Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Auschwitz
Autor WiadomoϾ
Igriana 
Black Cat



Imiê: Paulina
Wiek: 38
Do³¹czy³a: 26 Gru 2006
Posty: 771
Sk¹d: pÅ‚ynie czas?
Wys³any: 2007-01-16, 13:14   

Byłam w Auschwitz i w Birkenau, dość wstrząsająca wizyta...
Ostatnio oglądałam też dokładny przebieg powstawania Auschitz, po co był i czy od początku miał to samo przeznaczenie, które otrzymał pod koniec wojny. Ciekawy program, tylko niestety w środku nocy :|
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie wÅ‚adcy MyÅ›li
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Unconventional 


Wiek: 33
Do³¹czy³a: 06 Sie 2006
Posty: 487
Wys³any: 2007-03-14, 20:23   

Nie byłam, ale bardzo bym chciała kiedyś pojechać i to zobaczyć....Nie wiem, czy z moją klasą to możliwe, gdyż większość niestety woli wycieczkę w góry do schroniska, bo można się zamknąć w pokoju i urządzić ''imprezkę'', jak to sami powiedzieli ''chcą mieć rozrywke a nie zwiedzać'' :| Wstyd, klasa humanistyczna z rozszerzoną historią, ale cóż zrobić.

Temat obozów jest interesujący. Również planuję coś o tym poczytać, tylko muszę najpierw mieć czas :|
 
 
 
Shezz 



Wiek: 33
Do³¹czy³a: 05 Sty 2007
Posty: 440
Sk¹d: to masz?
Wys³any: 2007-03-15, 07:36   

Ja troszkę czytałam na temat Auschwitz. Robiono tam straszne rzeczy, naprawde nigdy nie podejrzewałam że coś takiego człowiek mógł zrobić człowiekowi, ale teraz już wiem że człowiek to najbardziej okrutne zwierze ze wszytkich gatunków. Również chciałabym pojechać do Auschwitz, zobaczyć naprawde jak to wygląda.
_________________
"Stopień głupoty twojego postępowania, jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób."

Prawa Murphego
 
 
 
Nena 



Do³¹czy³a: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wys³any: 2007-03-15, 09:35   

Byłam w Auschwitz-Birkenau dwa lata temu ,powiem że ta wizyta zrobiła na mnie ogromne wrażenie , nigdy bym nie pomyślała że człowiek może zrobić taką wielką krzywe drugiej osobie , mam na myśli komory gazowe w których ginęli ludzie różnych kultur . Bardzo lubię oglądać filmy o tych obozach bo pokazują nam jak ludzie byli traktowani w obozach koncentracyjnych i przypominają nam historię 2 wojny światowej .
 
 
 
Paulus 



Do³¹czy³: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wys³any: 2007-03-15, 19:45   

Byłem i jakoś nie zrobiło na mnie wrażenia. Po lekturze kilku książek spodziewałem się czegoś gorszego. Dużo bardziej wstrząsające są dla mnie wspomnienia i relacje więźniów niż puste mury.

A swoją drogą, to popularność Auschwitz pokazuje pewne zakłamanie historii. Każdy wie, że w Oświęcimiu Hitler mordował Żydów, ale ile osób jest w stanie powiedzieć coś o Kołymie, Magadanie czy Sołowkach?
 
 
 
Shezz 



Wiek: 33
Do³¹czy³a: 05 Sty 2007
Posty: 440
Sk¹d: to masz?
Wys³any: 2007-03-16, 08:09   

A powiedz mi Paulus ile osób może powiedzieć że podczas II WŚ ludzi przerabiano na mydło?? :| To Cię już nie przeraża?? A te jak Ty to powiedziałeś "puste mury" mówią o tym wszystkim, wystarczy się przyjżeć.
_________________
"Stopień głupoty twojego postępowania, jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób."

Prawa Murphego
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Do³¹czy³a: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Sk¹d: z Nibylandii
Wys³any: 2007-03-16, 08:23   

Do mnie osobiście przemawiają przedmioty albo książki. Sama tworzę wtedy ich historię, wyobraźnia pracuje. Kiedy ktoś do mnie mówi, że przeszedł coś takiego to nie trafia do mnie to tak bardzo.
Co do innych obozów Auschwitz moim zdaniem stało sie swego rodzaju pomnikiem. To chyba największy tego typu obóz. Co nie znaczy, że inne zostały całkowicie zapomniane, bo ja na przykład byłam tylko w Sztutowie i dość dobrze zapamiętałam ten wyjazd.
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Paulus 



Do³¹czy³: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wys³any: 2007-03-16, 14:21   

Shezz.17 napisa³/a:
A powiedz mi Paulus ile osób może powiedzieć że podczas II WŚ ludzi przerabiano na mydło??

Z pewnością więcej, niż o tym, że w czasie budowy Kanału Białomorskiego zginęło tysiące więźniów.

Shezz.17 napisa³/a:
A te jak Ty to powiedziałeś "puste mury" mówią o tym wszystkim, wystarczy się przyjżeć.

Jakoś nie widać na nich śladów krwi, dyzenterii, szaleństwa, głodu, strachu, zdrady i moralnego upadku. Żadne mury nie zastąpią wspomnień.
 
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imiê: NaTaNaEl
Wiek: 45
Do³¹czy³: 28 PaŸ 2010
Posty: 223
Sk¹d: PL północna
Wys³any: 2011-01-27, 12:25   

Auszwitc* to dla nas nauka jak można opanować do perfekcji recykling (który w końcu zaczęło się "na dobre" od tego), a w dodatku z najmniejszym powodowaniem bólu (żeby nie powiedzieć humanitarnym). <chichot historii> Miejmy nadzieję że "nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło", Prawda?
*polacy nie gęsi, swój język mają

Tu czytam, że to "takie straszne" - phi, phi i jeszcze raz Phi! Dziś dzieją się rzeczy gorsze i jakoś nikt nie reaguje... bo jak inaczej nazwać masowe (przymusowe) aborcje (nawet na 9miesięcznych płodach) w Chinach i robienie z nich zupek-afrozydiaków za ok.600,-$?!?


. . .
27 stycznia - Dzień Pamięci Ofiar Reżimu Hitlerowskiego
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
Kya 



Imiê: Magda
Wiek: 34
Do³¹czy³a: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Sk¹d: Kraków
Wys³any: 2011-02-01, 21:18   

Dla mnie nawet przymusowe aborcje (jakkolwiek straszne, tragiczne i przerażające by one nie były) nie równają się z tym, co działo się w obozach koncentracyjnych: to nie tylko śmierć w komorach gazowych (a właściwie to była jedna z mniej bolesnych rzeczy jakie się tam ludziom przydarzały), to też bolesne i niewyobrażalne eksperymenty na żywych, nieznieczulonych ludziach, to gwałty, tortury fizyczne i psychiczne, głód i zezwierzęcanie ludzi. I również świadomość, że byli ludzie, którzy z tego wszystkiego mieli rozrywkę i przyjemność.
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group