Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: *perełka*
2006-09-24, 12:04
[ Muzyka] Tupac Amaru Shakur
Autor Wiadomo
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
  Wysany: 2006-08-22, 16:36   [ Muzyka] Tupac Amaru Shakur

Syn Afeni i Billego Garlanda.Imię Tupac Amaru otrzymał na cześć inkaskiego wojownika, ostatniego wodza narodu, tortutowanego i zgładzonego przez hiszpańskich konkwistadorów. Słowa te tłumaczy się jako Świetlisty Wąż, który u Inków stanowił symbol mądrości i odwagi. Shakur natomiast to w arabskim "wdzieczny Bogu" ; przyjmowanie tego nazwiska było bardzo popularne wsród członków organizacji Narodu Islamu przechodzących na mahometanizm.
Wychowywany właściwie bez ojca, stale przemieszczając się z miejsca na miejsce miał trudności z dopasowaniem się do otoczenia i odnalezieniem się w ciągle zmieniającej się rzeczywistości. Jak przyznaje, brakowało mu wtedy twardości i innych cech, których nie mogła przekazać mu matka. Często wspomina kuzynów, którzy naśmiewali się z łagodnych rysów jego twarzy i chyba także charakteru. Podejmując próbę walki z samotnością zaczął pisać wiersze i piosenki. Już na tym etapie życia postanowił zostać aktorem i zdobyć sławę - granie widział jako możliwość stania się kimś godynym szacunki i szansę ucieczki z ponurego, niewdzięcznego życia, jakim je wtedy postrzegał.
Zauważywszy nie tylko duże zainteresowanie, ale także talent do aktorstwa i marnujące się możliwości Tupaca, Afeni zapisała go do The 127th Street Ensemble, grupy teatralnej z Harlemu, gdzie jako 12-latek zadebiutował na scenie grając rolę Travisa w przedstawieniu "Rodzynek w Słońcu" (IX.83). Trzy lata późnej, w czerwcu 1986 roku, Shakurowie przenieśli się do Baltimore, gdzie we wrześniu Tupac zapisał się do Baltimorskiej Wyższej Szkoły Artystycznej, rozpoczynając naukę baletu, aktorstwa i poezji. Tam poznał swoją przyszłą bardzo dobrą przyjaciółkę - Jadę Pinkett
Niestety Shakur nie skończył nauki w Baltimore - wraz z reszta rodziny przeniósł się po raz kolejny(VI.88), tym razem do Marin City w Kaliforni. "Opuszczenie tej szkoly wywarło na mnie ogromny wpływ. Uznaje to wydarzenie za punkt, w ktorym sie wykoleiłem", powiedział po latach. Przez pewien czas Tupac mieszkał z przyjaciółką matki, która na razie pozostawała w Baltimore. Po kilku miesiącach, gdy do miasta przyjechała Afeni, Shakurowie przeprowadzili się do samego centrum getta, zwanego przez okolicznych policjantów "Dżunglą". W tym samym czasie Afeni zaczęła brać narkotyki. Tupac, wtedy chudy i biedny nastolatek, z powodu swojego statusu często był wyśmiewany i wyszydzany przez handlarzy, od których jego matka kupowała kokainę. W sierpniu 1988 ojczym Tupaca, Mutulu Shakur, został skazany na 60 lat więzienia za udział w napadzie. Sytuacja stała się bardzo trudna. Mimo olbrzymiego szacunku do matki, Tupac nie mógł już dłużej znosić pogarszającego się nałogu i wyprowadził się z jej mieszkania do opuszczonego domu, w którym zamieszkał wraz z grupką znajomych. Razem utworzyli później grupę One Nation Emcees. Chociaż Tupac był dobrym uczniem, z wysoką średnią ocen, w wieku 17 lat porzucił szkołę. Aby zarobić na utrzmanie imiał się różnych zajęć, pracując na przykład w pizzeri. Sprzedawał również narkotyki, dzięki czemu poznał twarde zasady rządzące życiem ulicy. Czas spędzony w Marin City nie został jednak stracony - w tym okresie Tupac na nowo zaangażował się w rap, współpracując z twórcami z okolic Zatoki.
Rok 1990 wyznaczył punkt zwrotny w karierze Tupaca - dzięki działalności na scenie i przyjaźni z Leilą Steiberg poznał Shock'a G - lidera gupy Digital Underground . Wkrótce po spotkaniu Tupac dołączył do zespołu początkowo jako tancerz, później także raper, dostając możliwość zdobycia doswiadczenia i poznania zasad rzadzacych hip-hopowym biznesem. W trasie dowiedział się, że jego matka ponownie bierze narkotyki, co wpłynęło na znaczne oziębienie stosunków pomiędzy nimi. Tupac na pewine czas odsunął się od Afeni.
Digital Underground Rok później Tupac zadebiutował wreszcie na epce DU "This is AN E.P. Release" (3.I.91) hitem "Same Song". Wkrótce pojawił się także na płycie "Sons of The P.". Już jako pełonoprawny członek DU przybrał pseudonim "Rebel of the Underground", który niewątpliwie trafnie charakteryzował charakter Paca - nadpobudliwość i nieprzewidywalność. Na ten okres przypadł także filmowy debiut artysty - w niskobudżetowym "Nothing But Trouble" zagrał rapera wraz z calym Digital Underground.
Kariera Tupaca nabrała szybkiego tempa dopiero na przełomie lat 1991 i 1992. W 1991 opuścił DU, aby rozpocząć pracę nad własnym projektem, czego efektem był pierwszy solowy album zatytułowany "2Pacalypse Now", wydany 12 listopada. Album ten ukazał liryczny talent Tupaca, zaś jego samego wykreował na spostrzegawczego i inteligentnego obserwatora otaczającej rzeczywistości. Teksty pozwalają zauważyć również mocne zaangażowanie Shakura w sprawy czarnej społeczności Ameryki - piętnują brak sprawiedliwości, brutalność policji i beznadziejną sytuację dużej części amerykańskiego społeczeństwa. Dzięki singlom "Brenda's Got A Baby" i "Trapped" sukces płyty i tym samym Tupaca stał się faktem. Ponadprzeciętny talent dał mu również możliwość zagrania jednej z głównych rół w filme Ernesta Dickersona "Juice", ktorego premiera miała miejsce 17 stycznia. Rola brutalnego, nerwowego, psychotycznego mordercy z getta - Bishopa - długo pozostawała tematem gorących spekulacji, czy Tupac tylko grał, czy po prostu był sobą. W miedzyczasie (XII.91) rozegrał się pierwszy z wielu poźniejszych epizodów, których akcja toczyła się na salach sądowych lub w aresztach. Artysta pozwał do sądu Miasto Oakland za rzekome brutalne pobice przez policjantów, które nastąpiło podczas zatrzymania go za nieostrożne przechodzenie jezdni. Wysokosc pozwu wynosiła 10,000,000 $!
Czas od wydania "2Pacalypse Now" Tupac spędził pracowicie, nagrywając materiał na nową płytę. Drugi solowy album zatytulowany "Strictly 4 My N.I.G.G.A.Z." ukazał się w lutym 1993. Zasłużony sukces płyty (platyna) miał duży wpływ na fakt, że w tym samym roku Tupac otrzymał nominację do nagrody Grammy w kategorii "najlepszy debiut". Ukoronowaniem wspanialego okresu okazała się rola w filmie Johna Singletona "Poetic Justice"(23.VII), gdzie Tupac zaprezentowal się u boku samej Janet Jackson . Ekranizacja ta umocniła pozycję Tupaca-aktora i udowodniła, że niekoniecznie muzyka jest jego najwiekszym atutem.
14 lutego Shakur rozpoczął odsiadywanie wyroku w więzieniu Clinton Correctional Facility w miejscowości Dannemora w stanie Nowy Jork. Czas spędzony w więzieniu znacząco wpłynął na zmiane osobowości Shakura i sklonił do ponownego przemyslenia drogi i stylu życia. Oto, co mówił o metamorfozie, którą przeszedł w więzieniu:
Bandyckie Życie już się dla mnie skończyło. Jeżeli ono naprawde istnieje, niech ktoś inny je reprezentuje - jestem już tym wszystkim zmęczony. Wszedłem w to za głęboko. Sam byłem Bandyckim Życiem.
7 września, po walce Tyson-Seldom, Tupac jadąc z Sugiem na imprezę dobroczynną w Las Vegas został postrzelony przez nieznanego napastnika w białym Cadillacu. Mimo kilku operacji z wycięciem prawego płuca włącznie, umarł 13 wrzesnia o 16:03 w Universal Medical Center, gdzie przewieziono go po zamachu. Ciało zostało spalone.

Niedługo odbędzie się 10 rocznica śmierci tego wspaniałego rapera,człwieka,ktory odsiadywał wyroki,który był podejrzany o wiele spraw których niedokonał,człowieka,który grał w filmach,teatrze,rapował i pisał wiersze.Człowieka,którego fani wciąz mają w sercach....

2pac boxers.gif
TAK GO ZAPAMIETALIŚMY....
Plik cignito 7760 raz(y) 75.1 KB

_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2006-08-22, 16:54   

Żabka160 napisa/a:
pisał wiersze.

RÓŻA, KTÓRA WYROSŁA NA BETONIE

Czy słyszałeś o róży, która wyrosła ze szczeliny w betonie.

Wbrew prawom natury nauczyła się chodzić nie mając nóg.

Zabawne jest też to, że marzeniom zawdzięcza umiejętność oddychania powietrzem.

Niech żyje róża, która z betonu wyrosła i o którą nikt się nawet przez chwilę nie

troszczył.

2Pac
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2006-08-22, 18:50   

Mnie hip hop nie zachwycał nigdy..mozliwe żę 2pac był wielkim raperem..cóż , nie oceniam :P niech ktos załozy temat o Kurcie Cobainie ! :lol:
 
 
 
MeRQuR 


Doczy: 11 Sie 2006
Posty: 144
Wysany: 2006-08-22, 22:42   

Mam 2 kasety (greatest hits) i są po prostu the best ... taką klase pokazał, że teraz to można tylko pomażyć o podobnym śpiewaku. Szczególnie teksty miał super, chociaż muzyka do nich też na wysokim poziomie.
Szaczunek dla niego.
 
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2006-08-24, 15:56   

Tak,Tupac był wielkim artystą.Aż niemożliwe że minąło 10 lat odkąd zginął ;(
Polska miała Magika a Ameryka 2paca,obydwoje wielcy,utalentowani i obydwoje zgineli :( Przykre że takie taleny jak Shakur spotyka taki a nie inny los.
Wielki szacunek dla niego w 10 lat po śmierci :prosze:
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
ajs 



Imi: Barbara.
Doczya: 08 Cze 2006
Posty: 1155
Wysany: 2006-08-24, 16:00   

Żabka160 napisa/a:
Niedługo odbędzie się 10 rocznica śmierci tego wspaniałego rapera,człwieka,ktory odsiadywał wyroki,który był podejrzany o wiele spraw których niedokonał,człowieka,który grał w filmach,teatrze,rapował i pisał wiersze.Człowieka,którego fani wciąz mają w sercach....
:cry:

nie jestem gego fanką...moj kolega jest ! kiedys poszukalam sobie tluamczen jego textow...jedne są narpawde dobre ! ale muzyka tez spoko! ( o kurcze jaki zbieg okolicznosci wlasnie wlonczyla mi sie jego piosenak w winampie :o :o :o )
chwała dla neigo ze był ktos , dla kogo muzyka byla czescią zycia
_________________
Moim celem jest spełnianie marzeń i snów - najwspanialszej rzeczywistości^^
 
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2006-08-24, 16:05   

ajs napisa/a:
Żabka160 napisał/a:
Niedługo odbędzie się 10 rocznica śmierci tego wspaniałego rapera,człwieka,ktory odsiadywał wyroki,który był podejrzany o wiele spraw których niedokonał,człowieka,który grał w filmach,teatrze,rapował i pisał wiersze.Człowieka,którego fani wciąz mają w sercach....
;(

Tak mi się to prosto z serca napisało :P Więc może być wzruszające :)
ajs napisa/a:
iedys poszukalam sobie tluamczen jego textow...jedne są narpawde dobre !

Tak..jego teksty są często bardzo mądre.Ja osobiście polecam jego piękne wiersze,które pisał podczas pobytu w więzieniu,mądre i głębokie teksty.
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2006-08-24, 16:07   

w końcu ikona rapu :)
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2006-08-24, 16:09   

Mazina napisa/a:
w końcu ikona rapu :)

Konkretnie uznawany jest za ikonę gangsta rapu :)
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2006-08-24, 20:08   

ajs napisa/a:
chwała dla niego ze był ktos , dla kogo muzyka byla czescią zycia

Racja! Ja nie jestem wielką jego fanką i nigdy nie byłam, ale cenię bardzo ludzi, którzy robią coś w życiu co wychodzi prosto z ich serca i za to go cenię... Lubię pasjonatów a on był jednym z nich :spoko:
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2006-08-31, 19:36   

Dziś doprowadziłam nawet do tego, że moja mama, która nienawidzi rapu powiedziała iz Tupac wielkim artystą był :) A to naprwde cud, że tak stwierdziła. Obejrzała jego biografię, przeczytała kilka tłumaczeń tekstów i wierszy i spodobało jej sie to co on robił ;)
Znalazłam stronę, która rozważa możliwość iż Tupac żyje http://www.tupac.neostrada.pl/tupaczyje.html
Zapraszam do czytania i komentowania :)
Za 13 dni odbędzie się 10 rocznica śmierci tego artysty!!Nie zapomnijmy o tym!!
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
Ostatnio zmieniony przez Blanca 2006-09-02, 13:55, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2006-08-31, 20:47   

ta Elvis też żyje :P
Wiem, że były jakieś spekulacje z 2pacem, na płycie która wyszła po jego śmierci 2pac na okładce miał buty które dopiero właśnie wyszyły po jego śmierci i takie tam... blech :P
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
eloelo1553
[Usunity]

Wysany: 2006-09-01, 09:23   

2pac jest najlepszy !! !! Respekt i szacunek da 2Paca. Do gazety popcorn jest teraz dołączona płyta DVD o tym raperze. Wyjaśnione są tam powody dla których ktoś zabił 2paca oraz wypowiedzi jego rodziny. Polecam wszystkim. 2pac zawsze będzie żył w nas i pozostanie w naszej pamięci. Tupac był jest i będzie WIECZNIE!! Król Rapu nie umrze nigdy. :flowers:

2Pac.JPG
Plik cignito 7714 raz(y) 18.45 KB

Ostatnio zmieniony przez eloelo1553 2006-09-01, 09:34, w caoci zmieniany 3 razy  
 
 
k.


Doczy: 26 Sie 2006
Posty: 378
Wysany: 2006-09-01, 10:48   

Się musi teraz w grobnie przewracać widząc, się w POPCORNIE czy innym ścieriwe...
_________________
There R 10 kinds of people...Those who understand binary...and those who don't.
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2006-09-01, 15:34   

k. napisa/a:
Się musi teraz w grobnie przewracać widząc, się w POPCORNIE czy innym ścieriwe...

Nie koniecznie,ta płyta jest naprawdę zrobiona z wielkim szacunkiem dla niego,ja osobiście jestem pełana podziwu kiedy to zobaczyłam :)
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group