Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: Krystyna
2006-09-24, 12:38
[ Muzyka] Jedna rzecz dla której warto żyć,Hip hop...
Autor Wiadomo
MeRQuR 

Doczy: 11 Sie 2006
Wysany: 2006-08-25, 17:07   

Ja się zastanawiam, jak można zaliczać do jednej grupy Hip-hop i hip-hopolo, przez to mnie krew zalewa ... hip-hopolowcy to kurde komercjaliści i nic więcej. Wcześniej jak kawałki polskiego HH można było tylko zdobyć na kasecie przegranej od kumpla który ma wtyki (no mówie o czasach, jak miałem z 10 lat) to wtedy był prawdziwy hip-hop. Teraz nagle jak to się zrobiło głośniej to ortalionowi chłopcy zaczeli się tym interesować dopiero.
Ja wychowałem się w takiej częsci miasta Ełk, że tutaj 70% młodzierzy słuchało hip-hopu, nosiło szerokie spodnie i tak dalej. Mam szacunek dla wykonawców takich jak Paktofonika, WWO, OSTR, Eldo, Pezet i to chyba się nie zmieni. Goście taki jak Liber, Doniu to przegięcie dla mnie (fakt mają kilka fajnych kawałków, ale to za mało żebym zaliczał ich do lubianych).
Ogólnie teraz przez te klipy nowych śpiewaczy musiał się zimenić HH, bo inaczej by nie mieli z czego żyć Ci, co to robią od dawna. Musieli popłynąć z prądem narzucanym przez dyskotekowców.

Niektórzy ludzie nie znają dokładnie HH, a komentują ten rodzaj muzyki .. albo Verbe i tym podobne zespoły nazywają Hip-hopem. Żeby coś ocenić to trzeba poznać prawdziwą scene, prawdziwą strone muzyki.

Aktualnie jestem w manii Reggae, rzadko słucham HH, ale jak trzeba to wypowiem się po stronie mojej dawnej fascynacji.

Pozdro ! :D

Winograd 
bestiar

Doczy: 07 Sty 2007
Skd: daleka kraina...
Wysany: 2007-01-07, 03:44   

MeRQuR, o ile wiem, słucha sie rapu, a nie hip hopu, który jest subkulturą...

Osobiście nie znoszę polskiego rapu i hh, dno muzyczne i kulturalne, w którym zamiast hiphopowców panują dresiarze. Natomiast do amerykańskiego rapu nic nie mam, może z małymi wyjątkami.
Mierzi mnie też mylenie skejtów z hiphopowcami. Co za porażka...

Noc - czarny kryształ

guevara 
bum_bum

Doczy: 17 Cze 2006
Skd: Gdańsk
Wysany: 2007-01-07, 12:05   

Dla mnie polski hh ma i tak o wiele większy poziom estetyczny niż rap, hula-hopowcy przynajmniej nie noszą złotych łańcuchów z wielkimi medalami. Wczoraj siedzialem w knajpie i na telebimie leciał sobie teledysk rapera game (czy jakoś tak), myślałem, że się ze śmiechu piwem uduszę :?
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"

Winograd 
bestiar

Wysany: 2007-01-07, 14:15   

guevara napisa/a:
hula-hopowcy przynajmniej nie noszą złotych łańcuchów z wielkimi medalami.

Do czasu. Prędzej czy później będą się starać doścignąć swoje pierwowzory. Zawsze tak jest...

Noc - czarny kryształ

Zły Człowiek

Doczy: 06 Sty 2007
Wysany: 2007-01-07, 19:55   

Huh, polski hh. Dla mnie każdy kto krzyczy bez zastanowienia Polski HH to dno!!!!11 lub, że umarł blablabla to zwykla ignorancja. Najezdzanie na tan gatunek stalo sie modne i tyle. Istnieja dobre sklady, artysci na polskiej scenie. Lubicie Paktofonike i K44? Posluchajcie Kanał Audytywny.
poza tym umie cos ostr i grammatik.
najwyzej z nich wszyskich wybil sie moj Miszczu, ktory bynajmniej nie gra juz hh, raczej nu-jazz - Fisz. aczkolwiek zaczynal jako kurde joł-joł raper, i niech mi ktos powie, ze nie ma juz w polsce dobrych raperow to pogryze.

a lerki donia i inne? do gazuuuu

Winograd 
bestiar

Wysany: 2007-01-07, 20:25   

Modne, nie modne - nic nie bierze się z niczego. Zbyt wielka część tego środowiska w Polsce została zatruta czymś w rodzaju Mezo, Verba czy owego Donia...

Noc - czarny kryształ

guevara 
bum_bum

Wysany: 2007-01-07, 22:08   

Nie wiem, kurczę. W każdym środowisku muzycznym są dobrzy i źli reprezentanci.
Punk ma Kazika - czyli artystę na poziomie i ma też Uliczny Opryszek - czyli żenujące badziewie. W popularnym Rocku mamy Myslovitz i mamy Virgin, ale dlaczego w hh jest tylu kretynów typu tede/Danio, czy inne serki homo? A PFK dawno nieistnieje. A Fisz, Fisz jest swietny, ma talent po starym i dlatego gra free-jazz, stawiałbym go obok Pink Freud.

dzisiejszy hula-hop jest cholernie minimalistyczny, a ci, którzy mogliby go rozwijać albo są martwi albo wolą iść w zupełnie innym kierunku. Problem Waglewskiego polegał na tym, że on był za dobrym muzykiem na polski hh.

A dobry hip-hop dzisiaj? Nie wiem, ale Kangaroz to raczej live-rap i świetnie grają, jeden z naszych forumowiczów w dziale muzycznym umieścił dwa swoje nagrania, uważam, że chłopak ma talent. Ale h-h nigdy nie wróci do tego czym był, przyszłość należy do takich zespołów jak Kangaroz.

ZiDaN 

Doczy: 08 Pa 2006
Skd: Łódź
Wysany: 2007-01-08, 00:17   

W Polsce na dzisiejsze czasy poziom utrzymuje o.s.t.r , pezet , Eldoka :
Ten 1 pewnie najambitniejszy i moim zdaniem najlepszy Polski MC , zarazem mój ulubiony wykonawca - szacunek.
Pezet - trwają prace nad jego 3 solową płyta , posiada to coś , jest naprawde dobry w tym co robi i również szacunek.
Eldo - zbudował moim zdaniem nowy styl w rapie , jego reflexyjne teksty , te bity mmm poezja dla ucha :)

Ale pamiętajmy ,że w Polsce mamy to podziemie i wielu świetnych MC m.i.n.
Gres - człowiek którego dane było poznać mi osobiście , moim zdaniem najambitniejszy nielegal jaki slyszałem tutaj macie link http://www.gressnatch.com/ sciągnijcie bo naprawde warto ;]
kolejne UstinstrumentaliX świetny skład i na koniec ;) młody wilk polskiego podziemnej sceny - Green , który z każdym dniem jest coraz wyżej - człowiek u którego nagrywam ;p
polecam jego kawałek który przedwczoraj ujrzał światło dzienne
http://s004.wyslijto.pl/?...908114242059280

naprawde długo by wymieniać tych młodych ambitnych MC

a co do meza - powiem tak jego teksty są mądre i gdyby nie te wpadki na początku by był teraz na top.
Ostatnio zmieniony przez ZiDaN 2007-01-08, 00:18, w caoci zmieniany 1 raz  

guevara 
bum_bum

Wysany: 2007-01-08, 08:22   

Mezo... on umiał się odnaleźć w przemyśle fonograficznym. Bo chyba o to chodzi, że ktoś lubi robić muzykę i chce z tego właśnie żyć, Mezo'wi się to udało i chwała mu za to.

madziaa 

Imi: Magda
Doczya: 19 Sty 2007
Skd: Oświęcim
Wysany: 2007-01-19, 15:54   

w tym kraju rzadko mozna uslyszec dobry rap..to raczej wszystko komercha..co to w ogole jest jakis Doniu czy Lerek?? osobiscie wole amerykanski rap np stare kawalki Nas'a. z pl hh jest fajne WWO czy hemp gru :)
Ostatnio zmieniony przez Blanca 2007-01-25, 23:14, w caoci zmieniany 1 raz  

Klang 

Doczy: 09 Sty 2007
Skd: wziąć na piwo?
Wysany: 2007-01-19, 16:11   

Ostatnio czytałem antologię polskiego hula-hopu i jestem zszokowany. Okazało się, że jestem oldschool'owym fanem hip-hopu :lol:

Świat się nam przygląda i nie życzy źle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...

ZiDaN 

Doczy: 08 Pa 2006
Skd: Łódź
Wysany: 2007-01-22, 00:52   

A gdzie znalazłeś tę antologię ? jeśli mogę wiedzieć .

Klang 

Wysany: 2007-01-22, 08:28   

Jak zwykle - w księgarni ;]

Pica 

Doczya: 28 Maj 2006
Wysany: 2007-01-22, 20:08   

Klang napisa/a:
Ostatnio czytałem antologię polskiego hula-hopu i jestem zszokowany. Okazało się, że jestem oldschool'owym fanem hip-hopu :lol:
O, interesujące. :D Kto jak kto, ale ty, zagorzały wróg hula -hopu ? :D Mozesz przytoczyć to z czego wysnułeś wniosek ? Interesuje mnie to :D

Klang 

Wysany: 2007-01-22, 20:18   

Nie tyle wróg hula-hopu co wróg ulicznego hh o bezdennie głupich tekstach. Są dobrzy hh, jak Łona, czy F.I.S.Z., i są kretyni typu tede, peja, hemp-gru.

No ale zdziwiłem się, gdy dowiedziałem się kto nagrał pierwszą polską płytę zawierającą hip-hop. Nie mniej zdziwiłem się gdy dowiedziałem się, która to płyta jest pierwszym polskim hip-hopem. A poetem doszła cała lista rapowanych, hula-hopowanych utworów (zawsze myślałem, że robi sobie jaja z hh a ten facet stworzył polski hip-hop). No i jeszcze fakt, że pierwszy polski hip-hopopwiec miał nagrać płytę z K44. Byłem zszokowany. Potem przeczytałem o tym jeszcze w dwóch innych książkach i widzę o tym art w necie.

Pytania za 100 punktów:

- Kto jest twórcą polskiego hip-hopu?
- Jak się nazywa pierwsza polska płyta hip-hopowa?

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: