Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Czy wulgaryzmów da się uniknąć?
Autor Wiadomo
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2011-05-26, 00:31   Czy wulgaryzmów da się uniknąć?

Coraz więcej jest słów do niedawna uważanych za wulgarne lub nie do przyjęcia, które przeszły do języka codziennego. Używają ich nie tylko młodzi, ale także przedstawiciele tzw. elity, ludzie wykształceni, a nawet słynni dziennikarze czy politycy. Czy jest dziś jeszcze coś, co nas szczególnie razi? A może zmiana i wulgaryzacja języka to znak naszych czasów? Dlaczego ludzie tak mówią i dlaczego większości osób już to nie przeszkadza? A może się przyzwyczaili na tyle, że już nie zwracają na to uwagi?




źródło: blog.pl
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2011-05-26, 16:09   Re: Czy wulgaryzmów da się uniknąć?

Kiedyś wulgaryzmy były domeną plebu i najniższych warstw społeczeństwa. A że dzisiaj jest w zasadzie sam pleb (w tym i ja), w związku tym ludzie klną.
Następuje więc znaczna wulgaryzacja języka i się powoli do tego przyzwyczajamy, co jest niestety niezbyt korzystne.
Niestety dzisiaj mało kto jest w stanie obejść się bez wulgaryzmów (nie wspominając już, że chyba nie ma osoby, która w życiu takowego nie użyła), co mnie bardzo boli.
Strasznie jest to szkodliwe dla naszego bądź, co bądź pięknego języka ;)
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2011-05-28, 10:50   

W sumie dziwić się, że teraz każdy prawie przeklina skoro w domu rodzice przy dzieciach nie hamują się, oglądając różne programy w telewizji również coraz częściej, można usłyszeć jakieś brzydkie słowo.

Sama przeklinam. Nie jakoś notorycznie czy coś, ale zdarza mi się.

No i nie sądzę aby dało się uniknąć wulgaryzmów, teraz może być już tylko gorzej ;) wystarczy przejść się po jakimś osiedlu i usłyszeć jak te małe szczeniaki już przeklinają. A co to będzie gdy wyrosną z pieluch? Smutne to trochę.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2011-05-28, 12:15   

Ja strasznie bluźnię zwłaszcza jak jestem wściekła i tylko przy znajomych. Przy rodzinie nie bluźnię, nie mniej jednak bluźnie za dużo...ale ciężko być niebluźniącą skoro wszędzie bluźnią. "Kurwa" to w dzisiejszych czasach przestaje być przekleństwo, a "kurde" kiedyś było szczytem chamstwa. Wszystko się rozmywa...wiecie, że kiedyś "kobieta" było wulgaryzmem? :?
_________________

 
 
 
illusion 



Doczya: 26 Cze 2011
Posty: 29
Wysany: 2011-07-06, 13:20   

Nie przeklęłam nigdy w obecności rodziców, powstrzymuje się wtedy. Wśród moich znajomych czasem przeklnę, ale musi mnie coś/ktoś porządnie zdenerwować. W gimnazjum bluźniłam bardzo często, duży wpływ na to mieli moi znajomi, wtedy nawet drobnostka była zakończona choćby 'no kurwa'.

cichy napisa/a:
Dlaczego ludzie tak mówią i dlaczego większości osób już to nie przeszkadza?


Zaczyna się od młodych lat, bo nie chce się odstawać od znajomych i takie zachowania są na porządku dziennym [w tej chwili nawet po moim oknem stoi grupka nastolatków, gdzie w ciągu minuty wyliczyłabym lekko kilkadziesiąt soczystych bluzgów]
Czym mi to przeszkadza? zależy od miejsca i sytuacji, drażnią mnie koledzy mojego brata, którzy klną w obecności moich rodziców, to ich czasem upomnę. Większości ludzi nie przeszkadza, bo sami to robią i nawet już nie zwracają na to uwagi, bądź też nie chcą zawracać sobie tym głowy i wolą machnąć ręką.
 
 
 
Eroll 



Doczya: 05 Lip 2011
Posty: 90
Wysany: 2011-07-06, 14:08   

Da się uniknąć! Na co dzień nie używam. Po alkoholu czasem się zdarzy, ale to się nie liczy ;p Nie przeklinam. Jestem przykładem, że można się bez tego obejść. Tysiąc razy bardziej wolę zarzucić jakimś sarkazmem, niż kłócić się używając wulgaryzmów.

Ludzie tak mówią, bo teraz na każdym kroku można usłyszeć wulgaryzmy i chcąc być "trendy" trzeba robić to co wszyscy ;)
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2011-07-06, 14:13   

Potrafię nie przeklinać. Ale to sporo zależy od towarzystwa. W domu przy rodzicach nie przeklinam praktycznie w ogóle, bo nikt tego u mnie nie robi. Najwięcej przeklinam przy mojej best friend-tak jakoś się przyjęło. Ogólnie przy znajomych zdarza mi się przeklinać, raz mniej, raz więcej. Jeśli jestem w towarzystwie facetów (którzy nie są na przykład moimi najlepszymi ziomkami) to staram się też hamować, bo po prostu nieładnie to wygląda jak dziewczyna dużo przeklina.
Po alkoholu oczywiście zdarza mi się czasami nadużywać wulgaryzmów ;d
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2011-07-06, 14:52   

Kiedyś słowo zajebisty było dość ostrym wulgaryzmem, a teraz? podczas wywiadów itp rzadko kiedy te słowo jest ocenzurowane. Zajebisty(i wszelkie odmiany zajebistości) chyba zakorzeniło się już na dobre w naszym języku. Zresztą tak samo jak kurwa, tylko, że kurwę nadal wypikują... ciekawe tylko jak długo...?

Generalnie pewnie niedługo nie będziemy już używać słowa fajny/super/świetny/dobry i zastąpimy te słowa jednym prostym zajebiste/zajebiście/zajebisty.

Chyba nie będę już przeklinać. ;d
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2011-07-06, 15:22   

Cytat:
Ludzie tak mówią, bo teraz na każdym kroku można usłyszeć wulgaryzmy i chcąc być "trendy" trzeba robić to co wszyscy ;)


Sugerujesz że każdy kto sporo przeklina, robi to żeby być szanowanym w swoim małym społeczeństwie?

Głupotka. Ja przeklinam z przyzwyczajenia, a zacząłem przeklinać bo w moim towarzystwie sporo się przeklinało i samo weszło w krew. Przebywając sporo z pewnymi ludźmi, upodabniamy się do nich bez względu na to czy tego chcemy czy nie.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
Ostatnio zmieniony przez annoth 2011-07-06, 15:25, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
 
Eroll 



Doczya: 05 Lip 2011
Posty: 90
Wysany: 2011-07-06, 15:51   

annoth napisa/a:
Sugerujesz że każdy kto sporo przeklina, robi to żeby być szanowanym w swoim małym społeczeństwie?

Nie.
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2011-07-06, 16:03   

Eroll napisa/a:
Ludzie tak mówią, bo teraz na każdym kroku można usłyszeć wulgaryzmy i chcąc być "trendy" trzeba robić to co wszyscy ;)

Więc co oznacza to zdanie? Bo wg mnie dokładnie to samo o co zapytałem.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Eroll 



Doczya: 05 Lip 2011
Posty: 90
Wysany: 2011-07-06, 16:16   

Nie sugeruje, że każdy.
Ale jakby się temu głębiej przyjrzeć, to czy to nie jest prawda? Nie chodzi mi tu o osoby dorosłe, które same wiedzą co robią, ale właśnie o dzieciaki. Jak już zostało zauważone, teraz nawet takie małe dzieci zaczynają przeklinać. Dlaczego? Bo robią tak inni. Uczą się. Nie chcą być uważane za gorsze. Taki jest wpływ społeczeństwa. Podkreślam, nie mówię tak o KAŻDYM.

Na końcu tamtego zdania była emotka: ";)". Taka mała ironia to miała być. Nie wyszła. Trudno.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2011-07-06, 16:39   

ja tam nie przeklinam przy rodzinie (nie licząc siostry) więc teoretycznie można. Automatycznie przyjmuję ilość wulgaryzmów stosowanych przez rozmówce. W pewnych towarzystwach bluźnie jak szewc, w innym w ogóle. Ale, że robię to całkowicie bezwiednie nie wiem czy dała bym radę w całości je wyeliminować :? Zresztą Kiedyś słowo "kobieta" było wulgaryzmem, ot ewolucja języka.
_________________

 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2011-07-17, 23:45   

Hm... moje słownictwo jest zależne od środowiska, w jakim przybywam. Jeśli ktoś notorycznie przeklina to dostosowuje się do jego "poziomu". Uważam na słownictwo w gronie rodziny oraz przy chłopakach też staram się nie przeklinać (zdarza mi się ich nawet upomnieć :P ).
A co do tematu to na pewno da się ich uniknąć. Tylko w dzisiejszych czasach wszędzie je słychać - na ulicy, w mediach, itd. Więc siłą rzeczy łatwo je przyswajamy i nie rażą nas one i być może nie uważamy ich jako coś "czego nie wypada".
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
putcat 
pora spojrzeć sobie w oczy.



Imi: Michał
Wiek: 34
Doczy: 02 Pa 2007
Posty: 456
Skd: Sam nie wiem.
Wysany: 2011-07-19, 18:01   

Aaa. To zależy kto co uważa za wulgaryzm. U mnie w domu PENIS to jest przekleństwo, a na przykład jest to zwrot medyczny. Ogólnie przyjete zasady w tej kwestii są tak sztuczne jak silikonowy biust. Co nie znaczy że złe :twisted:
_________________
Jeśli ktoś na prawde nie ma co robić z czasem :D
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group