Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Mąż przy porodzie
Autor WiadomoϾ
Igriana 
Black Cat



Imiê: Paulina
Wiek: 38
Do³¹czy³a: 26 Gru 2006
Posty: 771
Sk¹d: pÅ‚ynie czas?
Wys³any: 2007-01-16, 22:58   

W ogóle mam taką teorię, że faceci mają dużo mniejszą tolerancję na ból i cierpienie wszelakiej maści.
Ale poród to bardzo specyficzny czas, bo towarzyszą mu wtedy różne, dziwne myśli. Że za chwilę przyjdzie na świat nowy człowiek, jego syn albo córka. Że stał się właśnie ojcem, człowiekiem odpowiedzialnym za małego człowieczka, za całą jego przyszłość. Że przyczynił się do powstania tego dziecka, ale przez 9 miesięcy i w czasie porodu jest jakby od niego odseparowany i nie ma takiego wpływu na to co się dzieje. Ojciec zamiast cierpienia fizycznego, czuje cierpienie psychiczne. Potem unosi się nieco dumą i stara się niejako "ukarać" dziecko (w bardzo dużym cudzysłowiu) i nie na darmo mówi się, że na jego miłość trzeba sobie zasłużyć :wink: Ktoś zrozumiał co mam na myśli? Czy może QWERTY przewierciło mi się do wnętrza mózgu i piszę slangiem? :roll:
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie wÅ‚adcy MyÅ›li
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 35
Do³¹czy³a: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wys³any: 2007-01-16, 23:02   

Ha. Wiem o co Ci chodzi.^^

Nawet gdzieś czytałam, że mężczyźni w pełni uświadamiają sobie, że są już tatusiami w czasie/po porodzie. Gdy kobieta jest w ciąży, to po prostu wie i czuje, że jest już matką, a dla mężczyzny o takjakby abstrakcja.
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-01-17, 18:58   

Deirdre napisa³/a:
Nawet gdzieś czytałam, że mężczyźni w pełni uświadamiają sobie, że są już tatusiami w czasie/po porodzie. Gdy kobieta jest w ciąży, to po prostu wie i czuje, że jest już matką, a dla mężczyzny o tak jakby abstrakcja.
To co kobieta czuje oni muszą zobaczyć i jak dla mnie całkiem zrozumiałe.
A co do obecności ojca mojego przyszłego dziecka przy porodzie to powinna być to jego decyzja, na pewno bym mu tego nie zabroniła. Na kamerę jednak pod żadnym pozorem bym się nie zgodziła, zbyt intymne przeżycie...
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez Krystyna 2007-01-18, 11:21, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2007-05-09, 11:21   

Moja kuzynka niedługo rodzi, i zapytałam się jej męża czy chce być przy porodzie. Odpowiedział "nie", po czym dodał "chyba, że ania będzie tego chciała"

Także sam się nie wyrywa do bycia przy porodzie ^^
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Mixmonia 



Wiek: 35
Do³¹czy³a: 04 Lut 2007
Posty: 1087
Wys³any: 2007-05-09, 11:42   

Mi to jest obojętne, czy mój przyszły mąż, tatuś tego dziecka, będzie czy nie przy porodzie. Dla mnie najważniejsze jest, żeby potem mi pomagał w wychowaniu tego bobaska :P No ale że tak powiem, to fajnie by go mieć przy sobie złapanego za rękę podczas porodu, wtedy musi być fajne uczucie widzieć razem naszą okruszynke.

A co do kamery, to nie! Jakoś wolałabym np. zrobić jedno zdjęcie jak mam mojego bobaska w rękach i mój mężulek mnie tuli :P - takie pierwsze zdjęcie rodzinne,hihi.
_________________
"Mamy siebie, mamy tak wiele"
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imiê: Natalek
Wiek: 37
Do³¹czy³a: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Sk¹d: uć
Wys³any: 2007-05-09, 19:21   

Ja bym nie chciała, żeby przy tym był :? może dobrze jak zobaczy cierpienie (żeby nie było, że to pikuś ;) ) ale wolałabym, żeby odsiedział swoje w poczekalni, w niepewności czy wszystko w porządku...powyrywał sobie pare kłaczków i usłyszał moje krzyki :] taki sadyzm :P jak mnie tak urządził niech cierpi także. A poza tym faceci są słabi :P jeszcze trzeba by go było cucić :lol:
_________________

 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-05-12, 15:06   

Taka jedna napisa³/a:
wolałabym, żeby odsiedział swoje w poczekalni, w niepewności czy wszystko w porządku...powyrywał sobie pare kłaczków i usłyszał moje krzyki
No co ty jak juz to juz... niech się męczy ze mną na sali :twisted: oczywiście jakby chciał nie zmuszałabym absolutnie... Ale jednak odecność na sali byłaby dla niego większa traumą niż czekanie na korytarzu.
Taka jedna napisa³/a:
jeszcze trzeba by go było cucić
Mojej kuzynki mężą wynieśli z porodówki jeszcze nim ona dostała właściwe skurcze i tyle z niego porzytku było... do teraz na rodzinnych imprezach żartują ze nastepne dzecko to "nasz supermen" rodzi :lol:
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imiê: Natalek
Wiek: 37
Do³¹czy³a: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Sk¹d: uć
Wys³any: 2007-05-12, 16:35   

dobre :spoko: jakby był w poczekalni to przynajmniej wiem że by dotrwał do końca :lol: że całą gehenne przejdzie :] nie koniecznie musi widzieć jak w tedy wyglądam :? niech troszeczkę powalczy sam ze sobą :) z czystego sadyzmu: Ja bym swojego lubego na salę nie wpuściła...poza tym jestem prawie pewna, ze bym się na nim wyżywała, a to nie jest już fair :wink:
_________________

 
 
 
Complicated 
skomplikowana.



Imiê: Paulinka ;)
Wiek: 34
Do³¹czy³a: 25 Maj 2007
Posty: 31
Sk¹d: z książki.
Wys³any: 2007-05-25, 21:30   

Podobno niektórzy faceci czują potem awersję do swoich kobiet, kiedy patrzą na poród :) . I długo im nie mija ;P .
Ale jeśli o mnie idzie, to chciałabym mieć męża przy sobie w takiej chwili. Na pewno wsparcie się liczy. O ile mi nie zemdleje, oczywiście ;P .
_________________
To, co nazywamy miłością, jest tylko alibi dla związku
zboczeńca z dziwką, różowym woalem
skrywającym przerażającą twarz nieuniknionej Samotności.
 
 
 
Kya 



Imiê: Magda
Wiek: 34
Do³¹czy³a: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Sk¹d: Kraków
Wys³any: 2007-05-31, 16:38   

Chyba bym jednak nie chciała... Nie wiem, póki co to mi się odwidziala chęć rodzenia dzieci, więc w ogóle nie wyobrażam sobie sytuacji...
A co do kamery to jej bez przesady, niektórzy to mają naprawdę dziwne pomysły...
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2007-07-15, 05:36   

Nie, nie. Mąż niech czeka za drzwiami, nie chcemy go przy porodzie.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2013-12-07, 21:00   

Zmieniam zdanie ;)
Nie chce nikogo innego przy mnie, procz ojca mojego dziecka, bede miala przynajmniej na kogo sie wydzierac. ^^
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
marcela.kos123 


Do³¹czy³a: 09 Gru 2013
Posty: 3
Wys³any: 2013-12-09, 21:06   

Co 5 lat potrafi zrobić z człowiekiem:P

JA sama nie wiem. Na razie nie mam takich problemów, będę się martwić za parę lat:P
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imiê: AsieÅ„ka
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Sk¹d: CzÄ™stochowa
Wys³any: 2013-12-10, 00:35   

Absolutnie nie chciałabym męża przy porodzie. Nawet jeśli on bardzo by chciał, to zrobiłabym wszystko, żeby mu to wybić z głowy.
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Kya 



Imiê: Magda
Wiek: 34
Do³¹czy³a: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Sk¹d: Kraków
Wys³any: 2013-12-28, 00:34   

Ja podejrzewam, że zrobiłabym to samo co Móh, a potem w trakcie wydzierałabym się na pół szpitala "gdzie jest ten drań, który mi to zrobił?!" xD
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group