Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekarstwa
Autor Wiadomość
kama211 



Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 13
Wysłany: 2008-05-01, 12:22   

ja po katarze nie potrafię odzwyczaić sie
od kropli do nosa zawsze po
mam wrażenie ze nie moge oodychać i obejść się bez kropli
ale potem to mija...
 
 
 
Samo Zuo 
Dobra dziewczyna ze złymi nawykami.



Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 85
Skąd: z nienacka.
Wysłany: 2008-07-14, 18:23   

PrzeciwbĂłlowe no i jak jestem chora, to oczywiste.
A tak to jeszcze jakieĹ› witaminy, czy coĹ›.
Nie jestem lekomankÄ…, bez przesady.
_________________
Girls with asses like mine do not talk to boys with faces like yours.
 
 
 
selfishness 


Imię: Monika
Wiek: 34
Dołączyła: 28 Gru 2007
Posty: 164
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-07-14, 18:57   

Zyrtec, jakieĹ› witaminy i tyle.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2010-09-09, 21:45   

Swego czasu ketonal łykałam gdy tylko lekko głowa zaczynała boleć. Po kilku miesiącach nawet ketonal już nie działał tak jak kiedyś... w końcu zaprzestałam brać lekarstw. Tzn brałam w ekstremalnych przypadkach gdy ból był naprawdę nie do zniesienia. Teraz ograniczam się do ibupromu itp. Dodam tylko jeszcze, że oprócz tego, że kiedyś łykałam ketonal jak cukierki, później raz przy próbie samobójstwa nażarłam się tyle tabletek, że do tej pory jak biorę coś przeciwbólowego czuje dziwny ucisk w brzuchu.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Taka jedna 
stwĂłr!



Imię: Natalek
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skąd: uć
Wysłany: 2010-09-10, 17:37   

Nie biorę lekarstw prawie wcale. W pierwszy dzień okresu biorę jedną nospę. Jak mam początki przeziębienia to aspirynę. Na sraczkę biorę jedną tabletkę Laremidu.witaminę C. magnes, wapno, witaminy-doraźnie gdy organizm stwierdza braki :)
Mazin napisał/a:
Swego czasu ketonal łykałam gdy tylko lekko głowa zaczynała boleć.
ja po ketonalu (branym po usunięciu ósemki) miałam straszne krwotoki z nosa :) Na mnie działa z powodzeniem pół apapu, ale nawet jego nie biorę. Bóle głowy mam zwykle powiązane z pogodą i ciśnieniem atmosferycznym, wtedy piję kawę albo idę się zdrzemnąć ;) Na ból gardła-rumianek, płukanka z soli. Gorączka? napar z lipy. grypa/przeziębienie? do wyra i wyleżeć ;] a na katar inhalacje :) I na zdrowie nie narzekam a niszczenie wątroby zostawiam alkoholowi :)
_________________

 
 
 
Marki 



Imię: Daniel
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skąd: Zewszad
Wysłany: 2010-09-10, 18:15   

Codziennie z przerwą na weekendy - arechin - związane z chorobę reumatyczną, do tego w okresie wiosenno-jesiennym jakieś proszki na uczulenie i tyle, od czasu do czasu jeśli nie mogę znieść bólu w stawach jakieś proszki przeciwbólowe, przeciwzapalne, a tak to nic, no może jeszcze na ból gardła cholinex, jakieś aspiryny - na przeziębienia i tyle.
 
 
MĂłszka 
Panna_M. (;



Imię: AsieĹ„ka
Wiek: 33
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skąd: CzÄ™stochowa
Wysłany: 2010-09-10, 18:36   

A ja jestem hipochondryczkÄ… i lekomankÄ… ;d
Z leków, które biorę w miarę regularnie, to przede wszystkim witaminy, żelazo, kwas foliowy, jakieś na alergię, bardzo często na migreny jakiś apap, czy ibuprom max, na bóle brzucha nic mi nie pomaga, ale ze 3 razy w ciągu miesiąca biorę ketonal forte w nadziei, że może tym razem pomoże ;d chwilowo mam przerwę od tabletek cyprest, w końcu muszę się zebrać, żeby znowu iść po receptę. A poza tym hmm... Ah, rutinoscorbin, raz na ruski rok żurawina i furagina. A i jakieś tam słabe syropy na sen. Tak, to chyba wszystko ;d tzn, tak mi się wydaje ;d
_________________
MĂłha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skąd: BogumiĹ‚owice
Wysłany: 2010-09-11, 16:31   

jak mnie bierze przeziębienie - Rutinoscorbin i Gripex (najlepiej Max).
jak mnie brzuch boli to No-Spa
jak mnie żołądek boli to takie mleczko cośtam z Alluminium jest napisane na etykiecie :P
jak mnie głowa boli to Saridon najlepiej, ewentualnie Ibum. Apapy mi nie pomagają zupełnie.
jak mam coś z gardłem (suchy kaszel, chrypa) to biorę Cholinexy lub Strepsilse, ostatnio się szarpnęłam raz na noc jakiś syrop na kaszel przy stanach zapalnych gardła. Tyle :P
Aha, jak mnie coś ugryzie i bania się zrobi czerwona duża spuchnięta, to wtedy wapno piję.

Ale jak widać - zażywam coś tylko gdy coś mi się dzieje, żadnej profilaktyki nie prowadzę.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - RĂłwnoumagicznienie/
 
 
 
Nena 



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysłany: 2011-08-25, 01:07   

Rzadko łykam tabletki i jak już to tylko Ibuprom. Raz w życiu wzięłam Ketonal jak mega mnie bolało, ale nigdy więcej-może to dziwne ale odstrasza mnie lista skutków ubocznych^^(Tak, tak, zanim coś wezmę dokładnie studiuję ulotkę i jak mi się coś nie spodoba to tego nie biorę :P ). A jak mam gorączkę to piję Fervex.


Edit:
No-spa nigdy na mnie nie działała. Tak samo jak Apap.
Ostatnio zmieniony przez Nena 2011-08-25, 01:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Andrzej Baczko 


Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-12-05, 13:34   

Lekomania to tak samo jak uzależnienie od papierosy czy innych nałogów.
Sam osobiście nie wierzę tabletką typowym od lekarzy, tylko suplementy diety, odżywki ale mogę bez nich żyć.
_________________
http://Magnustobacco.com
 
 
 
Gerlena 


Dołączyła: 28 Sty 2015
Posty: 37
Wysłany: 2016-05-30, 19:34   

Jakby to powiedzieć... Heh... Cóż... Nie no, tak serio to nie wydaje mi się, żebym była lekomanką. Nie jestem raczej uzależniona od żadnych leków, chociaż czasem je biorę. Zwykle są to jakieś tabletki przepisane przez lekarza albo przeciwbólowe, jeśli coś mi dokucza. a tak codziennie to biorę sobie VIGORUP, żeby nie mieć żadnych niedoborów witamin czy minerałów. Swego czasu byłam wiecznie zmęczona i nawet nie wiedziałam, że może to być na przykład brak witaminy b12 tak jak tu jest napisane http://www.vigorup.pl/witamina-b12.html Przypuszczam że własnie mogło chodzić o coś takiego, bo odkąd biorę suplementy jest lepiej i mam energię.
 
 
 
sbaa 


Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 54
Wysłany: 2016-12-30, 11:05   

Biorę jak musze, najcześciej to hitaxę fast na alergię bo w zimie też nie odpuszcza i katar się przypałętał, to chyba przez ten wszędobylski kurz :( na szczęście efektów ubocznych po tym nie odczuwam
 
 
 
glass11 



Dołączyła: 31 Sty 2012
Posty: 93
Wysłany: 2017-01-04, 13:41   

a ja w zasadzie poza witaminami i dicopegiem 10g na zaparcia już wieki żadnych leków nie brałam, albo mam szczęście albo jestem zdrowa jak ryba :lol:
 
 
 
Trisha 


Dołączyła: 11 Sty 2022
Posty: 259
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-02-04, 13:47   

Jest jeszcze rzecz, którą warto mieć w apteczce. Jest to sok z tarniny https://www.sklephildegarda.pl/sok-z-tarniny Nie wiedziałam, że taki sok może tak dobrze działać na przewód pokarmowy i w dodatku działać przeciwbiegunkowo.
 
 
JoaU 



Dołączyła: 24 Sie 2021
Posty: 249
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2022-05-12, 10:19   

Zaheel napisał/a:
Prawie nie biorę żadnych leków. Mam dość, bo jako mała dziewczynka brałam tonami tabletki, bo co trochebyłam chora. Teraz naprawdę musi coś mnie strasznie boleć, żebym cokolwiek wzięła. Wolę jakąś miętę czy rumianek zaparzyć niż łykać tabletki i niszczyć wątrobę w ten sposób.
A po witamince C fazy sÄ… xD



Fazy? ojej, jakie?? :wstyd: :maruda:
Ja wiem tylko o jej pozytywnych aspektach: https://www.rutenika.pl/c...osowac-i-kiedy/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group