Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Domy opieki
Autor Wiadomo
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2007-07-02, 10:34   

Nie wybudowali, ale to, że ludzie się nie zgodzili było tylko jednym z powodów. Nie rozumiem - ludzoie mówią, że się boją ale czego?
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-07-06, 21:04   

Ludzie boją się tego, czego nie znają. Nie wiem, może boją się, że ich ktoś upośledzony pogryzie i się zarażą? Ja uważam, że taki dom opieki dobrze im zrobi, może bardziej otworzą się na problem...
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2009-09-13, 14:45   

Sama nie zgodziłabym się na to aby do domu opieki miałaby trafić moja osoba z rodziny, ale gdybym ja była już staruszką którą opiekowałby się moje dzieci to.. nie chciałabym być ich kulą u nogi.. wolałabym starość w domu opieki.

A dlaczego bym się nie zgodziła? ja wiem, że są miejsca gdzie są dobre warunki, miła atmosfera itp.. ale wszyscy to robią dla pieniędzy, nic z uczucia. Takie puste, bezduszne miejsce...
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2009-09-13, 15:15   

Oczywiście, że ostateczność. Jednak jeżeli rodzina chce się pozbyć "ciężaru", bo im przeszkadza w wygodnym życiu, to lepszy taki dom, niż ulica.
Nie wiem jak to wygląda na dzień dzisiejszy, ale wprowadziłbym taki przepis, że automatycznie po zarejestrowaniu takiej osoby w domu opieki, dom nabywa 100% prawa do rozporządzania emeryturą/rentą tej osoby (oczywiście na rzecz właśnie tego lokatora).
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2009-09-13, 22:50   

Strasznie trudny temat. Łatwo powiedzieć, że nie pozwolimy, aby ktoś kogo kochamy trafił do takiego domu. Ale życie pisze różne scenariusze…
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
Troy
[Usunity]

Wysany: 2011-06-05, 12:37   

Są różne domy opieki. Opieka nad leżącą osobą, która nic przy sobie nie zrobi jest bardzo ciężka. Czy np. każdy jest w stanie zrezygnować z pracy, żeby siedzieć z takim członkiem rodziny w domu, zmieniać mu co dwie godziny ułożenie, samodzielnie podciągać na łóżku w górę, zmieniać pampersy, karmić, poić? Poza tym dużo ludzi decyduje się na to, a nie mają pojęcia o tym, jak pielęgnować taką osobę. Później robią się przez to najróżniejsze zakażenia i odleżyny.
 
 
ela231 


Doczya: 04 Lis 2015
Posty: 167
Wysany: 2016-09-10, 14:20   

Ja proponuje zajrzeć na dom seniora na: http://domseniora24.pl . Z tego co widziałam to mają naprawdę świetną propozycje zwłaszcza, że opiekę medyczną mają całodobową. Wokoło miejsca zamieszkania sporo zieleni, dzięki czemu można odpocząć.
 
 
 
savage 


Doczya: 14 Lip 2014
Posty: 765
Wysany: 2016-09-13, 08:38   

Ja bym nikogo nie oddała do takiego domu.
 
 
 
Marlenka33 


Doczya: 21 Pa 2013
Posty: 23
Wysany: 2017-01-26, 19:42   

Jeśli ktoś ma opory przed oddaniem bliskiej osoby do takiego domu to zawsze można wynająć opiekunkę. Może przyjeżdżać na kilka godzin a może z chorym zamieszkać. Na pewno jest możliwość zatrudnienia takiej opiekunki w Medikar Home Care w Warszawie, wiem, że świadczą profesjonalne usługi opiekuńcze i to na najwyższym poziomie. Moją sąsiadką zajmuje się Pani od nich właśnie.
 
 
 
unique


Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 262
Wysany: 2017-01-29, 15:44   

Tak, opiekunka jest chyba niezłym rozwiązaniem - dostajemy konieczną pomoc, a nie mamy wyrzutów sumienia, że oddaliśmy gdzieś członka rodziny jak niechciany ciężar.
 
 
 
misia11


Imi: Paulina
Doczy: 21 Lis 2021
Posty: 33
Skd: bydgoszcz
Wysany: 2021-11-22, 17:28   

Jeśli szukacie dla swoich bliskich dobrego domu starości, to zajrzyjcie na stronę https://villatrojany.pl/ aby poznać placówkę, która posiada świetne zaplecze mieszkaniowe, rehabilitacyjne oraz rozrywkowe. Cały obiekt przystosowany jesy dla osób z niepełnosprawnością: łazienki mają odpowiednie udogodnienia, chodniki są szerokie, a w budynku jest winda. W ośrodku przygotowano też sale z nowoczesnymi łóżkami dla osób somatycznie chorych, więc każdy będzie czuł się tam swobodnie.
 
 
żuber


Doczy: 23 Mar 2016
Posty: 88
Wysany: 2022-07-27, 16:07   

Znacznie lepszą opcją dla każdego jest profesjonalna opieka w domu. Przecież istnieją agencję np. https://www.assopieka.pl/ które zajmują się zapewnieniem opieki, cateringiem, pomoca psychologa, rechabilitanta w domu chorego.
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group