Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
W jakim stroju najlepiej się pracuje?
Autor Wiadomo
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2009-06-30, 06:29   W jakim stroju najlepiej się pracuje?

Cytat:
Pracodawcy często wymagają od podwładnych noszenia określonego stroju - garsonek i garniturów.
Czy to, jak jesteśmy ubrani, wpływa na jakość naszej pracy? Czy w lecie, kiedy jest gorąco, powinniśmy buntować się przeciwko kodeksowi ubierania?

lepiej pracuje się w stroju luźnym, niezobowiązującym czy eleganckim, sztywnym ?



źródło: blog.pl
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
Ostatnio zmieniony przez cichy 2009-06-30, 08:01, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Doczy: 22 Lis 2008
Posty: 772
Skd: Zabłocie
Wysany: 2009-06-30, 07:25   

Wszystko zależy od rodzaju stroju i od warunków, w których go nosimy. Bo przecież nosząc ubranie typu garniaczek moża się ugotować nawet przy niezbyt wysokich temperaturach - wystarczy, że przygrzeje słonko :)
Dlatego też w pomieszczeniach biurowych powinna być klimatyzacja przynajmniej.
cichy napisa/a:
Czy to, jak jesteśmy ubrani, wpływa na jakość naszej pracy?

Jak dla mnie to bardziej motywuje :) No i sprawia, że jesteśmy poważniejsi. Choć teraz wielu pracodawców rezygnuje w lato z garniturów na rzecz po prostu jasnych spodni i koszuli.... Wygodniejsze i bardziej przewiewne - tak powinno być ;)
cichy napisa/a:
epiej pracuje się w stroju luźnym, niezobowiązującym czy eleganckim, sztywnym ?

Na pewno epiej pracuje się w stroju luźnym - swoboda ruchów i te sprawy :)
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2009-07-01, 16:39   

Najlepiej pracuje się w stroju w którym się dobrze czuje. To jedyne kryterium doboru. Jeden lubi garniaki, inny nie itd. itp.
 
 
 
Straho 



Imi: Jacław
Wiek: 35
Doczy: 04 Kwi 2009
Posty: 406
Wysany: 2009-07-01, 17:03   

Ja jestem drwalem (ścinam drzewa) więc jeśli chodzi o mnie to ja nie noszę firmowego stroju za bardzo sztywny. Jak już to koszula flanelowa, jeansy i glany. W tym mi się najlepiej robi.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2009-07-01, 19:02   

moim zdaniem strój w pracy jest cholernie istotny.Nawet flanelowa koszula i glany mają wpływ na efekt pracy ;) (w glanach przynajmniej mniejsza możliwość obrażeń) jeśli ma się kontakt bezpośredni z np. klientem to od stroju zależy bardzo wiele. To jak jesteś ubrany decyduje jak cię postrzegają a co za tym idzie decyduje o twoich relacjach z klientem. W sklepach samoobsługowych strój firmowy ma na celu odróżnienie po prostu klienta od pracownika ;) no i fakt że z reguły jest to po prostu koszulka z nadrukiem powoduje że dystans w stosunku do takiego pracownika jest mniejszy i klient nie ma oporów o coś zapytać. Ja sobie nie wyobrażam by mnie w banku miała obsługiwać różowa lady z tipsami do podłogi :? strój taki świadczy o braku dojrzałości a co za tym idzie o braku odpowiedzialności ;)
_________________

 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 35
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2009-07-01, 19:13   

Wygodny i adekwatny do tego, co się zawodowo robi. (;
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2009-07-05, 17:05   

Strój musi być przede wszystkim dostosowany do pracy, którą wykonujemy.
Np. nie traktowalibyśmy poważnie urzędnika w kwiecistej koszuli i japonkach :-P .
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
Mała_Adu 



Imi: Adrianna
Wiek: 33
Doczya: 27 Lut 2009
Posty: 119
Skd: Częstochowa
Wysany: 2009-07-06, 10:19   

Ja uważam, że każda praca ma swój strój. Śmiała bym się gdybym mechanika samochodowego zobaczyła w garniaku :p
_________________
Penis.
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-07-06, 13:23   

W wygodnym. To jest podstawa. Strój musi zapewniać wygodę, możliwość ruchu itp. Na praktykach robiłem w fartuchu, w którym miałem ograniczone ruchy, było mi gorąco i duszno. Ciężko mi było wytrzymać 7 godzin w zakładzie.
 
 
 
Yenna 



Imi: Asia
Wiek: 32
Doczya: 06 Lip 2009
Posty: 159
Wysany: 2009-08-04, 22:02   

Ja myślę, że nie lubiłabym fartuszków, bo często takie mają.
W pracy najlepiej pracować w swoim własnym stroju, dobranym.
Kiedy ma się na sobie dużo np. fartuszków, czapeczek itp. to
strasznie się źle czujesz, i niewygodnie. Ale jak kto woli...
_________________
ŻYĆ TO PRZEKSZTAŁCAĆ SIEBIE W DZIEŁO SZTUKI
 
 
 
truskawa678


Doczy: 07 Lip 2011
Posty: 1
Wysany: 2011-07-07, 11:47   

Czasami praca od nas wymaga odpowiedniego stroju [czyt.mało komfortowego: szpile, ciasne spódniczki, żakieciki i in.]. Uważam jednak, że zdrowie, wygoda i nasza tożsamość stylu są najważniejsze!
Trzeba pogodzić jedno z drugim i do pracy ubrać się i elegancko i komfortowo. W to, w czym czujemy się sobą!
_________________
Wstało słonko, wstało :D
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2011-07-18, 20:38   

Oj ja teraz narzekam na pracę i ubrania. Jest gorąco, ładnie i ludzie chodzą ubrani kolorowo, a ja do pracy nie ubiorę pomarańczowej spódnicy czy różowej bluzki. I wychodzę po 6ciu godzinach na słońce ubrana na czarno, szaro albo granatowo. Wkurza mnie to.

Pod tym względem fajnie było w parku wodnym: mieliśmy stroje od firmy, które wyglądały ok i były wygodne.. Tęsknie trochę za nimi..
 
 
 
lovelylady 


Doczya: 24 Lis 2011
Posty: 2
Wysany: 2011-11-24, 13:17   

Ja mogę się ubierać, jak chcę, więc noszę to, w czym mi jest wygodnie.
 
 
 
Canis 



Imi: Lidia
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 80
Wysany: 2011-11-24, 16:03   

Ja nie mam wyboru co do stroju, muszę chodzić w komplecie medycznym, ale lubię. Zarówno fartuch jak i spodnie są przewiewne, więc w lecie nie jest gorąco, a w zimie pod fartuch zakładam jakąś bluzkę. Mam małe możliwości, aby 'wystroić' się do pracy.

Gdybym w pracy miała chodzić w swoim zwykłym ubraniu, za chwilę byłoby do wyrzucenia.

Stanowczo wolę fartuch niż białą bluzkę, granatową spódniczkę i szpilki. Mój strój jest bardzo wygodny. Gdybym miała inną pracę, to pewnie ubierałabym się stosownie do niej, bo co zrobić? Czasem wypada.
_________________
Lolito, światłości mojego życia, ogniu moich lędźwi. Grzechu mój, moja duszo. Lo-li-to: koniuszek języka robi trzy kropki po podniebieniu, przy trzecim stuka w zęby. Lo. Li. To.
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2011-11-24, 21:32   

My mamy całkiem sporą dowolność w pracy jeśli chodzi o stroje, bo kontakt z klientami mamy tylko przez telefon.
Mnie najlepiej pracuje się w duużym dekolcie, bo:
1. Na sali jest mega duszno.
2. Częściej wygrywam podczas gry w piłkarzyki.
:D
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group