Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Oświadczenie woli
Autor Wiadomo
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2007-08-26, 12:03   Oświadczenie woli

To mała karteczka z wyraźna zgodą na używanie w celu transplantacji swoich organów innym, potrzebującym w razie nagłej śmierci. Czy sami zdecydowalibyście sie an noszenie takiego oświadczenia? Czy raczej jesteście przeciwni? Co sądzicie ogólnie o takich akcjach?
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2007-08-26, 12:18   

Ja jak tylko skończę 18 lat chcę coś takiego podpisać. Jeśli tylko coś się będzie nadawało dla kogoś to dobrze, bo już i tak nie będzie mi to potrzebne :) A pytanko mam takie małe: gdzie można to oświadczenie znaleźć?
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-08-26, 12:25   

Chciałam już dawno temu sobie wydrukować i podpisać, ale było tam coś w stylu, że moja rodzina o tym wie, a jakoś tak stwierdziłam, że może faktycznie ich o tym poinformuję. No i jakoś czas temu gadałam z moim tatą, tak więc właściwie u mnie cała rodzina i wszyscy znajomi są poinformowani, że gdyby coś mi się stało wszystko co tylko się da mają oddać innym.
Dlatego też przez bardzo bardzo długi czas nie piłam alkoholu i byłam przeciwna jego piciu, żeby nie niszczyć sobie organów, które muszą się jeszcze komuś przysłużyć...
 
 
 
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
Wysany: 2007-08-26, 12:28   

Zdecydowałbym się na noszenie oświadczenia woli, w końcu co mi po organach jak już nie będę żył.
Mószka napisa/a:
gdzie można to oświadczenie znaleźć?

na stronie http://www.przeszczep.pl/main/a/temat/id/120
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Doczya: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wysany: 2007-08-26, 12:59   

Kya napisa/a:
Dlatego też przez bardzo bardzo długi czas nie piłam alkoholu i byłam przeciwna jego piciu, żeby nie niszczyć sobie organów, które muszą się jeszcze komuś przysłużyć...


dokładnie... wydaje mi się ze to trochę nieprzemyślane i bezsensu jak ktoś chce oddać swe organy [po śmierci] a w ogóle o nie nie dba

ja próbowałam alkoholu - nie smakował mi, przestałam i bardzo dobrze
a oświadczenie zaraz sobie podpisze :D
_________________
http://www.facebook.com/events/254994394601751/
 
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2007-08-26, 13:48   

Jak skończę 18 lat to podpiszę coś takiego, zdecydowałam się na to już jakiś czas temu, moja rodzina wie o tym, że chce aby w razie czego moje organu służyły komuś innemu. Przecież mi po smierci nie beda one potrzebne, a komuś będą mogły uratowac życie.
Nie wiem jak dla innych ale dla sprawa przeczepu organów w razie nagłej śmierci to sprawa oczywista.
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-08-26, 16:08   

Kiedyś jakaś nauczycielka w szkole mówiła, że lekarze wcale nie muszą się pytać rodzin o zgodę i brać organy! Tak jest teoretycznie, ale przyjęło się, że bez zgody nie biorą.
Może ktoś coś wie o tym?

Z chęcią wydrukuję, podpiszę i wsadzę do portfela.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-08-26, 16:57   

Ja to mam chyba naście takich oświadczeń woli wydrukowanych i podpisanych, praktycznie w każdej torbie i plecaku je noszę w kurtkach zimowych też. Bo jak miałam jedno to zapominałam go mieć przy sobie.
Nie widzę powodu dla którego moja wątroba czy inne po śmierci miałyby być mi potrzebne, więc mogą sobie je wziąć jak się komuś przyda.

Zresztą ostatnio coraz poważniej zastanawiam się nad deklaracją oddania mojego ciała po śmierci do celów naukowych czyli jako materiał do nauki dla studentów studiów medycznych. Brakuje takich preparatów a nauczanie na plastikowych modelach kształci nie lekarzy tylko szarlatanów, bo żaden projekt nie odda rzeczywistości budowy ludzkiego ciała.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Doczya: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wysany: 2007-08-26, 17:49   

Bunny napisa/a:
Kiedyś jakaś nauczycielka w szkole mówiła, że lekarze wcale nie muszą się pytać rodzin o zgodę i brać organy! Tak jest teoretycznie, ale przyjęło się, że bez zgody nie biorą.
Może ktoś coś wie o tym?


wiesz... podczas pobierania organów dawca musi być utrzymywany przy życiu więc jest podłączony do respiratora - nadal oddycha i bije mu serce [choć mózg jest martwy]
i pewnie dlatego krążą pogłoski o tym że ktoś się rzekomo przebudził podczas pobierania... czy to prawda? nie wiem... ale z tego powodu niektórzy się nie godzą na pobieranie organów np od kogoś z rodziny i może później mogą robić problemy, dlatego lekarze wolą pytać o zgodę
_________________
http://www.facebook.com/events/254994394601751/
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-08-27, 09:25   

Bunny napisa/a:
Kiedyś jakaś nauczycielka w szkole mówiła, że lekarze wcale nie muszą się pytać rodzin o zgodę i brać organy! Tak jest teoretycznie, ale przyjęło się, że bez zgody nie biorą.
Może ktoś coś wie o tym?
Rozmawiałam z sąsiadem lekarzem o tym, są zmiany w tych kwestiach, nie można pobrać narządów bez zgody osoby lub rodziny. Gdyby tak było nie byłoby takich problemów w transplantologii jakie są teraz, tylko by się ludzi kroiło jak leci i nikt by nie czekał na nerkę, wątrobę czy serce.

To tak samo jaki kiedyś można było brać ciała ludzi samotnych po których nikt się nie zgłosił jako materiał naukowy dla Akademii Medycznych. Mogła być to osoba samotna, która nie wyrażała zgody a mimo to było to możliwe. Teraz też musi być wyraźna zgoda na to i też skutkuje to brakiem i coraz częściej nauką studentów na plastikowych wnętrznościach. ;/

Cytat:
i pewnie dlatego krążą pogłoski o tym że ktoś się rzekomo przebudził podczas pobierania...
To raczej mało prawdopodobne, choć może jakieś odosobnione przypadki istnieją. Nie żyjemy w X czy XV wieku, żeby aparatura nie mogła stwierdzić jednoznacznie pracy mózgu lub jego braku. Wiele rodzin nie wierzy, myśli, że lekarz chce ich oszukać, że ta osoba umiera i nie ma dla niej szans i stąd ta dramatyczna sytuacja.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-08-27, 23:53   

Jestem jak najbardziej za, ale na razie sobie daruję.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Miniax 


Wiek: 34
Doczy: 09 Cze 2007
Posty: 348
Wysany: 2007-08-27, 23:54   

ja moze podpisze ale poza nerkami to chyba nic ze mnie nie wyciagna co by sie do przeszczepu nadawalo
 
 
 
Karolka_angel 
jestem szalona:)


Imi: Karolina
Wiek: 36
Doczya: 13 Sie 2007
Posty: 26
Skd: Rybnik
Wysany: 2007-08-28, 15:08   

ja noszę przy sobie takie oświadczenie, absolutnie jestem za.. to wspaniałe, jesli bede mogła przez jakiś swój organ uratować komuś życie...
_________________
OmNia VinCit AmoR
 
 
 
Nicola 



Imi: Nicola
Wiek: 34
Doczya: 20 Pa 2007
Posty: 99
Skd: Holland
Wysany: 2007-10-26, 19:14   

A ja mam takie oświadczenie i noszę je w widocznym miejscu w portfelu ;)
_________________
Tylko Ty mozesz tyle mi dac
Tylko Ty mozesz spelniac sny
Tylko Ty i w Tobie caly swiat ;*;*;*
 
 
 
Hellnen 
Paper Romance



Imi: Hell
Wiek: 32
Doczya: 16 Sty 2007
Posty: 366
Skd: Kopytkowo
Wysany: 2007-10-26, 19:46   

Ja może bym i nosiła taką kartkę, ale z drugiej strony... nie wiem jak to jest mieć cudzy ogran w swoim ciele. Co czują takie osoby? przecież, to nie jest kawałek mięsa tylko czyjeś ciało...
_________________
Hell jest tak trochę:)
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group