Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, wielotematyczne, ogólnotematyczne
  FAQ FAQ   Użytkownicy  Użytkownicy   Regulamin  Korepetycje   Zaloguj  Zaloguj   Rejestracja  Rejestracja   Regulamin  Regulamin

Poprzedni temat «» Następny temat
Do jakiej subkultury należysz?
Autor Wiadomość
Samo Zuo 
Dobra dziewczyna ze złymi nawykami.

Wysłany: 2008-07-15, 03:02   

BazyL napisał/a:
Samo Zuo napisał/a:
Subkultury to głupota moim zdaniem.
dla psycho i socjologów nie.
Nie każdy jest odwzorowaniem danej subkultury, raczej nikt nie jest. kilka z wielu subkultur może do nas pasować. Możemy podobnie się ubierać, słuchać podobnej muzyki, mieć podobne poglądy mimo, że się nie utożsamiamy z żadną z nich. One kształtują nas, ludzie otaczający nas i my sami.

Okej, może i tak. Ale czy myślenie 'wpier*olę komuś, bo tego wymaga moja subkultura' nie jest głupie?

Autor Wiadomość
BazyL 

Imię: Peter
Wysłany: 2008-07-15, 10:24   

Subkultura nie jest myślenie takimi wzorcami. Spuszczanie komuś lania jest wtedy wyuczonym zachowaniem, podświadomie nabytym poprzez patrzenie na wzorce.
Samo Zuo napisał/a:
'wpier*olę komuś, bo tego wymaga moja subkultura'
z założenia jest to głupie, jednak taki przykład nie odnosi się do rzeczywistości, bardzo ciężko pomyśleć sobie o robieniu czegoś innego niż chcemy. Sama myśl o należeniu do subkultury nie może kierować nami w zachowaniach społecznych i psychicznych.

Autor Wiadomość
Arisa 
Are you a rabbit?

Wysłany: 2008-09-07, 20:01   

Subkultury to sztuczne granice jak dla mnie... Choć praktycznie zaprzeczam sama sobie mówiąć to bo gdy widzę kogoś w fioletowym irokezem na póltora metra to mi jęzor do pasa wisi z zachwytu... Generalnie gdybym miała określać to jakaś mieszanka punku a la Sex Pistols, hippie oraz hard rocka z lat '80 ^^

Autor Wiadomość
Straho 

Imię: Jacław
Wysłany: 2009-05-31, 18:21   

Ja jestem z subkultury dresiarzy 8) mam łysa pałę jestem duży czasem dam komuś po mordzie i pogonię słabszych :D

Lubię ten styl bycia ot co :brawo:

Autor Wiadomość
lapicaroda 
berzerkerka

Wysłany: 2009-05-31, 19:20   

Samo Zuo napisał/a:
Okej, może i tak. Ale czy myślenie 'wpier*olę komuś, bo tego wymaga moja subkultura' nie jest głupie?
E tam, to jest tylko pretekst. Jak chce się komuś wpieprzyć, bo-tak, zawsze najłatwiej zwalić to na jakiś ''cel wyższy'' typu sub-filozofia subkultury. Dresy i glany nie biją się dlatego, że nie podoba im ciuch drugiego, ale dlatego, że po prostu potrzebują akurat komuś wpieprzyć...a że najłatwiej wytłumaczyć to tym, że ktoś nie pasował poglądowo/obraził - wybiera się przedstawiciela skrajnie odmiennej subkultury. To jest ta sama zależność co w wojnie rasowej. Niechęć do innej subkultury, to taki poglądowy rasizm, jak nie patrzeć.

Autor Wiadomość
BazyL 

Wysłany: 2009-05-31, 21:06   

Straho napisał/a:
Ja jestem z subkultury dresiarzy

Nie ma się czym chwalić. Zazwyczaj na słowo dresiarz normalnemu człowiekowi podnosi się ciśnienie i zaczyna się nerwowo rozglądać. Co prawda z dresami wielkich problemów nie mam, ale niektórzy są po..... . Choć kilku znajomych mam. Jakoś się znalazło.
Straho napisał/a:
mam łysa pałę

b/k
Straho napisał/a:
jestem duży czasem dam komuś po mordzie

Kreatywne. Mógłbyś wytłumaczyć swoje pobudki?
Straho napisał/a:
pogonię słabszych

Gonił wilk razy kilka, pogonili i wilka.

Autor Wiadomość
Nena 

Wysłany: 2009-05-31, 21:12   

Nie należę do żadnej subkultury. Mój styl jest moim stylem i tyle.
Chociaż, skoro mamy tutaj dresa to ja mogę napisać, że czasem lubię powiedzieć w żartach, że należę do subkultury lanserów :lol:

Autor Wiadomość
BazyL 

Wysłany: 2009-05-31, 21:22   

Ale z Ciebie Mitsubishi ;p
Na naszym forum jest chyba z 200 przedstawicieli subkultur. Jednak najwięcej u nas jest pijaków i jajcarzy :)
Ostatnio zmieniony przez BazyL 2009-05-31, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  

Autor Wiadomość
lapicaroda 
berzerkerka

Wysłany: 2009-05-31, 21:24   

Straho napisał/a:
mam łysa pałę
Cóż, glany cię przynajmniej nie oskalpują.

Autor Wiadomość
Anoniman 

Wysłany: 2009-05-31, 21:27   

Ja należę do jednoosobowej subkultury Anonimanów, nigdzie indziej mnie nie chcieli

Autor Wiadomość
Mała_Adu 

Imię: Adrianna
Wysłany: 2009-05-31, 23:19   

A ja jestem człowiekiem. Nie należę do żadnej subkultury.

Chociaż.. przez towarzystwo w jakiem się obracam to mam konflikt z dresiarzami!
Więc moi znajomi stwierdzili, że jestem Lansero-punkiem.. ale nie przez to, że się nie wiadomo jak nosze, ale przez to, że zawsze chodzę w białych adasiach :p
Ostatnio zmieniony przez Marki 2009-06-01, 16:00, w całości zmieniany 2 razy  

Autor Wiadomość
Jahpan. 

Imię: Łukasz
Wysłany: 2009-08-16, 15:52   

A ja jestem Rastamanem, o! Ale nie takim co to chodzi w trójkolorowych ciuchach i zrobił sobie dredy żeby jakoś usprawiedliwić jaranie ganji.
"Rastafari to nie tylko styl bycia, to przede wszystkim filozofia życia" moje motto, które sam wymyśliłem kiedyś tam...

Autor Wiadomość
kojot1906 
FeRu

Imię: Piotrek
Wysłany: 2009-08-16, 16:14   

Hmmm jakby to określić...git, skejt...no coś koło tego. Przeważnie szerokie spodnie bądź spodenki, fullcap na głowie prawie 24 na dobe, t-shirty z symbolami pokazującymi że olewam cały system, i moja ulubiona koszulka z kolekcji "Pi3rdol się". W słuchawkach Rap.Typowy styl pierwszego lepszego MC. A życiowa filozofia??Everybody Lies :lol:
oraz moja własna : Lepiej żyć 20 lat a dobrze niż 40 jak sku*wysyn :P

"Kiedy widzę, jak ludzie marnują papier mówię:"ratujcie drzewa". Kiedy słyszę techno...ku*wa nie wiem z czego robią płyty CD ale ratujcie to!!!

Moje beaty:
http://streemo.pl/Portal/...eRu_Muzyka.html

Autor Wiadomość
Jahpan. 

Imię: Łukasz
Wysłany: 2009-08-16, 16:39   

Ja dzisiaj z kolegą miałem przyjemność zamienić kilka słów na gg ^^
Musze przyznać, że nasze style ostatnimi czasy bardzo się przeplatają a granica między reggae i rapem staje sie coraz bardziej cienka. Coraz więcej muzycznych kooperacji, EWR wydaje krążki w PROSTO, Firma, Hemp Gru i Fandango Gang nawijają na swoich produkcjach notorycznie, Grubson ostatnio pocisnal piękny kawałek z Guralem, na solowej płycie Ras Luty z EWR wystąpią m.in. Fokus i Rahim. Przykładów jest duzo duzo więcej.
Co tu duzo mowic, HaIPeHaOPe i Rastafari reprezentują ludzie wywodzący się z ulicy, Ci, których system nie zdołał omamić i obie frakcje walczą z nim za pomocą mikrofonu, nic więc dziwnego, że sie jednoczą :)

Ośmielę się stwierdzić drogi kolego, że obaj reprezentujemy grupę "Buntowników" :)

Autor Wiadomość
Emmari 
wykrzyknik

Imię: Marta
Wysłany: 2009-08-17, 14:52   

Nie należę. Jestem sobą i sobą chcę pozostać. Zarówno ze względu na wygląd jak i zapatrywania.
Kpię z przyzwoitości"

Akurat - O dziewiątce

"jedna Miłość-jeden Bóg-jeden cel"

Odpowiedz do tematu