Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Life coaching
Autor Wiadomo
Nena 



Doczya: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysany: 2011-08-16, 23:47   Life coaching

Cytat:
Każdy z nas miewa w życiu chwile, kiedy mówi sobie pod nosem albo w głowie (kurczę, moje życie zrobiło się nudne). Na taki stan rzeczy może się składać wiele elementów, takich jak brak motywacji do pracy, odpowiednich zarobków czy spełnienia w związku. Myśląc nad rozwiązaniem, trzeba wziąć pod uwagę life coaching.

Life coaching to nowoczesna usługa, której rozwój zaznacza się coraz większymi krokami. Polega ona na pracy ze swoim coachem podczas sesji telefonicznych, e-mailowych bądź odbywanych w cztery oczy. Praca ta natomiast polega na rozwiązywaniu problemów i osiąganiu celów klienta.


Korzystaliście kiedyś z life coachingu? Bądź może znacie osoby zajmujące się tym?
Czy 'oddalibyście" się i swoje problemy pod opiekę takiej osoby?
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2011-08-17, 15:20   

Czy mi się wydaje, czy to po prostu jest mniej wstydliwe określenie psychologa :) ?
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Nena 



Doczya: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysany: 2011-08-17, 17:25   

Nie wydaje mi się. Ja się przyznam, że mam taką osobę, wychodzimy sobie razem gadamy o wszystkim(nie tylko o jakiś problemach) itp. Tyle, że ja mam to szczęście bo to mój znajomy i on zajmuje się tym profesjonalnie. U psychologa masz wyznaczone godziny, nie zadzwonisz sobie kiedy chcesz i nie zaczniesz gadać. I z psychologiem raczej ciężko jest wejść w relacje przyjacielskie, takie jakie możesz mieć ze swoim mentorem.
Ostatnio zmieniony przez Nena 2011-08-17, 17:26, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2011-08-17, 18:13   

Eee... ja mam od tego kumpli którym nie płacę.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2011-08-17, 20:42   

Nena napisa/a:
Tyle, że ja mam to szczęście bo to mój znajomy i on zajmuje się tym profesjonalnie. U psychologa masz wyznaczone godziny, nie zadzwonisz sobie kiedy chcesz i nie zaczniesz gadać.

Jeśli dany kołcz ma właśnie spotkanie z kimś innym też nie ;d a co z życiem prywatnym? rzuca wtedy wszystko dla klienta?

Swoją drogą odnośnie psychologów, to chyba też odbierają tel od swoich klientów i z nimi gadają. Moja 'znajoma' jest na ciągłej diecie, ciągle pilates, siłka i inne, raz zjadła na kolacje spaghetti i tak się załamała tym, że od razu zadzwoniła do swojego psychologa aby się podzielić tym problemem.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Nena 



Doczya: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysany: 2011-08-17, 21:02   

Mazin napisa/a:
Jeśli dany kołcz ma właśnie spotkanie z kimś innym też nie ;d a co z życiem prywatnym? rzuca wtedy wszystko dla klienta?

Dzwonisz i on odzywania- no Maz, chyba każdy tak robi. Niektórzy trenerzy dają ci specjalny nr pod który możesz dzwonić bodaj kiedy tylko chcesz. M. Grzesiak tak robi i kosztuje to uwaga uwaga, 290.000zł na rok-a to jeden z najsłynniejszych coachów w Polsce i chyba najbardziej oblegany.
annoth napisa/a:
Eee... ja mam od tego kumpli którym nie płacę.

Osobiście nie chciałabym, żeby moi bliżsi znajomi wiedzieli o moich problemach. I ja też nie płacę-choć znam takich co to robią.

I nie spotkałam na swojej drodze psychologa, który dałby mi nr do siebie i pozwolił dzwonić o każdej porze dnia i nocy.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2011-08-17, 21:06   

Nena napisa/a:
I nie spotkałam na swojej drodze psychologa, który dałby mi nr do siebie i pozwolił dzwonić o każdej porze dnia i nocy.

Ja też nie(prócz tego o którym wspomniałam, ale sama nie znam kolesia), ale to pewnie dlatego, że nigdy nie potrzebowałam ich pomocy. Póki co radzę sobie ok ze swoim życiem i problemami.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2011-08-17, 21:12   

Jeśli chodzi o psychologię, to spotykałam ją do tej pory tylko na studiach i jakoś nie sądzę, że kiedyś uznam to za coś, co mi będzie pomagało w życiu. Ze swoimi problemami wolę radzić sobie sama, lub, tak jak annoth napisał - od tego mam znajomych. Nie sądzę, że zgłoszenie się do obcej osoby mogłoby mi pomóc.
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2011-08-18, 20:40   

Mi też to bardzo przypomina psychologa, z tym że znacznie bardziej rozbudowanego.
Ja bym jednak osobiście niezbyt chciał zwierzać i zadawać się z osobą, która przebywałaby ze mną tylko dlatego, że ma z tego materialny zysk. Jakoś nie bardzo mógłbym znieść świadomość, że wszystkie porady, które udziela mi osoba, to nic innego jak pewne "schematy", które po przeanalizowaniu mojej osoby, przez takiego coacha, byłyby dla mnie odpowiednie (aby tylko osiągnąć cel - zadowolenie klienta). Poza tym jakoś nie bardzo widzę sens zwierzania się obcym osobom, choć fakt faktem przed obcym jest zrobić to najłatwiej, zwłaszcza że są bardzo "proste" metody do skłonienia aby nieznajomy się przed nami otworzył.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
buds417 



Doczya: 24 Lis 2011
Posty: 20
Skd: Katowice
Wysany: 2012-01-03, 08:57   

kołcz jest chyba tylko dla tych, którzy nie mają przyjaciół i są zmuszeni do płacenia za szczerą rozmowę- o ile można o takiej mówić. oprócz tego skąd pewność, że doradzanie takiego mentora będzie dla nas korzystne... - jakoś nie wierzę w skuteczność takich ludzi. wiem jak pracują. słuchają, zadają pytania, tak naprawdę to dana osoba dochodzi sama do rozwiązania swoich problemów, oni żadnych rozwiązań nie podają. wg mnie to samo można osiągnąć rozmawiając z drugim człowiekiem, bo wtedy można albo się zdystansować i trzeźwo pomyśleć o tym, co się w życiu dzieje.
_________________
Paranoja przenosi urojone góry. A jak nie dajesz rady to zostają tylko korepetycje
 
 
 
hanna_banana 


Doczya: 16 Maj 2012
Posty: 3
Wysany: 2012-05-17, 15:33   

Lepiej porozmawiać z przyjacielem, on zrozumie najlepiej.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2012-06-09, 10:16   

hanna_banana napisa/a:
Lepiej porozmawiać z przyjacielem, on zrozumie najlepiej.

zrozumie zrozumie, ale czy pomoże?
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2012-06-09, 12:06   

Jak ma wyglądać ta pomoc?
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2012-06-09, 14:38   

Ja tam myślę, że faktycznie taka osoba może pomóc. Zapewne jest to człowiek znający chociażby techniki motywacyjne.
Poza tym tak szczerze to myślę sobie, ze bardzo często jest tak, że bardziej głupio nam będzie za swój słomiany zapał przed obcym człowiekiem niż przed przyjacielem i po prostu nie odpuścimy sobie tego, co zaplanowaliśmy.
 
 
 
whore


Doczy: 09 Sie 2012
Posty: 1
Wysany: 2012-08-09, 17:40   

Miałam okazję współpracować z coachem i zapewniam, że z tradycyjnym psychologiem miał on mało wspólnego. Przede wszystkim ci ludzie są skuteczni, ale uwaga- uciekają się do manipulacji. Potrafią zmienić Twój światopogląd o 180% w krótkim czasie, tak że wkrótce "pacjent" zaczyna myśleć jak trener. Masz depresję? Staniesz się niepoprawnym optymistą, bo coach poprzestawia Ci co nieco w główce, oddziałując na podświadomość.

Cieszę się,że poznałam fajne techniki, dzięki którym sama mogę się uporać z niektórymi problemami i że poznałam język manipulacji. Nie żeby korzystać zeń czynnie, ale biernie.
Teraz nie dam się nabić w butelkę, nawet wprawnemu kołczowi. :D

Ale radzę Wam uważać na takich ludzi, pamiętając że oni kupują swoje kwalifikacje.
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group