Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, wielotematyczne, ogólnotematyczne
  FAQ FAQ   Użytkownicy  Użytkownicy   Regulamin  Korepetycje   Zaloguj  Zaloguj   Rejestracja  Rejestracja   Regulamin  Regulamin

Poprzedni temat «» Następny temat
Dalekie podróże z zamkniętymi oczyma (wizualizacje)
Autor Wiadomość
agnieszka3201

Imię: poczytajka
Wysłany: 2013-05-07, 07:32   Dalekie podróże z zamkniętymi oczyma (wizualizacje)

Moje spojrzenie na książkę p. Anny Jędrzejczyk pod tytułem: „ Dalekie podróże z zamkniętymi oczyma.”

Treść jest bardzo różnorodna i atrakcyjna. Każdy fragment jest inny i na swój sposób kształtujący czytelnika. Strumień życia w XXI wieku jest niezwykle szybki i w różny sposób oddziałujący na jednostkę. Wiadomości negatywne bombardują przeciętnego człowieka. Nadmiar zajęć jest tak duży, że nie nadąża się z wywiązywaniem z obowiązków na bieżąco. Brak jest czasu, by zachwycić się życiem, by zobaczyć jak ono jest fascynujące – jak piękny jest otaczający nas świat.

Sądzę, że to zadanie spełnia książka pani Anny. Ona nakazuje wręcz: „zatrzymaj się”, „popatrz co wokół” - zobacz jak do nas przemawia świat! Patrz, słuchaj i odczuwaj! Gdy odczuwamy emocje szczęścia, wiary w siebie, sukcesu, gdy odczuwamy jak zalewa nas radość życia, kieruje nami spokój umysłu – zrozumiemy, że to pojęcia uniwersalne – pojęcia najwyższego dobra. Radosny, rozentuzjazmowany umysł sprawia, że stajesz się chłonny i otwarty na przepływ Boskiej, czy kosmicznej energii. To właśnie uczucie niezwykłego szczęścia sprawia, że pragniesz się tym dobrem dzielić z innymi. Tak właśnie do mnie przemawia ta książka. Prosta w formie, lecz jakże wielka w wymowie.

Co spowodowało, że pojawił się taki stan dobra, szczęścia i uniwersalnej miłości ? Ona mi to mówiła wiele razy, ponadto znalazłam potwierdzenie we fragmencie: „Katharsis. Bezcenna terapia – oczyszczanie.” To właśnie w rewelacyjny sposób prowadzone warsztaty (jeden raz byłam). Muszę tam powrócić na długo. Potwierdzam za Anną to niezwykłe miejsce i wyjątkowe zajęcia. Nie przesadzę jeśli powiem z całą odpowiedzialnością, że to wyjątkowej urody spektakl prowadzony najlepiej i najpiękniej jak można - fragment „Katharsis” to unaocznia. Jeśli trafi do osoby, która tej wiedzy poszukuje, pragnie – to siła oddziaływania jest niezwykła. Interpretuję fragment, najbardziej chłonie ta istota, która potrzebuje tego leku – dusza ludzka: żałuje, wybacza wszystkim i buduje nową osobowość. Jak ON to pięknie mówił: „każdy z nas ma swojego ducha – Anioła Stróża, powiedz mu, że go kochasz i ufasz mu bezgranicznie i poproś go, by prowadził cię przez ten bezkresny ocean życia bezpiecznie i szczęśliwie, by był dla ciebie przewodnikiem”.

Czy może być coś piękniejszego? To właśnie jest ten szczególny aspekt prowadzonych zajęć i Anny, która tak, a nie inaczej, odbiera nową wiedzę i przekazuje w książce. Z człowieka zagubionego w chaosie życia, pogrążonego w smutku i bólu staje się jednostkę radosną, szczęśliwą, podążającą nową drogą. To bezcenna terapia pisze autorka: „przenika przez ciało i zmysły, oczyszcza, zabiera z naszych serc ciężar, który nas przygniata i przeobraża, czyni lepszym, czystszym, doskonalszym, wrażliwszym na cierpienia innych, na zło, które dzieje się obok, wśród nas”. To cudowne misterium doskonałości człowieka – najdoskonalsza modlitwa na tle dźwięków. Człowiek czuje jak w nim pozostaje tylko dobra energia, prawda, piękno i nadzieja. Taka jest wymowa tego utworu – najważniejszego. Lecz wszystkie posiadają takie cechy – są przepełnione niezwykłą mocą, siłą, kształtują czytelnika i podnoszą go na wyższy poziom, na wyżyny egzystencji. Uczą uważnego patrzenia na ludzi i otaczający nas świat.

4.jpg
Plik ściągnięto 5731 raz(y) 15,89 KB

Autor Wiadomość
wolter

Wysłany: 2013-05-07, 08:18   

Lepiej jak można się wybrać fizycznie w podróż nie tylko marzyć. Ale taka podróż z "zamkniętymi oczami" również się przydaje.

Autor Wiadomość
Jamez99 

Wysłany: 2013-09-27, 05:51   

Co spowodowało, że pojawił się taki stan dobra, szczęścia i uniwersalnej miłości ? Ona mi to mówiła wiele razy, ponadto znalazłam potwierdzenie we fragmencie: „Katharsis. Bezcenna terapia – oczyszczanie.” To właśnie w rewelacyjny sposób prowadzone warsztaty (jeden raz byłam). Muszę tam powrócić na długo. Potwierdzam za Anną to niezwykłe miejsce i wyjątkowe zajęcia.

Autor Wiadomość
britny.mark 

Wysłany: 2013-11-27, 11:12   

Jeśli się da to tak, a jeśli nie to nie wiem, sprzedam?
System uczciwy czy nie - to ja powinienem ocenić czy coś jest dla mojego dziecka odpowiednie, nie jacyś dystrybutorzy gier z kosmosu.

Autor Wiadomość
player 

Wysłany: 2013-11-28, 21:22   

hm, moze to i ciekawe, musiałbym spróbowac żeby ocecnić

Autor Wiadomość
Gerlena 

Wysłany: 2015-06-25, 21:04   

Ja marzę o prawdziwej podróży, a właściwie podróżach. Ostatnio chodzi za mną takie na przykład Jezioro Bodeńskie. Chciałabym tam być. Żeby tak marzenia chciały się szybciej spełniać...

Autor Wiadomość
Manisor3 

Wysłany: 2015-07-23, 08:43   

Wizualizacja sukcesu to element treningu wielu sportowców. Kamil Stoch bardzo mocno to ćwiczył i jak widać sukcesy sobie wymarzył :D

Autor Wiadomość
alicjab

Wysłany: 2015-08-12, 08:20   

Zdarza mi si? tak cz?sto, szczególnie na pla?y.

Autor Wiadomość
krasna 

Wysłany: 2015-09-27, 17:00   

Ja myślę ze marzenia o podróżach czasami bywają pomocne :) Ja np. w pracy widzę przed oczmai góry :)

Autor Wiadomość
onlyonetime

Wysłany: 2015-11-03, 14:18   

Dzięki za sharing cenne informacje :) Chociaż źle odebrane mogą doprowadzić do odcięcia od rzeczywistości imo.

Autor Wiadomość
nuerk4 

Wysłany: 2015-11-20, 13:48   

Super, dzieki, przyda sie :)

Autor Wiadomość
agnieszka3201

Imię: poczytajka
Wysłany: 2015-11-28, 00:07   

http://www.ebooki123.pl/d...zualizacje_p217

Autor Wiadomość
mirabelka

Wysłany: 2016-01-12, 08:43   

w podróż należy sie wybrać a nie czytać o niej, co to za frajda.

Odpowiedz do tematu