Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Najczęściej wybierana tematyka wierszy
Autor Wiadomo
douma 
Wierszokleta miejski



Wiek: 38
Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 248
Skd: okolice Łodzi
Wysany: 2006-05-29, 15:27   Najczęściej wybierana tematyka wierszy

Jak w temacie,jakie tamty nurtują was na tyle że myśli o nich zawieracie w wierszach?
Ostatnio zmieniony przez *perełka* 2006-11-22, 13:23, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2006-05-29, 15:31   

przyroda, życie, mocniejsze wydarzenia z własnego życia, niedostrzegalne epizody...
O miłości nie lubię pisać, wolę ją omijać i zawierać jej sens w słowach nie związanych z miłościa (patrz wyżej: epizody). Opisując przyrode również chcę w niej zawżeć coś minimalistycznie moralnego, napomknąć o tym w jednym maleńkim pozornie nic nie znaczącym słowie...
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2006-05-29, 17:35   

Ja piszę o tym, co mnie trapi w danej chwili, ale także o emocjach, bólu, radości, cierpieniu..wiele tekstów opowiada wprost nie o moich przeżyciach..może mam te naście lat ale widziałam i słyszałam już wiele.
 
 
 
Dark Angel 
Dark Angel



Doczy: 22 Maj 2006
Posty: 1127
Wysany: 2006-05-30, 06:25   

Najczęściej piszę wiersze o:
-Przyrodzie
-Wojnie
-Życiu
Fajne gatunki...
 
 
 
Milka 
Best in Tango



Wiek: 33
Doczya: 30 Maj 2006
Posty: 155
Skd: z głębi wszystkiego
Wysany: 2006-05-31, 13:21   

ja pisze kiedy jestem przygnebiona, smutna, poraniona. chyba nie ma wiersza ktory powstal gody bylam wesola dlatego dzial >>wiersze wesole<< nie dla mnie :roll: . a o czym pisze? o moim zyciu. moje wiersze odzwierciedlaja to co sie zdazylo w moim zyciu...to co mnie boli najbardziej
_________________
Luz Blues w niebie same dziury.Luz Blues, słotki słotki ból..Do utraty tchu... Luz Blues bilet aż do nieba bram... :wink: :)
 
 
 
Zielarka 



Imi: Agata
Wiek: 33
Doczya: 02 Cze 2006
Posty: 3
Wysany: 2006-06-02, 20:07   

Moje wiersze zazwyczaj piszę na temat bólu, cierpienia, duszy.. i takich tam.
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2006-11-15, 16:24   

Ja zazwyczaj piszę wiersze zainspirowana jakąś książką. Wiele ich było po przeczytaniu Fausta, Lolity ... Ech, nie ma jak własna, osobista muza ... :D
Ostatnio zmieniony przez Eos 2006-11-15, 16:25, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-11-18, 13:50   

Ostatnio wyszło mi coś dziwnego. napisałem wiersz o muzyce, ci, któryz go czytali twierdzą, że to erotyk :?
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2006-11-18, 20:42   

guevara napisa/a:
Ostatnio wyszło mi coś dziwnego. napisałem wiersz o muzyce, ci, któryz go czytali twierdzą, że to erotyk

Zakochany w muzyce :wink:

Ja uważam, że najsilniejsze są zawsze negatywne uczucia i to z ich powodu powstaje najwięcej twórczosci... nic nie jest tak silne i najczęsciej też długotrwałe jak np samotnosc, cierpienie, tęsknota, rozczarwonie otaczającą człowieka rzeczywistością... Ale poetką nie jestem więc mogę się mylic (jak zawsze zresztą :wink: )...
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-11-19, 17:48   

Może faktycznie, ale z tego co pamietam ze szkoły średniej to tak do XX-lecia ciężko było natrafić na jakiś wiersz napisany pod wpływem negatywnych emocji, jak już to dziela mające uczcić czyjąś pamięć, jak Treny Kochanowskiego, czy Z Tatr Przybosia.

Być może to o czym piszesz Fantasia, jest cechą poezji współczesnej.

Fantasia napisa/a:
poetką nie jestem

Nie wierzę, żebyś nigdy nie napisała wiersza/tekstu piosenki/fraszki, czegokolwiek.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2006-11-21, 19:21   

guevara napisa/a:
Być może to o czym piszesz Fantasia, jest cechą poezji współczesnej.

Przemyślałam przyznaję Ci Guevara rację! Ostanio chyba rzeczywiście zbyt często pochłaniała mnie poetyka współczesna i stąd takie wnioski.
guevara napisa/a:
Nie wierzę, żebyś nigdy nie napisała wiersza/tekstu piosenki/fraszki, czegokolwiek.

Napisałam ale nie byłam zadowolona i stwierdziałam, że nie będę robiła czegoś w czym nie jestem dobra (wiem, wiem ocieram się o chorą ambicje, nic nowego...)
Zawsze miałam problem z połączeniem zasady ekwiwalencji ale nie na osi wyboru tylko combinacji... Zawsze coś mi nie pasowało, nigdy nie satysfakcjonował mnie wynik więc pozostałam przy prozie bo wydaje mi się mniej restrykcyjna...
A obecnie to nawet na to nie znajduje czasu przez studia :(
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2006-11-21, 19:24   

guevara napisa/a:
Ostatnio wyszło mi coś dziwnego. napisałem wiersz o muzyce, ci, któryz go czytali twierdzą, że to erotyk :?


Pf, chętnie przeczytałabym ten wiersz ... ;)

A mój ostatni wyczyn był o cukierkach. Z lekka schizofreniczny, ale całkiem sensowny. Niestety zgubiłam...
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-11-21, 19:58   

Cytat:
Pf, chętnie przeczytałabym ten wiersz ...

Niestety mam podobne odczucia co Fantasia. Wg mnie był (jest) to genialny pomysł na wiersz, ale nie wypalilo i nie mam pojęcia jak napisać by było dobre.

Eos napisa/a:
A mój ostatni wyczyn był o cukierkach. Z lekka schizofreniczny

:| szacun. Schizofreniczny wiersz o cukierkach... takiej psychodeli to by sie nawet Flojdzi nie powstydzili.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2006-11-21, 20:16   

guevara napisa/a:
Wg mnie był (jest) to genialny pomysł na wiersz, ale nie wypalilo i nie mam pojęcia jak napisać by było dobre.

Ehhh znam tą niemożnosc przelania weny na papier :(
A ze względu na to, że są to uczucia zapewne nigdy nie uda się przekazac w pełni tych emocji innemu czlowiekowi, żeby on je ubrał w słowa... A pomysły mam często i to różne :wink:
Eos napisa/a:
A mój ostatni wyczyn był o cukierkach. Z lekka schizofreniczny, ale całkiem sensowny. Niestety zgubiłam...

szkoda, że zgubiony chętnie bym przeczytała :P
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2006-11-21, 20:20   

guevara napisa/a:
:| szacun. Schizofreniczny wiersz o cukierkach... takiej psychodeli to by sie nawet Flojdzi nie powstydzili.


Psychodeliczna ironia. Ironiczna Psychodela ...
Ekhm. Nieważne.
Co do Flojdów - z pewnością, z pewnością ... ;]

Cytat:
szkoda, że zgubiony chętnie bym przeczytała :P

Też mi żal ... może uda mi się zrekonstruować ... xD
Ostatnio zmieniony przez Eos 2006-11-21, 20:21, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group