Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Papugi
Autor Wiadomość
Ĺ»abka 
I'm schisopremic



Imię: Monika
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2006-10-29, 11:58   Papugi

Papugi, papużki. Parki i samotniki. Świergotają, ćwierkają, skrzeczą i mówią. czyli wszystko o papugach.
Macie papuge/i a moze mieliście?? Piszcie o swoich skrzydlatych podopiecznych :)

Ja mam papuge nimfę. ma na imię Filip, ma ponad rok, umie mówić kilka słów, bardzo przyjacielskie z niego ptaszysko :)
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Mkj 



Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysłany: 2006-10-29, 12:01   

Ary faliste sa podobno bardzo inteligentne i (tak jak szympansy bonobo) maja poczucie humoru. Widzialem kiedys program, i gosc gadal z papuga (to na pewno nie bylo wyrezyserowane) I papuga nagle zapytala 'co tam w waszym swiecie' a gosc sie zasmial i powiedzial ze duzo ciekawych rzeczy sie dzieje i zapytal 'a co w waszym swiecie' a papuga powiedziala ' tak samo'. :D
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2006-10-29, 12:34   

Mi siÄ™ podobajÄ… kakadu, ale nie mam ĹĽadnej papugi w domu
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Blanca 
niezaleĹĽna



Dołączyła: 27 Maj 2006
Posty: 1744
Skąd: Blancostok
Wysłany: 2006-10-29, 20:17   

Kiedyś miałam białą papużkę, ale chyba tylko przez tydzień..
Najgorsze było jak biegałam po całym domu, zeby ja złapać.. wolę inne zwierzątka i wiem że papugi już nigdy więcej na pewno nie będę miała .. :)
 
 
 
skazanynabluesa



Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 127
Wysłany: 2007-02-18, 00:52   

papuĹĽki faliste ;P
4
_________________
http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=1341c

żałoba ;(
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2007-06-24, 22:14   

Kiedyś podczas pracy wakacyjnej mieszkałam nad morzem u ludzi, którzy mieli 2 papugi... były na korytarzu obok mojego pokoiku i przyrzekam że gdyby nie to, że po mojej interwencji że mi przeszkadzają nie zostały przestawione gdzie indziej, to z premadytacją zabiłabym cholerastwa. :[

Darły się niemiłosiernie od rana do wieczora jak wychodziłam gdziekowlwiek to dudnioło mi w uszach ;/ nie pomagało ani maskymalna dawka karmy ani przykrywanie kocem na noc... pora też każda była dobra.
Głupie ptaszyska nie chciałabym ich w domu.
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Madame Bovary 
Inspiracją być!



Imię: Justyna
Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 447
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2007-06-24, 22:21   

Miałam, ba nawet się rozmnożyły i miałam ich 3, ale wszystkie zdechły, bo się biły nawzajem.. Szkoda ich mi nie było, bo dużo problemów stwarzały, a był to poza tym nietrafiony prezent gwiazdkowy wujka.
_________________
O, cieniu mĂłw,
Gdzie kraj mych snĂłw –
MĂłw, gdzie jest Eldorado?
 
 
 
wiolka7345 
to ja :)



Imię: wiolka
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Lip 2007
Posty: 73
Skąd: ...yyy...
Wysłany: 2007-07-14, 15:57   

ja mialam papuszki nierozlaczki,ale to juz dawno. takie slodziusie zielono seledynowo niebieskie. ale jedna zdechla,wiec druga tez,bo to wkonczu...nierozlaczki-heh
_________________
hmm...chcialabym wstawic jakis rysuneczek nu i avatarek,ale nie bardzo juz wiem jak :(
 
 
 
Kya 



Imię: Magda
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2007-07-15, 22:45   

Moja przyjaciółka ma śliczną niebieską... Flirtuje z kontaktem :)
 
 
 
natural wonder 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 108
Wysłany: 2007-09-09, 18:02   

A ja kiedyś miałam are miała na imię Moly(czyt. Moli)
i nawet potrafiła mówić oczywiście ja ją wszystkiego uczyłam ale niestety zdechła bo była na coś chora biedaczka ;(
 
 
 
kyoko. 
watashi?



Imię: Joanna
Dołączyła: 02 Lis 2009
Posty: 88
Wysłany: 2009-11-20, 15:00   

miałam nimfę. żółtą. zwała się Kiiro[z japońskiego żółty]. wredne stworzenie niesamowicie^^. pewnego dnia, kiedy wróciłam ze szkoły okazało się, że papugę dostała koleżanka mojej mamy. trochę smutno było, bo przez rok jednak była ze mną...
bardzo inteligentny stwór. latała sama po domu, kiedy miała ochotę - wracała do klatki.
_________________
don`t expect me to die for thee[?].
 
 
 
Nyks. 



Imię: Monika
Dołączyła: 14 Sie 2010
Posty: 80
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2010-08-14, 18:05   

Mam, falistą. Jest z nami trzy lata i życia sobie bez niej nie wyobrażam. Owszem, bywa wkurzająca. Szczególnie jak mi skacze po klawiaturze, włazi do szklanek i drze się o piątej nad ranem. Ale poza tym jest cudowna. No i podbiła moje serce samodzielnie ucząc się mówić "Monika". Co ciekawe, dostałam ją od cioci. Bez uprzednich konsultacji. Kontrowersyjna sprawa, ale mi wyszła na dobre ; ).
_________________
Nothing is ever all wrong.
Even a clock that stops is right twice a day.
 
 
 
Kya 



Imię: Magda
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2010-08-15, 23:13   

całkiem są ładne, chociaż nie chciałabym czegoś takiego trzymać w domu, jakoś mnie trochę odpycha od ptaków, kojarzą mi się z syfem, który robią gołębie..

Śliczna niebieska o której pisałam niestety uciekła, zastąpiły ją dwie jeszcze ładniejsze, za to zupełnie nietowarzyskie...
 
 
 
sweet.talk 


Wiek: 51
Dołączyła: 20 Lip 2011
Posty: 115
Wysłany: 2011-07-21, 10:41   

Od dziecka nienawidzÄ™ papug.
Zawsze w sklepie zoologicznym była taka papuga, która darła się niesamowicie, stała tam kilka lat bo nikt jej nie chciał już pióra wręcz jej powylatywały.
Nie ukrywam, że miałam ochotę ją zgładzić. :roll:
 
 
 
Taka jedna 
stwĂłr!



Imię: Natalek
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skąd: uć
Wysłany: 2011-07-21, 12:33   

sweet.talk napisał/a:
już pióra wręcz jej powylatywały.
pewno dlatego, że była nieszczęśliwa ;( papugi są bardzo towarzyskie, dlatego właśnie niektóre gatunki można nauczyć mówić.
Mamy z ptakami mało wspólnego, dlatego trudniej jest nawiązać wieź z papugą...ale można :) mój kumpel nauczył swoje dwie papużki latania synchronicznego po pokoju :P a można też z taką papużką dzielić zamiłowania muzyczne ;)
http://www.youtube.com/watch?v=uguXNL93fWg
http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group