Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Poezja śpiewana.
Autor Wiadomość
Achti 



Imię: Marcin
Wiek: 30
Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 358
Skąd: WrocĹ‚aw
Wysłany: 2008-02-24, 12:30   

Marek Grechuta - jego muzykę można opisać jednym wersem - "w dzikie wino zaplątana". Geniusz.

Stan Borys - nie słuchałem innych jego utworów, ale Jaskółka Uwięziona jest jedną z moich ulubionych polskich piosenek. "Żałoba fruwająca".

Jacek Kaczmarski - o ile ten Pan ma wiele utworów świetnych ("Krajobraz po uczcie", "Nasza klasa"), to z jego dyskografii najbardziej cenię sobie "Mury". Znam je na pamięć. Geniusz. Oto przykład, jak zrobić z gitarą, mikrofonem i własną głową coś wspaniałego.

Edyta Geppert - jej głos brzmi nieraz jak wyrwany z jakiegoś dramatu, mocny i tragiczny. Dwa utwory, które moim zdaniem najbardziej zasługują na uwagę to "Jaka róża taki cierń" i "Kocham Cię życie".

Magda Umer - "Oczy tej małej" w jej wykonaniu są genialne. Po stokroć lepsze niż Raz Dwa Trzy. Dopiero w jej ustach te słowa nabierają kształtu, jaki chyba miała na myśli pani Osiecka pisząc je.
 
 
 
Blanca 
niezaleĹĽna



Dołączyła: 27 Maj 2006
Posty: 1744
Skąd: Blancostok
Wysłany: 2008-02-24, 14:21   

Achti napisał/a:
Magda Umer - "Oczy tej małej" w jej wykonaniu są genialne. Po stokroć lepsze niż Raz Dwa Trzy. Dopiero w jej ustach te słowa nabierają kształtu, jaki chyba miała na myśli pani Osiecka pisząc je.

Jeszcze podoba mi się w wykonaniu Anny Szałapak, z koncertu "Zielono mi".

A co do Edyty Geppert, to samo przyszło mi do głowy, kiedy jej wczoraj słuchałam na dobranoc.. przepiękny głos <3
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imię: AĹ›ka
Dołączyła: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skąd: dzisiaj tu jutro tam
Wysłany: 2012-08-08, 11:41   

Ostatnio coraz częściej słucham właśnie poezji śpiewanej. Zresztą dla mnie pierwszorzędne znaczenie w muzyce ma tekst, a właśnie w tym gatunku muzycznym to on jest na pierwszym miejscu, na nim skupia się prawie cała uwaga słuchacza.

Moja przygoda z poezją śpiewaną zaczęła się od SMD - po prostu ich uwielbiam, a szczególnie ten oto utwór: http://www.youtube.com/watch?v=sN99pEg2M6A . Poza tym Blues o 4 nad ranem, Z nim będziesz szczęśliwsza, Bieszczadzkie anioły... aj, długo by wymieniać, bo każdy ich utwór ma w cobie to "coś" ;) .
Następnie Edyta Geppert - uwielbiam jej głos. W szczególności lubię jej wykonania tekstów Agnieszki Osieckiej, np. http://www.youtube.com/watch?v=2pdqLJj0FCo . Tak samo Maga Umer i Oczy tej małej http://www.youtube.com/watch?v=axaNXuro6Jw , Katarzyna Groniec (tutaj także najbardziej skupiam się na wykonaniach tekstów Osieckiej), czy chociażby Przemysław Gniatkowski (Gintrowski/Mietek) i Raport z oblężonego miasta http://www.youtube.com/watch?v=gtM7oP88vNY .
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
Ostatnio zmieniony przez Mietek 2012-08-08, 15:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skąd: BogumiĹ‚owice
Wysłany: 2012-08-08, 15:40   

Asik napisał/a:
Katarzyna Groniec (tutaj takĹĽe najbardziej skupiam siÄ™ na wykonaniach tekstĂłw Osieckiej)


Groniec + Kofta rĂłwnieĹĽ magiczne ;)
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - RĂłwnoumagicznienie/
 
 
 
Kya 



Imię: Magda
Wiek: 34
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2012-08-12, 22:26   

Osobom hiszpańsko języcznym (zresztą nie tylko im, ale one docenią piękno w pełni) polecam Jorge Drexlera. Na Youtubie można sobie znaleźć sporo jego piosenek, np "El Pianista" "Fusión" "Sanar" "Se va, se va, se fue"
 
 
 
ewehuczek 


Dołączyła: 13 Sie 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-08-29, 12:28   

Gintrowski, Grechuta - klasyka . Jednak najbardziej cenię sobie Ewe Demarczyk, która jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych i charyzmatycznych postaci polskiej sceny muzycznej . Uwielbiam jej utwory : ,, Karuzela z madonnami " , ,, Grande Valse Brillante "" , ,,Tomaszów " , ,,Groszki i róże " .
_________________
Ewelina huk
 
 
 
amelia


Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 9
Wysłany: 2013-04-09, 14:17   

ostatnio za utwory grechuty i niemena wzięło się młodsze pokolenie? Szczegóły tutaj Trafia to do was?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group