Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Enneagram
Autor Wiadomo
doopek 
mroczny półksiężyc



Imi: Marcin
Wiek: 33
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 525
Skd: Sanok
Wysany: 2009-07-19, 13:26   

Mazin napisa/a:
Już kiedyś pisałam taka zmiana jest możliwa gdyż nasz charakter się zmienia, taka zmiana najczęściej jest w okresie dojrzewania.

Wychodzi więc na to, że dwa lata temu byłem bardziej trzeźwo myślący, ułożony, rozsądny, opanowany, indywidualny wobec działań... itd. Omg, no to dorosłem xD

A z tym trzeźwym myśleniem nieźle sobie pojechałem xDDD
_________________
"Jestem jaki jestem. Inny nie będę... BO NIE CHCĘ!!"
 
 
 
Shezz 



Wiek: 33
Doczya: 05 Sty 2007
Posty: 440
Skd: to masz?
Wysany: 2009-07-20, 07:02   

No Cinek, nie ma co xD A mi wyszło tak jak Mazinie - 7w8 ^^ Kiedyś też robiłam ten test, ale nie pamiętam jaki wynik.. Też coś koło 7 miałam :D Czyli albo się nie zmieniłam za bardzo, albo przestałam dojrzewać emocjonalnie xD
_________________
"Stopień głupoty twojego postępowania, jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób."

Prawa Murphego
 
 
 
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
Wysany: 2009-08-03, 20:45   

Po 10 miesiącach zrobiłem ponownie, nadal to samo, widać zmiany charakteru w okresie dojrzewania mnie się nie imają :D
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2009-08-03, 20:57   

kiedyś napisałam napisa/a:
4w5, zgadza się w 95%

i póki co nic nie uległo zmianie :wink:
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
lapicaroda 
berzerkerka



Wiek: 34
Doczya: 10 Maj 2009
Posty: 443
Skd: Ciemny Dół
Wysany: 2009-08-15, 16:23   

Siódemka ze skrzydłem sześć: 7w6 - "Komik"

Zdrowa siódemka ze skrzydłem sześć jest odpowiedzialna, ufna, sympatyczna, zabawna. Jest generalnie bardziej ukierunkowana na bliskie związki, a także chce być akceptowana przez innych. Może być ustabilizowana, bardziej chętna do utrzymywania związku. Skrzydło sześć wnosi lepsze wyczucie długoplanowych działań. Zazwyczaj bardzo zabawna i lubiąca się dobrze pośmiać - zadziwiająco duża liczba komików posiada typ 7w6. Bardziej otwarcie wrażliwa, miła i czuła. Niektóre siódemki z tym skrzydłem, mają problem z okazywaniem złości nawet, gdy jest ona usprawiedliwiona. Może unikać lub chytrze obchodzić wszelkie autorytety, ale wciąż jest ich świadoma, tak jak ma to miejsce u szóstki.
Gdy 7w6 jest w stresie, może objawiać zachowanie bardziej zbliżone do szóstki. Okazuje wrażliwość na różne rzeczy i poczucie własnej niepewności. Jej uczucia mogą być czasami łątwo zranione. Wrażliwa, zwłaszcza na konfrontacje z innymi. Rozwija w sobie uzależnienie i przywiązanie do innych. Boi się osamotnienia, jest podejrzliwa i płochliwa. Może bardzo łatwo odczuwać winę z jakiegoś powodu. Może zachowywać się nieodpowiedzialnie. Zachowuje się płytko emocjonalnie, łatwo się zakochuje i odkochuje. Czasami bez oporów porzuca i zdradza innych, jak najdalej od nich uciekając. Może być lekkomyślna, niestała, niszcząca samą siebie.
Gdy siódemka ma antyfobiczne skrzydło 6, jej idealizm może motywować szczerą potrzebę reform własnej osoby. Może pracować ciężko dla jakiejś sprawy. Jest przeciwna autorytetom, pasywna lub agresywna w zależności od sytuacji. Czasami nie lubi gdy jej się mówi co ma robić. Łatwo ściąga na siebie kłopoty i często narzeka na swój status i sytuację.


Jednak to prawda,że ten test można robić co jakiś czas- chociażby po to, żeby upewnić się co do tego...czy faktycznie zachodzą w nas jakieś zmiany, czy tylko sobie wmawiamy ''zaczynam wszystko od nowa, koniec pewnej fazy'' :-P Przez kilka lat z rzędu, zawsze wychodził mi Arystokrata...Ale wszystko się zgadza, cholera!
_________________
She never shoots her gun.She only keeps it just for fun.
Ostatnio zmieniony przez lapicaroda 2009-08-15, 16:24, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
doopek 
mroczny półksiężyc



Imi: Marcin
Wiek: 33
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 525
Skd: Sanok
Wysany: 2010-07-14, 08:22   

Kolejny rok minął, po raz trzeci wykonałem test. Nic się nie zmieniło. Zdrowa siódemka ze skrzydłem sześć. Czyżby to koniec kształtowania mojego charakteru? Cz taki zostanę już do końca życia? :P

A wy? Może też powtórzycie test? Może u was zaszły jakieś zmiany? Społeczeństwo na pewno chętnie poczyta^^
_________________
"Jestem jaki jestem. Inny nie będę... BO NIE CHCĘ!!"
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2010-07-14, 18:37   

Wcześniej:
6w7
Obecnie:
5w6

Aczkolwiek uważam, że zbyt mały wybór w tym teście.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Achti 



Imi: Marcin
Wiek: 30
Doczy: 10 Sty 2007
Posty: 358
Skd: Wrocław
Wysany: 2010-07-14, 22:04   

ja po dokładnym przemyśleniu odpowiedzi nadal mam 5w4.
jednak na niektóre pytania po prostu nie umiem sam znaleźć właściwiej odpowiedzi, bo często jest tak, że obie odpowiedzi uważam za bardzo słuszne (np. to o pragnienie robienia rzeczy dobrych i niemartwienie się powierzchownymi wartościami), a niekiedy nie ma dla mnie żadnej dobrej odpowiedzi, jak to:
Cytat:
Czasami niepokoi mnie, gdy:
A) ludzie nie doceniają co dla nich zrobiłem
B) ludzie ignorują moją własną pracę i osiągnięcia


mnie żadne z tych zjawisk nie niepokoi :P
dlatego myślę, że największy sens ma wypełnianie tego testu z kimś, kto nas dobrze zna, i pomoże w odpowiedzi na niektóre pytania :)
co nie zmienia faktu, że jakieś 80% opisu piątki pasuje do mnie idealnie, aż czuję się nieswojo czytając to, bo niektóre stwierdzenia są jakby pisane z myślą o mnie :P
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2010-07-14, 22:23   

Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

podkreślone to to z czym się nie zgadzam. Pogrubione-chyba prawda. Resztę nie mam zdania :) jak widać jest...różnie
ale jednego się o sobie dowiedziałam-nie ma żadnej konsekwencji w moim charakterze! tak jak patrzyłam jak odpowiadałam to był istny chaos :P

zresztą nie widzę związku między poczuciem, że nikt mnie nie rozumie, a myślami o śmierci :| a chyba to ma sugerować test. Opiera się na stereotypach i jak na mój gust ...to do pupy ;]
_________________

 
 
 
putcat 
pora spojrzeć sobie w oczy.



Imi: Michał
Wiek: 34
Doczy: 02 Pa 2007
Posty: 456
Skd: Sam nie wiem.
Wysany: 2010-07-16, 09:23   

Taka jedna napisa/a:
Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"

U mnie to samo.
Musze przyznać że przeczytałem dobrze opis i są rzeczy z którymi trzeba się zgodzić. Jest to charakter- który jak mówiła LittleClover nie ma prawa bytu :D Także trzeba sie mocno trzymać żeby się nie rozlecieć ;)
_________________
Jeśli ktoś na prawde nie ma co robić z czasem :D
 
 
 
Nyks. 



Imi: Monika
Doczya: 14 Sie 2010
Posty: 80
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: 2010-08-17, 10:28   

4w5, w sumie wiele rzeczy się zgadza.
_________________
Nothing is ever all wrong.
Even a clock that stops is right twice a day.
 
 
 
Say 



Imi: Zuzanna.
Doczya: 24 Wrz 2010
Posty: 7
Wysany: 2010-09-24, 22:46   

4w3, zgadza się prawie wszystko.
_________________
Nie znamy się,
jeszcze się nie znamy,
choć dzieli Nas
szerokość naszych ramion.

Zamknięci tam, w złych twierdach,
samotniach
przez ścianę.
 
 
 
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
Wysany: 2011-07-04, 21:53   

wcześniej 5w4 teraz 4w5 i w sumie oba opisy bardzo pasują, ale bardziej 5w4 "włóczęga" - przynajmniej teraz.
 
 
paula 



Imi: Paulina
Wiek: 29
Doczya: 17 Lip 2011
Posty: 25
Wysany: 2011-09-01, 16:37   

Ja kiedyś miałam 4w5, a teraz 5w4, opis w sumie podobny. Ogólnie wszystko pasuje, jestem spokojna, taka sobie indywidualistka, wszystkie emocje tłumię w środku, nie jestem wylewna, miewam stany melancholii, taka ja.
Ostatnio zmieniony przez paula 2011-09-01, 16:38, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
cynizm 



Doczya: 26 Sty 2012
Posty: 21
Wysany: 2012-01-27, 12:13   

Od zawsze 4w5, opis wręcz idealny.
_________________
Ach! jak ludzie mnie bolą! ~Emil Cioran
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group