Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
jak obniżyć alimenty?
Autor WiadomoϾ
mirabelka


Do³¹czy³: 30 Lip 2015
Posty: 487
Wys³any: 2016-03-03, 13:24   

musisz dowieść przed sądem że nie jesteś w stanie płacić tyle, ile było wcześniej zasądzone i to udowodnić.
 
 
 
Pietro


Do³¹czy³: 11 Gru 2015
Posty: 6
Wys³any: 2016-04-06, 10:43   

Sam raczej nie załatwisz takiej sprawy. Kwestie alimentów są bardzo skomplikowane i bardzo trudne do ogarnięcia. Lepiej udać się do radcy prawnego , który będzie w stanie ogarnąć Ci takie rzeczy. Lepiej skorzystaj z porad prawnych bo możesz sobie narobić tylko większej biedy :)
 
 
 
monikanat 


Wiek: 30
Do³¹czy³a: 08 Mar 2016
Posty: 136
Wys³any: 2016-05-30, 21:18   

Szukaj na forum prawnym :)
 
 
 
szejkzbrods 


Do³¹czy³a: 04 Cze 2016
Posty: 7
Wys³any: 2016-06-04, 13:26   

Pozew powinien zawierać wartość przedmiotu sporu. Wartością przedmiotu sporu w sprawie o obniżenie alimentów jest kwota pieniężna będąca różnicą pomiędzy sumą należnych dotychczas świadczeń za jeden rok a sumą świadczeń za jeden rok, o jaką ma nastąpić obniżenie. Do wartości przedmiotu sporu nie wlicza się odsetek i kosztów, żądanych obok roszczenia głównego.

Pozew musi zawierać przytoczenie uzasadniających go okoliczności faktycznych mających znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy, a także wskazywać dowody na poparcie zgłoszonego żądania. Warto powołać świadków, którzy potwierdzą tą sytuację.

Sąd rozpatrując sprawę o obniżenie alimentów bierze pod uwagę czy przyczyna w wyniku której osoba występuję z takim żądaniem ma charakter ciągły tzn. - czy sytuacja nie ulegnie zmianie w przeciągu kilkunastu dni lub kilku tygodni. Dopuszczalne jest zabezpieczenie powództwa w przedmiocie zmniejszenia wysokości alimentów przez zawieszenie postępowania egzekucyjnego, z tym, że wymaga to wysokiego stopnia uwiarygodnienia powództwa.
 
 
 
xavery


Do³¹czy³: 02 Mar 2016
Posty: 139
Wys³any: 2016-06-04, 15:53   

Temat był już poruszany na forum i nawet jakiś prawnik z Warszawy się wypowiadał i to wszystko opisywał. Poszukaj tego wątku, bo to dość istotne było, a bez sensu żeby o tym pisać drugi raz.
 
 
 
mirabelka


Do³¹czy³: 30 Lip 2015
Posty: 487
Wys³any: 2016-08-29, 13:57   

sprawy alimentacyjne są zazwyczaj bardzo skomplikowane więc dobrze jest zatrudnić do takich spraw dobrego prawnika.
 
 
 
savage 


Do³¹czy³a: 14 Lip 2014
Posty: 765
Wys³any: 2016-09-06, 10:22   

Nie wiem jak można nie chcieć płacić na własne dziecko.
 
 
 
mirabelka


Do³¹czy³: 30 Lip 2015
Posty: 487
Wys³any: 2016-09-21, 11:49   

tez tego nie rozumiem, poza tym to nie jest takie proste. Trzeba przed sądem udowodnić że nie ma się wystarczających dochodów a to raczej trudne.
 
 
 
Michallek97


Do³¹czy³: 31 Maj 2021
Posty: 27
Sk¹d: Polska
Wys³any: 2021-12-21, 14:14   

monikanat napisa³/a:
Szukaj na forum prawnym :)

Dokładnie to dobry trop, warto również po prostu zaczerpnąć opinii prawnika.
 
 
karramba


Do³¹czy³: 30 Maj 2022
Posty: 586
Sk¹d: Warszawa
Wys³any: 2022-06-22, 19:32   

W sumie ja jeszcze o takich rzeczach nie miałem okazji czytać więc również ciężko jest mi cokolwiek na ten temat powiedzieć. Za to jestem zdania, że dobrze wiedzieć w jakich przypadkach stosuje się zabezpieczenie alimentów. Moim zdaniem doskonale o tym napisano w https://grudziadz365.pl/pl/644_materialy-partnera/81031_zabezpieczenie-alimentow-w-jakich-przypadkach.html i właśnie dlatego fajnie jest przeczytać ten wpis.
 
 
Ewefaa


Do³¹czy³: 14 Cze 2022
Posty: 902
Sk¹d: RÄ™biechowo
Wys³any: 2022-08-02, 02:52   

Witam,mam swoja niewielka firme i bardzo zalezy mi na tym,by uporzadkowac sprawy finansowe. https://lexsecure.pl/szybka-porada Co sÄ…dzicie o korzystaniu z szybkich porad prawnych? Bardzo zalezy mi na tym,by zainwestowac w rozwiazanie w swoich problemow. Zapraszam do komentowania i dyskusji.
 
 
tomisia


Do³¹czy³: 13 Maj 2021
Posty: 332
Sk¹d: PoznaÅ„
Wys³any: 2022-09-22, 17:19   

Ja tam na takich aspektach w ogóle się nie znam... Ale możecie udać się do prawników https://kancelaria-kopko.pl/ i na pewno tam otrzymacie fachową poradę i dowiecie się też co ewentualnie zrobić w tym kierunku. Według mnie warto...
 
 
Maja 


Do³¹czy³a: 06 Kwi 2016
Posty: 192
Wys³any: 2023-07-11, 08:04   

To pewnie trzeba byłoby zgłosić się do kancelarii prawnej. Poza tym na wysokość alimentów wpływa wiele czynników i jest także pewne minimum, które po prostu trzeba uiszczać.
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group