Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Moja rymowanka.
Autor Wiadomo
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2006-12-03, 16:50   

co do znanych poetów (Asnyk, Szymborska, Herbert) - czasem TAK :twisted: jak mam zły humor to się czepiam wszystkiego i wszystkich, ale wtedy nie oceniam na forum ;) jednak w większości te oklepane symbole w ich twórczości nie występują samotnie (tzn tak jak tu, że są wymienione i "pomagają" w interpretacji) jednak są jakoś zagrzebane albo podane czytelnikowi w jakiś ciekawy sposób. A nawet jakbym miała do czynienia z największym poetą i posród jego wierszy znalazłabym jeden, w którym te symbole podał na tacy tak jak ty to moim zdaniem ten utwór byłby dla mnie stracony.

co do guevary:
Cytat:
Przepis na poezję, takąm, zebyś dostała dobrą recenzję od "krytyków":

" - szczypta oleju jodowanego ze wzgórz azerskich
- dwie szklanki przekonań nowoczesnych
- odrobina posiekanego intelektu
- cztery zmiażdżone ząbki opisów jajka sadzonego
- wszystko doprawić dwiema łzami i lekko zezłoconym na patelni renesansowym kablem do gitary"

Podawać krytykom dożylnie.


zgadzam się z tobą i chcę dożylnie :D

co do porównania do idola - czy jak słyszysz utwór "turystyczna piosenka" albo jak nie kojarzysz - po prostu gościa fałszującego niemiłosiernie to co byś mu powiedział? "Drogi panie Iksiński, po wysłuchaniu utworu w pana wykoaniu doszedłem do wniosku, że jednak nie odpowiada pan stardandom muzycznym i pański głos mnie osobiście nie zachwycił, ale jestem tylko jednym z wielu ludzi i mogę być omylny. Proszę się nie poddawać, może inni docienią w pana głosie coś szczególnego i godnego uwagi!" czy też powiesz mu "Drogi panie Iksiński, moim zdaniem, i założś się iż będzie to zdanie wielu ludzi, fałszujesz pan. Dlatego tez nie przechodzisz pan do następnego etapu a przechodzi ktos kto nie fałszuje".
No moim zdaniem to drugie może nieco tego pseudoidola zasmuci, wewnętrznie zbuntuje i rozzłości, ale przynajmniej może trafi do niego że chcąc być dobrym piosenkarzem musi przestać fałszować.

no ale mniejsza z tym. Wiadomo chyba o co MI OSOBIŚCIE chodzi :)
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-12-03, 23:52   

This is the end, my only friend - The End (J.M.)
To powinno Cie zbuntować i zasmucić jak Ci ex-student dziennikarstwa (jakby nie pitolić nauki humanistycznej) powie, że Twoje wypowiedzi nie mają NIC wspólnego z podstawami formy pisemnej, jaką jest recenzja. Poziom jest żenujący, zachwycasz się ćwierć-inteligentami z poetyckich for, którzy piszą beznadziejne wiersze i promują je w internecie. Swoją drogą ta promocja to jeszcze bardziej beznadziejna forma programistyczno-graficzna na darmowym serwerze.

Najgorsze jest to, że kretyni, którymi się zachwycasz wycierają sobie mordy pięknymi słowami (podpisując się jako "poeta..."), traktują poezję instrumentalnie, sztuka służy im do lansowania własnej, niedowartościowanej osobowości.

Teraz to widać - jak na dłoni. Pokazał się ktoś, kto tych grafomanów wbija w przysłowiową glebę - Ty doszukujesz się na siłę backdoorów poezji. Pierwszy raz ktoś napisał tak piękny i osobisty wiersz. Być może ciężko to dostrzec, ale na prawdę jest ciekawszy niż podszyta rasizmem tandetna historyjka o białych pieczarkach.

Ostatni post w tym dziale i na tym forum C.U. John Malkovich jak grał ruska to mówił "madyrfakjer".

Za co? A za nich wszystkich. A co najważniejsze za nieudolność. Pamiętaj, że krytyk to szmata, ale to też pisarz. Każdy szanujący się dziennikarz opiera się na FAKTACH (nie na Fakcie). Dorośniesz, zdasz maturę, skończysz studia i zapewne zostaniesz krytykiem. Bedziesz krytykować poezję dla Pani Domu.

W idolu też powiedzieli: "Żegnam, Twój czas się skończył, teraz jakąś ********* chętnie bym pomęczył!"

Dowidzenia, powodzenia.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2006-12-04, 16:31   

Ach, byłam ciekawa, kto pierszy to zauważy i kto pierwszy odważy się o tym powiedzieć.

Dziękuję Guevara, że to Ty ;)
Aniu, miło mi było usłyszeć Twoją opinię.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2006-12-04, 19:35   

Cytat:
Poziom jest żenujący, zachwycasz się ćwierć-inteligentami z poetyckich for, którzy piszą beznadziejne wiersze i promują je w internecie. Swoją drogą ta promocja to jeszcze bardziej beznadziejna forma programistyczno-graficzna na darmowym serwerze.

Najgorsze jest to, że kretyni, którymi się zachwycasz wycierają sobie mordy pięknymi słowami (podpisując się jako "poeta..."), traktują poezję instrumentalnie, sztuka służy im do lansowania własnej, niedowartościowanej osobowości.


A no widzisz i tu Cię mam. Jeśli ktoś wydaje własne tomiki poezji, jest wydawany w najnowszych antologiach poezji polskiej i zdobywa nagrody w uznanych konkursach poetyckich to oznacza, że jest ćwierć-inteligentem lansującym swoje małe ego? I jeszcze jedno - co jest lepsze - dobre wiersze na darmowym serwerze czy wiersze bylejakie, siakieczyowakie i tylko czasem perełki na serwerze płatnym? I tak się składa że poezja tym, których uważam za dobrych poetów umieszczających swoje utwory na innym forum, nie służy jako narzędzie do pokazania własnej niedowartościowanej osobowości (bo często jest wręcz na odwrót), ale jako narzędzie do pokazania własnego punktu widzenia, własnych emocji i odczuć związanych z otaczającym światem bądź też paradoksalnie na odwrót (i takie wiersze też są ciekawe) gdy wiersz powstaje na beznadziejnym stereotypie, ale jednocześnie pozwala go ujrzeć w zupełnie innym świetle. I moim zdaniem wiersz sprowadzony do opisu kostki masła jest czasem lepszy od wiersza o miłości czy też przyjaźni. Zależy jak kto odbiera.

Pozdrawiam, podkreślając, iż krytykuję wiersze bez jakiegokolwiek warsztatu 'krytykarskiego'.
AAAAAAAAAAMEEEEEEEEN bo OT się zrobił.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-12-04, 21:25   

Eos napisa/a:
Ach, byłam ciekawa, kto pierszy to zauważy i kto pierwszy odważy się o tym powiedzieć.

Bo ileż można czytać wciąż te same wypowiedzi.

Aniu, powiem Ci tylko, tak na zakończenie (przydługo juz), że jak czytam tych kretynów, to nie mogę się oprzeć wrażeniu, że są zapatrzonymi w siebie bubkami. Sorry, ale jak ktoś w avatarze używa własnego zdjęcie, podpisuje się jako poeta, do tego nie robi nic, poza wklejaniem wierszy to wychodzi na to, że chce tylko zachwytu i sławy.

Teraz mam pytanie, może głupie, ale odpowiedz userom: ile razy pomogłaś w interpretacji wiersza ?? Ile razy ruszyłaś się, żeby pomóc z zagadnień literackich?

Przecież ludzie pytali o znaczenie poezji! Gdzie wtedy była moderatorka działu szumnie nazywanego poezję ?? Pani moderator przysypiała, była Pani tylko wtedy, kiedy trzeba było zjebać usera, a jak trzeba było pomyśleć, to już za dużo wysiłku?

Do 2000 roku ukazywał się miesięcznik Kultura. Wiesz jak wyglądały publikacje u Giedroyc'a? A jak to wygląda teraz? Loguje się niedorobiony "poeta", W nicku podaje imie i nazwisko w avatarze wstawia fotę, albumu używa do publikacji własnych zdjęć. Nie wiem dlaczego, odniosłem wrażenie, że nie ma on nic wspólnego z poetami.

"Cześć, jestem poetą. Chcesz mnie dotknąć?" Taki "artysta" to produkt, produkt plastikowy, produkt gumowy i do bólu pusty. Wielu artystów publikujących np u Giedroyc'a nigdy nie wygrało żadnego konkursu, jednak stali się legendami a powtaża sie raczej nie nazwiska ale pseudonimy.

Ale ok, ja podziwiam prawie anonimowego autora, znanego z Kultury, ty podziwiasz kolesia o którym wiesz wszystko, widzisz też jego buzie (trzeba się jakoś lansować) za to, że wygrali cośtam.

Obudź się publikacja nie jest niczym w XX wieku. Gdzie oni wydawali te "poezję" ?? Bo wydawcą antologii to ja też mogę być. A wydanie własnej książki nie jest rzeczą ani trudną, ani nawet specjalnie drogą. Inna sprawa to sprzedaż tej książki (komercyjny sukces).
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2006-12-04, 21:33   

Cytat:
Sorry, ale jak ktoś w avatarze używa własnego zdjęcie, podpisuje się jako poeta, do tego nie robi nic, poza wklejaniem wierszy to wychodzi na to, że chce tylko zachwytu i sławy.


I tu zgadzam się z Tobą w 100%!

Co do interpretacji, nawet niekoniecznie wiersza będę twarda, bo moim zdaniem jest to bezsensowne... Bo albo każdy odbiera utwór tak samo albo zupełnie inaczej więc interpretacja mija się z celem. Interpretacji uczą w szkołach, nie będę pomagać komuś kto chce sam z siebie interpretować utwór a przysypiał na lekcjach.

Co do publikacji - sam gdzieś napisałeś (bodajże w topicu o tematyce wierszy) że twoja jakastam wyszukiwarka znalazła niejakiego Tomasza Pietrzaka. Nie będę się o nim rozpisywac, ale jak dla mnie to on jest wielki...
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-12-04, 21:52   

ankaanka napisa/a:
Co do interpretacji, nawet niekoniecznie wiersza będę twarda, bo moim zdaniem jest to bezsensowne... Bo albo każdy odbiera utwór tak samo albo zupełnie inaczej więc interpretacja mija się z celem. Interpretacji uczą w szkołach, nie będę pomagać komuś kto chce sam z siebie interpretować utwór a przysypiał na lekcjach.

Czyli jedna z tych opcji jest prawdopodobna:
- nie umiesz interpretować wierszy
- nie chce Ci się tego robić
- masz w d... prośby userów
- nie wiesz nic o poezji.

Kończę bo mam dość, po co mam się denerwować.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2006-12-05, 17:35   

Zgadzam się z drugą opcją, że nie chce mi się tego robić, ale nie chce mi się zmusić do tego minimalnego wysiłku umysłowego dlatego, iż uważam to za mijające się z celem... No ale dobra, temat o tym zamknięty. Rzecz jasna wypowedzi nt wiersza wciąż nadal mile widziane!
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-12-05, 19:36   

Szczerość moderatorów jest bardzo cenną cechą, choćby nie wiem jak bardzo była cyniczna.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2006-12-06, 18:03   

Nie wiem, ale uznam to za komplement ;) (jednocześnie przyznaję się do ogromnego teraz OT tak więc piespraszam).
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Emmari 
wykrzyknik



Imi: Marta
Wiek: 32
Doczya: 30 Gru 2006
Posty: 578
Skd: wziąć na wino?
Wysany: 2007-01-02, 19:07   

Justynko, cudowny.
Jestem pod wrażeniem, moja Poetko. :)
_________________
"Nie boję się obietnic
Nie lękam się zazdrości
Nie dbam o nagrody
Kpię z przyzwoitości"


Akurat - O dziewiątce

"jedna Miłość-jeden Bóg-jeden cel"
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-01-02, 19:27   

Och, Kochanie. Do poetki mi jeszcze hen-hen daleko :)
Ale. Dziękuję.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group