Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Swój świat
Autor Wiadomo
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2007-02-16, 11:09   

Deirdre napisa/a:
Najgorsze jest to, że to kłamstwo sprawia przykrość tylu osobom.

tak, tyle że większość osób które kłamią, nie zdaje sobie z tego sprawy...
zresztą ludzie robią dużo rzeczy, bez zastanowienia się nad konsekwencjami, nad tym jak to wpłynie na nich samych, na innych, na wszystko...
wiem, bo sam tak często mam... niestety...
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2007-02-16, 19:51   

E tam, mnie to jakoś nie sprawia przykrości. W sumie taka osobę jakimś cudem zawsze łatwo mi rozpoznać i nie wdaję się w dyskusję. Jeśli cierpi na jakiś schizofreniczny syndrom, że wierzy w to co mówi, to za cholerę kłotnia nic nie da, bo i tak się nie przyzna. Bo jeśli ktoś bawi się wymyślanie tragicznych dziejów tylko po to żeby wzbudzić zainteresowanie sobą- racjonalnie myślać, to nie jest zbyt normalne.
 
 
 
Unconventional 


Wiek: 33
Doczya: 06 Sie 2006
Posty: 487
Wysany: 2007-02-17, 15:17   

to chyba jakaś choroba :/

Też mam taką beznadziejną koleżankę. Zawsze lekko wątpiłam w jej opowiadania, bo bywały nieścisłości. Ale nie zagłębialam sie w szczegóły, nie miałam jak sprawdzić czy ona mówi prawdę czy nie, nie znałam jej środowiska, nikogo z jej otoczenia, nie chciało mi się bawić w detektywa. Do czasu.

W ciagu ostatniego tygodnia, zainspirowana zdarzeniami na forum (niejaka Igula i jej bajeczki), postanowiłam przeprowadzić śledztwo.

To, co wyszło na jaw, nieźle mnie wryło w ziemię.
 
 
 
Klang 



Wiek: 38
Doczy: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Skd: wziąć na piwo?
Wysany: 2007-02-18, 18:18   

Co? Co takiego wyszło na jaw? To, że Igula kłamie? To takie powalające? To się nazywa mitomania.
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Świat się nam przygląda i nie życzy źle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-02-24, 09:24   

phi...najmniejszy problem jak są nieścisłości!! najgorzej jak bajki opowiada ktoś kto naprawde to potrafii. ktoś o wybitnej inteligencji. znam takiego. gdyby nie to, że znam również ludków co znają go od szkraba to do tej pory bym w niego święcie wierzyła :shock:
Ostatnio zmieniony przez Taka jedna 2007-02-24, 09:25, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2007-03-14, 16:28   

Wiadomo - każdy ma swój świat i swoje kredki, ale czasami ludzie przekraczają granice zdrowego rozsądku, wymyślają niestworzone historie. A po co? Może po to, zeby zabłysnąć czyms super w oczach upatrzonej osoby, dziewczyny, chłopaka? Zabłysnąć wśród kumpli...Gorzej jak kłamstwa wychodzą na jaw...
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Unconventional 


Wiek: 33
Doczya: 06 Sie 2006
Posty: 487
Wysany: 2007-03-14, 20:47   

Klang napisa/a:
Co takiego wyszło na jaw? To, że Igula kłamie? To takie powalające?
Nieeee......
Chyba znów napisałam niezrozumiale :| Nie o nią chodziło, tylko o moją koleżankę, (ze swiata jak najbardziej realnego), o której wspominałam we wczesniejszej części tamtej wypowiedzi.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2010-06-02, 11:05   

Jeden z moich znajomych jest wyśmienitym bajkopisarzem. Tak naprawdę osoby które z nim przebywają przyzwyczaiły się już do jego opowieści. Najlepsze jest to, że wielokrotnie wpadł przy opowiadaniu czegoś, ale mimo wszystko brnie dalej.
Sama nie wiem co jest tego powodem...
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2010-06-02, 15:27   

Według mnie jest to po prostu chęć dopasowania się do grupy i często zaszpanowania. Osoba, po prostu uważa, że w jej życiu nie wydarzyło się nic co mogłoby innych zainteresować, a nie chcąc wyjść na nudziarza zaczyna wymyślać z czasem coraz bardziej absurdalne historyjki. Możliwe, że zachowanie takie potęguje środowisko w jakim się obraca: jeżeli zadaje się z ludźmi, którzy często mają jakieś "ciekawe akcje" i chętnie o nich opowiadają tym bardziej jest skłonny to zmyślania. Poza tym naukowo zostało udowodnione, że u każdego w mniejszym lub większym stopniu musk lubi przekłamywać wydarzenia, co za tym idzie nierzadko sami przeinaczamy fakty nie będąc tego świadomymi. Łatwo to zauważyć gdy z kilkoma znajomymi wspomina się jakieś wspólne przeżycie z przed kilku lat - dość powszechne rozbieżności (niecelowe) w swoich wersjach.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group