Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Związek, a wykształcenie
Autor Wiadomo
TriColore 



Imi: Agnieszka
Doczya: 06 Gru 2011
Posty: 133
Wysany: 2011-12-08, 11:32   

sychu222 napisa/a:
Każdy ma jakieś wady.. pewnie ona o tobie też tak może powiedzieć :prosze:


Jestem złośliwa, przemądrzała i egoistyczna. :lol:
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2011-12-08, 20:12   

TriColore napisa/a:
chociaż mogę z nią gadać godzinami, to pewnych tematów po prostu nie poruszam. Wiem, że nie załapie. U faceta bym tego nie zniosła.


Hm… przez pewien czas może być to nawet zabawne; czuć się taką „mądrzejszą”. Ale rzeczywiście po dłuższym czasie staje się to uciążliwe.
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2011-12-11, 22:28   

Zupełnie odbiegliście od tematu, miało być o różnicach w wykształceniu w związku, a nie o tym czy cięższa jest praca umysłowa czy fizyczna i jak wpływa na nasze życie, to zupełnie inny temat!


Co do głównego tematu, to uważam, że nie robi różnicy samo wykształcenie a poziom inteligencji partnerów. Nie wyobrażam sobie pary składającej się z przygłupiego byczka i dziewczęcia studiującego i oczytanego, to do siebie nie pasuje. Ale nie widzę problemu w parze kiedy jedna osoba jest wykształcona bardziej, natomiast druga ma niższe wykształcenie ale jest osobą inteligentną, ciekawą świata i znającą się na pewnych tematach. Czasami życie układa się tak a nie inaczej, i niektórym nie jest dane skończyć szkoły, mimo, że nie są wcale osobami głupimi. Najważniejsze to akceptować to u partnera, nie szydzić i nie naciskać, żeby skończył(a) szkołę.
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2011-12-11, 23:25   

Żabka napisa/a:
Co do głównego tematu, to uważam, że nie robi różnicy samo wykształcenie a poziom inteligencji partnerów. Nie wyobrażam sobie pary składającej się z przygłupiego byczka i dziewczęcia studiującego i oczytanego, to do siebie nie pasuje. Ale nie widzę problemu w parze kiedy jedna osoba jest wykształcona bardziej, natomiast druga ma niższe wykształcenie ale jest osobą inteligentną, ciekawą świata i znającą się na pewnych tematach. Czasami życie układa się tak a nie inaczej, i niektórym nie jest dane skończyć szkoły, mimo, że nie są wcale osobami głupimi. Najważniejsze to akceptować to u partnera, nie szydzić i nie naciskać, żeby skończył(a) szkołę.

True ;) . Aczkolwiek właśnie w większości przypadków (sprawdziłam nawet statystyki, żebyście się nie czepiali -.-) wykształcenie mimo wszystko idzie w parze z poziomem edukacji (NIE zawodem). Podziwiam ludzi, którzy po zawodówce wiedzą więcej ode mnie i z pewnością są ode mnie mądrzejsi (a znam i takich) :) .

(lekki offtopic)
Mietek napisa/a:
Gdyby tak było naprawdę. Nawet strach myśleć jaki procent projektantów robi tak jak piszesz. Niestety zdecydowana większość projektów, to powielanie starych projektów niejednokrotnie z błędami i tylko podbicie pieczątki

U mnie w pracy 60% projektantów to właśnie takie cholerne mutanty, które siedzą w biurze po 12 godzin nad projektami, a potem w domu do 3 nad ranem. Od poniedziałku do soboty. Nie ogarniam. Wbrew pozorom naprawdę takich ludzi jest sporo. Jeżeli chcesz coś znaczyć w branży, to musisz mieć albo niesamowity PR i niezwykłe wyczucie rynku i oryginalnośc połączoną z ogromną kreatywnością, albo musisz katorżniczo pracować.
Mietek napisa/a:
Akurat nauczyciele w przeliczeniu na całkowity wymiar godzinowy wcale nie zarabiają tak słabo. Dodatkowo godzina korepetycji, to około 30 zł w górę, więc tutaj raczej nie chodzi o pozyskanie środków niezbędnych do życia.

nie dot. nauczycieli nauczania początkowego :p
Moja mama takowąż jest i primo - o korkach raczej nie mamy co mówić; secundo - ustawowe 18 h w tygodniu to mit nad mity - do tego dochodzą NIEZBĘDNE zajęcia socjalne (2h), dodatkowe projekty szkole (2-4h), zastępstwa/dyżury/zebrania/imprezy szkolne (2h) oraz praca dodatkowa - układanie sprawdzianów, sprawdzanie ich, sprawdzanie zeszytów, uzupełnianie dziennika, sprawy klasowe... a gdy w klasie ma się 10 dzieci z kuratorem, to nie ma mowy, o wczesnym kończeniu pracy ;) Codzienne konsultacje, pisma do sądu, rozmowy z psychologiem. Do tego konieczność kształcenia się na różnych kursach, studiach podyplomowych. To nie jest opłacalna praca. To jest jakaś masakra ;) .

(koniec lekkiego offtopicu)
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2011-12-12, 00:20   

Ja znam swoją drogą mnóstwo dziewczyn studiujących na kierunkach w stylu psychologia, socjologia i świetnie sobie na nich radzących, z którymi bym nie miał szans na poważniejszy związek, bo uważam że są... za głupie.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2011-12-12, 16:29   

TriColore napisa/a:
I choć wierzę, że tacy istnieją nie spotkałam jeszcze w życiu inteligentnego człowieka po zawodówce

No widzisz, a ja spotkałam bardzo inteligentnych ludzi, którzy ukończyli edukacje na poziomie gimnazjum. Co więcej jeden z nich to naprawdę dobry grafik komputerowy pracujący w bardzo dużej firmie, chłopak ma wiele w głowie mimo tego, że szkoły nie ukończył.
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2011-12-12, 18:19   

Eos napisa/a:
Mietek napisa/a:
Akurat nauczyciele w przeliczeniu na całkowity wymiar godzinowy wcale nie zarabiają tak słabo. Dodatkowo godzina korepetycji, to około 30 zł w górę, więc tutaj raczej nie chodzi o pozyskanie środków niezbędnych do życia.

nie dot. nauczycieli nauczania początkowego :p
Moja mama takowąż jest i primo - o korkach raczej nie mamy co mówić; secundo - ustawowe 18 h w tygodniu to mit nad mity - do tego dochodzą NIEZBĘDNE zajęcia socjalne (2h), dodatkowe projekty szkole (2-4h), zastępstwa/dyżury/zebrania/imprezy szkolne (2h) oraz praca dodatkowa - układanie sprawdzianów, sprawdzanie ich, sprawdzanie zeszytów, uzupełnianie dziennika, sprawy klasowe... a gdy w klasie ma się 10 dzieci z kuratorem, to nie ma mowy, o wczesnym kończeniu pracy ;) Codzienne konsultacje, pisma do sądu, rozmowy z psychologiem. Do tego konieczność kształcenia się na różnych kursach, studiach podyplomowych. To nie jest opłacalna praca. To jest jakaś masakra ;)


W gimnajzum moja mama ma to samo. Plus "nadobowiązkowy" (błahahahahah...) projekt "Diament" (Dostrzec I Aktywizować Możliwości, ENergię, Talenty), z którego zajęcia trwają bodajże 3 godziny i odbywają się w soboty. A do nich nauczyciel też z biegu nie podchodzi, tylko musi się przygotować. Newermajnd.

Co do tematu (i tak na przykładzie): I moja mama i tata są po studiach (mama ma mgr, tata samego inż.). Mama po LO, tata po technikum. Mama studiowała (kierunek techniczny), potem poszła do pracy, tata najpierw pracował na hali, jednoczeście robił inżyniera, dopiero potem poszedł za biurko. Rodzice spiknęli się za czasów LO/technikum i jak tak na nich patrzę, to widzę, że się dobrali jak mało którzy rodzice. Wręcz wydaje mi się, że gdyby oboje chodzili do LO i oboje studiowali na, załóżmy, UJocie, to byłoby między nimi jakoś... Ja wiem? Gorzej? W każdym bądź razie teraz mogę stwierdzić, że się uzupełniają. I pod względem wspomnień z dzieciństwa i doświadczenia nie tylko zawodowego, ale - życiowego. Spotykali innych ludzi, inne środowiska... Mają czym się ze sobą dzielić, a nie tylko wspólnie patrzeć na jedną rzecz i opisywać to tak samo. Różnice naprawdę są fajne :D
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
TriColore 



Imi: Agnieszka
Doczya: 06 Gru 2011
Posty: 133
Wysany: 2011-12-13, 12:30   

ankaanka, Twoi rodzice z tego co piszesz są akurat bardzo do siebie podobni, jedyna różnica, że chodzili do innej szkoły średniej.

To tylko potwierdza teorię, że wybierając sobie partnera kierujemy się podobieństwem, ta sama kultura, poziom społeczny i majątkowy, poziom inteligencji. Takie rzeczy nie zmieniają się od wieków. ;)

Mietek napisa/a:
Wszystko zależy od tego w jakim zawodzie, oraz na jakim stanowisku.


Na swoim i za biurkiem.
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2011-12-13, 19:30   

TriColore napisa/a:
ankaanka, Twoi rodzice z tego co piszesz są akurat bardzo do siebie podobni, jedyna różnica, że chodzili do innej szkoły średniej.


Byli wychowywani w inny sposób, poziom finansów też właściwie był różny w ich rodzinach oraz chodzili do innych szkół.

TriColore napisa/a:
poziom inteligencji.

Tu się zgodzę, ale przecież w odniesieniu do tematu, inteligencja to nie jest przecież wykształcenie ;)
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
jordan


Doczy: 14 Cze 2010
Posty: 181
Wysany: 2024-01-26, 08:22   

Co byście powiedzieli na to - https://www.zawodniania.pl/ ?
Jeśli zrobię takie szkolenie, ułatwię sobie dojście do zawodu?
Znalezienie pracy? Potrzebuję konkretnych porad. Jak to oceniacie ze swojego doświadczenia?
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group