk¹d: uć
Wys³any: 2009-06-15, 11:26   

Bastet napisa³/a:
Ale myślę że Hitler wariatem nie był, może był niezrównoważony psychicznie..
yyy...cienka granica ;]
moim zdanie czy nie był szaleńcem, czy był, niezależnie co sobie w głowie roił jest w równym stopniu odpowiedzialny za cały ten burdel jak każdy kto za nim poszedł
Koto jest większym głupcem?głupiec czy ten co za nim idzie? ;)
_________________

 
 
 
Straho 



Imiê: JacÅ‚aw
Wiek: 35
Do³¹czy³: 04 Kwi 2009
Posty: 406
Wys³any: 2009-06-15, 11:32   

Hitler? Szanuję go niezmiernie, wiedział jak sobie radzić, znakomity dyktator. Jednak każdy popełnia jakiś błąd. Jego błędem było wejście w życie planu Barbarossa. Zapisał się w dziejach świata już na zawsze.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2009-06-20, 11:41, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Do³¹czy³: 18 Cze 2006
Posty: 681
Sk¹d: okolice Trójmiasta
Wys³any: 2009-06-15, 12:31   

Straho napisa³/a:
Hitler? Szanuję go niezmiernie, wiedział jak sobie radzić, znakomity dyktator.


Nigdy nie napisałbym, że szanuję Hitlera. Podziwiam jego zdolności oratorskie i wspaniały instynkt polityczny, ale nie ma go za co szanować.

Straho napisa³/a:
Jego błędem było wejście w życie planu Barbarossa.


Jego błędem było ustawiczne mieszanie się w przebieg planu - ciągłe zmienianie kierunków natarć, uporczywe zabranianie cofania się i skracania frontu i późniejszego kontrataku, ustawiczne zmienianie dowódców, nie wzięcie pod uwagi zmiennego klimatu Rosji itd. Nie wiadomo jak potoczyłyby się losy Europy gdyby Hitler pozostawił swoich generałów w spokoju i dał im faktycznie dowodzić.
 
 
 
Mietek 
:o



Imiê: Andżej
Wiek: 53
Do³¹czy³a: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Sk¹d: Åšwiedry
Wys³any: 2009-06-27, 15:52   

A ja tam nie wiem co macie do Hitlera, byli gorsi od niego, ale trzeba było znaleźć kozła ofiarnego, na którego się wszystko zrzuci. Gdyby Niemcy nie chcieli tej wojny to bez względu na to co mówiłby Hitler nikt by za nim nie poszedł.
To nie Hitler znęcał się nad jeńcami w obozach, to nie Hitler walczył na froncie, to nie Hitler był gotowy poświęcić dzieci i kobiety we własnym kraju byle tylko krwi wrogowi napsuć.
Wojna musiała wybuchnąć, to było nieuniknione. Trzeba było znaleźć tylko szaleńca, który to wszystko zacznie.
Tak szczerze powiem, że w pewnym sensie możemy mu nawet podziękować za to, że był tak zachłanny i głupi, bo gdyby go nie było, znalazłby się kto inny, a gdyby tak się stało dziś moglibyśmy być Niemcami.
 
 
 
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Do³¹czy³: 18 Cze 2006
Posty: 681
Sk¹d: okolice Trójmiasta
Wys³any: 2009-06-28, 01:01   

Mietek napisa³/a:
A ja tam nie wiem co macie do Hitlera, byli gorsi od niego, ale trzeba było znaleźć kozła ofiarnego, na którego się wszystko zrzuci.


Tak może pisać osoba, która nie zdaje sobie sprawę jakim bezprecedensowym w historii świata był przemysł śmierci skierowany na pozbycie się jednostek, grup społecznych, narodów, które nie spełniały kryteriów rasy panów. To cała potężna ideologia, wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki i geniuszu administracyjnego, logistycznego i słowem: zaprzęgnięcia prawie każdej dziedziny życia do jednego celu - anihilacji na niewyobrażalną dotąd skalę. Systematyczne, niezwykle skuteczne wyniszczanie milionów ludzi. Źródeł na ten temat są tysiące, więc zamiast pisać nonsensy marsz do książek. Oczywiście nie ma co ukrywać, że Hitler nie dokonałby tego bez pomocy najzdolniejszych umysłów Rzeszy, ale to w żadnym, ale to w żadnym wypadku nie zwalnia go z odpowiedzialności.
Owszem, słyszałem teorie, że Hitler rzekomo nie wiedział o obozach i całej reszcie, ale to chyba efekt rewizjonistycznej polityki powojennych Niemiec.
Mietek napisa³/a:

Gdyby Niemcy nie chcieli tej wojny to bez względu na to co mówiłby Hitler nikt by za nim nie poszedł.


To prawda. Zwróć uwagę, że w wielu źródłach jest napisane, że to naziści wszczęli wojnę, że to oni walczyli. Unika się słowa "Niemcy". A wiadomo, wszyscy po wojnie chórem twierdzili, że nie chcieli wojny. Brednie.

Mietek napisa³/a:
To nie Hitler znęcał się nad jeńcami w obozach, to nie Hitler walczył na froncie...


Ech, ech... Czy to, że Stalin nie znęcał się nad jeńcami w obozach, nie walczył na froncie świadczy o jego niewinności albo tym, że był "kozłem ofiarnym". Trochę pomyślunku.

Mietek napisa³/a:
to nie Hitler był gotowy poświęcić dzieci i kobiety we własnym kraju byle tylko krwi wrogowi napsuć.


Wypowiadasz się na temat zagadnień, które zostały opisane w tysiącach publikacji. Może zajrzenie do nich zapozna Cię z takimi faktami historycznymi jak, przykładowo, oblężenie Berlina lub ostatni rozkaz Hitlera dotyczące przyszłości narodu niemieckiego. I wtedy być może przestaniesz pisać głupstwa :)

Mietek napisa³/a:
Wojna musiała wybuchnąć, to było nieuniknione.


Moim zdaniem, tak być nie musiało. Lata od 1918 roku były początkiem ogólnego kryzysu światowego, a lata 30 były jego apogeum. Na takiej fali powszechnej nędzy i degrengolady społecznej wypłynął Hitler. I z tego wypływa bardzo ważna nauczka, że o o ile w którymś państwie istnieje nędza, to można się spodziewać, że wkrótce powstanie tam system totalitarny. W Rosji była to Rewolucja Październikowa i w efekcie "powstanie" Stalina, w Niemczech narodził się Hitler, a we Włoszech Mussolini. W Polsce na krótko pojawił się Piłsudski. Można by dodać gen. Franco, ale ta postać jest kontrowersyjna i dla wielu okazuje się być bohaterem. Nie wnikam. Na Kubie mamy nadal Fidela Castro i chwytliwą, aczkolwiek bardzo niebezpieczną propagandę kultywowania Ernesto Che Guevara, zbrodniarza, który nie wiedzieć jakim cudem stał się elementem popkultury. O Chinach już nie wspomnę.
Wracając do meritum, to wydaje mi się, że gdyby wtedy pojawiła się wybitna jednostka, która pragnęłaby pokoju,a nie wojny, to losy potoczyłyby się inaczej.
Mietek napisa³/a:

Tak szczerze powiem, że w pewnym sensie możemy mu nawet podziękować za to, że był tak zachłanny i głupi,


Jedyną "zasługę" jaką można przypisać II Wojnie Światowej to fenomenalny wprost rozwój techniki.
 
 
 
Mietek 
:o



Imiê: Andżej
Wiek: 53
Do³¹czy³a: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Sk¹d: Åšwiedry
Wys³any: 2009-06-28, 02:28   

Fanfir napisa³/a:
Mietek napisa³/a:
A ja tam nie wiem co macie do Hitlera, byli gorsi od niego, ale trzeba było znaleźć kozła ofiarnego, na którego się wszystko zrzuci.


Tak może pisać osoba, która nie zdaje sobie sprawę jakim bezprecedensowym w historii świata był przemysł śmierci skierowany na pozbycie się jednostek, grup społecznych, narodów, które nie spełniały kryteriów rasy panów. To cała potężna ideologia, wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki i geniuszu administracyjnego, logistycznego i słowem: zaprzęgnięcia prawie każdej dziedziny życia do jednego celu - anihilacji na niewyobrażalną dotąd skalę. Systematyczne, niezwykle skuteczne wyniszczanie milionów ludzi. Źródeł na ten temat są tysiące, więc zamiast pisać nonsensy marsz do książek. Oczywiście nie ma co ukrywać, że Hitler nie dokonałby tego bez pomocy najzdolniejszych umysłów Rzeszy, ale to w żadnym, ale to w żadnym wypadku nie zwalnia go z odpowiedzialności.
Owszem, słyszałem teorie, że Hitler rzekomo nie wiedział o obozach i całej reszcie, ale to chyba efekt rewizjonistycznej polityki powojennych Niemiec.

Ok masz rację. Pokaż mi tylko źródło, które potwierdza, że to Hitler uśmiercił najwięcej ludzi w historii, że to z jego powodu zginęło najwięcej ludzi. Dla mnie nie ma znaczenia co on chciał (planował). Zwykły Kowalski ma takie plany (myśli), że Hitler przy nim to betka.
Fanfir napisa³/a:

Mietek napisa³/a:

Gdyby Niemcy nie chcieli tej wojny to bez względu na to co mówiłby Hitler nikt by za nim nie poszedł.


To prawda. Zwróć uwagę, że w wielu źródłach jest napisane, że to naziści wszczęli wojnę, że to oni walczyli. Unika się słowa "Niemcy". A wiadomo, wszyscy po wojnie chórem twierdzili, że nie chcieli wojny. Brednie.

Mietek napisa³/a:
To nie Hitler znęcał się nad jeńcami w obozach, to nie Hitler walczył na froncie...


Ech, ech... Czy to, że Stalin nie znęcał się nad jeńcami w obozach, nie walczył na froncie świadczy o jego niewinności albo tym, że był "kozłem ofiarnym". Trochę pomyślunku.

Tak, masz rację. Nie zaprzeczyłem temu ani razu w mojej wypowiedzi. Aczkolwiek, zwalanie winy na jednego człowieka dla mnie jest śmieszne. Zawiniło całe społeczeństwo niemieckie.
Fanfir napisa³/a:

Mietek napisa³/a:
to nie Hitler był gotowy poświęcić dzieci i kobiety we własnym kraju byle tylko krwi wrogowi napsuć.

Wypowiadasz się na temat zagadnień, które zostały opisane w tysiącach publikacji. Może zajrzenie do nich zapozna Cię z takimi faktami historycznymi jak, przykładowo, oblężenie Berlina lub ostatni rozkaz Hitlera dotyczące przyszłości narodu niemieckiego. I wtedy być może przestaniesz pisać głupstwa :)

Podaj mi linki do tych źródeł. Zapoznam się i wtedy podyskutujemy dalej na ten temat.
Fanfir napisa³/a:


Mietek napisa³/a:
Wojna musiała wybuchnąć, to było nieuniknione.


Moim zdaniem, tak być nie musiało. Lata od 1918 roku były początkiem ogólnego kryzysu światowego, a lata 30 były jego apogeum. Na takiej fali powszechnej nędzy i degrengolady społecznej wypłynął Hitler. I z tego wypływa bardzo ważna nauczka, że o o ile w którymś państwie istnieje nędza, to można się spodziewać, że wkrótce powstanie tam system totalitarny. W Rosji była to Rewolucja Październikowa i w efekcie "powstanie" Stalina, w Niemczech narodził się Hitler, a we Włoszech Mussolini. W Polsce na krótko pojawił się Piłsudski. Można by dodać gen. Franco, ale ta postać jest kontrowersyjna i dla wielu okazuje się być bohaterem. Nie wnikam. Na Kubie mamy nadal Fidela Castro i chwytliwą, aczkolwiek bardzo niebezpieczną propagandę kultywowania Ernesto Che Guevara, zbrodniarza, który nie wiedzieć jakim cudem stał się elementem popkultury. O Chinach już nie wspomnę.
Wracając do meritum, to wydaje mi się, że gdyby wtedy pojawiła się wybitna jednostka, która pragnęłaby pokoju,a nie wojny, to losy potoczyłyby się inaczej.


Sam na początku potwierdziłeś, że Niemcy chcieli wojny. Ruskie tylko czekały na okazję, gdyby się taka nie zdarzyła to pewnie oni by ją rozpoczęli. Mówiąc o wybitnych jednostkach pragnących pokoju - poza Papieżami cudów nie ma ;)
Fanfir napisa³/a:

Mietek napisa³/a:

Tak szczerze powiem, że w pewnym sensie możemy mu nawet podziękować za to, że był tak zachłanny i głupi,


GJedyną "zasługę" jaką można przypisać II Wojnie Światowej to fenomenalny wprost rozwój techniki.


Tutaj też przytoczę Twoją wcześniejszą wypowiedź. Potwierdziłeś, że Niemcy chcieli wojny. Co za tym idzie ludzi, którzy by to rozpoczęli nie brakowało, natomiast brakowało ludzi, którzy chcieliby tej wojny uniknąć, więc gdyby nie było Hitlera znalazłby się kto inny, być może mądrzejszy. Gdyby nie był tak głupi może wykorzystałby Ruskich do zgładzenia Anglii i dopiero wtedy by się za nich zabrał, zamiast po przegranej bitwie o Anglię atakował z marszu ZSRR i to był jego błąd.
Ostatnio zmieniony przez Mietek 2009-06-28, 02:31, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Do³¹czy³: 18 Cze 2006
Posty: 681
Sk¹d: okolice Trójmiasta
Wys³any: 2009-06-28, 20:47   

Mietek napisa³/a:
Ok masz rację. Pokaż mi tylko źródło, które potwierdza, że to Hitler uśmiercił najwięcej ludzi w historii, że to z jego powodu zginęło najwięcej ludzi. Dla mnie nie ma znaczenia co on chciał (planował). Zwykły Kowalski ma takie plany (myśli), że Hitler przy nim to betka.


Widzę, że nie do końca zrozumiałeś, ale śpieszę wyjaśnić. Hitler jako pierwsza osoba w historii użyła wszystkich dostępnych środków przemysłowych, administracyjnych, logistycznych, naukowych, medycznych w jednym jedynym celu. Mordowaniu. Sama idea obozów koncentracyjnych nie jest nowa, ale to Niemcy doprowadziły ją prawie do perfekcji.
Co do zwykłego Kowalskiego i jego myśli, to chyba rozmawiam z nieprzeciętnym socjologiem, który wie takie rzeczy, a nie wyssał ich z palca. Oczywiście, jeśli to prawda, to w prawie co drugim dodatku do "Gazety Wyborczej" powinna ukazywać się książka na miarę "Mein Kampf".

Mietek napisa³/a:
Tak, masz rację. Nie zaprzeczyłem temu ani razu w mojej wypowiedzi. Aczkolwiek, zwalanie winy na jednego człowieka dla mnie jest śmieszne. Zawiniło całe społeczeństwo niemieckie.


To nie ulega wątpliwości! Ale trzeba też pamiętać, kto przede wszystkim to zainicjował. Hitler, jak i cały naród niemiecki ponosi za to odpowiedzialność.

Cytat:
Podaj mi linki do tych źródeł. Zapoznam się i wtedy podyskutujemy dalej na ten temat.


Wydaje mi się, że powinieneś zadać sobie minimum trudu i samemu poszukać. W końcu to Ty raczej głosisz poglądy, które wymagają podania źródeł. Ale niech będzie.:

Oblężenie Berlinu Zwróć uwagę na informacje o Volkssturmie i pomyśl logicznie. Kto w obliczu totalnej porażki pozwala na oblężenie i poświęcenie setek tysięcy cywilów?

Trzeba jeszcze przytoczyć wcześniej wspomniany przykład decyzji Hitlera dotyczącym narodu niemieckiego. Kiedy klęska była już nieunikniona rozkazał zniszczenie wszelkiej napotkanej infrastruktury, przemysłu, słowem wszystkiego, co mogło by uratować Niemcy. Wychodził z założenia, że naród niemiecki go zawiódł i skoro nie jest w stanie wygrać, to nie jest godzien żeby dalej trwać. Niestety, nie mogę znaleźć odpowiedniego źródła, ale to dość znana sprawa. Nie pamiętam, kto cofnął ten rozkaz, prawdopodobnie Albert Speer, ale to chyba też bez wiedzy fuhrera.

Mietek napisa³/a:
Sam na początku potwierdziłeś, że Niemcy chcieli wojny.


Mietek napisa³/a:
Tutaj też przytoczę Twoją wcześniejszą wypowiedź. Potwierdziłeś, że Niemcy chcieli wojny.


Przed Hitlerem Niemcy nie pragnęły wojny. Oczywiście nastroje nie były zbyt ciekawe. Wielu chciało zadośćuczynienia za upokarzający traktat wersalski, panowała ogólne przekonanie, że Niemcy zostały zdradzone przez wroga wewnętrznego, ale nikt wtedy nie nawoływał do wojny. Z resztą, nie było jak, nie było czym.
Dopiero Hitler złamał postanowienia traktatu Wersalskiego, zaczął prowadzić politykę zbrojeniową i zaprezentował ideę "lebensraum". I wtedy ludzie dostali amoku.

Mietek napisa³/a:
Ruskie tylko czekały na okazję, gdyby się taka nie zdarzyła to pewnie oni by ją rozpoczęli.


Tak pewnie by się stało. Ale co to ma do rzeczy, skoro wojna trwała już w najlepsze?

Cytat:
Mówiąc o wybitnych jednostkach pragnących pokoju - poza Papieżami cudów nie ma ;)


To chyba przespałeś fragment kiedy mówili o premierze Wlk. Brytanii, Chamberlainie :-P Tak, to ten, który pozwolił na aneksję Austrii oraz Sudetów. W imię pokoju na świecie.

Mietek napisa³/a:
Gdyby nie był tak głupi może wykorzystałby Ruskich do zgładzenia Anglii


Ta, jasne. Bo Stalin tak łatwo dawał się "używać" Hitlerowi. Stalin nie był głupi. Hitler zresztą też nie. Byłby kretynem gdyby pozwolił Ruskim na rozszerzanie strefy wpływów i to pod własnym nosem!

Mietek napisa³/a:
po przegranej bitwie o Anglię atakował z marszu ZSRR i to był jego błąd.


Niewątpliwie, choć nie był to błąd krytyczny. Wojnę na Wschodzie dało się wygrać. Gdyby Hitler pozwolił na dowodzenie swoim generałom, a sam nie przejmował ciągle dowództwa i nie popełniał fatalnych błędów w dowodzeniu.
Ostatnio zmieniony przez Fanfir 2009-06-28, 20:49, w ca³oœci zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group