Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Hitler
Autor Wiadomo
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2006-09-07, 19:08   Hitler

Co o nim myślicie? Dlaczego ludzie tak mu ufali?

Wszystko co tyczy się osoby Hitlera.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2006-09-07, 19:18   

Myślę, że chodziło o to, że obiecywał złote góry..ludzie mu zaufali, bo widzieli w nim silna rekę...
 
 
 
Lukas1990 
Jestem jaki jestem



Imi: Łukasz
Wiek: 33
Doczy: 29 Cze 2006
Posty: 767
Skd: Ł......
Wysany: 2006-09-07, 19:24   

Poprostu został wychowany w tym że żydzi i polacy odbierają im prace w Niemczech i Hitler rozpoczą głosić faszystowskie hasła i to co ludzie chcieli usłyszeć i wiedział jak przekonać ludzi do swoich poglądów.
_________________
Przeważnie, zachowuję się poważnie
Przeważnie, nikogo nie drażnię
Przeważnie, słucham rad uważnie
Przeważnie, nie czuję się odważnie
Przeważnie, widać to po mnie wyraźnie
Otoczenie nie działa na mnie zakaźnie
Poprzez wyobraźnię kreuję własne ja
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2006-09-07, 19:24   

może!

Ogólnie nienawidze go za to ile wyrządził krzywd, ale z drugiej strony fascynuje mnie jego osoba. Zjednoczył sobie tyle ludzi. Facet miał gadane, poza tym po obejrzeniu filmu 'Upadek" znalazłam w nim też dobrą strone, był osobą troskliwą, kochającą zwierzęta itd chociaż może i to prawdziwe nie było...
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-09-07, 20:09   

Istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że Adolf Hitler też był żydem. Choć żadnemu historykowi nie udało się tego jednoznacznie udowodnić. Pewne jest, że miał żydowskich przodków (sam podobno się do tego przyznał), ale nie wiem czy Hitlera można jednoznacznie nazwać żydem.

Trochę za bardzo pochłonęły go idee DAP (potem NSDAP). Jako narodowy socjalista brał przykład z postaci Józefa Stalina (stąd moja teoria, że komuniści i faszyści są sobie bliscy, w końcu skrajna prawica opiera się plecami o skrajną lewicę).

Nie wiem jakim człowiekiem był Hitler, ale nikt i nic nie jest w stanie podważyć jego odpowiedzialności za śmierć tysięcy ludzi. Hitlerowcy są jedynym, znanym przez nowoczesną historię, przypadkiem tak okrutnych mordów.

Standardowy scenariusz mordowania żydowskiej rodziny:

Gwałtowne wejście trzech żołnierzy hitlerowskich. Pod groźbą śmierci matka z dziećmi zostaje wygoniona do innego pokoju, w tym czasie ojciec i mąż zostaje zabity strzałem w tył głowy, dziećmi dla zabawy rzucają o ścianę a matkę i żonę gwałcą i zabijają.

Mowa o warunkach wojennych, bo standardowo wywożono całe rodziny do obozów koncentracyjnych na terenie całej europy (wiele tygodni pociągiem), w obozie rozdzielano kobiety od mężczyzn (dzieci też zależnie od płci trafiały do osobnych obozów), w przypadku dzieci sprawdzano też ich budowę fizyczną i zdolność do pracy (dzieci poniżej określonego wzrostu były rozstrzeliwane).

Szokujące jest to, że połowa europy dąży Polaków nienawiścią za "polskie, hitlerowskie obozy koncentracyjne"

Dopiero dwa lata temu Anglicy wydali oficjalny raport, w którym potwierdzili, że to polscy naukowcy złamali szyfr enigmy.

Wracając do Hitlera - nienawidzę faszyzmu, nazizmu oraz wszelkich przejawów nietolerancji wyznaniowej oraz rasowej, denerwuje mnie jednak pogląd części społeczeństwa, który można określić: "kto nie jest pedałem - ten jest faszystą". Bo często spotykam się z określaniem ludzi o konserwatywnych poglądach mianem "faszyzujący".

Historia lubi się powtarzać.

Traktat Wersalski zakończył wielką wojnę (pierwsza wojna światowa), Adolf Hitler zdobył sobie popularność krytykując postanowienia traktatu. Ważnym punktem było też odniesienie do złej sytuacji gospodarczo-politycznej Niemiec, Hitler twierdził, że winę za to ponosi tzw. żydokomuna.

Nacjonaliści i komuniści to siebie warci idioci, oba te kierunki polityczne powinny być zdelegalizowane.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
kirke
[Usunity]

Wysany: 2006-09-08, 14:55   

Hitler... człowiek świetnie wykreowany... charyzmatyczny... wolę Stalina, bo miał manię prześladowczą
 
 
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Doczy: 18 Cze 2006
Posty: 681
Skd: okolice Trójmiasta
Wysany: 2006-09-08, 19:47   

quevara napisa/a:
Nacjonaliści i komuniści to siebie warci idioci, oba te kierunki polityczne powinny być zdelegalizowane.


Nie do końca pojmuje Twój tok myślenia. Narodowy socjalizm to przecież nie nacjonalizm.
Poza tym... Ja siebie nie uważam za idiotę :wink:
 
 
 
Szumi
[Usunity]

Wysany: 2006-09-09, 15:37   

Hitler to strasazny czlowiek. Ale prze zswoje czyny pokoazal iż niemcy są w stanie dużo razem zdzialać. Przez co niemców nigdy nie opuszczą zaciągi imperialistyczne. Dodam że pewna partia nie pamiętam jej nazwy (niby faszystowska) ma w rządzie niemiecki 4 miejsce. Nienawidzę Hitlera i faszystów.
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-09-09, 17:30   

Cytat:
Narodowy socjalizm to przecież nie nacjonalizm

:lol: :lol: :lol:
Nie ?? A jesteś tego pewien ??

DAP - Deutsche Arbeiterpartei (Deutsch ArbaitPartei - Arbaitpartei to jedno słowo) - Niemiecka partia pracy powstała w 1919 roku, w następnym roku...

Czyli w 1920 DAP zmieniła nazwę na NSDAP - Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei (NationalSozialistische Deutsche Arbeiterpartei - Nationalsozialistische to jedno słowo) w dosłownym tłumaczeniu słowo Nationalsozialistische oznacza: narodowosocjalistyczny

Najpierw na potrzeby radykalnych polityków DAP (takich jak A. Hitler) został wymyślony termin: Narodowy socjalizm, który potem został sprowadzony do słowa: nacjonalizm.

Na narodowy socjalizm składają się następujące kierunki myślowe:
- polityka narodowościowa
- polityka socjalistyczna
Przejawem tego połączenia jest rasizm.

Z resztą nie wiem, nigdy nie wgłębiałem się w historię prądów narodowościowych. Ale biorąc to na chłopski rozum to tak nacjonalista jak i narodowysocjalista to faszystowskie świnie.

Boli tylko mylenie konserwatystów z nacjonalistami.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Doczy: 18 Cze 2006
Posty: 681
Skd: okolice Trójmiasta
Wysany: 2006-09-10, 11:27   

quevara napisa/a:
Nie ?? A jesteś tego pewien ??


Tak. Jestem pewien. Poza tym definicja, którą przytaczasz poniżej tyczy się narodowego socjaalizmu stworzonego przez NSDAP, czyli nazizmu.

A tutaj definicja nacjonalizmu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nacjonalizm

quevara napisa/a:
Ale biorąc to na chłopski rozum to tak nacjonalista jak i narodowysocjalista to faszystowskie świnie.


Faktycznie chłopski. Ja tylko przestrzegałbym kolegę przed nadużywaniem epitetów odnośnie nacjonalistów. Sam czuję się nacjonalistą a i np. Romana Dmowskiego albo Jędrzej Giertycha nie widzę w barwach faszystowskiej świni.
Ostatnio zmieniony przez Fanfir 2006-09-10, 11:51, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-09-10, 12:08   

Nie możesz odnosić postaci Dmowskiego do dzisiejszych czasów. Bo na czym ma to polegać? Szanuję tego człowieka za jego wkład w ostateczny krztałt traktatu wersalskiego. Ale wtedy jego działalność miała zupełnie inne znaczenie.

Poza tym w przeciwieństwie do autora tego artykułu na Wiki rozdzielam narodową demokrację od nacjonalizmu.

Poza tym przytaczając ten niefortunny artykuł sam kopiesz grób wł;asnej teorii. Autor tekstu chyba nie do końca wie o czym pisze.

Cytat:
Według nacjonalistycznej interpretacji historii świat był i jest areną walk pomiędzy różnymi narodami, z których tylko najsilniejsze mają prawo do przetrwania.

- takie to trochę ONR'owskie

Cytat:
Ważnym aspektem nacjonalizmu jest zerwanie z wewnętrznymi podziałami społeczeństwa, odrzucenie przeżytków (takich jak klasy społeczne), modernizacja i rozwój.

Z tego zdania wynika wręcz, że ważnym elementem nacjonalizmu jest umiarkowany socjalizm. A to już jest albo pomyłka, albo mój błąd w interpretacji, zapewne jednak kolejne kłamstwo - jakich pełno w tym artykule.

To źle, że ten tekst ciągle znajduje się na Wiki. Nie posiadam jednak wiedzy na temat ruchów radykalnych, więc nie powinienem go poprawiać. Tym bardziej, że jest to zagadnienie bardziej socjologiczne, niż historyczne. Tak samo jak nasze posty są chyba zbyt dużym odejściem od tematu.

Nie przeczę Fanfir, że masz rację, ja poprostu się tym nie interesuję a nacjonalizm rozumiem jako ruchy podobne do ONR. Jeżeli się myle to mnie popraw (najlepiej w jakimś innym temacie). Gdybyś przytoczył mi jakąś wypowiedź Dmowskiego, w której sam siebie określa mianem nacjonalisty to prawdopodobnie zmieniłbym zdanie.

Na razie jednak pozostanę przy swoim. A moja opinia to: Hitler był niemieckim nacjonalistą (oprócz tego, że mordercą i katem narodów).
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
eloelo1553
[Usunity]

Wysany: 2006-09-15, 15:45   

Hitler był wegetarianem. Kochał zwierzęta i był z nimi spokrewniony. :okular:
 
 
ajs 



Imi: Barbara.
Doczya: 08 Cze 2006
Posty: 1155
Wysany: 2006-09-19, 17:42   

Szumi napisa/a:
Hitler to strasazny czlowiek. Ale prze zswoje czyny pokoazal iż niemcy są w stanie dużo razem zdzialać. Przez co niemców nigdy nie opuszczą zaciągi imperialistyczne. Dodam że pewna partia nie pamiętam jej nazwy (niby faszystowska) ma w rządzie niemiecki 4 miejsce. Nienawidzę Hitlera i faszystów.


podpisuje sie pod tym...
moj dziadek bym w zakladzie pracy prowadzonym przez ludzi Hitleria...kiedy mi to odpowiada... to wrrr :[ :[ :[
jak Polacy mogli kochac Stalina ?? i plakac kiedy zmarł...jak on i Hilter mieli tak duz owspolnego...chcieli podzielic miedzy siebie POlske....zniszczyc ją poprostu !!
_________________
Moim celem jest spełnianie marzeń i snów - najwspanialszej rzeczywistości^^
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-09-19, 18:50   

Ludzie plakali po Stalinie, ponieważ:
- propaganda komunistyczna była wręcz genialna, ludzie prości nie znali faktów.
- byli zastraszeni i musięli plakać, inaczej mogliby być uznani za wrogów PKWN/PZPR.

Hitler kiedyś sam stwierdził, że bierze przykład z J.Stalina. Zresztą cały hitlerowski terror to wynik odwzorowania terroru stalinowskiego.

Mnie w hitlerze zastanawia jedno:

Porażka planu Barbarossa, oznaczała początek końca hitlerowskich niemiec. A przecież owa taktyka była dokładnym odwzorowaniem strategii Bonapartego. Bonaparte Zaatakował rosję - Kutusov dzięki prostej taktyce udowodnił wspaniałemu przywudcy, że ten jednak się myli. Hitler przyją tą samą taktyke napaści na ZSRR i tak samo przegrał. Czyżby Adolf H. nie potrafił przewidzieć, że historia lubi sie powtarzać. Hitler nie spodziewał się klęski Paulusa? Nie potrafił przewidzieć, że stalin zechce bronić Stalingradu za wszelką cenę?

Hitler musiał więc mieć potwornie małą wyobraźnię.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
skazanynabluesa



Doczy: 28 Sty 2007
Posty: 127
Wysany: 2007-02-04, 22:47   

głosowali na niego jak na Kaczyńskiego czyli same starsze osoby ...
_________________
http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=1341c

żałoba ;(
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group