Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, wielotematyczne, ogólnotematyczne
  FAQ FAQ   Użytkownicy  Użytkownicy   Regulamin  Korepetycje   Zaloguj  Zaloguj   Rejestracja  Rejestracja   Regulamin  Regulamin

Poprzedni temat «» Następny temat
Badania Piersi
Autor Wiadomość
Krystyna 
bitch, please

Wysłany: 2008-06-29, 12:28   Badania Piersi

W większości jest to pytanie do kobiet:

Badacie swoje piersi?
A wy panowie namawiacie swoje kobiety, żeby badały swoje piersi raz na jakiś czas?

Autor Wiadomość
Eos 
boska jak diabli

Imię: Justyna
Wysłany: 2008-06-30, 12:32   

Samej mi się nie chce. Jest taki stereotyp, że młode dziewczyny nie chorują na raka. Ale to jest bzdura nad bzdurami, poza tym jest mnóstwo innych dolegliwości piersi, o których nawet nie mamy pojęcia, a które trzeba leczyć, bo mogą być niebezpieczne. Ja, szczerze mówiąc, badam się tylko u ginekologa, raz na trzy miesiące, ale chyba powinnam sama zrobić coś w tym kierunku. Zdrowie przede wszystkim :wstyd:
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-06-30, 13:28, w całości zmieniany 2 razy  

Autor Wiadomość
infantylna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 13:09   

Zatrudniam do badania swojego mężczyznę :)
Jako, że ma do czynienia z moim biustem rzadziej niż ja, to istnieje większe prawdopodobieństwo, że wyczuje jakąś różnicę, której ja z dnia na dzień mogłabym nie zauważyć.
Raz do roku w ramach profilaktyki badam się też u lekarza.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-07-29, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  

Autor Wiadomość
Fantasia 

Wysłany: 2008-09-04, 15:42   

infantylna napisał/a:
:yay: no tak to jest niezły pomysł. Ha! a co więcej dwie strony mogą być z tego zadowolone :lol:

Eos napisał/a:
Ja, szczerze mówiąc, badam się tylko u ginekologa, raz na trzy miesiące, ale chyba powinnam sama zrobić coś w tym kierunku.
oj no co Ty... To i tak jest mnóstwo. Zeby każda się tak badała to umieralność na raka piersi wahałaby się w graniach kilku procent bo resztę by się wykryło i wyleczyło we wszesnym stadium.

Kwestia której nie zrozumiem i zrozumieć pewnie nigdy nie będę w stanie to taka że kobiety które dostają zaproszenie z NFZ na bezpłatne badania piersi nie zgłaszają sie na nie... w niektórych regionach kraju odzew waha się około 15% :shock: Badania te dostępne są także w godzinach popołudniowych i w weekendy... przede wszystkim trzeba chcieć.
Eos napisał/a:
Jest taki stereotyp, że młode dziewczyny nie chorują na raka.
jakiś czas temu ogładałam taki film "Szminka" na podstawie doświadczeń bardzo młodej kobiety u której wykryto raka. Też była młoda, silna i przedsiębiorcza - okaz zdrowia. :?
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)

Autor Wiadomość
Emmari 
wykrzyknik

Imię: Marta
Wysłany: 2009-09-11, 09:23   

infantylna napisał/a:

Dobre. :spoko:
Ja... mnie tak jak Justynie, zwyczajnie się nie chce. Pani ginekolog sprawę załatwia. Z tym, że raz na dwa, bo i tak muszę latać po recepty. :)
Kpię z przyzwoitości"

Akurat - O dziewiątce

"jedna Miłość-jeden Bóg-jeden cel"

Odpowiedz do tematu