Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Krzykacze
Autor WiadomoϾ
Reinmar 
:S:i:r::P:s:y:c:h:o:



Imiê: Adam
Wiek: 34
Do³¹czy³: 30 Cze 2006
Posty: 68
Sk¹d: California
Wys³any: 2006-09-01, 21:57   Krzykacze

Żyć jak rwąca rzeka
Mieć koniec, początek
Płynąć zawsze z prądem
Gdy kończy się wątek

Drążyć mroczne skały
TracÄ…c na to wieki
Myślą goniąc chwile
Gdy spadnÄ… powieki

Skrywać tajemnicę
Szczęścia i cierpienia
Chociażby za cenę
Wiecznego milczenia

PragnÄ™ tylko tego
By płynąć daleko
Nie patrzeć za siebie
Gdy krzyczÄ…: "Kaleko".
_________________

 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2006-09-04, 10:36   

jakoÅ› nie
ale w tym wypadku pozwalam ci mnie nie słuchać bo i argumentów brak
pozdrawiam, ankaanka
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Reinmar 
:S:i:r::P:s:y:c:h:o:



Imiê: Adam
Wiek: 34
Do³¹czy³: 30 Cze 2006
Posty: 68
Sk¹d: California
Wys³any: 2006-09-04, 13:59   

Cytat:
jakoÅ› nie
ale w tym wypadku pozwalam ci mnie nie słuchać bo i argumentów brak

:shock: :jupi: :brawo:
Muszę Ci szczerze powiedzieć, że dobiłaś mnie tą wypowiedzią. No i poprawiłaś mi humor, który dziś do najlepszych nie należał. Gdybyś nie dodała tego "pozwalam", to prawdopodobnie zapomniałbym całkowicie o tym wierszu... Dzięki wielkie... ;/
Ehhhhh... LOL.
Nie takiej "krytyki" się spodziewałem, jeśli miałbym być szczery.
Respect... :prosze:



PS. Wybacz, że pytam, ale czy Ty to w ogóle przeczytałaś? Mam spore wątpliwości... A może kłopoty ze zrozumieniem? ehhhhhh...
_________________

Ostatnio zmieniony przez Reinmar 2006-09-04, 14:16, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2006-09-05, 17:04   

Reinmar napisa³/a:
Cytat:
jakoÅ› nie
ale w tym wypadku pozwalam ci mnie nie słuchać bo i argumentów brak

:shock: :jupi: :brawo:
Muszę Ci szczerze powiedzieć, że dobiłaś mnie tą wypowiedzią. No i poprawiłaś mi humor, który dziś do najlepszych nie należał. Gdybyś nie dodała tego "pozwalam", to prawdopodobnie zapomniałbym całkowicie o tym wierszu... Dzięki wielkie... ;/
Ehhhhh... LOL.
Nie takiej "krytyki" się spodziewałem, jeśli miałbym być szczery.
Respect... :prosze:



PS. Wybacz, że pytam, ale czy Ty to w ogóle przeczytałaś? Mam spore wątpliwości... A może kłopoty ze zrozumieniem? ehhhhhh...


1) to była wypowiedź z ironią w słowie "pozwalam"
2) moją wypowiedź raczej ciężko potraktować jako krytykę czy też ocenę, bo moja wypowiedź właściwa zawarta została w słowach "jakoś nie", które to słowa są moim zdaniem po przeczytaniu wiersza. Teraz jednak cos jeszcze napiszę - wiersz kompletnie mi się nie spodobał, nie wiem czemu, kompletnie nie utkwił w mojej pamięci. Nie zaciekawił mnie. Jeszcze mam wymieniać?
3) Piszę moje zdanie wyłącznie pod utworami które czytam.
ehhhhhhhhhh...

:roll: już się nie odzywam
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Rajca



Do³¹czy³: 30 Cze 2006
Posty: 123
Wys³any: 2006-09-05, 17:23   

Zastanawia mnie jedno, Ty jako moderatorka dałaś jawny przykład spamu. Bo skoro nie oceniasz to po jaką cholerę się wcześniej wypowiedziałaś?
A co do twej oceny z posta powyżej, to widać, że najprawdopodobniej przemawia przez Ciebie złość i frustracja. Och, jakże brzydko to wygląda, a co za przykład. Jestem ni mniej ni wiecej, jak rozczarowany.
_________________
 
 
 
*pereÅ‚ka* 
ech....


Wiek: 36
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 1186
Sk¹d: z zaskoczenia
Wys³any: 2006-09-05, 17:27   

Ja tylko chciałam przypomnieć,że to jest topic z wierszem i tu się należy wypowiadać na temat wiersza! Na temat oceniania wierszy można się wypowiedzieć w innnym temacie, a reklamacje do anki -> PW.

Proszę, nie zaśmiecajcie forum.
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2006-09-05, 17:27   

Ingelos napisa³/a:
Zastanawia mnie jedno, Ty jako moderatorka dałaś jawny przykład spamu. Bo skoro nie oceniasz to po jaką cholerę się wcześniej wypowiedziałaś?
A co do twej oceny z posta powyżej, to widać, że najprawdopodobniej przemawia przez Ciebie złość i frustracja. Och, jakże brzydko to wygląda, a co za przykład. Jestem ni mniej ni wiecej, jak rozczarowany.


to nie był spam gdyż napisałam moją opinię (moje w/w zdanie) O WIERSZU.

i nie złość, bo zła na nikogo nie jestem, każdy ma prawo głosu (szczególnie jesli się rozchodzi o jego wiersz, tj w tym wypadku), i nie żadna frustracja, tylko po prostu chciałam się wytłumaczyć bo możliwe że moja pierwsza wypowiedź była źle sformuowana czy coś takiego :)

No ale to teraz jest spam, do tego nie zwiÄ…zany jako-tako z poezjÄ… jakÄ…kolwiek...
ZresztÄ… tam
ja i tak pozdrawiam ;)
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Reinmar 
:S:i:r::P:s:y:c:h:o:



Imiê: Adam
Wiek: 34
Do³¹czy³: 30 Cze 2006
Posty: 68
Sk¹d: California
Wys³any: 2006-09-05, 17:39   

Cytat:
1) to była wypowiedź z ironią w słowie "pozwalam"

Cóż... Moja kontra również zawierała sarkastyczne przesłanie, jeśli tego nie zauważyłaś wcześniej.

Cytat:
2) moją wypowiedź raczej ciężko potraktować jako krytykę czy też ocenę, bo moja wypowiedź właściwa zawarta została w słowach "jakoś nie", które to słowa są moim zdaniem po przeczytaniu wiersza. Teraz jednak cos jeszcze napiszę - wiersz kompletnie mi się nie spodobał, nie wiem czemu, kompletnie nie utkwił w mojej pamięci. Nie zaciekawił mnie. Jeszcze mam wymieniać?

Cóż... Nie obraź się za to, co teraz napiszę, ale masz 14 lat, prawda? Z tego co wiem, to człowiek uczy się tworzenia zdań złożony i argumentowania ich już w podstawówce. Ty ten okres masz raczej za sobą, a mimo wszystko nie jesteś w stanie poprzeć swojego zdania czymkolwiek, poza pozbawionym sensu "jakoś nie".
Cytat:
które to słowa są moim zdaniem po przeczytaniu wiersza.

Mamy tutaj świetny przykład sytuacji, w której przeczytanie wiersza nie wystarczy. Przeczytać to można ewentualnie ulotkę z supermarketu, a tego typu utwór literacki powinno się przemyśleć i interpretować. Dopiero potem wyciągaj z tego jakiekolwiek wniski i krytykuj. Nie wcześniej, czasami później...

"Kompletnie mi się nie spodobał, nie wiem czemu"- tak możesz komentować przyśpiewki, spod sklepu z piwem, a nie poezję. Niezależnie od tego czy jest to wiersz napisany poprawnie, czy nie, to taka postawa jest przynajmniej śmieszna, a na pewno dziwna.

Cytat:
Jeszcze mam wymieniać?

Będę niezmierni widzęczny, jeśli się o to pokusisz. Bądź tak łaskawa i zaszczyć nas swoją mądrością, która przecież przewyższa wszystko i wszystkich. Takie przynajmniej mam wrażenie, po przeczytaniu tej pseudooceny.

PS. Jeśli Twoja ewentualna ocena ma polegać na złośliwości, to możesz sobie ją darować. Nie będę się przejmować krytyką, która jest spowodowana niechęcią do mojej osoby... Oceniaj wiersze, albo daj sobie z tym spokój.

Cytat:
to nie był spam gdyż napisałam moją opinię (moje w/w zdanie) O WIERSZU.

Ale na argumentowanie nie starczyło czasu, chęci?

Cytat:
możliwe że moja pierwsza wypowiedź była źle sformuowana czy coś takiego

Każda Twoja wypowiedź w tym topicu jest źle sformułowana, jeśli już o tym rozmawiamy...
_________________

 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2006-09-05, 18:03   

nie no, błagam - tutaj bitwa się rozchodzi o to, że w jednym, no dobra, przyznam sie, może w kilku przypadkach napisałam ocenę ot tak sobie, żeby wyrazić swoje zdanie i powiedzieć że mi się nie podoba, w kilku słowach a nie rozpisując się, i od razu jest wielka awantura i mówienie ilu to ja rozumów niby nie zjadłam bo się wymądrzam i traktuję wszystko z góry bo ja jestem najważniejsza ( :? ) podczas gdy na innym forum najdłuższe wypowiedzi nieraz brzmią "ad. kosz" lub "kosz, koszyczek, pudełeczko" bądź też "poje*ało cię?" i nikt nie podnosi głosu bo to wszystko wyjaśnia - wiersz się nie podoba, zatem trzeba coś w nim zmienić, poczytać czegoś innego, spróbować napisać coś inaczej. Wiem, wiem - tu jest inne forumniż tamto i tu są inne zasady ( ? ). Z tym, że ja się już do tego przyzwyczaiłam na tyle, że uważam to czasami za dużo słuszniejsze niż rozpisywanie się na temat wiersza.

Zresztą, ja dzieciak jestem. Już się nie odzywam. :roll:
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Reinmar 
:S:i:r::P:s:y:c:h:o:



Imiê: Adam
Wiek: 34
Do³¹czy³: 30 Cze 2006
Posty: 68
Sk¹d: California
Wys³any: 2006-09-05, 18:20   

Wiesz... Uszanowałbym całkowicie Twoje zdanie, gdybyś była w stanie je uzasadnić. Wydaje mi się, że powinnaś wiedzieć, jak irytująca jest dla twórca taka opinia "jakoś nie". Szczerze- wolałbym, żebyś wywaliła na światło dzienne wszelkie błędy, które dostrzegałaś, niż to.

Cytat:
mówienie ilu to ja rozumów niby nie zjadłam bo się wymądrzam i traktuję wszystko z góry bo ja jestem najważniejsza ( ) podczas gdy na innym forum najdłuższe wypowiedzi nieraz brzmią "ad. kosz" lub "kosz, koszyczek, pudełeczko" bądź też "poje*ało cię?" i nikt nie podnosi głosu bo to wszystko wyjaśnia

Nie mam pojęcia, o jakim "innym forum" w tym przypadku się wypowiedziałaś, ale to nie świadczy o nim dobrze. Ja osobiście omijam takie zarodki spamu i offtopu, kiedy tylko się da. I nie zasłaniaj się innymi forami, bo nie o nich tutaj mowa.

Cytat:
wiersz się nie podoba, zatem trzeba coś w nim zmienić, poczytać czegoś innego, spróbować napisać coś inaczej.

Wybacz, ale samo stwierdzenie, że wiersz Ci się nie podoba, nie smusi żadnego autora do poprawienia go. Poprzyj swoje zdanie argumentem, a będziemy rozmawiać inaczej... ehhhh... Czy ja naprawdę tak wiele wymagam? Uzasadnienie to aż tak straszna rzecz, że nie możesz się o nią pokusić? Tego nie rozumiem i o to jest, jak wspomniałaś przesadnie, awantura.

Cytat:
Z tym, że ja się już do tego przyzwyczaiłam na tyle, że uważam to czasami za dużo słuszniejsze niż rozpisywanie się na temat wiersza.

Ktoś kiedyś wspomniał w topicu o "ocenianiu", że wcale nie należy się rozpisywać, na niewiadomo ile. Wystarczy napisać konkretnie w czym jest problem, jeśli taki istnieje i już.
Przykro mi, ale na dzień dzisiejszy Twoje "jakoś nie" do mnie nie trafia.

Cytat:
Zresztą, ja dzieciak jestem. Już się nie odzywam.

Hmmm... Skoro tak uważasz, to uszanuję Twoją decyzję... :)
_________________

 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2006-09-05, 20:10   

żeby nie było - ja szanuję Twoje zdanie i nie chciałam zasłaniac się innymi forami tylko wytłumaczyć dlaczego tak a nie inaczej postepuję. I uwierz - na innym forum (ostatnia wypowiedź o tych 'innych forach' ;) ) gdy dałam swój wiersz i dwóch gości napisało mi tzw. konstruktywną opinię z argumentami a jeden napisał dosłownie "czarno - szaro - nudno", to bardziej przejęłam się tą ostatnią opinią.

no to teraz na powrót smoczek w usta... ;) ;) ;)
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Do³¹czy³: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Sk¹d: GdaÅ„sk
Wys³any: 2006-09-06, 21:28   

Aniu, bardzo cię przepraszam. Na prawdę nie chcę, żeby to wyglądało tak, jakbym chciał cię nasiłe opieprzeć, ale niestety Ingelos ma trochę racji.

Twój pierwszy post można streścić "nie ocenię Cię, ale ok. Tylko mi się pisać nie chce"

Kiedy user pisze taki post to moderator powinien usunąć tę wypowiedź. A co jeżeli pusty post napisze moderator ??
Nie ściemniaj, że nie masz argumentów, bo jeżeli wiersz Ci nie podszedł to czymś to musi być spowodowane.

A może chodzi o to, że on Ci się zwyczajnie i czysto po ludzku nie podoba? Poprostu nie trafia w Twój gust? Przecież nie ma chyba nic złego w tym, żeby poprostu napisać np: "Jest poprawne, ale osobiście nie przepadam za takimi wierszami". Ale Ty chyba tak nie piszesz. :|

Do przeczytania. pzdr.

P.S. Żeby nie było offtopicu.
Zakończenie wiersza jest na prawdę ciekawe

Cytat:
PragnÄ™ tylko tego
By płynąć daleko
Nie patrzeć za siebie
Gdy krzyczÄ…: "Kaleko".

Co do reszty to nie bardzo rozumiem ten wiersz, ale świetnie sobie poradziłeś ze stworzeniem tekstu rymowanego, który nie jest ani dziecięcy, ani też patetyczny. Szacun kolego.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... WyjdÄ™ na powierzchniÄ™"
"ZapomnÄ™ o Tobie" "PrzejdÄ™ sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2006-09-07, 18:46   

Cytat:
A może chodzi o to, że on Ci się zwyczajnie i czysto po ludzku nie podoba? Poprostu nie trafia w Twój gust? Przecież nie ma chyba nic złego w tym, żeby poprostu napisać np: "Jest poprawne, ale osobiście nie przepadam za takimi wierszami". Ale Ty chyba tak nie piszesz.


właśnie o to mi cały czas chodzi z tym wyjątkiem że ja nie wiem czy wiersz jest poprawny bo NA MÓJ GUST taki nie jest i NIE WIEM CZEMU. I nie chodzi mi tylko o samo podobanie się wiersza - jesli chodzi o klimat czy treść ale o całość wiersza że MI OSOBIŚCIE nie podeszła

Cytat:
Twój pierwszy post można streścić "nie ocenię Cię, ale ok. Tylko mi się pisać nie chce"

Kiedy user pisze taki post to moderator powinien usunąć tę wypowiedź


moim zdaniem nie jest to post pusty co widać również po tym że sama takowy napisałam, więc niby jak miałabym go usunąć :P

no... to pozdrawiam ;)
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Do³¹czy³: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Sk¹d: GdaÅ„sk
Wys³any: 2006-09-07, 22:03   

Czy to nie naiwne.

"wiersz nie jest poprawnie napisany, ale nie wiem czemu jest błędny" Skoro nie potrafisz wskazać błędu to na jakiej podstawie stwierdzasz, że jest niepoprawny ??

Cytat:

moim zdaniem nie jest to post pusty co widać również po tym że sama takowy napisałam

Czy mi się wydaje, czy wyczówam lekki narcyzm ??
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... WyjdÄ™ na powierzchniÄ™"
"ZapomnÄ™ o Tobie" "PrzejdÄ™ sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
Rajca



Do³¹czy³: 30 Cze 2006
Posty: 123
Wys³any: 2006-09-08, 06:54   

Pozwolę sobie na lekkie przeinaczenie słów Terencjusza, bo czytając to:
Cytat:
moim zdaniem nie jest to post pusty co widać również po tym że sama takowy napisałam, więc niby jak miałabym go usunąć

To wydaje mi się, że pasuje tu bardziej: "Modem jestem, wszystko co błędne jest mi obce" Och, słodka naiwności. Nawet jeśli to był żart, to mierny i skłonił mnie nad zastanowieniem się czy jakakolwiek polemika z tobą w ogóle ma sens.
Bo czyż, tak ciężko napisać: Nie podobał mi się, bo jest napisany językiem, którego nie lubię. A może jest to język nieprzystępny?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Rajca 2006-09-08, 06:56, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group