Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Czym jest ta filozofia?
Autor WiadomoϾ
Mkj 



Do³¹czy³: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wys³any: 2006-11-22, 20:03   

Wiesz Tobie moze sie podobac historia a innym filozofia, jeszcze innym chemia czy fizyka, teraz to juz kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi. :?
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Do³¹czy³: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Sk¹d: GdaÅ„sk
Wys³any: 2006-11-22, 20:12   

Unconventional napisa³/a:
guevara napisa³/a:
Unconventional, przeczytaj pierwszy post jeszcze raz.
przeczytałam, i co? (widocznie za głupia jestem żeby zrozumiec od razu...o ile jest w ogóle coś do rozumienia :/ )

Paulus chciał wywołać dyskusje na temacz czy wg. nas filozofia to faktycznie tak wspaniała nauka jak niektórzy uważają, czy raczej jest to tylko owo potoczne filozofowanie. O tym jest dyskusja.

Dla mnie filozofia nie jest jakoś specjalnie piękna ani wartościowa (jak większość nauk humanistycznych - przykro mi to pisac, tym bardziej, że uważam się za humanistę), poprostu jest bardzo ciekawa.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... WyjdÄ™ na powierzchniÄ™"
"ZapomnÄ™ o Tobie" "PrzejdÄ™ sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
Pica 


Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wys³any: 2006-11-22, 20:45   

guevara napisa³/a:
Paulus chciał wywołać dyskusje na temacz czy wg. nas filozofia to faktycznie tak wspaniała nauka jak niektórzy uważają, czy raczej jest to tylko owo potoczne filozofowanie. O tym jest dyskusja.
To ja podsumuję i to , i to, bez tej filozofii klasycznej nie byloby tej współczesnej. To tak samo jakby pytać czy za matematykę uznawać wzory które przyniosły przełom w nauce czy 2 razy 2 z tabliczki mnożenia w szkole :roll:
 
 
 
Unconventional 


Wiek: 33
Do³¹czy³a: 06 Sie 2006
Posty: 487
Wys³any: 2006-11-22, 20:50   

guevara napisa³/a:
Paulus chciał wywołać dyskusje na temacz czy wg. nas filozofia to faktycznie tak wspaniała nauka jak niektórzy uważają, czy raczej jest to tylko owo potoczne filozofowanie. O tym jest dyskusja.

zrozumiałam, że chciał wywołać taką dyskusję, chodzi mi tylko o to że wg mnie nie ma ona sensu, po prostu. Po co pisać, że zamiast studiowac filozofię wolałby studiowac historię, podróżować czy co tam jeszcze? Niech każdy wydaje swoje pieniadze, póki je ma, na takie kształcenie, jakie sobie wybierze. Czy będzie miało sens, jeśli ja założę temat o tym, ze np. historia sztuki wcale nie jest taka wartościowa, nie ma po niej zawodu i jak dla mnie nie warto się nią bliżej zajmować?

Mkj napisa³/a:
Wiesz Tobie moze sie podobac historia a innym filozofia, jeszcze innym chemia czy fizyka, teraz to juz kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi. :?
dokładnie.... Wydaje mi się, że o tego typu gustach nie powinno się dyskutować.

Mogę jedynie przyznać, że nauki humanistyczne rzeczywiscie, w porównaniu z naukami ścisłymi jak: chemia, biologia, fizyka, matematyka, niewiele korzysci przynoszą światu. Niemniej jednak, humaniści zainteresowani filozofią też muszą istnieć i chyba mam tego pecha, że się do nich zaliczam.
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Do³¹czy³: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Sk¹d: GdaÅ„sk
Wys³any: 2006-11-22, 21:32   

Unconventional napisa³/a:
Czy będzie miało sens, jeśli ja założę temat o tym, ze np. historia sztuki wcale nie jest taka wartościowa, nie ma po niej zawodu i jak dla mnie nie warto się nią bliżej zajmować?

Oczywiście, że to będzie miało sens.
Fora po to są. Możesz założyć taki temat dla wszystkich nauk, możesz udawadniać, że każdy styl muzyczny jest lepszy od każdego innego. Tak jak możesz założyć temat o tym, czy nokie są lebsze od sony-ericsson'ów. Topic nie musi być sensowny, wystarczy, że jest na tyle logiczny, żeby można go było zrozumieć.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... WyjdÄ™ na powierzchniÄ™"
"ZapomnÄ™ o Tobie" "PrzejdÄ™ sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
Paulus 



Do³¹czy³: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wys³any: 2006-11-22, 21:36   

Cytat:
Wiesz Tobie moze sie podobac historia a innym filozofia, jeszcze innym chemia czy fizyka, teraz to juz kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi. :?

Bo do w/w dziedzin potrzeba na ogół wiedzy a filozofować może każdy, kto przeczyta parę książek.

Cytat:
dokładnie.... Wydaje mi się, że o tego typu gustach nie powinno się dyskutować.

No to usuwamy działy o kulturze i wierszach? :?
Cytat:

Czy będzie miało sens, jeśli ja założę temat o tym, ze np. historia sztuki wcale nie jest taka wartościowa, nie ma po niej zawodu i jak dla mnie nie warto się nią bliżej zajmować?

Po sztuce jest jednak więcej możliwości. OPracownik muzeum, konserwator zabytków..
 
 
 
Unconventional 


Wiek: 33
Do³¹czy³a: 06 Sie 2006
Posty: 487
Wys³any: 2006-11-22, 22:29   

Z historią sztuki był tylko przykład, za mało wartościową jej nie uważam. A co do filozofii, niekoniecznie to jest tak, że każdy głupi może sobie filozofować. Bo większość ludzi głupich/płytkich/nie posiadających wiedzy czy jak ich tam nazwać, nie zawraca sobie na co dzień głowy takimi rzeczami jak zastanawianie się nad sensem swojego życia, szukaniem własnej drogi itp. Żeby przeczytać tych kilka książek i żeby się człowiekowi w ogóle zachciało pofilozofować i dostrzec trochę.. hmm.. głębsze problemy, musi on byc przynajmniej choć trochę inteligentny.

Oczywiscie filozofie po pijaku siÄ™ do tego nie zaliczajÄ… :P
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group