Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Śmierć
Autor WiadomoϾ
zapominalska
[Usuniêty]

Wys³any: 2007-06-04, 20:18   

hm, śmierć to dla mnie tylko zjazd z głośnej, zatłoczonej autostrady na spokojną, leśna drogę.
nie boje się jej, a wręcz jestem ciekawa. raz w życiu byłam na jej granicy... wcale życie nie przeleciało mi przed oczami. po prostu to była chwila niepewności... umrę czy nie umrę.
wiele razy wyobrażałam sobie swoją śmierć. a to romantyczna, a to tragiczna.
a jak bym chciała umrzeć? obojętnie, byle niezbyt kompromitująca sytuacja.

Cytat:
A jak radzić sobie ze śmiercią bliskiej osoby..?
Dlaczego nie chcemy by najbliższe osoby umierały? Przecież trafiają do miejsca gdzie jest lepiej...

nie płacze, bo umarli, tylko dlatego, że mi ich brakuje. tak, to jest egoistyczne.
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2007-06-10, 18:45   

Tydzień temu przeżyłam śmierć najbliższej mi osoby. Szczerze mówiąc nadal w to nie wierzę. Naprawdę trudno jest mi zrozumieć śmierć. Jest sobie człowiek i nagle.. już go nie ma. Naprawdę nie ogarniam tego rozumem. Może dlatego, że tak bardzo kocham?
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Pica 


Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wys³any: 2007-06-10, 19:01   

Ja co prawda nie przeżyłam śmierci osoby, ale zwierzaka....No i przez pierwsze godziny miałam takie cholernie głupie uczucie...Że to nie zdarzyło się naprawdę, to było dla mnie takie nierealne , że po prostu nie wierzyłam, że to się stało.
 
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Do³¹czy³a: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wys³any: 2007-10-21, 17:51   Re: Åšmierć

Kraver napisa³/a:
Czym dla was jest śmierć?


sama nie wiem. wg mojej wiary to przejście do lepszego życia, ale...

Cytat:
Czy boicie się śmierci?


bardzo....

Cytat:
Czy wyobrażaliśćie sobie kiedyś jak umieracie?


nie i nawet nie chce o tym myśleć

Cytat:
Jak chcielibyście umrzeć?


szybko i bezboleśnie i chyba raczej wtedy, gdy za bardzo nie będe sie tego spodziewać...

Cytat:
Czy znajdowaliście się w sytuacji grożącej śmiercią?


tak :(
_________________
http://www.facebook.com/events/254994394601751/
 
 
 
Shezz 



Wiek: 33
Do³¹czy³a: 05 Sty 2007
Posty: 440
Sk¹d: to masz?
Wys³any: 2007-10-21, 18:40   

Hmm...Ja osobiście mało myśle o śmierci bo po co? Staram się być pozytywistką w każdej chwili mojego życia. Chce życie przeżyć wesoło, nie myśleć o tym co będzie kiedy śmierć się zbliży do mnie. No bo po co sobie na razie tym głowe zawracać. A poza tym śmierć to bardzo rozległy temat, więc zanim zgłębiłabym większość jej tajemnic zdążyłaby mnie zastać w ciepłym miłym pokoju na drewnianym fotalu bujanym jako śwą staruszkę czytającą jakieś filozoficzne wywody na temat śmierci. Więc po co teraz mam o tym myśleć? :) A nie wiem jak ma wyglądać moja śmierć, nie mi o tym sądzić, będzie jak będzie, ale mam nadzieje że jak najpóźniej ;) Czy się boje śmierci? Pewien strach czuje bo w końcu przestanę oddychać, moje serce stanie, moje ciało zeżrą robaki, albo jacyś nieznani mi ludzie spalą mnie i wsadzą do wazonu jakiegoś i postawią nad kominkiem w rodzinnym domu, albo byle gdzie posieją na jakiejś łące... :-P
_________________
"Stopień głupoty twojego postępowania, jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób."

Prawa Murphego
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Do³¹czy³a: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Sk¹d: z Nibylandii
Wys³any: 2007-10-22, 09:24   

Śmierć to straszliwy ból dla osób które zostają. Tylko tyle mogę ocenić. Nie ważne jaka, poprostu śmierć.
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Nicola 



Imiê: Nicola
Wiek: 34
Do³¹czy³a: 20 PaŸ 2007
Posty: 99
Sk¹d: Holland
Wys³any: 2007-10-22, 15:17   

Ostatnio coraz bardziej zaczynam sie bać śmierci bo boje sie ze kiedyś w koncu będę musiała umrzeć, a najbardziej boje sie śmierci bliskich mi osób ..
_________________
Tylko Ty mozesz tyle mi dac
Tylko Ty mozesz spelniac sny
Tylko Ty i w Tobie caly swiat ;*;*;*
Ostatnio zmieniony przez Kya 2007-11-02, 16:31, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imiê: Jac.
Wiek: 36
Do³¹czy³: 19 Cze 2006
Posty: 1599
Sk¹d: Kurwejt
Wys³any: 2007-10-22, 15:46   

Nie myślę o śmierci. I się jej nie boję. Ona jest i trzeba się z tym pogodzić. Jest naturalna i prędzej czy później po mnie przyjdzie. Wiadomo że nie chcę umierać, że kocham życie ale jak przyjdzie co do czego to jestem gotowy po prostu przyjdzie mój czas i koniec.
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Miminka 
PSYcholka



Wiek: 37
Do³¹czy³a: 22 PaŸ 2007
Posty: 72
Sk¹d: Olsztyn
Wys³any: 2007-10-22, 20:01   

kiedyś jak ktoś umarł, żal mi było tej osoby. Kiedy byłam na pielgrzymce dostałam jeden numer czasopisma religijnego, cały był poświęcony śmierci. Przeczytałam prawie cały ten numer, a był dość gruby jak na gazetkę, i po jego lekturze wierze że człowiek który umiera nie cierpi. Tam były opisane różne wersje tego co sie po śmierci dzieje, ale to było tak opisane, że uwierzyłam że coś po śmierci jest i to coś dobrego.
Teraz jak ktoś umiera to nie martwię sie o niego i nie płacze za nim bo wiem że on tego by nie chciał, jednak smutno mi jak pomyślę o jego najbliższych, co oni przeżywają.

Jeżeli chodzi o moją śmierć... kiedyś błagałam o nią, a zabrakło mi odwagi aby sobie samej ją zadać.
Teraz cieszę sie każdym dniem i chyba nic nie muszę dodawać :]
 
 
 
Marki 



Imiê: Daniel
Do³¹czy³: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Sk¹d: Zewszad
Wys³any: 2007-10-22, 20:05   

Nie myślę o niej i się jej nie boje, bo dla mnie jest ona przejściem do lepszego świata.
 
 
Rhapsodize 
Proporcjonalna



Do³¹czy³a: 27 PaŸ 2007
Posty: 32
Wys³any: 2007-10-30, 20:19   

Cytat:
Czym dla was jest śmierć?


JednÄ… wielkÄ… zagadkÄ…. Odpoczynkiem.
Wybawieniem?
Czymś okrytym mgłą tajemnicy.

Wszak początkiem zupełnie nowej przygody.
A Każdy przecież początek, to tylko ciąg dalszy historii.
Więc się nie lękam.

Cytat:
Czy boicie się śmierci?

Raczej nie. Coraz mniej odkąd poznałam pewnego mężczyznę.
Mawiają, że lęk przed śmiercią jest świadomością grzechu.
Być może.

"Szkoda, że do raju jedzie się karawanem".

Cytat:
Czy wyobrażaliśćie sobie kiedyś jak umieracie?


Ano.
Kilka razy. Ale to tylko wtedy, gdy miałam wyjątkowe refleksje na temat śmierci.
I w każdym wyobrażeniu umierałam niespełniona.
Z tysiącami spraw w zeszycie. Do załatwienia.


Cytat:
Jak chcielibyście umrzeć?

Nie wiem.

Cytat:
Czy znajdowaliście się w sytuacji grożącej śmiercią?

Owszem.
Wypadki samochodowe.
Sporo.
 
 
 
bartek 


Do³¹czy³: 06 Gru 2007
Posty: 2
Wys³any: 2007-12-07, 21:50   

nymphetaminka napisa³/a:
hm, śmierć to dla mnie tylko zjazd z głośnej, zatłoczonej autostrady na spokojną, leśna drogę.
nie boje się jej, a wręcz jestem ciekawa. raz w życiu byłam na jej granicy... wcale życie nie przeleciało mi przed oczami. po prostu to była chwila niepewności... umrę czy nie umrę.
wiele razy wyobrażałam sobie swoją śmierć. a to romantyczna, a to tragiczna.
a jak bym chciała umrzeć? obojętnie, byle niezbyt kompromitująca sytuacja.

Cytat:
A jak radzić sobie ze śmiercią bliskiej osoby..?
Dlaczego nie chcemy by najbliższe osoby umierały? Przecież trafiają do miejsca gdzie jest lepiej...

nie płacze, bo umarli, tylko dlatego, że mi ich brakuje. tak, to jest egoistyczne.


[ Dodano: 2007-12-07, 22:01 ]
jestem Bartek i sam nie wiem co sie ze mną dzieje. Mam 25 lat, mam rodzeństwo i mamę. I sam nie wie co sie dzieje. Ja lgnę do śmierci, ciągnie mnie tam na ten świat. Nie mam do kogo żyć. Moi znajomi znają mnie jak mnie potrzebują. miałem już kilka styczności ze śmiercią, ale jakoś zwątpiłem. Czy ja muszę dostać porządna nauczkę, aby to zrozumieć??? przecież tyle przede mną?? mam plany?? ale ?? ??????? to tylko plany
Ostatnio zmieniony przez Kya 2007-12-16, 16:46, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
5thrider 



Do³¹czy³: 31 PaŸ 2007
Posty: 59
Sk¹d: nie chcesz wiedzieć
Wys³any: 2007-12-07, 22:28   

bartek napisa³/a:
ja lgne do smierci,ciagnie mnie tam na ten swiat
bartek napisa³/a:
czy ja musze dostac pozadna nauczke,aby to zrozumiec?


W twoim położeniu było sporo ludzi, nie potrzebujesz nauczki, ale kogoś (czegoś) co bedzie Ci dawać chęć do życia, bardzo bliska osoba (nie koniecznie rodzina) albo zajęcie, które daje takie uczucie, że jesteś potrzebny, radość, twa pasja. Plany na przyszłość często wyglądają inaczej niż sie chce dlatego nie warto mieć ich wiele. Ale warto mieć jakiś jeden cel, który chcemy osiągnąć.

bartek napisa³/a:
mialem juz kilka stycznosci ze smiercia,ale jakos zwatpilem


Jeśli zwątpiłeś to znaczy, że jest ktoś lub coś co Cię trzyma przy życiu, znajdź TO i trzymaj się tego mocno.
_________________


patrze...
 
 
 
bartek 


Do³¹czy³: 06 Gru 2007
Posty: 2
Wys³any: 2007-12-08, 09:57   

A wiesz??Rozmawiałem na ten temat z koleżanką nawet. Omal nie pokłóciliśmy się. Poszedłem na bardzo długi spacer i bardzo dużo myślałam.Faktycznie jest tak, że jak znajdę sobie zajęcie to nie myślę o niej. Dlatego postanowiłem, że poprawie swoje dotychczasowe myślenie na pozytywne i nie poddam się!! Jeszcze tyle przede mną, dam radę. Dziękuję :)


Nie pisz CAPSEM, używaj polskich znaków i przestrzegaj zasad interpunkcji! Somebody.
Ostatnio zmieniony przez somebody 2007-12-08, 14:55, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
BazyL 



Imiê: Peter
Wiek: 33
Do³¹czy³: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Sk¹d: Lublin
Wys³any: 2007-12-13, 10:08   Re: Åšmierć

Kraver napisa³/a:
Czym dla was jest śmierć?
Czy boicie się śmierci?
Czy wyobrażaliśćie sobie kiedyś jak umieracie?
Jak chcielibyście umrzeć?
Czy znajdowaliście się w sytuacji grożącej śmiercią?


Śmierć? czym jest? odłączeniem duszy od ciała. odejściem do lepszego/gorszego świata.
Czy siÄ™ bojÄ™? raczej tak.
Moja wyobraźnia ma granice. Chyba chciałbym umierać obserwując Ziemię z lotu ptaka.
Raczej nie chciałbym umrzeć, ale niekiedy mało brakuje żebym nie ziścił zamierzonego lub nie pomysłu.
Grożącej? bo to raz? wypadki chodzą po ludziach...głupota też.
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group