Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Życie bez ślubu ?
Autor Wiadomo
eta 
. . .



Wiek: 37
Doczya: 11 Pa 2006
Posty: 93
Skd: KrakóW ---> eNHa
Wysany: 2007-01-03, 20:37   

no milosc kiedys przeminie....
slub w tych czasach to jest bardzo trudna decyzja... i malo kto sie nie nia decyduje... ja bym chciala najpierw zamieszkac z dana osoba np po zareczynach... bo kto wie co bedzie po slubie.. :)

no ja napewno bede brala ciwila i koscielny tez planuje... ale nie wiem jak to bedzie kiedys bo to co ksieza robia... to jest smiecha na sali... a jakie wymagania maja... ;/
 
 
 
Luiza 
Turpistka.



Wiek: 34
Doczya: 26 Gru 2006
Posty: 305
Skd: Skądinąd.
Wysany: 2007-01-03, 21:31   

Wszystko zależne jest od człowieka, jego poglądów i charakteru. Dla jednych ślub jest malo ważny- to taki właśnie "papierek". Dla innych z kolei, życie z kimś bez ślubu to abstrakcja.

Ja sądzę, że nie należy od razu brać ślubu - tylko poznać się nawzajem i sprawdzić czy to na pewno to. Jeśli tak, to ja nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby zabrać ślub CYWILNY. Bo on już cementuje związek, a w razie czego można łatwo uzyskać rozwód bez orzekania o winie. I wtedy nie ma też się grzechu, choć słyszałam, że Kościół ślubów cywilnych nie respektuje i nadal traktuje je jako konkubinat.

Z kolei jeśli chodzi o dzieci ze związków konkubenckich, to nadal w społeczeństwie polskim, szczególnie w starszym pokoleniu, panuje pogląd, że te dzieci to "bękarty". Sama słyszłam wiele razy takie określenie i zawsze gorąco się mu sprzeciwiam. Dziecko nie powinno pokutować za wybór rodziców - także pod względem religijnym. Oczywiście, są różni księża, ale większość raczej nie robi problemów ze chrztem. Rozmawiałam na ten temat z księdzem i dowiedziałam się, że wtedy pytają się o powód decyzji, żeby ochrzcić dziecko. No i wiecie... Jeśli słyszy się odpowiedzi typu: "bo rodzina będzie się wstydzić nieochrzczonego", "wszystkie są ochrzczone", albo "bo potem nie będzie mógł mieć I Komunii i bierzmowania", to wcale się nie dziwię, że księża wahają się, czy powierzyć sakrament w ręce tak nieodpowiedzialnych osób.

Jeśli chodzi o mnie, to wezmę ślub kościelny dopiero po gruntownym namyśle. Jestem wierząca, nie chcę grzechu i wyklęcia z życia kościoła.
_________________
Socjały nudne i ponure,
Pedeki, neokatoliki,
Podskakiwacze pod kulturę,
Czciciele radia i fizyki,
Uczone małpy, ścisłowiedy,
Co oglądacie świat przez lupę
I wszystko wiecie: co, jak, kiedy,
Całujcie mnie wszyscy w dupę!


J. Tuwim.
 
 
 
Aska1708 


Imi: Aśka
Wiek: 33
Doczya: 02 Sty 2007
Posty: 145
Skd: Sompolno
Wysany: 2007-01-06, 21:32   

moim zdaniem,jeżeli dwoje ludzi sie kocha to bedą ze sobą bez względu na wszystko...ale jednak ten ślub w moim życiu osobistym jest i będzie ważny...Jestem wierząca,praktykująca,więc taki sakrament ma dla mnie ogromne znaczenie.Mam nadzieje,że mój partner bedzie tego samego zdania...
_________________
oczy są ślepe,szukać należy sercem...
Twych oczu blask wciąż wola,jak cichy szept pobudza serce me...
co dziś z tego masz,zapłakaną twarz,prozaiczny świat ,gorzkiej prawdy smak...
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imi: Jac.
Wiek: 36
Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 1599
Skd: Kurwejt
Wysany: 2007-01-07, 00:45   

miłość jest miłośćią i nie trzeba mieć na nią papierka z urzędu albo od księdza. najwarzniejsze żeby dwoje ludzi było razem szczęśliwymi ;]
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-01-07, 00:53   

Cytat:
Jak sądzicie? Ślub jest potrzebny dla pary, aby żyła razem? Czy wystarczy sama miłość aby przeżyć wspólnie do końca życia?

Ślub nie jest rzeczą niezbędną i na samej miłości da się żyć.

(Ale sama wolałabym jednak mieć papierek na związek :p )
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imi: Jac.
Wiek: 36
Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 1599
Skd: Kurwejt
Wysany: 2007-01-07, 00:55   

ja osobiście niekoniecznie ale jeśli dziewczyna będzie chciała ślubu a ja będę ją kochał to się zgodzę
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2007-01-07, 03:53   

No tak, wy tu mowicie o milosci itd.. a slub, czyli papierek to raz potwierdzenie zwiazku, 2 podatek rodzinny, znizki, itd... milosc miloscią a zycie zyciem.
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Mixmonia 



Wiek: 35
Doczya: 04 Lut 2007
Posty: 1087
Wysany: 2007-02-05, 15:51   

Ja co do ślubu to jestem za, ale dopiero jak będę już sporo z tym kimś i będę pewna, że to ten na całe życie :wink: Mi tam jakoś do ślubu się nie śpieszy... Przecież nie mam nawet 20 lat !! ! :P Ja chce się cieszyć życiem... bo jjak już człowiek się ożeni, to jakoś ''rodzą się'' obowiązki :P
_________________
"Mamy siebie, mamy tak wiele"
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-05-28, 16:22   

Mi to właściwie wszystko jedno, w sumie chyba wolałabym ślub wziąć, ale z drugiej strony...
Dla niektórych nie znaczy to nic więcej niż tylko papierek, albo sposób utrzymania faceta przy sobie, bo nikomu sie nie chce w rozwód paprać, nie wszyscy się na to odważą...
Chociaż w sumie wierzę, że jak już znajdę człowieka wartego mojej miłości to będzie jeden na całe życie i wtedy mogę brać ślub, ale wcale nie muszę...
Nie wiem skomplikowane to, sama nie potrafię sprecyzować swojego zdania, wszystko przez to, ze nigdy nie chcę utrzymywać nikogo przy sobie na siłę, a czasami tak by to mogło wyglądać...
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-05-28, 17:04   

moja rodzina tego nie akceptuje :( i może dlatego byłoby mi trudno :/ ale sama bym chciała :) jestem przeciwna instytucji jaka jest kosciól ;) mogę równie dobrze przyrzec to tylko Jemu i jemu :D
_________________

 
 
 
Wampirza 



Doczya: 25 Maj 2007
Posty: 286
Wysany: 2007-05-28, 17:19   

Ze slubem czy bez coz bez roznicy byleby z miloscia , a slub wiele rzeczy ulatwia tak jak np kwestie nazwiska dziecka wiec po co sobie utrudniac ;)
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-05-28, 17:21   

z tym nazwiskiem to większego problemu nie ma jak ojciec jest znany ;) a czasem to kwestia zasad. Nie chciałabym "przysięgać na kościół katolicki" jak mam go głęboko ;) nie chcę byc hipokrytką :)
_________________

 
 
 
Wampirza 



Doczya: 25 Maj 2007
Posty: 286
Wysany: 2007-05-28, 17:29   

Jest problem bo dziecko po narodzeniu dostaje automantycznie nazwisko matki i zeby miec nazwisko ojca dopeiro jak zaltwi sie mase formalnosci a tak po slubie jak oboje maja to smao nazwisko jest no problem ;)
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2007-05-28, 17:31   

Wampirek napisa/a:
Jest problem bo dziecko po narodzeniu dostaje automantycznie nazwisko matki i zeby miec nazwisko ojca dopeiro jak zaltwi sie mase formalnosci a tak po slubie jak oboje maja to smao nazwisko jest no problem


właśnie, że nie.. po prostu ojciec daje swoje nazwisko dziecku.. wiem, bo znajomi tak zrobili
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-05-28, 17:40   

Też wydawalo mi się, ze z nazwiskiem ojca dla dziecka nie ma większych problemów...

Taka jedna-> przeciez istnieje jeszcze cos takiego jak slub cywilny, ja tylko o takim myślę, na kościelny nigdy w zyciu się nie zgodze, wołami mnie do ołtarza nie zaciągną..
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group