Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Ciekawostki, kłamstwa i absurdy historyczne
Autor Wiadomo
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2006-09-26, 12:35   Ciekawostki, kłamstwa i absurdy historyczne

Może znacie jakieś ciekawostki, których na ogół ludzie nie znają, jakieś kłamstwach którch nas uczą, rzeczy które są utajnione. Miło będzie podyskutować o takich 'nowinkach' :)
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2006-09-26, 13:47   

Kosciuszko tak sie upil w dzien przed powstaniem, ze rano na kacu zapomnial map i nie wiedzieli co zrobic.

A z ciekawostek:
Pamietam jak karano wikingow:

1. Za gwałt: Faceta przybijano gwozdziem do drzewa za 'narzedzie zbrodni' i albo sobie oderwal owe narzedzie albo sie wykrwawial.

2. Kobiete za PODEJRZENIE o zdrade: Wkladano jej glowe w otwor w wielkim drewnianym kole i przyczepiano warkocze (kazda miala) do kola... spijano męza i kazano rzucac w kolo. Jezeli trafil i przecial warkocz znaczy nie winna. Jezeli nie to glowe jej odcinano, jak trafil w glowe to juz nie odcinali.

3. Za swietokractwo lub zabojstwo: nacinano skore kolo pępka i wyciagano jelito, pozniej je przybijali do drzewa i biczowali tak zeby biegal w kolo drzewa, jak sie wszystko "zakrecilo" wokol drzewa to sie wykrwawiali.
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-09-26, 15:33   

Już o tym pisałem, ale dopiszę.

- To nie od Westerplatte zaczęła się dla Polski II Wojna Światowa.
- Sucharski nie był bochaterem, chciał się poddać. Został więc zamknięty w komórce, gdzie chlał przez sześć dni. Westerplatte stało się legendą dzięki kpt. Dąbrowskiemu.

W sumie to kretyństwem jest jeszcze odkrycie tv Discovery, rok temu w jakimś programie stwierdzili, że Napoleon popełnił samobójstwo. A ślady trucizny znalezione wcześniej przez naukowców pochodzą niby z szamponu, którego cesarz miał używać.

Wiecej bzdur sobie nie przypominam, ale jeszcze to przemyślę.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
ajs 



Imi: Barbara.
Doczya: 08 Cze 2006
Posty: 1155
Wysany: 2006-09-26, 19:48   

Mkj napisa/a:

1. Za gwałt: Faceta przybijano gwozdziem do drzewa za 'narzedzie zbrodni' i albo sobie oderwal owe narzedzie albo sie wykrwawial.
:o o Boze...

Cytat:
- To nie od Westerplatte zaczęła się dla Polski II Wojna Światowa.

Podpisuje sie obiema rekami i nogami i wogole wszystkim ! ! ! !
_________________
Moim celem jest spełnianie marzeń i snów - najwspanialszej rzeczywistości^^
 
 
 
CaLiBRe 
Pro..Profesjonalista



Imi: Tomek ;D
Wiek: 37
Doczy: 13 Wrz 2006
Posty: 158
Skd: Rzeszów
Wysany: 2006-09-26, 20:48   

Co do Napoleona , był on totalnym erotomanem i nimfomanem - ponoc gdy był na roznych dowrach we francji to molestował seskulanie pokojówki ...

[ Dodano: 2006-09-26, 21:58 ]
aha i jeszcze jedno lub nawet dwie ciekawostki :

Polska jazda pod Samosierra była pijana

Przysłowie "Pijany jak Polak" powstao w Cesarstwie Francuskim za ponowania Napoleona który podziwiał polaków którzy potrafili walczyc po "dobrym piciu" gdy jego francuscy towarzysze ledwo trzmali sie na nogach ...
_________________
"Bądź silny pełnią sił , tak jakbyś bogiem był na dobre walcz ze złem , twój anioł kocha cie najmocniej słabych broń , upadłym podaj dłoń
otwarty umysł miej , nie każdy gra fair play "
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-09-27, 07:44   

CaLiBRe napisa/a:
Przysłowie "Pijany jak Polak" powstao w Cesarstwie Francuskim za ponowania Napoleona który podziwiał polaków którzy potrafili walczyc po "dobrym piciu" gdy jego francuscy towarzysze ledwo trzmali sie na nogach ...

Zgadza się. Cesarz powiedział też:
Cytat:
"- Niemożliwe?! - warknął Cesarz. - Panowie, ja nie znam tego słowa! Moi Polacy również go nie znają!"
"Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych"

Ale to są fakty, których nikt nie zaprzecza i raczej można się ich dowiedzieć w szkole. A dokładnie Cesarz powiedział tak:
Cytat:
Trzeba być pijanym, by taki rozkaz wydać i trzeba być pijanym, by go wykonać

Dośc ciekawie opisywał to W. Łysiak w książce Napoleon fortyfikator (polecam!).
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
CaLiBRe 
Pro..Profesjonalista



Imi: Tomek ;D
Wiek: 37
Doczy: 13 Wrz 2006
Posty: 158
Skd: Rzeszów
Wysany: 2006-09-27, 12:04   

Jak ktos jest dociekliwy to w szkole od hitosrykow mozesz sie dowiedziec wszytkiego no ale jakos nie słyszłem nigdy na lekcji a historie lbuei wiec byłem uwaznym słuchaczem zeby który kolwiek z nauczycili mowił o tym odrazu i jest to fk którego napwrde duzo oósb nie zna ...
_________________
"Bądź silny pełnią sił , tak jakbyś bogiem był na dobre walcz ze złem , twój anioł kocha cie najmocniej słabych broń , upadłym podaj dłoń
otwarty umysł miej , nie każdy gra fair play "
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2006-11-15, 12:59   

Ja mam taką małą ciekawostkę.
Średniowiecze. Połowa XV wieku. Polska - duży kraj, mało ludzi, świetna gleba i warunki do uprawy.
Na zachodzie inflacja (z powodu sprowadzenia złota z Ameryki), mało jedzenia, dużo ludzi, coraz mniej dużych połaci ziemi (skoro przybywa ludzi - trza ziemię rozdzielić).
No i. Zboże staje się coraz droższe. W Polsce są duże plony. Eksport na wielką skalę. Polacy się wzbogacają. Anglia i Francja stają się od nas niezależne. Robi się bardzo ciekawie.
Polacy zaczynają stawiać warunki królowej Anglii (taka idiotka wtedy byłana tronie). Królowa fuka, wkurza się, ale musi się na nie zgodzić, bo w innym wypadku wycofalibyśmy eksport żywności i wszyscy pomarliby z głodu. Polska staje się naprawde bogatym i wpywowym państwem. Jedyem z ważniejszych :)
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2006-11-15, 21:57   

Cytat:
W sumie to kretyństwem jest jeszcze odkrycie tv Discovery, rok temu w jakimś programie stwierdzili, że Napoleon popełnił samobójstwo. A ślady trucizny znalezione wcześniej przez naukowców pochodzą niby z szamponu, którego cesarz miał używać.

Cesarz został otruty na Św. Helenie arszenikiem przez Montholona. Potwierdziły to badania kosmków włosów Napoleona przed jego zesłaniem i po jego śmierci.

Podobno, gdy Lenin wrócił z zesłania na Sybir to nikt go na pierwszy rzut oka nie poznał, ze względu na tuszę, jaka mu przybyła.
 
 
 
czarna dalia 
Inna niż wszystkie



Doczya: 18 Sie 2007
Posty: 66
Wysany: 2007-08-18, 23:24   

No więc...hista to moja ulubiona lekcja. Więc to troche ciekawostek.
*Leonardo da Vinci był homoseksualistą.
*Da Vinci to nie jest nazwisko.
*Siedem lat z życia W. Szekspira jest do dziś owiane tajemnicą.
*W. Szekspir mógł nie napisać swoich sztuk.
*Król Anglii Jerzy II zmarł na zawał siedząc w toalecie.
*W antycznej Grecji lenistwo było karane śmiercią.
_________________
Jestem, jaka jestem
Robie zawsze to co zechce
Chociaż wstaję bardzo wcześnie
Bardzo późno chodzę spać
Czasem nawet sobie przeklnę
Zgadnijcie, jak
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-09-11, 13:23   

Uf, mnóstwo jest takich ciekawostek. Na przykład ta, że Kleopatra wcale nie była Egipcjanką. Była Greczynką :) Podobno jak była malutka kochała patrzeć, jak jej tatuś obdziera ludzi ze skóry.

Dalej.

Kserkses, władca Persji. Znacie, prawda? Próbował wybudowac most między Europą a Azją. No i udało się. Niestety pewnej nocy burza i sztorm zmiotła go z powierzchni ziemii. Naturalną koleją rzeczy było ścięcie głowy architektom, jednak Kserkses posunał się dalej. Rozgrzał do białości łańcuchy i wrzucił je do morza, na znak zakucia nieposłusznej wody w kajdany. W dodatku rozdał żołnierzom baty i kazał biczować owo morze. Kompletnym zbiegiem okoliczności właśnie w tym momencie pogoda się uspokoiła, woda opadła, spokorniała. Ludzie uzali to za cud i obwołali Kserksesa Bogiem ;)
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
Wysany: 2007-09-11, 14:42   

Parę ciekawostek z czasów drugiej wojny światowej:

Sierżant Stefan Karubin z 303 dywizjonu w czasie bitwy o Anglię strącił wrogi samolot mimo że nie miał już amunicji . Polski pilot po intensywnej walce powietrznej ścigał wroga na niskiej wysokości. Po wystrzeleniu kilku serii, karabiny ustały. Polak zdenerwowany dodał gazu wyprzedził Niemca i wyszedł prosto na niego. Lecieli na siebie, minęli się może o pół metra. Niemiecki pilot nie wytrzymał napięcia chciał się usunąć i runął na ziemię.

Podczas bardzo ciężkich walk na Nowej Gwinei, dowództwo brygady australijskiej, ażeby podnieść nastrój wśród żołnierzy, wpadło na pomysł: ogłoszono konkurs na najlepiej maskującą się kompanie. Pierwszą nagrodą był przelot całego oddziału do Australii na kilkudniową przepustkę. Szczęśliwym zwycięzcą konkursu była kompania z 39 batalionu brygady. Po wylądowaniu na australijskiej ziemi, żołnierze kompanii zdezerterowali co do jednego ...

Więcej ciekawostek jest na tej stronie http://historia.fkcod.pl/index.php?go=ciekawostki
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-09-11, 17:12   

To ja dodam jeszcze coś :) Słyszeliście o Nefretete. Tylko pytanie, skąd ona była taka znana? Ano. Żadna faraonka, skąd. Była żoną Echnatona. Jedynego władcy, który wprowadził do Egiptu religię monoteistyczną. Z tym, że w późniejszych czasach uznano go za heretyka i wymazano całkowicie ze wszystkich pism. Pamięć o nim zaginęła, za to przetrwała o jego żonie.

(A taki facet genialny był ^^)
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Nana 



Wiek: 33
Doczya: 12 Sty 2008
Posty: 61
Skd: Zielona Góra
Wysany: 2008-01-13, 20:41   

Słyszeliście o carowej Katarzynie? Tak, tej od rozbiorów Polski^^

Miała ona na swoim dworze, tzw. "probieren"
Jeżeli carowej spodobał się jakiś mężczyzna, kazała ona "wypróbować" swojej "probieren" jaki jest w łóżku. Następnego ranka, kobieta ta biegła to carowej i opowiadała jak było - jeżeli facet był OK to carowa brała go do siebie - jeżeli nie to było "papa" .
W tamtych czasach była to najłatwiejsza droga do zrobienia kariery. Stanisław A. Poniatowski, też przez to przechodził - między innymi dlatego został królem^^
_________________
Dante chwycił piekielne hordy za jaja i zgnoił tak, że pomiot szatański szlocha doprowadzając Lucyfera do nerwicy.
 
 
 
Barbossa 
I co z tym zrobisz?



Imi: Maciej
Wiek: 33
Doczy: 21 Gru 2007
Posty: 367
Skd: Dębica
Wysany: 2008-01-15, 09:06   

S.A. Poniatowski - mają go za wspaniełego króla a tak naprawde to kompletne dno które ratowało sie kulturą .

Sassy - najgorsze dla Polski czasy robiliśmy za wojsko w wojnie z Danią etc.

II Wojna Światowa - patologia


Holocuast - patologia kompletna otumanianaie ludzi że zgineło nie wiadomo ile ludzi znaczy żydów tak naprawde można podzielic to przez jakąś liczbe z 0 i może prawda wyjdzie.


Polacy podczas wojen - robi sie z nas wieśniaków a tak naprawdee to 300-400 lat temy byliśmy potęga którą zechlały ssasy i magnaci którzy chcieli rządzić państwem.

1989 , Lech Wałęsa , Okrągły Stół , 1993 , SLD , PO .

Kennedy

Święto Pracy ...

Iluminaci

[ Dodano: 2008-01-18, 09:10 ]
Coś o Pacyfizmie ;]

"W pierwszej połowie stulecia XX katastrofalną rolę odegrał pacyfizm 1 . Pacyfistyczna polityka Angli i Francji wobez wzrastającej agresywności Hitlera - tzw. politya ustępstw , doprowadziła do międzynarodowego Układu Monachijskiego który zezwalał Niemcom zagarnąć Czechosłowację . Na londyńskim lotnisku wracjący z Monachium premier W.B. (A.N.Chamerlain) oznajmił : "Przywożę pokój!" . Było odwrotnie przywiózł wojnę . Ludzkość zafundowała sobię pacyfistyczną gigantyczną rzeź


Pacyfizm 2 sięgnał apogeum w drugiej połowie wieku XX dzięki wszędobylskim mackom komunistyczym. Najpierw stalinizm otumanił mózgi zachodnich autorytetów (inteligentów , tworców) a pośrednictwo tych baronów dawało tumanić zachodnią opinię publiczną . W efekcie każda militarna riposta Zachodu przeciwko brutalnym komunistycznym agresjom na niepodległe państwa (agresjom nie zauważanym więc nie pientnowanym przez pacyfistów ^^ ) spotykała sie z masowym protestem światowej opini publicznej , uświetniana protestami lewackich gwiazd kultury , nauki , sztuki . Symbolem może być tu wielki malarz Pablo Picasso (członek kompartii) który "Masakrą w Korei" napiętnował "amerykańskich zbrodniarzy" rozstrzeliwujących grupę ciężarnych kobiet i maluchów , gdy prawda była odwrotna , bo wojska Zachodu broniły wówczac koreańską ludność przed bolszewickim zezwierzęceniem. Pózniej czerwona agresja na Wietnam i jego obrona wywołały to samo - rzesze zachodniej inteligencji i studentów demonstrowały swe poparcie dla czerwonych bandytów . Kosztem ofiar agresji triumfował lewacki pacyfizm .

Dziś już dość często mówi się że Amerykanie nie przegrali w Wietnamie tylko na domowym podwórku , gdyż cisnienie pacyfistów (hord antywojennych demonstrantów , gromad lewicowych intelektualistów) było zbyt silne . Kiedy więc w roku 1973 komunisci zgodzili się na pokój - nękany pacyfistami rząd amerykański zgodził się również , robiąc ogromny błąd (prowadzący wojnę komuniści wyciagają z kapelusza gołąbka pokoju jedynie wówczas , gdy dziurawi im ślepia widmo całkowitej klęski - i tak było wtedy , nie wytrzymaliby dalszych bombardowań. Jak tylko Ameryka wycofała się z Wietnamu Południowego - czerwoni złamali traktat i napadli ten kraj , zajmując go bez kłopotów . Przy bierności świata prawie cała Azja południowo-wschodnia dostałą się w komunistyczne pazury . Zawdzięczała brak swobód , głód i terror amerykańskim i europejskim pacyfistom - ich marszom , ich petycjom , ich farezeuszowej propagandzie ."


No i co o tym powiecie <myśli> nie lubie pacyfistów bo to stado baranów które najchętniej żyło by w "matrixie" ...
_________________
Est enim ea non scripta, sed nata lex, quod vim vi repellere licet

i nic to
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group