Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kakti
2008-01-30, 21:31
Depresja
Autor Wiadomość
rorat 
rorat


Imię: PaweĹ‚
Wiek: 30
Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-28, 11:30   He..

Ok. Poćwicze, może zapisze się na siłownię czy coś. Może teraz coś się zmieni ponieważ zostałem przewodniczącym Samorzadu szkolnego i to wielka odpowiedzialnośc - musze być moralnym autorytetem itd. Ale ok. Ja już wszystko wiem, dzięki. To chyba przejściowe.. ale nie chce zawalić roku w szkole. Ja już nie potrzebuje pomocy co do tego, ale jak ktoś ma ten problem to piszcie w tym temacie :)
POZDRO
_________________
rorat
 
 
 
*pereĹ‚ka* 
ech....


Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 1186
Skąd: z zaskoczenia
Wysłany: 2007-11-01, 20:15   

Ja nie wiem, ale wydaje mi się że jak ktoś ma depresje, to tak od razu się do tego nie przyzna. Przynajmniej tak było ze mną. Teraz jest taka moda,że się o tym dużo mówi i samemu można sobie wmówić, że jest się chorym. Poza tym za depresją zawsze chowa się jakiś głębszy problem.
Maciooj napisał/a:
powiem tak: nie wierz w jakieĹ› lekarstwa czy coĹ›..

Ja też nie wierzyłam, ale miałam wyjścia. Bałam się je strasznie bać, bo pewnego pięknego dnia przedawkowałam. W końcu jednak musiałam je brać, bo skoro się juz zdecydowała, to nie było wyjścia. Teraz już mogę żyć normalnie bez nich, chociaż popadłam w drugą skrajność i bałam się potem odstawić,żeby napady lęku nie wróciły. Jak na razie nie wróciły, chociaż już nigdy nie będzie tak jak było, to wierze, że jeszcze będzie dobrze.
 
 
 
xavras 
Ozzman



Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 186
Skąd: GdaĹ„sk
Wysłany: 2007-11-01, 20:17   

Mhmm, a moim zdaniem depresja to stan umysłu, taki sam jak senność, czy zmęczenie. Można się go po prostu pozbyć.
_________________
Religia to tylko słońce złudne, póty obracające się wokół człowieka, póki człowiek nie umie obracać się wokół siebie samego.
Karol Marks
 
 
 
*pereĹ‚ka* 
ech....


Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 1186
Skąd: z zaskoczenia
Wysłany: 2007-11-01, 20:23   

xavras napisał/a:
Można się go po prostu pozbyć.

Uwierz mi, nie moĹĽna. ChociaĹĽ bardzo chcesz i mĂłwisz sobie,ĹĽe jutro siÄ™ pozbierasz, to i tak z tego nic nie wychodzi.
Bo depresja to CHOROBA i to siÄ™ leczy.
 
 
 
Klang 



Wiek: 38
Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Skąd: wziąć na piwo?
Wysłany: 2007-11-01, 21:03   

xavras napisał/a:
depresja to stan umysłu, taki sam jak senność, czy zmęczenie

Bzdura.

Depresja to choroba psychiczna a uwolnienie się od niej zależy od jej natężenia. Jest to pojęcie bardzo szerokie - do Depresji zaliczyć można zarówno trwające przez kilka dni stany lekkiej depresji (spowodowane np pogodą, lub problemami sercowymi) jak również stany skrajne, wymagające leczenia farmakologicznego lub hospitalizacji.
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Ĺšwiat siÄ™ nam przyglÄ…da i nie ĹĽyczy Ĺşle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imię: Maciek
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-11-01, 21:11   

:) Zapisz się na jogę :ok: medytacja odpręża, a ćwiczenia i rozciąganie się pozwala się uwolnić od codzienności
_________________
"Wszystko mogÄ™ w tym, ktĂłry mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Rhapsodize 
Proporcjonalna



Dołączyła: 27 Paź 2007
Posty: 32
Wysłany: 2007-11-01, 21:32   

Cytat:
do Depresji zaliczyć można zarówno trwające przez kilka dni stany lekkiej depresji (spowodowane np pogodą, lub problemami sercowymi) jak również stany skrajne, wymagające leczenia farmakologicznego lub hospitalizacji.


Otóż to.
I jeśli chodzi o te lekkie stany - polecam bieganie [wytwarza się hormon szczęścia przy wysiłku], dobrą muzykę lub książkę.
Co do Jogi? Owszem. OK.
Ale szybciej skutkuje wizualizacja lub medytacja - z wdychaniem pozytywnej energii, a wydychaniem tej negatywnej.
Dodam jeszcze, ĹĽe KK zakazuje tego typu rzeczy ;)
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imię: Maciek
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-11-01, 21:42   

I właśnie ten zakaz jest tak głupi... Boją się po prostu, że wiernych stracą :/ Zgraja debili... Raz na RM słuchałem, że takie rzeczy jak joga są w życiu nie potrzebne... paranoja i żal

przesadzasz, więc upominam.
Dei


Byłem na radża jodze i właśnie taki proces przechodziłem :) Wydychanie złej karmy.. fajna sprawa, gorąco polecam. I jeszcze ten rytuał: "ooooooooommmmmm" nie pamiętam jak się nazywa, ale jak wszyscy równo to robią, to czuje się wewnątrz pozytywne wibracje :D ajjj
_________________
"Wszystko mogÄ™ w tym, ktĂłry mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
Ostatnio zmieniony przez Deirdre 2007-11-02, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rhapsodize 
Proporcjonalna



Dołączyła: 27 Paź 2007
Posty: 32
Wysłany: 2007-11-01, 22:01   

Maciooj napisał/a:
I właśnie ten zakaz jest tak głupi... Boją się po prostu, że wiernych stracą :/


Mój kapłan uważa to za iście szatańskie.
A ja mimo wszystko to robiÄ™, bo pomaga, czujÄ™ sie po tym lepiej.
Eh.
 
 
 
Mietek 
:o



Imię: AndĹĽej
Wiek: 53
Dołączyła: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skąd: Ĺšwiedry
Wysłany: 2007-11-01, 22:04   

Według mnie depresja to stan psychiczny i mając odpowiednio silną wolę można to przezwyciężyć.

Maciooj napisał/a:
I właśnie ten zakaz jest tak głupi... Boją się po prostu, że wiernych stracą :/ Zgraja debili... Raz na RM słuchałem, że takie rzeczy jak joga są w życiu nie potrzebne... paranoja i żal


Znaczy w pewnym sensie dobrze mówili, ponieważ joga nie jest potrzebna w życiu - wiele osób w ogóle tego nie robiło i im to nie przeszkadza.
Inną rzeczą jest natomiast to że są przydatne zwłaszcza dla niektórych osób ale przydatne nie znaczy potrzebne.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz BĂłg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje krĂłlestwo z mojÄ… krĂłlewnÄ…"

„ Nie idĹş przede mnÄ…, nie mogÄ™ nadÄ…ĹĽyć. Nie idĹş za mnÄ…, nie mogÄ™ być liderem. Po prostu idĹş ze mnÄ… i bÄ…dĹş moim przyjacielem.”
 
 
 
xavras 
Ozzman



Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 186
Skąd: GdaĹ„sk
Wysłany: 2007-11-01, 22:05   

Zaburzenie, czyli odbiegnięcie od normalności w sferach psychiki jest normalne, ale dlatego człowiek jest tym, czym jest, że potrafi panować nad nią.
Cytat:
Otóż to.
I jeśli chodzi o te lekkie stany - polecam bieganie [wytwarza się hormon szczęścia przy wysiłku], dobrą muzykę lub książkę.

Błąd logiczny? Albo depresja istnieje, albo nie. Skoro depresja to zaburzenie stanu psychiki, to powrotem do normalności jest zajęcie się właśnie takimi rzeczami i przywrócenie normalnego stany rzeczy - tak samo powrotem do normalności ze stanu zmęczenia jest odpoczynek.
_________________
Religia to tylko słońce złudne, póty obracające się wokół człowieka, póki człowiek nie umie obracać się wokół siebie samego.
Karol Marks
Ostatnio zmieniony przez xavras 2007-11-01, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2007-11-01, 22:10   

Cytat:
I właśnie ten zakaz jest tak głupi... Boją się po prostu, że wiernych stracą :/ Zgraja debili... Raz na RM słuchałem, że takie rzeczy jak joga są w życiu nie potrzebne... paranoja i żal

Byłem na radża jodze i właśnie taki proces przechodziłem :) Wydychanie złej karmy.. fajna sprawa, gorąco polecam. I jeszcze ten rytuał: "ooooooooommmmmm" nie pamiętam jak się nazywa, ale jak wszyscy równo to robią, to czuje się wewnątrz pozytywne wibracje :D ajjj
To jest wypowiedź dorosłego w temacie "DEPRESJA"???? albo jestem skrajną czepialską albo coś tu znów nie gra i zajeżdza śmietnikiem w każdym możliwym temacie... cóż...

xavras napisał/a:
Można się go po prostu pozbyć.
Już zostało zauważone, że to bzdura i to kompletna.
Wg statystyk, które wiadomo są tylko szacunkowe ok 16-20% dorosłych cierpi na tą CHOROBE większość albo o tym nie wie albo to olewa i nie szuka pomocy. (dlatego te dane są baaardzo szacunkowe)
Nie tobie osądzać czy masz depresję czy nie... ale jeśli czujesz się źle to powinieneś szukać pomocy.

[ Dodano: 2007-11-01, 22:14 ]
Rhapsodize napisał/a:
I jeśli chodzi o te lekkie stany - polecam bieganie [wytwarza się hormon szczęścia przy wysiłku], dobrą muzykę lub książkę.
To jest wtedy przygnębienie a nie depresja.
1. Przygnębienie to stan
2. Depresja jest chorobÄ….
Chorobę zwaną depresją często leczy się z pomocą farmakologii. W tym pomaga lekarz, zwany psychiatrą (i np: znany wszystkim Prozac)
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Klang 



Wiek: 38
Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Skąd: wziąć na piwo?
Wysłany: 2007-11-01, 22:28   

Cytat:
BĹ‚Ä…d logiczny?

Nie uĹĽywaj terminĂłw, ktĂłrych znaczenia nie znasz.

Błąd logiczny to niewłaściwa metoda rozumowania, niepoprawna ścieżka rozwiązania problemu, błędny algorytm działania. Słowa Rhapsodize dotyczą walki z jednym z symptomów depresji, czyli właśnie przygnębienia. Jej stwierdzenie nie jest więc błędne. Dotyczy tylko pewnej części całości. Fakt, że moim zdaniem muzyka i literatura nie pomogą w walce z pozostałymi symptomami - obniżoną samooceną i brakiem motywacji do działania. Taka jest moja koncepcja.
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Ĺšwiat siÄ™ nam przyglÄ…da i nie ĹĽyczy Ĺşle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imię: Maciek
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-11-01, 22:32   

Mietek napisał/a:
Znaczy w pewnym sensie dobrze mówili, ponieważ joga nie jest potrzebna w życiu - wiele osób w ogóle tego nie robiło i im to nie przeszkadza.
Inną rzeczą jest natomiast to że są przydatne zwłaszcza dla niektórych osób ale przydatne nie znaczy potrzebne.


Wybacz ale nie dokończyłem -> babka mówiła o poprawianiu koncentracji ;) A jak wiemy, nie ma lepszej metody na poprawienie koncentracji jak właśnie joga :)

Koniec OT! :wstyd:

Moja mama ma chyba lekką depresję :/ Często wraca zdenerwowana po pracy i lepiej jej nie "ruszać"...
_________________
"Wszystko mogÄ™ w tym, ktĂłry mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Klang 



Wiek: 38
Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Skąd: wziąć na piwo?
Wysłany: 2007-11-01, 22:34   

Maciooj napisał/a:
nie ma lepszej metody na poprawienie koncentracji jak właśnie joga

Nie? A przytoczysz wyniki jakichś badań naukowych na ten temat?
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Ĺšwiat siÄ™ nam przyglÄ…da i nie ĹĽyczy Ĺşle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group