Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Piwo paliwo ^^
Autor Wiadomo
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2011-08-20, 20:53   

Też zauważyłam szał na piwa niepasteryzowane. Nie wiem czym to spowodowane, nie wiem czy wcześniej te piwa były, czy nie, nie wiem kiedy się pojawiły i generalnie mało mnie to obchodzi póki mam Leszka ;d
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
sweet.talk 


Wiek: 51
Doczya: 20 Lip 2011
Posty: 115
Wysany: 2011-08-20, 21:48   

Nie jestem z południa na szczęście. ;>

Cytat:
Ponownie? to kiedyś były ale je wycofali?
Z tego co tato mi mówił to za młodu pił właśnie niepasteryzowaną łomżę. :>
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2011-08-20, 22:54   

kiedyś w ogóle było więcej piw niepasteryzowany... potem zaczęła się masówka z tych wszystkich kompani i wszystkich wielkich browarni na piwa pasteryzowane... ale że są jakie są to ludzie zaczęli szukać innych piw, lepszych w smaku (może) które smakują inaczej ..
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2011-08-21, 01:47   

Mószka napisa/a:
generalnie mało mnie to obchodzi póki mam Leszka ;d


Chociaż raz w życiu kobieta coś mądrze "powiedziała"/
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
lapicaroda 
berzerkerka



Wiek: 34
Doczya: 10 Maj 2009
Posty: 443
Skd: Ciemny Dół
Wysany: 2011-08-21, 16:32   

Idźcie z tym Lechem...6 Lechów wypitych na imprezie wygląda imponująco, szkoda że ludzie zapominają, że to ma 4% coś tam.Jeśli ktoś pije bo mu smakuje, to ok. Ale jeśli ktoś to kupuje tylko dlatego, że niby dużo wypije, a tak naprawdę jest o połowę mniej wcięty niż powinien...
No i jak dla mnie ludzie dają się chwytać na tę kampanię reklamową, niby że piwo dla młodych, nowoczesnych ludzi, bla bla.
A co do niepasteryzowanych to faktycznie po sukcesie Kasztelana, Perła czy Łomża zaczęły wypuszczać niepasteryzowane wersje piwa. Przyznam że nie ma takiego kwasu jakiegoś smaku...I nie ma kaca i takiego alkoholowego smrodu na drugi dzień, jak ktoś lubi pić piwo dla smaku, a nie żeby się narąbać, polecam. 20 groszy drożej, a przyjemność większa.
_________________
She never shoots her gun.She only keeps it just for fun.
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2011-08-21, 18:39   

lapicaroda napisa/a:
Zaheel napisa/a:
Ostatnio zasmakowałam w piwie limonkowym. Jest nieco droższe niz takie zwyczajne, ale za ten smak jestem w stanie dołożyć więcej. I ogólnie ostatnio kupuję raczej niepasteryzowane piwa, staram się próbować jakiś nowości.

W Olsztynie jest pub ''Stara Warszawska'', gdzie można dostać różnorakie cuda...nie wiem czy piłam to samo, ale było czeskie i limonkowe.Nazwy nie jestem świadoma. I nie było-UWAGA- w ogóle słodkie! :)


Jest szansa, bo to też miało jakąś dziwną nazwę, ale oczywiście jej nie pamiętam. Właśnie nie jest słodkie i to dobrze, bo ja nie przepadam za słodkimi piwami. No, ostatecznie raz na jakiś czas. :P
Nie odkryłam ostatnio niczego ciekawego, ale dalej mogę promować Kasztelana.
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2011-08-21, 19:26   

lapicaroda napisa/a:
Idźcie z tym Lechem...6 Lechów wypitych na imprezie wygląda imponująco, szkoda że ludzie zapominają, że to ma 4% coś tam.Jeśli ktoś pije bo mu smakuje, to ok. Ale jeśli ktoś to kupuje tylko dlatego, że niby dużo wypije, a tak naprawdę jest o połowę mniej wcięty niż powinien...
No i jak dla mnie ludzie dają się chwytać na tę kampanię reklamową, niby że piwo dla młodych, nowoczesnych ludzi, bla bla.


Lech ma ponad 5% alkoholu, więc mniej więcej tyle, co prawie każde piwo bez słowa, "mocne", lub "strong" w nazwie. I w zasadzie wypicie 6 piw na imprezie nie jest czymś szczególnie imponującym. Pomijając już fakt, że samo spożywanie alkoholu nie jest niczym imponującym, a chwalenie się tym kto wypije więcej jest po prostu żałosne.

Żeby nie robić offtopu to pomijając lecha w zasadzie nie stronię o żadnego z popularnych piw (i niektórych mniej popularnych).
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
sweet.talk 


Wiek: 51
Doczya: 20 Lip 2011
Posty: 115
Wysany: 2011-08-21, 20:16   

Cytat:
strong" w nazwie.
Sugerujesz, że piwo gdzie napisane jest iż zawiera ok 9 % tylu nie ma?

Owszem ma i w większości piwa to czuć. A co czuć? Czysty spirytus na drugi dzień ewentualnie mega kaca. :>

Co do 'zielonych' piw, kiedyś lubiłam lecha i henia, ale zaczęły smakować jak woda.
Ceniłam je za lekkość, ale teraz chyba mam inne wymagania dotyczące piw. :D
 
 
 
Nena 



Doczya: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysany: 2011-08-22, 11:07   

lapicaroda napisa/a:

W Olsztynie jest pub ''Stara Warszawska'', gdzie można dostać różnorakie cuda...nie wiem czy piłam to samo, ale było czeskie i limonkowe.Nazwy nie jestem świadoma. I nie było-UWAGA- w ogóle słodkie! :)

Limonkowe widziałam u siebie w hipermarkecie, od razu zaznaczam, że nie był to reeds itp. Niestety nie spojrzałam na nazwę, jedyne co pamiętam to butelka z etykietą w limonkę.
Więc wsiadaj głupia babo w pociąg i wpadaj do mnie. Napijemy się whisky. Które wolę o niebo bardziej, niż piwko-które jak już mówiłam toleruję jedynie Lecha.
Ostatnio zmieniony przez Nena 2011-08-22, 11:08, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
lapicaroda 
berzerkerka



Wiek: 34
Doczya: 10 Maj 2009
Posty: 443
Skd: Ciemny Dół
Wysany: 2011-08-22, 15:43   

Nena nie to na pewno!!! Jeszcze mówił że ma 2 rodzaje limonkowego-jakieś polskie i czeskie.Oni sprowadzają różne dziwne, zagraniczne browary, pytałam kiedyś barmana o coś w rodzaju karty, bo mi się nie chce sterczeć i wypytywać ''a z ciemnych co macie? A co macie dziś z kija? a z miodnych co macie, a z marcowych? '' a on na to że im się nie opłaca robić karty, bo to zależy od tego co jest sprowadzone.
Z ciekawostek mogę polecić jeszcze piwo ukraińskie, zwane ''Białą nocą'' z dodatkiem kolendry. Dziwne, ale ciekawe w smaku.
Mietek, mówisz chyba o Lechu Mocnym...?
Zresztą mi już nie smakują zwykłe browary...rozkokosiłam się na Kormoranie i ''piwach świata''. 8) Wolę wydać dychę na dwa dziwadła z kufla, niż na pięć Wojaków jak kiedyś. :wstyd:
Ja to smakosz piwa jestem, piję już dla smaku, a nie dla alkoholu. Starzeję się. :mg:
_________________
She never shoots her gun.She only keeps it just for fun.
Ostatnio zmieniony przez lapicaroda 2011-08-22, 15:44, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2011-08-22, 21:17   

sweet.talk napisa/a:
Cytat:
strong" w nazwie.
Sugerujesz, że piwo gdzie napisane jest iż zawiera ok 9 % tylu nie ma?



Skąd taki wniosek ? :o


lapicaroda napisa/a:

Mietek, mówisz chyba o Lechu Mocnym...?


Póki co jeszcze wiem co piję ;)
http://a01.cdn.a.pl/zdjec...-500ml-Full.jpg
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2011-08-22, 21:19   

ehh, Aneto, Aneto... ;d zwykły najzwyklejszy zielony Leszek ma 5,2. Pils 5,5. Inne Leszki ile mają nie mam pojęcia, bo żadnych innych nie pijam.
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imi: Jac.
Wiek: 36
Doczy: 20 Cze 2006
Posty: 1599
Skd: Kurwejt
Wysany: 2011-08-24, 15:59   

Co do piw 'niepasteryzowanych'. Większość tych browarów(wszelkie Leżajski, Kasztelany, Łomże, Perły itd.) tak naprawdę nie są niepasteryzowane. Piwo niepasteryzowane ma termin ważności max. 3 tygodnie, następnym razem pijąc zwróćcie uwagę na datę ;)
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2011-09-20, 18:25   

Starzeję się chyba. Albo po prostu bieda zaczyna doskwierać też ;d
Zaczęłam ostatnio eksperymentować z piwami. Tzn po prostu pijam nie tylko Leszki. Przerzuciłam się chwilowo na Żuberki. Powróciłam do mojej miłości sprzed jakichś 5 lat ;D

A ogólnie, to nie wyobrażam sobie życia bez piwa. Powoli staję się nałogowcem, bo piję przynajmniej jedno piwo prawie codziennie ;d
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Nena 



Doczya: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysany: 2011-09-20, 21:05   

Redd's żurawinowy jest całkiem znośny...
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group