Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
aparat na zęby
Autor Wiadomo
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2009-09-20, 18:04   aparat na zęby

Nosicie? Nosiliście? Planujecie może zakup aparatu?
Czy aparat na zęby to wstyd?

Ja w sumie nie mam aż tak krzywych zębów, ale wiadomo chciałabym je mieć idealnie proste i coraz częściej zastanawiam się nad aparatem :) .
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
lapicaroda 
berzerkerka



Wiek: 34
Doczya: 10 Maj 2009
Posty: 443
Skd: Ciemny Dół
Wysany: 2009-09-20, 18:50   

Miałam nosić w wieku 7 lat najpierw pilotkę na noc, później zrobiono mi ruchomy aparat ortodontyczny, ale miałam go gdzieś ze trzech względów:
1. Sepleniłam przez niego [ruchy języka ogranicza plastik trzymający aparat na podniebieniu- a ja nosiłam na górną i dolną szczękę]
2. Jakoś nie czułam smaku przy jedzeniu.
3 Zwyczajnie mi zawadzał i już!

Z wiekiem zęby mi się jakoś same wyprostowały, tylko jeden siekacz mi dziwnie zachodzi do tyłu, ale to nie sprawia jakiś szczególnych kłopotów... Mowy mi nieprawidłowy zgryz na szczęście nie utrudnia- mój kumpel ma gorzej; facetka od komunikacji społecznej powiedziała mu, że musi sobie skorygować całą dolną szczękę, bo inaczej nigdy nie dojdzie do poprawnej dykcji.
_________________
She never shoots her gun.She only keeps it just for fun.
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2009-09-21, 01:43   

Muszę bezwzględnie zainwestować, ale "nie ma czasu" ;) . Czy to wstyd? Nie wiem i szczerze nie obchodzi mnie to.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Doczy: 22 Lis 2008
Posty: 772
Skd: Zabłocie
Wysany: 2009-09-21, 20:04   

raczej powinnam mieć takowy ale jakoś chodzi o dolne zęby więc mi to nie przeszkadza. (choć fakt, że krzywaki jak cholera :D )
A czy to wstyd? Na pewno nie ;) Ja osobiście sądzę, że nie którym ludziom stałe aparaty dodają uroku :)
 
 
 
Nena 



Doczya: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysany: 2009-09-22, 08:16   

W dzieciństwie miałam aparat zakładany na noc. Bardzo go nie lubiłam, przeszkadzał mi w spaniu itp. ale dzięki tej "męce" mam teraz w miarę proste zęby.
Można powiedzieć, że od noszenia aparatu dłużej uratował mnie mój pies...pewnego dnia po prostu znalazł i pogryzł mój aparat ;D
Czy noszenie to wstyd? Dla 7-8letniego dziecka myślę, że tak a im osobnik starszy tym więcej rozumie. Ja tam uważam, że swojego czasu była (jest?) moda na stałe aparaty.
 
 
 
kojot1906 
FeRu



Imi: Piotrek
Wiek: 34
Doczy: 17 Wrz 2007
Posty: 129
Skd: Kalników/Przemyśl
Wysany: 2009-09-30, 11:15   

Kiedyś(bodajże w wieku 9-10 lat) miałem nosić ten wstrętny stały aparat na zęby który nijak mi się nie podoba....ale jakoś zęby się wyprostowały z biegiem czasu. a aparatu takiego zakładanego na noc nie mogłem nosić bo miałem odruch wymiotny...ale to stare dzieje xD
_________________
Everybody Lies

"Kiedy widzę, jak ludzie marnują papier mówię:"ratujcie drzewa". Kiedy słyszę techno...ku*wa nie wiem z czego robią płyty CD ale ratujcie to!!!

Moje beaty:
http://streemo.pl/Portal/...eRu_Muzyka.html
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2009-09-30, 20:27   

Ja miałam taki ściągany, w dzień jeszcze w miarę nosiłam, ale na noc nie dałam rady: nie mogłam z nim zasnąć, dusiłam się, wypadał mi w nocy i potem budziłam się obolała bo na nim spałam.

Teraz może i bym chciała aparat bo zęby mam strasznie krzywe, ale nie stać mnie, a poza tym wiem, że nie mam miejsca w szczęce i musiałabym mieć rwane zęby, a tego się boję i za nic bym nie zrobiła.
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 35
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2009-10-03, 12:06   

Też miałam aparat zakładany na noc. :D Nosiłam go całe półtora roku i szczerze tego nie lubiłam. xD No, ale za to mam teraz proste jedyneczki i nie potrzebuję już żadnego aparatu na zęby. :D
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2009-10-08, 14:14   



Dlaczego wstyd? :)
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Nyks. 



Imi: Monika
Doczya: 14 Sie 2010
Posty: 80
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: 2010-08-16, 21:03   

Kiedyś miałam, ale nigdy taki na stałe. Wstyd? W żadnym razie.
Inwestycja w ładne i proste zęby, ot. Niestety - trochę kosztowna.
_________________
Nothing is ever all wrong.
Even a clock that stops is right twice a day.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2010-08-26, 19:06   

Cytat:
Inwestycja w ładne i proste zęby, ot. Niestety - trochę kosztowna.
1600pln za jedną szczękę :(
rodzice zafundowali mi komplecik. Jestem marzeniem złomiarza :) co miesiąc po dokręcaniu bolą mnie zęby i płacę kolejne 100pln. I tak pewno jeszcze przez 1,5 roku :) a potem operacja i znowu aparat...tylko nie wiem czy stały czy wyjmowany
_________________

 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2010-09-18, 08:38   

Ja nadal się zastanawiam... ale coraz bardziej jestem za. Tylko jeśli mój wyjazd wypali to poczekam aż wrócę... mam tylko nadzieję, że z racji tego, że nie mam w sumie aż tak krzywych zębów, aparatu nie będe musiała nosić 1/5 roku a trochę krócej :P
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2010-09-18, 12:26   

Mazin napisa/a:
mam tylko nadzieję, że z racji tego, że nie mam w sumie aż tak krzywych zębów, aparatu nie będe musiała nosić 1/5 roku a trochę krócej :P
no ja nie wiem :P
moja koleżanka miała lekko odwrócony jeden ząb. Musiała nosić pełen aparat(dół i górę) bo reszta zębów była do tej lekkiej krzywizny dostosowana. No i nosiła 1,5roku :) Z tym to nigdy nic nie wiadomo. Ja mam krzywe jak cholera, a mam nosić też 1,5 roku w najgorszym wypadku 2 lata.
_________________

 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2010-09-18, 18:54   

Mazin napisa/a:
mam tylko nadzieję, że z racji tego, że nie mam w sumie aż tak krzywych zębów, aparatu nie będe musiała nosić 1/5 roku a trochę krócej :P

A czemu? Nie wiesz jak to jest :) po chwili się przyzwyczaisz i nie będzie Ci przeszkadzał, więc co za różnica ile będziesz go nosić? :)
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2010-09-18, 20:26   

annoth napisa/a:
po chwili się przyzwyczaisz i nie będzie Ci przeszkadzał, więc co za różnica ile będziesz go nosić? :)
oj jest różnica :yay: wszystko ci jesz zostaje ci na uzębieniu, a każde "przykręcanie" jest bardzo nieprzyjemne. do tego dochodzi wydatek miesięczny minimum 80pln(o tańszych nie słyszałam)...no i mało komfortowe zwłaszcza dla kogoś kto lubi czuć sie atrakcyjnym :)
_________________

 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group