Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Do jakiej subkultury naleĹĽysz?
Autor Wiadomość
asko 
ZHolenderskimDrzewem



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Maj 2006
Posty: 328
Skąd: jAmAjkA :P:P
Wysłany: 2006-06-09, 18:01   

ja sie ne zaliczam do takiej grupy, ale jak juz to ronie mowia, niektorzy ze skate niekltorzy ze metal
_________________
„mogÄ™ popeĹ‚nić bĹ‚Ä…d wszystko stracić od rÄ™ki moĹĽe juĹĽ go zrobiĹ‚e(a)m myĹ›lÄ…c, ĹĽe byĹ‚ niewielki (...)
co? MOĹ»EMY WSZYSTKO!!!!!!!”
 
 
 
SKAza 
Peace and love! (;



Imię: KaĹ›.
Dołączyła: 18 Cze 2006
Posty: 537
Skąd: Zielona Ĺ‚Ä…ka.
Wysłany: 2006-06-18, 09:43   

Nie lubię być zaszufladkowana do jakiejś subkultury. Człowiek jest, był i będzie człowiekiem. Po co dzielić ludzi na jakieś grupy społeczne? W moim domniemaniu najważniejsze jest to, co siedzi w naszych głowach, a to jak ubieramy się, za jakich uważa nas otoczenie to tylko malutki dodatek. Być może jest we mnie coś z pacyfisty, nie obcy jest mi również hipizm... Ale dla mnie bezsensowne jest podporządkowywanie się do jakiegoś ruchu społecznego. Moja subkultura nazywa się SKAza - Jestem jaka jestem. To, co jest w moim sercu jest tylko dla mnie i nikt nie jest w stanie mi tego odebrać...

Owszem, może różnię się od swoich rówieśniczek - nie jestem 'na topie', nie maluję paznokci na różowo. Ubierma się troszkę inaczej, ale robię to dla siebie, a nie dla otoczenia. I raczej nie przejmuję się tym, co myśli o mnie otoczenie. O! (;

Chociaż... ostatnio kolega stwierdził, że jestem 'punko-hippi-oazówką'. (; Hm, jeżeli na siłę musiałabym się jakoś subkulturowo określić to wydaje mi się, że kolega trafił w dziesiątkę. (;
_________________
'Trzeba ĹĽyć, o przyjaciół dbać, zjeść rybÄ™ i stokrotek – BroĹ„ BoĹĽe! – nie zrywać!'
 
 
 
Karol 


Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 62
Skąd: Nysa
Wysłany: 2006-06-18, 21:48   

Mnie zalicząją do metali choć sam nie utożsamiam się z nimi, zresztą słucham więcej rocka niż metalu. Ubieram się na czarno nosze trampki i mam długie włosy. Lubię czerń i to jak się ubieram, zresztą nie nadaje się do jakichkolwiek subkultur.
 
 
 
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 681
Skąd: okolice TrĂłjmiasta
Wysłany: 2006-06-19, 14:47   

A ja śmiało mogę stwierdzić, że nie jestem metalem tylko człowiekiem, o! :)

Ale..tak... jestem fanem metalu, chętnie utożsamiam się z tą "subkulturą". Mam o niej wielce romantyczne wyobrażenie.
 
 
 
malinka 
zakochana...



Imię: Kasia
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Cze 2006
Posty: 213
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2006-06-19, 17:44   

SKAza napisał/a:
Owszem, może różnię się od swoich rówieśniczek - nie jestem 'na topie', nie maluję paznokci na różowo. Ubierma się troszkę inaczej, ale robię to dla siebie, a nie dla otoczenia. I raczej nie przejmuję się tym, co myśli o mnie otoczenie. O! (;

SKAzo, to zupełnie tak jak ja :lol:
Ale nie zaliczam siebie do jakiejś konkretnej subkultury. Aczkolwiek jestem pewna, że nie należę do dresów,skatów,itp. Jestem tym,kim jestem i taka mam zamiar pozostać. Wystarczy mi,że będę sobą i w ten sposób dogaduję się z ludźmi z różnych subkultur i dlatego do prawie każdej mogę cząstkę siebie zaliczyć.
_________________
Nie potrzeba mi głośnych ulic, trawy, łez,
Nie potrzeba mi gwiazdki z nieba, blasku świec....
 
 
 
Kitty 



Imię: Kasia
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 46
Wysłany: 2006-06-19, 18:31   

ja raczej też nie należe do żadnej subkultury. Ubieram sie i zachowuje tak, żebym się czuła dobrze... :)
_________________
"Hungry for victory, hungry for love,
love for the eart that made me her son..."

Rhapsody "Where dragons fly"
 
 
 
Pica 


Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysłany: 2006-06-19, 18:38   

Osobiscie bardzo lubie przebywać z metalami, ale sama..jakoś do nich nie pasuję..
 
 
 
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 681
Skąd: okolice TrĂłjmiasta
Wysłany: 2006-06-19, 19:00   

Anette napisał/a:
Osobiscie bardzo lubie przebywać z metalami, ale sama..jakoś do nich nie pasuję..


Hmm... Znam to uczucie. Z tego co wiem metale potrafią się bardzo od siebie różnić. Czasem mnie to zadziwia. Posunąłbym się trochę dalej i powiedział nawet, że w jakieś mierze gatunek metalu w pewien sposób determinuje sposób patrzenia na świat :) Na przykład dziwnie mi się trochę rozmawia z ludźmi, którzy zaciekle słuchają black i death meatalu. A z kolei inaczej się rozmawia mi się z osobami, którzy zachwycają sie "fantasy-metalem". A może to po prostu moje fanaberie... Nie wiem- rozstrzygnąć trudno.
 
 
 
SKAza 
Peace and love! (;



Imię: KaĹ›.
Dołączyła: 18 Cze 2006
Posty: 537
Skąd: Zielona Ĺ‚Ä…ka.
Wysłany: 2006-06-19, 19:36   

O, widzę, że nie tylko ja jestem w takiej sytuacji. Również dobrze czuję się w towarzystwie 'metali', większość moich znajomych można zaliczyć do tej subkultury. Ale tak samo jak Malinka dogaduję się z na prawdę różnymi ludźmi, o różnych gustach, poglądach i sposobie patrzenia na świat. (;
_________________
'Trzeba ĹĽyć, o przyjaciół dbać, zjeść rybÄ™ i stokrotek – BroĹ„ BoĹĽe! – nie zrywać!'
Ostatnio zmieniony przez SKAza 2006-06-19, 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Magi999



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 24
Wysłany: 2006-06-19, 19:52   

Słucham Metalu mam długie Włosy na Woodstocku przebywam i Muze Uwielbiam Metal Rulez :wink:
_________________
Zapraszam Do Gry I Rejesrowania siÄ™
Gra Typu Online
http://s12.bitefight.pl/c.php?uid=19610
 
 
Pica 


Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysłany: 2006-06-19, 20:27   

wcześniej napisałam że mówię na ieibie ''Rox''' nie wiem czy takie cos istanieje..jesli istnieje ja chyba pierwsza to nazwałam...

''RĂ“B CO CHCESZ, ALE NIKOGO NIE KRZYWDĹą''

Oto moja dewiza, autorstwa Roxette :wink: Dlatego jestem Rox' jak już.No i jeszcze dlatego że się ubieram w stylu tego zespołu.
 
 
 
SKAza 
Peace and love! (;



Imię: KaĹ›.
Dołączyła: 18 Cze 2006
Posty: 537
Skąd: Zielona Ĺ‚Ä…ka.
Wysłany: 2006-06-19, 20:47   

Megi999 - No, Wood to raczej metalową imprezą nie jest, ale miło widzieć przedstawicieli innych subkultur, oczywiście. (;

Hm, zauważyliście, że w dzisiejszych czasach każdy człowiek nagina wszystko pod siebie? Trudno jest więc mówić o byciu w jakiejkolwiek subkulturze, gdyż coraz częściej się one mieszają - jakie macie do tego podejście, co o tym myślicie?
_________________
'Trzeba ĹĽyć, o przyjaciół dbać, zjeść rybÄ™ i stokrotek – BroĹ„ BoĹĽe! – nie zrywać!'
 
 
 
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 681
Skąd: okolice TrĂłjmiasta
Wysłany: 2006-06-19, 20:54   

Anette napisał/a:
wcześniej napisałam że mówię na ieibie ''Rox''' nie wiem czy takie cos istanieje..jesli istnieje ja chyba pierwsza to nazwałam...

''RĂ“B CO CHCESZ, ALE NIKOGO NIE KRZYWDĹą''

Oto moja dewiza, autorstwa Roxette :wink:


A wcześniej była/jest to dewiza wiary Wicca:

Eight Words The Wiccan Rede Fulfill:
An Ye Harm None, Do As Ye Will.

Przepraszam za OT, ale nie mogłem się powstrzymać :D

[ Dodano: 2006-06-19, 20:55 ]
Magi999 napisał/a:
Słucham Metalu mam długie Włosy na Woodstocku przebywam i Muze Uwielbiam Metal Rulez :wink:


Tak jest! Stay true, stay metal! :D I też mam długie włosy :wink:
 
 
 
Pica 


Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysłany: 2006-06-19, 20:56   

Fanfir napisał/a:
A wcześniej była/jest to dewiza wiary Wicca:


A co to jest ta wiara Wicca ?
 
 
 
*pereĹ‚ka* 
ech....


Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 1186
Skąd: z zaskoczenia
Wysłany: 2006-06-19, 21:02   

SKAza napisał/a:
Hm, zauważyliście, że w dzisiejszych czasach każdy człowiek nagina wszystko pod siebie? Trudno jest więc mówić o byciu w jakiejkolwiek subkulturze, gdyż coraz częściej się one mieszają - jakie macie do tego podejście, co o tym myślicie?


Ja to widze wyraźnie! Kiedyś każda subkultura miała określony styl bycia, poglądy, muzykę a nawet ubiór! Teraz wszystko się totalnie wymieszało! Tak samo jest z religią! Każdy "bierze" dla siebie to co mu pasuje.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group