Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kakti
2008-01-30, 21:31
Depresja
Autor Wiadomość
rorat 
rorat


Imię: PaweĹ‚
Wiek: 30
Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 8
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2007-10-23, 09:29   Depresja

I co wy o tym sądzicie ? Mam depresje. Nie było mnie w szkole już tydzień mimo że rodzice nie wiedzą...
Rano wstaje ... ok zaraz ide do szkoły... a za 10 minut włącza się blokada i zmęczenie OGÓLNE... i nie ide... w tamtym roku też miałem podobnie ale to kontrolowałem a teraz mam blokade i... poprostu nie ide.. Prosze o pomoc... co mam robić do cholery?? :? :( :cry:
_________________
rorat
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imię: Jac.
Wiek: 36
Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: Kurwejt
Wysłany: 2007-10-23, 10:49   

Cytat:
I co wy o tym sÄ…dzicie ? Mam depresje
Sądzę, że powinieneś udać się do lekarza, bo jeśli to naprawdę jest depresja tylko on może Ci pomóc.
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Miminka 
PSYcholka



Wiek: 37
Dołączyła: 22 Paź 2007
Posty: 72
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2007-10-23, 11:07   

wątpię żeby to była prawdziwa depresja, ale jej zalążek, bardzo możliwe. Czy masz kłopoty w szkole?
 
 
 
rorat 
rorat


Imię: PaweĹ‚
Wiek: 30
Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-23, 11:15   NIe

Nie. ProblemĂłw nie mam. DuĹĽo daje od siebie. Jestem w samorzÄ…dzie.. itd..
_________________
rorat
 
 
 
Nena 



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysłany: 2007-10-23, 11:24   

jaco napisał/a:
Sądzę, że powinieneś udać się do lekarza, bo jeśli to naprawdę jest depresja tylko on może Ci pomóc.
Do psychologa idź lub pedagoga szkolnego, pogadacie i będzie dobrze wierz mi :)
 
 
 
Miminka 
PSYcholka



Wiek: 37
Dołączyła: 22 Paź 2007
Posty: 72
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2007-10-23, 11:35   

idĹş najpierw do pedagoga.
Uprawiasz jakiĹ› sport? Co robisz w weekendy?
Ja miałam cięż ko w liceum ale przez uczniów i mieszkańców internatu w którym mieszkałam. Jedyne co mnie podtrzymywało na duchu to sport, myśl o treningu, zawodach, tylko dzięki temu jakoś sie trzymałam. Jakoś bo naprawdę to był koszmar.

U ciebie musi być inny problem bo w szkole jest OK ale sport, marzenia i ambicje, zawsze pomagają :spoko:
 
 
 
rorat 
rorat


Imię: PaweĹ‚
Wiek: 30
Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-23, 11:48   Tak..

Biegam. 2 razy w tygodniu... rano...
Może na mnie też działa otoczenie? Niewiem. Jestem w zgranej klasie aczkolwiek mój sposób obchodzenia się z dziewczynami (w mojej klasie jest 24 dziewczyny i 4 chłopaków) uważany jest zawsze za flirt i z 10 sie podkochiwało a jak ja przestaje z jakąś rozmawiać to zaraz mnie obgadują i ja sie wkurzam... moze to ma wpływ... choć chyba tylko podświadomie...

GG : 7744558
_________________
rorat
Ostatnio zmieniony przez rorat 2007-10-23, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Miminka 
PSYcholka



Wiek: 37
Dołączyła: 22 Paź 2007
Posty: 72
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2007-10-23, 12:23   

to może zacznij biegać w jakimś klubie, albo inny sport bardziej profesjonalnie ;)

Co do atmosfery w klanie, to z tego co piszesz naleĹĽysz do grupy facetĂłw ktĂłrych nie lubiÄ™ :-P no ale dobra tu poznaje ciÄ™ z innej strony :wink:
Jeżeli masz już taki styl to trudno to naprawić w klasie do której już należysz.
Ta sytuacja też może być powodem że nie chce ci sie tam iść nawet podświadomie. Mój problem polegał na tym że czy nie gadam, czy gadam i tak mnie obgadywali i wcale tego nie ukrywali, nauczyłam sie to ignorować, ich problem, im brak jest tolerancji, ja idę w swoją stronę.
Jak próbowałam się do nich dostosować było jeszcze gorzej, kiedy stwierdziłam że to nie ma sensu i zaczełam być sobą było o wiele lepiej. Gadali tak samo, pewnie i więcej, ale ja nabrałam pewności siebie i głupoty z głowy mi wyszły :)
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 35
Dołączyła: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysłany: 2007-10-23, 14:07   

Najpierw wejdĹş tu i poczytaj o depresji: http://www.depresja.net.pl/
I spróbuj OBIEKTYWNIE ocenić, czy stan, w jakim się znajdujesz, to depresja.
Bo depresjÄ™ siÄ™ leczy...

Iga, tylko nie mĂłw mi potem tego samego, tak?
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
rorat 
rorat


Imię: PaweĹ‚
Wiek: 30
Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-23, 15:07   ByĹ‚em tam...

Mam większość objawów...
_________________
rorat
 
 
 
putcat 
pora spojrzeć sobie w oczy.



Imię: MichaĹ‚
Wiek: 34
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 456
Skąd: Sam nie wiem.
Wysłany: 2007-10-25, 23:43   

Ja też mam większość, o ile nie wszystkie.
Jeżeli na prawdę się o to boisz to udaj się do specjalisty i nie bój sie tego. Widzę że raczej wykluczasz samoopanowanie, chyba że bieganie Ci pomoże :? Wybacz Miminka, ale jeśli podstawa chorobotwórcza jest nieustalona nawet przez szanownego Rorata, to samo bieganie za wiele nie pomoże. No ale zawsze warto próbować, czasem nawet wszystkiego.

(Pachnie mi tu Komandosem :) )
_________________
Jeśli ktoś na prawde nie ma co robić z czasem :D
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysłany: 2007-10-26, 07:26   

Rany... ^^ Z której strony by nie patrzeć na te objawy to są jakieś opisy mnie po prostu... :?
Jeśli chcesz dobrej rady, to prędzej powinieneś jej szukać u specjalisty, bo ja np to nie wiem jak się depresję leczy, za to bez przerwy w nią wpadam.
 
 
 
Miminka 
PSYcholka



Wiek: 37
Dołączyła: 22 Paź 2007
Posty: 72
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2007-10-26, 08:06   

putcat napisał/a:
Wybacz Miminka, ale jeśli podstawa chorobotwórcza jest nieustalona nawet przez szanownego Rorata, to samo bieganie za wiele nie pomoże. No ale zawsze warto próbować, czasem nawet wszystkiego.

Widziałam prawdziwą depresję, osobę która leczyła się na to kilka lat, to nie jest miłe, osoba która ma depresję sie wogóle nie śmieje. Ona podobno była już w dobrym stanie, a chociaż były powody ku temu nie śmiała sie tylko uśmiechał lekko, ale ten uśmiech był taki dziwny, jak by ciut na siłę, a naprawdę miała z czego się cieszyć.
Słyszałam też tysiące razy "mam depresję, ola Boga" a to był zwykły kryzys, zwykłe przemęczenie psychiczne.
Niech idzie do pedagoga, oczywiście, z nim można zawsze pogadać i warto. Ja o depresji bym mówiła jak potrwa ciut dłużej.
JeĹĽeli chodzi o sport, to naprawdÄ™ pomaga na wszystko, ale sport z pasjÄ…, albo jakieĹ› inne zainteresowania ktĂłrymi siÄ™ moĹĽna zajÄ…c.

Ja przez 2,5 roku według tamtej strony miałam depresje, i pewnie ją miałam miałam, nie powiem na 100% bo przez lekarza nie była diagnozowana.
Takie 1-2 tyg "depresje" mam co wiosnę, a wiele osób ma właśnie teraz jesienią jak się dzień skraca

rorat napisał/a:
I co wy o tym sÄ…dzicie ?

putcat napisał/a:
co mam robić do cholery??


Zacznij coś robić, pójdź na imprezę, lepiej sie odżywiać, pogadaj z pedagogiem. Jak ci nie przejdzie idź do psychologa. Moim zdaniem o depresji można tak naprawdę mówić jak zdiagnozuje to specjalista.
 
 
 
Taka jedna 
stwĂłr!



Imię: Natalek
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skąd: uć
Wysłany: 2007-10-26, 08:38   

rorat napisał/a:
Mam depresje. Nie było mnie w szkole już tydzień mimo że rodzice nie wiedzą...
masz doła albo wielgachne przemęczenie :| też coś takiego miałam zawaliłam przez to rok studiów ale to nie DEPRESJA! Idź do pedagoga albo psychologa żeby cię zdiagnozował ale nie baw się w autodiagnozę bo pogarszasz swoją sytuację emocjonalną 8)
_________________

 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imię: Maciek
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-10-26, 11:35   

powiem tak: nie wierz w jakieś lekarstwa czy coś.. najlepszy na depresję jest wzmożony wysiłek :) Ćwicz coś! Polecam także jogę radża lub hatha :) Gdy ma się dobrego prowadzącego potrafi on zrobić coś takiego, że zapomnisz o troskach i problemach :)
_________________
"Wszystko mogÄ™ w tym, ktĂłry mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group