Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Life coaching
Autor Wiadomość
Fionka 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 72
Wysłany: 2013-12-30, 14:23   

Maciej Bennewicz napisał świetną książkę z coachingiem w tle "Wszystkie kobiety donHułana" - świetna powieść...polecam
 
 
 
milano 


Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 6
Wysłany: 2014-01-08, 12:16   

Wiecie to zależy czego człowiek potrzebuje. Coachingi są życiowe, zawodowe itd. Ważne żeby wiedzieć czego się chce, coach też może pomóc to odnaleść i zrozumieć. Sama bym skorzystała, chociaż zobaczyć co to, ale takie zwiazanie się z coachem to nie lada wydatek... Biorą po kilkaset złotych za sesję!
Ale... :> Szukałam i znalazłam coś tańszego, dziewczyna udziela porad telefonicznych, ciekawe co by powiedziała? http://www.favore.pl/6564...azowieckie.html
 
 
 
maciekk12 


Imię: Maciek
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 51
Wysłany: 2014-04-03, 10:37   

Miałem okazję przeczytać parę artykułów na temat life coachingu, ale żaden z nich nie przekonał mnie do zasięgnięcia pomocy u takiej osoby. Uważam, że jest to naciąganie pieniędzy, a w razie problemu poleciłbym się psychologa.
 
 
 
daarek788 
Człowiek Cebula


Imię: Janusz
Wiek: 33
Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2014-04-10, 06:31   

Sam skorzystałem kilka razy i nawet ciekawe - niektóre problemy mi się rozwiązały.
_________________
ha!
 
 
 
Hela-w-opalach 


Imię: Helena
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Cze 2014
Posty: 15
Wysłany: 2014-06-27, 13:32   

Wg mnie niektórych ludziom taki trener faktycznie może pomóc lub chociażby otworzyć oczy na pewne problemy. Ale i tak nic nie zastąpi pracy nad sobą i przede wszystkim tylko samodzielny rozwój jest najbardziej efektywny.
 
 
 
Yerbas 
Ciekawy ludzkiej natury


Imię: Karol
Wiek: 29
Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 6
Skąd: ToruĹ„
Wysłany: 2014-07-18, 22:09   

Life coaching można przeprowadzić z samym sobą. Nie raz to robię, zazwyczaj w zwykłym notatniku komputerowym, czasami na kartce długopisem :)

Zadaje sobie pytania i na nie odpowiadam, naprawdÄ™ pomaga. Czy ktoĹ› teĹĽ tak robi?
 
 
 
janki1 


Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 15
Wysłany: 2014-08-13, 07:54   

Na pewno fajna sprawa, bo taki coach nie próbuje Ci nic wmówić, tylko tak na ciebie działa, że sam przekonujesz się, co musisz zrobić w życiu :) Wychodzi na to, że sam rozwiązujesz wszystkie problemy.
 
 
 
ancek


Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 34
Wysłany: 2014-12-30, 12:08   

nie korzystałam, ale uwazam ze czesto mozna sie dobrze zainpirować jakąs lekturą albo filmem. macie takie które pobudzają Was do działania?
 
 
 
Milutka1 



Imię: Marika
Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 85
Wysłany: 2014-12-31, 00:11   

Bennewicza przeczytałam "Coaching Tao" - świetna książka! Z takich rozwijających polecam też Osho, chociaż pisze w oparciu o niektóre buddyjskie założenia.
A z książek, które mocno oddziałują na nasze spojrzenie na życie i potrafią zmienić perspektywe patrzenia na nie o 180 stopni to:
Potęga Podświadomości, Joseph Murphy
Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, Dale Carnege
Bogaty Biedny ojeciec, Robert Kiyosaki.
 
 
 
Effie 



Dołączyła: 18 Sty 2012
Posty: 254
Wysłany: 2015-01-05, 13:14   

Milutka1 napisał/a:
Bennewicza przeczytałam "Coaching Tao" - świetna książka! Z takich rozwijających polecam też Osho, chociaż pisze w oparciu o niektóre buddyjskie założenia.
A z książek, które mocno oddziałują na nasze spojrzenie na życie i potrafią zmienić perspektywe patrzenia na nie o 180 stopni to:
Potęga Podświadomości, Joseph Murphy
Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, Dale Carnege
Bogaty Biedny ojeciec, Robert Kiyosaki.

Pożyczyłam Osho od kolegi, własnie czytam Równowagę ciała i umysłu - takie niby banalne rzeczy, a jak sobie ich nie uświadamiamy i zparzeczamy sobie w codziennym zyciu... Kiyosakiego tez czytałam, ale to bardzo na kasę nastawionę, a w życiu chodiz o coś więcej.
WeĹşmy takiego Ceohlo, ktĂły pisze:
Co jest najśmie­szniej­sze w ludziach? Zaw­sze myślą na od­wrót: spie­szy im się do do­rosłości, a po­tem wzdychają za ut­ra­conym dzieciństwem. Tracą zdro­wie by zdo­być pieniądze, po­tem tracą pieniądze by odzys­kać zdro­wie. [...] Żyją jak­by nig­dy nie mieli um­rzeć, a umierają, jak­by nig­dy nie żyli.


własnie tak bywa...
_________________
Życie to walka
 
 
 
marcelnik


Dołączył: 09 Sty 2015
Posty: 8
Wysłany: 2015-01-09, 08:24   

Nie lepiej po prostu iść do psychologa? Masz pewność profesjonalnej porady. Chociaż też nie zawsze...
 
 
 
Milutka1 



Imię: Marika
Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 85
Wysłany: 2015-01-19, 12:12   

Effie napisał/a:

WeĹşmy takiego Ceohlo, ktĂły pisze:
Co jest najśmie­szniej­sze w ludziach? Zaw­sze myślą na od­wrót: spie­szy im się do do­rosłości, a po­tem wzdychają za ut­ra­conym dzieciństwem. Tracą zdro­wie by zdo­być pieniądze, po­tem tracą pieniądze by odzys­kać zdro­wie. [...] Żyją jak­by nig­dy nie mieli um­rzeć, a umierają, jak­by nig­dy nie żyli.


własnie tak bywa...


Idealnie powiedziane. OgĂłlnie ksiÄ…ĹĽki Coehlo teĹĽ zdecydowanie naleĹĽÄ… do tych rozwijajÄ…cych. :)
 
 
 
melaq 


Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 93
Wysłany: 2015-01-22, 15:31   

Tylko, że już młodzież zaczyna wykorzystywać je do swoich teorii, a to nie jest fajne.
 
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 772
Skąd: ZabĹ‚ocie
Wysłany: 2015-01-23, 17:57   

melaq napisał/a:
Tylko, że już młodzież zaczyna wykorzystywać je do swoich teorii, a to nie jest fajne.


Zgadzam się. Szczególnie, że zamiast cieszyć się życiem próbują je sobie układać na siłę bardzo wcześnie...
 
 
 
Milutka1 



Imię: Marika
Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 85
Wysłany: 2015-01-23, 20:22   

Cóż, ja pracuję od 19 roku życia. I chciałabym założyć firmę w ciągu dwóch lat. Generalnie dużo czasu poświęcam na pracę, więc według Twojej teorii "mijają mi najlepsze lata życia'. Moim zdaniem łatwiej jest rozrkęcać biznes teraz, niż jak będę miała dzieci, dom i więcej obowiązków.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group