Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Bimber, Samogonik
Autor Wiadomo
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2009-07-11, 09:10   

Cytat:
Pędzenie bimbra nie jest legalne. Z tego co mi wiadomo to można posiadać max 2L alkoholu bez akcyzy.
_________________
tja...a co wesele na wiejskim stole tych litrów jest 5 :w00t: można powiedzieć, że jeżeli nie są to zatrważające ilości to jest to przepis martwy :) tak jak zakaz sprzedaży alkoholu ludziom nietrzeźwym gdy "nietrzeźwość" zaczyna się po jednym piwie ;) a bimberek dobry a policjant też człowiek :)
_________________

 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2009-07-11, 11:30   

Taka jedna napisa/a:
Cytat:
Pędzenie bimbra nie jest legalne. Z tego co mi wiadomo to można posiadać max 2L alkoholu bez akcyzy.
_________________
tja...a co wesele na wiejskim stole tych litrów jest 5 :w00t: można powiedzieć, że jeżeli nie są to zatrważające ilości to jest to przepis martwy :) tak jak zakaz sprzedaży alkoholu ludziom nietrzeźwym gdy "nietrzeźwość" zaczyna się po jednym piwie ;) a bimberek dobry a policjant też człowiek :)


Wiem jak wygląda sytuacja z bimbrem w Polsce. Poprawiłem Cię tylko, bo napisałaś, że jest to legalne, a nie jest. To, że małe szanse na wpadkę są i że mało kto tego przestrzega nie oznacza, że jest legalne. Tak samo jakbym napisał, że palenie trawy jest legalne, bo dużo osób pali, a mało kto wpada.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2009-07-11, 12:43   

Mietek, szczerze mówiąc tak słyszałam, że jest legalne do celów własnych :) dlatego tak pisałam.Szczerze mówiąc nigdy nie widziałam przepisu na własne oczy wiec sie nie bronie :P dzięki za sprostowanie :)
_________________

 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imi: Jac.
Wiek: 36
Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 1599
Skd: Kurwejt
Wysany: 2009-07-11, 13:03   

Taka jedna napisa/a:
że jest legalne do celów własnych
dla celów własnych można produkować piwo i wino(o ile się nie mylę do 200 l). Wysoko procentowych alkoholi nie można :)
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2009-07-13, 18:18   

Próbowałam w domu, ale tylko trochę, bo Rodzicielka się krzywo patrzyła. Ale był wyjątkowy dobry. Czekam tylko, żeby wujek znów przyjechał.
Chociaż z takich domowych wyrobów to wolę wina lub smakowe typy pigwówka.
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Source 
Boski Łącznik



Imi: Domin
Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 198
Skd: Sora&Naraku
Wysany: 2009-09-19, 22:35   

Miałem okazje smakować i... To był hardstage! Bimberek destylowali chyba z kilkanaście razy bo uzyskali czysty jak kryształ samogon a mocy hmm dam sobie rękę uciąć, że minimum 85% :wstyd: Po jednym korku (korku od butelki, bo z takiego piliśmy) myślałem, że mi przepali gardło I-&
Nie jestem pewny skąd to mieli w każdy razie wydaje mi się iż z pobliskiej wioski słynącej z "siekiera party" (w stanie odurzenia alko, buraki łapią za siekiery ;/ )
Piłem pierwszy i ostatni raz z niesprawdzonego źródła/jednocześnie sami uważajcie bo można wpaść na niesamowite gówno.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2009-09-20, 09:46   

Source napisa/a:
Piłem pierwszy i ostatni raz z niesprawdzonego źródła/jednocześnie sami uważajcie bo można wpaść na niesamowite dżemik.
z niesprawdzonego źródła nigdy :? ja zawsze miałam to szczęście, że wytwórca siedział obok i ręczył za smak ;) ale on dodawał tam trochę miodu, owoców etc. wiec nawet żadna niewiasta nie mogła wybrzydzać :P jak samogonik to najlepiej jak ktoś z rodzinki albo samemu, przynajmniej wiesz że cie nie otrują
_________________

 
 
 
lapicaroda 
berzerkerka



Wiek: 34
Doczya: 10 Maj 2009
Posty: 443
Skd: Ciemny Dół
Wysany: 2009-09-20, 17:44   

Pierwszy raz bimber wypiłam ze trzy tygodnie temu- znajomy przechowywał go w butelce po Igristoju, gdy zapytałam, co to jest, oświadczył, że zobaczę. Zobaczyłam, a raczej poczułam- obrzydlistwo...choć może dlatego, że jego receptura opiera się na goździkach, dziwnie to wysuszało gardło, myślałam że mnie skręci- nigdy więcej; później pod wpływem owego bimbru zresztą, już w jego mieszkaniu, zatrzymał siłą mnie i kumpla, robiąc wykład o tym, jak to państwo zdziera z obywatela, a jego 60% samogon to koszt rzędu 5 zł...Poparł to kolejną degustacją (choć wcześniej odbyliśmy alkoholowy rajd po Kaliszu!) w efekcie której mój kolega, wychodząc na klatkę i chcąc zapalić światło, zadzwonił o północy jakimś ludziom do drzwi. :lol:
Teraz jak do niego idziemy, każdy bierze swój alkohol, bo po ostatniej bibce sam twórca umierał.
Fakt faktem, że jak przez kilka sekund palą trzewia, tak po jednym kieliszku, niezmiernie szybko poczułam się, jak po dwóch jasnych piwkach. To jest dobre, jak ktoś chce się szybko zaprawić, ale smakoszom odradzam. :mg:
_________________
She never shoots her gun.She only keeps it just for fun.
 
 
 
Kratos 
Silent Killer



Imi: Kazimierz
Wiek: 47
Doczy: 04 Lis 2009
Posty: 11
Skd: Opole
Wysany: 2009-11-05, 14:33   

Bimber jest świetny, czasem sam pędzę. Wychodzi tak koło 70 %. Ale szybko idzie się urżnąć. Wolę już dobry bimberek niż jakąś podłą wódkę.
_________________
الجمال هو للموت في سبيل الله
 
 
 
jordan


Doczy: 14 Cze 2010
Posty: 179
Wysany: 2015-03-18, 09:03   

Można pędzić, dla własnych potrzeb, przecież zestawy są legalnie dostępne w sprzedaży - http://bimbrownicy.pl/ Kwestia umiejętnego przygotowania jakościowego alkoholu - to już takie proste nie jest, ale też wszystko do zrobienia.
 
 
 
kaja.jankowska 


Wiek: 60
Doczya: 08 Sty 2015
Posty: 20
Wysany: 2015-04-08, 12:57   

Ja nie lubię tego, każdy mi mówił ,że jest taki super ale nie dla mnie :)
 
 
 
noka 


Doczya: 21 Maj 2015
Posty: 104
Wysany: 2015-06-05, 19:13   

Próbowałam kilkukrotnie, za każdym razem mi smakował :D
 
 
 
pomanka9 



Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 7
Skd: Piła
Wysany: 2015-07-01, 21:28   

Dobry bimber nie jest zły. Ostatnio piłam nalewkę z gruszek. Mmmm ... maniam, mniam ... muszę sie nauczyć jak ją robić :)
_________________
;)
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group