Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
dom z marzeń
Autor Wiadomo
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-07-08, 18:35   dom z marzeń

każdy na pewno z was ma marzenia względem swojego miejsca zamieszkania :) dom z ogrodem, chatka w górach, oszklone uś nad brzegiem morza :roll: ??
co z wnętrzem? jakiś wymarzony pokój?
opiszcie wasz sen o przyszłości :) ?

Oto mój sen:
domek nieduży, piętrowy tuz przy lesie. z dużą ogrodzoną działką :roll: A na niej? topole, wierzby i brzozy. wśród nich drewniana altanka i miejsce na ognisko :serce: domek troszkę oddalony od drogi, zasłonięty od niej licznymi drzewami. Garaż bezpośrednio przy drodze jest domem dla czarnego malucha o czerwonych płomieniach styl cabrio...i jakimś rodzinnym nudziarstwem :maruda: za garażem szopka na narzędzia i śmietnik (maruda) wszystko obrośnięte bluszczem by mni nie wkurzało :P
Sam domek jak już mówiłam nieduży.ze spadzistym dachem. z dużą ilością okien. od ulicy dochodzi się przez ścieżkę wśród drzew drzew :roll: do drewnianego ganku i zakończonych łukowato, czerwonych drzwi :roll:
za drzwiami jest maluti przedpokoik, bardzo prosty. ciemne kafelki na podłodze, jasne ściany, szafka na buty, szafa na szpargały, i wieszaki na ścianie.
za kolejnymi drzwiami, właściwa część domu :) nie wiem jak rozkład ale na pewno będzie tam nieduża acz dobrze rozłożona kuchnia (ze zmywarką :P ) połączona z salonem. w salonie żadnego telewizora ;] tylko kredens na babciną porcelanę i moje szkło :) okrągły stół, duży z ciemnego drzewa. a całą jedną ścianę stanowiłoby ogromne okno od sufitu do podłogi z widokiem na ogród/las :roll: , na parterze byłaby też biblioteczka z mnóstwem książek, małym biureczkiem i wygodną jak diabli kanapą. wszystko dobrze oświetlone. pułki z drzewa gruszy :roll: nie ciemne i bure machonie ;] . Na parterze mieści się również sypialnia moja i mojego mężczyzny ;] . nie wiem jak dokładnie by wyglądała, ale na pewno będzie tam duża szafa, stoliki nocne po obu stronach, olbrzymie okno i toaletka (marzenie chyba każdej kobiety ;) ) ...no i oczywiście gdzieś na stole walający się laptop :maruda:
na piętro prowadzą schody gdzie na ścianach widnieją zdjęcia mojej rodziny(mam dwoje dzieci i w tym przynajmniej jedną córeczkę ;) ) schody prowadzą do korytarza biegnącego przez szerokość domu. oba końce zdobią okrągłe witraże przedstawiające...pewno jakieś mityczne stwory :) . drzwi po obu stronach korytarza prowadzą do pokoi dzieci. każdy z balkonem i oba tej samej wielkości ;) wnętrze zależy od zmieniającego się gustu dorastających pociech...ale na róż mam veto ;] . W całym nie licząc mikro świątyń moich dzieci (zależnie od ich woli) nie będzie ani jednego górnego światła :P to już poddasze więc na tym kończy się mój domek :D

a jaki jest wasz?
_________________

Ostatnio zmieniony przez Blanca 2007-07-09, 06:03, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-07-08, 20:52   

Od zawsze marzyłam o spokojnym życiu w małym, malowniczo położonym domku w Bieszczadach :roll:
Może być jednopiętrowy najlepiej z gankiem, balkonikiem i spadzistym dachem. Koniecznie ogródek i parapet z kotem wygrzewajacym sie na nim. Kuchnia stara z kredensem jeśli to możliwe z piecykiem, nad kuchnia suszące się zioła i czosnek. Wszystko stare i w stylu rustykalnym, przytulnie, z dużą ilością cieni, tajemniczo, wieczorem złowieszczo. Dużo drewna i to wszędzie, skrzypiące schody na piętro i kolorowy pokój dziecka z dużym jasnym oknem. Stare obrazy z kwiatami i wszechobecne zdjęcia całej rodzinki. W saloniku na dole kominek i suszone kwiaty.

Będzie malowany jak z obrazka.. niech marzenia się pełnia :)
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-07-09, 08:36   

Dom marzeń?
Z ukochanym. Reszta nieważna.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Mixmonia 



Wiek: 35
Doczya: 04 Lut 2007
Posty: 1087
Wysany: 2007-07-09, 08:42   

Ok, to jak marzymy, to też się podziele :P

Marzę o domku nad morzem- tak z 500 metrów od plaży i zeby góry były blisko, tak z 500m. do 1km. od domku :D Koło domku ogródek, pełno drzew, roślin, łąki. Chciałabym mieć wielkiego psa! No i zamieszkać tam z moim chłopakiem...

Ale jak to się nie spełni, to chociaż chciałabym w przyszłości zamieszkać w jakimś spokojnym miejscu w Polsce z moim chłopakiem, tyle wystarczyłoby mi, żebym była szczęśliwa i zadowolona :roll:
_________________
"Mamy siebie, mamy tak wiele"
Ostatnio zmieniony przez Mixmonia 2007-07-09, 08:43, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-07-09, 08:46   

Achh :) Miałyśmy kiedyś z przyjaciółką dokładnie opisane każde pomieszczenie wymarzonego domu.
Niewielki, ale nie za mały, gdzieś troszkę dalej od miasta, ale żeby dojazd był dobry. Drewniany, z kominkiem, miękkim dywanem przed nim, wielkim rudym kocurem, drewnianymi schodami... W sypialni wieeelkie drewniane łóżko z kolumienkami w rogach :)
Z osobnym pokojem na biblioteczkę, wielkimi fotelami, obitymi jakimś miękkim bordowym materiałem :)
Aż się rozmarzyłam :) A reszta to właściwie wszystko mi jedno, jak się doczekam łóżka z kolumienkami i drewnianych schodów! :)
 
 
 
Emmari 
wykrzyknik



Imi: Marta
Wiek: 32
Doczya: 30 Gru 2006
Posty: 578
Skd: wziąć na wino?
Wysany: 2007-07-09, 15:14   

Mały. Parterowy. Domek, gdzieś z dala od cywilizacji.
Z małą, ale dobrze oświetloną kuchnią. Warkocze czosnku wiszące przy oknie. Drewniany stół i zamiast krzeseł - drewniana ława.
Sypialnia... łóżko nie tyle duże, co wygodne [:D]. Półmrok. Ciemnoczerwone zasłony w oknie, dużo świec. Bardzo dużo. Kominek.
Taki mały - maleńki gabinecik. Bo ja muszę pracować w ciszy. Nie ma bata.
Pokoik dziecięcy przez ścianę z sypialnią.
Mała łazienka, byleby zmieściła się i wanna, i prysznic. I koniecznie ciemne kafelki (czarne, granatowe, ciemnozielone), bo całe życie w bloku mam jasne i mi się już nudzą :P

Tyle.
_________________
"Nie boję się obietnic
Nie lękam się zazdrości
Nie dbam o nagrody
Kpię z przyzwoitości"


Akurat - O dziewiątce

"jedna Miłość-jeden Bóg-jeden cel"
 
 
 
Tuxedo 
69



Wiek: 36
Doczy: 02 Lip 2007
Posty: 345
Skd: z serca
Wysany: 2007-07-09, 18:50   

Pozwolę sobie na odrobinę szaleństwa za co, mam nadzieje, Moja Śliczna mnie nie zbije :)

Najchętniej bym zamieszkał na wyspie. Ciepłej, pełnej palm, ładnego morza, w ogóle pięknej. Nie musi być bezludna ale tez by nie było za dużo ludzi:)

Myślę, że byłby to piętrowy domek. Dużo drewna i...bambusu :) Marzy mi sie mieć bar jak w amerykańskich filmach taki bambusowy, chill out i w ogóle :P Nie było by w nim schodów tylko łagodna pochylnia. Kuchnia byłaby duża, z dużym stołem dla dużej rodziny[ bo tak planujemy z Kochaniem :* ], najlepiej z wyspą tzn. ze posiłki przygotowuje sie na środku kuchni i od niej odchodziłby podłużny stół z krzesłami. Blat stołu musi być mocny, najlepiej w tonach beżu. Czemu mocny? Niech każdy się domyśli :D

Na parterze byłoby pełno zdobień z drewna. Pale podtrzymujące piętro tez byłyby ładnie ozdobione i zagospodarowane. Salon z tv z jakimiś kanapami i stolikiem. okrągły dywan pod to. Taki mieęiutki :) Duże okna na zewnątrz, by mieć ładne widoki i dużo światła wpadało co daje lepsze samopoczucie etc :)
Łazienka...taka standardowa. Wanna, prysznic, kafelki ładne, np. brązowo-pomarańczowo etc. Sypialnia nasza byłaby myślę na dole. Nie chcemy by dzieci słyszały nieprzyzwoite dźwięki :wink: Duże, wygodne loże, duża szafa z lustrem na drzwiach, przesuwna myślę...jakiś dywan. Okno prostokątne.
zapomniałem dodać, że w salonie będzie kominek !! To ważne!!

Piętro to głównie pomieszczenia dla dzieci, łazienka i chyba tyle...Łazienka może ciut skromniejsza niż na dole. Z kolei pokoje dzieci...w jasnych kolorach, z dużą ilością światła. Okrągłe kanty by sie nie zraniły.

Z zewnątrz trawnik z kwietnikami przy ścianach domu. Może jakaś weranda? Tak...by w cieple popołudnia być na świeżym powietrzu, w cieniu,. wisiałby tam hamak, dla spiochów :P a za domem tez trawnik kończący sie żywopłotem czy czymś... a tak w ogóle to blisko morza.

Sprawię Ci Kochanie taki domek kiedyś :*
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-07-10, 09:26   

Tuxedo, Ty opisywałeś dom z marzeń czy swój? :P Gdyby nie morze i barek to raczej myślałabym o Twoim :P

Ja dodam, że zawsze marzyłam o tym aby w sypialni sufit był b. wysoko przez co na dole np. byłoby biurko albo ława fotele kanapa i wchodziło by się schodami czy też małą drabinką [taki aneks] i tam stałoby łóżko. Z tego czegoś byłoby widać cały dół [tzn tą ławe fotele itp.] ^^ jak znajdę w necie fotki to wam pokażę.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Tuxedo 
69



Wiek: 36
Doczy: 02 Lip 2007
Posty: 345
Skd: z serca
Wysany: 2007-07-10, 17:33   

Nieprawda :) a o Twojej sypialni cholera zapomniałem Kochanie :/ wybacz :*

Ogólnie byłby to taki wiszący strop na którym znajdowałoby się tylko nasze łóżko
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-07-10, 18:25   

Tuxedo napisa/a:
ogólnie byłby to taki wiszący strop gdzie na kórym znajdowałoby się tylko nasze łóżko
to się nazywa antresola chyba ;] sorry za ot :P

ja dodam jeszcze, że mam już nawet rejon gdzie bym chciała miec ten domek :) albo okolice borów tucholskich (wiem ze każdy rozczula się nad bieszczadami ale tam nigdy nie byłam :oops: ) albo las łagiewnicki :D (przy Łodzi) bo jestem chyba regionalną patriotką :P
_________________

 
 
 
Madame Bovary 
Inspiracją być!



Imi: Justyna
Doczya: 07 Maj 2007
Posty: 447
Skd: Kraków
Wysany: 2007-07-12, 21:09   

Okolica: Widok na zatokę lub jezioro i góry, koniecznie. Teren mało ruchliwy, tzn. nie ma autostrady przy moim domku. Oczywiście sąsiedzi - domki, a nie jakieś blokowiska..

Ogród: Zejście do zatoczki przez mini-lasek, schodami z kamienia. Równolegle do schodów altanka położona na wysepce, umieszczonej na sztucznym jeziorze. Cała posesja otoczona, by była kamiennym murkiem wokół, którego rosłyby tuje. Ogólnie resztę ogrodu chciałabym na styl japoński.

Dom - wygląd zewnętrzny: W połowie obłożony kamieniem, a druga połowa pomalowana na jakiś fajny kolor - brąz, beż czy coś w tym stylu. Wykończenia drewniane. Oczywiście wiele okien, zasłaniane roletami.

Dom - wygląd wewnętrzny:
Piwnica - pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia.
Parter - ogromny, jasny salon z wieloma sofami, kuchnia, a obok jadalnia. łazienka, toaleta oraz garderoba przy wejściu głównym.
I Piętro - Sypialnia, pokój gościnny, pokoje dzieci, łazienka, toaleta i pokój dzienny.
Poddasze - Biblioteka.

Co do wystroju, raczej w odważnych, żywych kolorach - bordo, zielenie, pomarańcze. Styl mebli raczej prosty. Nowocześnie, ale bez przesady..

Taki ogólny szkic. Chciałabym, żeby mój przyszły dom tak mniej więcej wyglądał.
_________________
O, cieniu mów,
Gdzie kraj mych snów –
Mów, gdzie jest Eldorado?
 
 
 
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
Wysany: 2007-10-16, 19:26   

Mój wymarzony dom: stoi na skarpie nadpilickiej z dużym tarasem skierowanym w stronę rzeki i lasów oddalony od drogi o jakieś 600 m. Duży ogród złożony z krzewów i drzew (sosny, brzozy, dęby, świerki), a w tym ogrodzie miejsce na ognisko. Dom duży, przestronny z czerwonym dachem. Pokoje przestronne wyposażone w antyki. W kuchni, połączonej z jadalnią, duży dębowy stół i reszta wyposażenia kuchennego. W sypialni duże, wygodne łóżko, brak telewizora i pięknie rzeźbiona szafa. W salonie, biblioteczka wyposażona w ogromny księgozbiór, telewizor, kanapę i drewnianą podłogę i oczywiście kamienny kominek. A nade wszystko bym był tam z kochającą żoną i dziećmi, a wtedy zadowoliłbym się nawet dużo skromniejszymi warunkami zamieszkania.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2007-10-16, 19:27, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2007-10-16, 19:31   

Byle gdzie, obojętnie czy to będzie 34m czy 700m ważne, żeby w nim była kochająca żona, żebym czuł się bezpiecznie, i fotel musi być, koniecznie fotel.
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Doczya: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wysany: 2007-10-17, 17:35   

ja mam słabość do starych budynków, więc może kiedyś zamieszkam w starym domu położonym wśród wiekowych, majestatycznych drzew :roll:

ale tak naprawdę to nie ważne jak on będzie wyglądał, ile będzie miał pokoi i ile ogrodu...
najważniejsze, żeby dzielić go z osobą, która się kocha, której można w pełni zaufać i z którą potrafi sie [wspólnie]przezwyciężać problemy :)
_________________
http://www.facebook.com/events/254994394601751/
 
 
 
Nicola 



Imi: Nicola
Wiek: 34
Doczya: 20 Pa 2007
Posty: 99
Skd: Holland
Wysany: 2007-10-20, 18:59   

DOMEK MOICH MARZEN:

Chcialabym aby byl usytuowany z daleka od centrum na zaciszu wsrod pieknych lak niedaleko jakiegos jeziorka albo lasku. Zdala od spalin aby pachnialo swiezym powietrzem :) zeby mozna bylo wyjsc gdzies na spacerek na swieze powietrze i cieszyc sie spiewem ptakow i zapachem kwiatkow.

Chcialabym aby moj dom otaczal wielki piekny i zadbany ogrod obsadzony pieknymi krzewkami i kwiatkami na srodku ogrodu posrod kwiatow i krzewow zeby byl wielki drewniany stol z drewnianymi krzeelkami i lawka a obok duzy basen aby podczas goracych dni wypluskac sie na swiezym powietrzu.

Chcialabym aby moj dom byl duuuzy mial parter i pietro.

Na parterze duza kuchnia ladne mebelki piecy kuchenny lodoweczka zmywarka i duzo roznych kuchennym przyborow abym mogla sobie tam pichcic i milo spedzac czas. Na srodku kuchni stol i krzeselka aby mozna ladnie zjesc posilek.
Duzy salon z kominkiem i wyjsciem na taras a na tarasie duza laaweczka krzeselka i stol oraz duzy gril aby mozna bylo tam czasem poimprezowac w gronie rodzinnym i nie tylko :) W salonie duzy stol i krzesla a obok kominka bujany fotel :) Na parterze jeszcze bedzie maly gabinecik gdzie bedzie komputer czyli takie male biuro. No i oczywiscie lazienka z prysznicem i duza wanna :)

Na pietrze pokój dla dziecka z duza iloscia zabawek lozeczkiem i wszystkim co dzidzia bedzie chciala. Nie zabraknie tez na pietrze duzej sypialni z wyjsciem na balkon. W sypialni duze lozeczko szafa i komoda. Pokoj dzienny z ladnymi mebelkami stolem i kapletem wypoczynkowym no i oczywiscie telewizorkiem:) i fajnie tez by bylo gdy bylby tam takze kominek i obok oczywiscie bujany fotel :) procz tego lazienka z jacuzzi aby mozna sie bylo tam zrelaksowac po ciezkim dniu ;)

Co do koloru domu nie mam wymagan acz kolwiek chcialabym aby to kolor byl ladny jasny :)
_________________
Tylko Ty mozesz tyle mi dac
Tylko Ty mozesz spelniac sny
Tylko Ty i w Tobie caly swiat ;*;*;*
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group